Azi
Dołączył/a: luty 2017
Warszawa
14 obserwujących
13 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
4
@czosnekfcb Cannavaro dostał jak wygrali MŚ. LM to trochę za mało. Tym bardziej że nie wygrali ligi.
Tak wiem - jest to nagroda indywidualna a nie za wyniki drużynowe. Ale w takim wypadku od nastu lat powinien ją dostać Leo. Niezależnie od tego czy strzelił 40 czy 90 bramek.
0
@G9 a kontuzje go nie trapiły?
5
@Momalsino prawda jest taka że dziś jest czwartek a jutro jest piątek. Jest też duże prawdopodobieństwo tego że pojutrze będzie sobota!
1
@PJ777 Juve i stoper młodszy niż 30 lat? Oni takich nie uznają :P
0
@Suzu dziś to zupełnie inny PZPN. Myślę że i tak by mnie zbyli (tajemnice handlowe) ale grzeczniej. Może ktoś tutaj szuka pomysłu na magisterkę? :)
1
@Veb1233 promocja jak z Lidla!
0
@Suzu nie mam pojęcia jak to wygląda. Myślę że jest tak jak piszesz a Raiola jedynie opóźnia przeprowadzenie całej operacji. Z tego co wiem to on i tak ma bana na transfery do 8 sierpnia. Może ma to jakiś wpływ na to, że decyzja nie została ogłoszona? Kto to wie?
Chciałem pisać pracę magisterską o transferach piłkarskich. Sternikiem PZPN był wtedy Grzegorz L. pseudonim "Seta". Napisałem pięknego maila z zapytaniem czy udostępniliby mi trochę materiałów. I już po kilku tygodniach oczekiwania dostałem odpowiedź. Zacytuje całość: "nie". Bez dzień dobry, bez pozdrawiam. Nie pamiętam czy był podpis a nie mam już dostępu do skrzynki studenckiej więc nawet nie mogę sprawdzić :)
1
@BarcaInfo w PSG nie ma perspektyw rozwoju więc Koeman sugeruje że Barcelona. Takiej też decyzji się spodziewam. To raczej mądrzejszy chłopak niż Griezmann i raczej nie jest łasy na kasę jak Neymar.
2
@Jurandinho zastanawiam mnie jak wygląda umowa między agentem a piłkarzem. Czy przypadkiem w takim wypadku zawodnik nie musi dopłacić z własnej kasy różnicy w prowizji? Chętnie bym się zapoznał z papierkami :)
0
@Kvothe07 dokładnie. beton. wszyscy którzy nie myślą jak Ty są betonem :)
2
@Kapitan hawk To mi przypomina sytuację z sprzed wielu lat kiedy po Warszawie jeździły jeszcze Ikarusy (ale to nie jest istotne;)
Wracając do domu stałem koło kierowcy. Obok mnie jakaś wkurzona baba. Autobus zatrzymał się właśnie przed pasami żeby piesi mogli przejść (bez sygnalizacji świetlnej). Kobieta rzuca (wersja ocenzurowana;): ludzie ładują się pod autobus zamiast go przepuścić!
Chwilę później wysiadamy i przypadkiem idziemy w tym samym kierunku akurat do wyżej wymienionego przejścia. Akurat nadjechał kolejny autobus który jednak nie przepuścił pieszych i prawie zabił tą kobietę. W tym momencie usłyszałem (również cenzura;): kierowcy autobusów pchają się na pasy zamiast pieszych przepuścić!
Tak właśnie punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. A zawsze jest u nas źle :)
0
@nioton nie obraź się ale Twoje wyobrażenia jak i gdzie może grać Leo a wszystko pięknie śmigać - są dla mnie tak niedorzeczne że nie będę się w to bawił...
0
@Kvothe07 Chłopie to już się robi nudne. Jak wystawisz Cou na 10 to nie będzie Leo. To nie ma sensu a ja się nie bawię w gdybania.
0
@nioton a gdzie Messi gra jak nie w ataku? O.o
0
@Kvothe07 sorry ale to jest tak oczywiste rozwiązanie że gdyby miało rację bytu to dawno byśmy tak grali. Tyle że Cou nie nadaje się do gry w środku pola. Jako ofensywny pomocnik - jak najbardziej. Ale tutaj nachodzi na Leo i wracamy do punktu wyjścia...
Kolego - kończę tą dyskusję. Temat Cou w pomocy był wałkowany 1000 razy. Cou nigdy w pomocy nie grał i nie wierzę aby kiedykolwiek tam trafił. Na grę na 10 u nas też nie ma szans. Jeżeli uważasz że to wina Valverde - proszę Ciebie bardzo. Twoja opinia - Twoje prawo.
0
@T_TG A moim zdaniem brakuje nam zawodników do środka pola (takim z pewnością nie jest Cou). Ku mojej ogromnej radości jest Arthur (oby tylko nie miał problemów z mięśniami) i de Jong. Liczę na Puiga. Ale to nadal za mało. Środek pola jest dla nas najważniejszą formacją. Jeżeli będzie funkcjonował prawidłowo to w ataku może być nawet Abel Ruiz a i tak da radę.
0
@Kvothe07 ta dyskusja przypomina mi koniec poprzedniego sezonu gdzie graliśmy 442. I krzyki że koniec z nudnym 442 - wracamy do 433!! I wróciliśmy zgodnie z życzeniem. Wcale nie jest lepiej. Bo problem nie leży w papierowym rozpisaniu ustawienia tylko w braku geniusza w środku pola (Busi jest genialny ale w swoich zadaniach a nie w rozgrywaniu).
Powtórzę się: papier przyjmie wszystko. Ale praktyka wygląda inaczej. Valverde to wie bo nie jest trenerem od wczoraj.
0
@T_TG o zmianie pokoleniowej trzeba było zacząć myśleć 4 sezony temu. Od tego czasu nie dołączył do nas nikt bez kogo ciężko wyobrazić sobie Barcelonę (nie mówię że każdy transfer był wtopą). Ale wyraźnie brakuje chemii między osobami odpowiedzialnymi za transfery a Valverde. Po kiego grzyba ściągnęli mu Malcoma? Skoro ja mogłem się domyślić że nie pasuje do wizji Valverde to osoby pracujące w klubie powinny to wiedzieć albo - z grozo - skonsultować taki transfer z trenerem. Nie zdziwi mnie jeżeli okaże się że u nas konsultacja z Valverde wygląda tak: kupujemy Malcoma - tak czy nie? Zero zapytania kogo trener potrzebuje...
I tak od lat nie mamy sensownego środka pola. Mamy najlepszego w historii Busiego który nigdy nie był kreatorem gry. I tytana pracy ale wyłącznie wyrobnika Rakitica. Co oni mogą stworzyć? Teraz dołączył Arthur. Przyjdzie de Jong - może uda się coś urodzić w końcu. Ale to za mało. Trzeba szukać dalej i promować Puiga.
Do Vlaverde można mieć zarzut że nie zrobił tego co Lucho - nie postawił na bardziej bezpośredni football. Ale Valverde na dzień dobry stracił Neymara. I nie bardzo ma kim straszyć. Lepi więc z tego co ma - a że to co lepi wygląda średnio. Cóż - dobrze ze jest choć w miarę skuteczne.
1
@KamQiX wywalmy Messiego i postawmy Cou na jego pozycji. Dostaniemy kupę siana za Leo a Cou będzie grał tam gdzie lubi w kadrze. Czyż to nie idealne rozwiązanie? :D
0
@nioton ale nigdzie nie powiedział że w takim wypadku należy testować głupie pomysły.
Pomyśl tak: masz w składzie najlepszego zawodnika w historii i drugiego, który najlepiej czuje się na pozycji tego lepszego. Pod kogo ustawisz zespół? Pod tego słabszego czy będziesz dążył do maksymalizowania możliwości tego geniusza? Odpowiedź jest prosta i logiczna.
Oczywiście że możemy - czasem - zagrać tak jak proponujesz. To byłoby zaskoczenie dla rywali, gdybyśmy tak próbowali grać. Ale taki pomysł jest dobry na raz - jak jakieś nieszablonowe zagrania przy stałym fragmencie.
0
@Kvothe07 oczywiście że Leo by tak nie zagrał. To tak jakbyś próbował świadomie kastrować część jego możliwości.
Masz w ekipie najlepszego zawodnika w historii piłki nożnej. I świadomie próbujesz go ograniczać zamiast wyciągnąć max jego możliwości? Nie wierzę aby zespół nie wyśmiał szkoleniowca, który wyszedłby z taką inicjatywą.
Ja wiem że na papierze takie ustawienie wygląda pięknie. Ale papier przyjmie wszystko a jak wygląda praktyka to już zupełnie coś innego.
Valverde przed przyjściem do Barcelony stosował bardzo dobrze 4231. Powiedziałbym że to było jego ulubione ustawienie. Ale u nas nie ma racji bytu.
0
@betonito bo to nie jest zawodnik ograniczony do gry na 10. Pokazał się z genialnej strony już w poprzednim sezonie. OK - ten spartolił na całej linii - ale to nie znaczy że jak sobie poukłada głowę to nie będzie grał świetnie. Hazard też miał gorszy sezon - czy ktoś go wtedy sprzedał?
0
@T_TG że styl naszej gry jest nijaki - tutaj się zgodzę. Ale trudno błyszczeć oczekując fajerwerków od Busiego czy Rakitica (którzy nie są do tego typu gry stworzeni - szczególnie Busi). Ale nieprawdą jest że nie liczymy się w europie. Równie dobrze możesz to powiedzieć o City bo też nie wygrali LM. Ba - nie byli nawet w półfinale...
0
@nioton zapytaj Leo co myśli o takim ustawieniu ;)
0
@Kvothe07 Messi zejdzie do środka niezależnie od tego co mu powiesz. To że na papierze rozpiszesz Leo na prawej stronie to nie znaczy że Leo będzie tam grał. Efekt jest bardzo prosty do przewidzenia: zepchnie Cou albo zapanuje chaos.
0
@T_TG w tym sezonie byliśmy o krok od wygrania wszystkiego. I nie odpadliśmy z LM przez Leo - jak słusznie zauważył @mekston . Tylko dlatego że inni zawalili tego dnia.
0
@mekston Nie ma takiej zasady że tylko Leo może mieć zły dzień ;)
Nie pisałem nic o LFC. Ten rewanż powinniśmy zakończyć awansem nawet z taką dyspozycją psychiczną jaką zaprezentował zespół. Okazji (w pierwszej połowie) nie zabrakło. Ale z jakiegoś powodu zamiast zdobyć bramkę to postanowiliśmy podawać do Alissona. No i mamy za swoje. Niewykorzystane okazje się mszczą - wszyscy, którzy grają w piłkę znają tą zasadę bardzo, bardzo dobrze.
0
@ksobi Serio nie mogę :)
Jak można być kibicem Barcelony i nie domyślić się czemu Cou nie może grać w Barcelonie tak jak w reprezentacji Brazylii? No bez jaj! Jak bardzo błyskotliwy umysł trzeba mieć...
2
@T_TG Pomyśl chwilę: czy fakt że Leo ma tak dobre statystyki nie wynika z dobrego ustawienia reszty zespołu? To co jest Twoim zarzutem - granie pod Leo - jest de facto największą korzyścią. Oczywiście można założyć że bez Leo będzie ból ale to nie będzie prawda - graliśmy w tym sezonie sporo spotkań bez Leo i wyniki były super.
Valverde wykorzystuje potencjał Leo znakomicie. Zwróć uwagę nie tylko na statystyki Leo ale też na wyniki zespołu. W LM zebraliśmy (obok Chelsea ale ta grała w łatwiejszej LE) najwięcej punktów w klasyfikacji zespołów grających w pucharach. Nie przełożyło się to na tryumf ale nie w tym rzecz - to dowód na to że drużyna gra równo.
Problem faktycznie pojawia się wtedy gdy Leo gra ale nie ma swojego dnia. I to jest problem do rozwiązania. Najprostszym wyjściem jest zmiana (i danie pograć Cou na 10) ale weź wytłumacz Leo że ma zejść z boiska...
3
@Deraxium następny...
Chłopie - gdybyś się zastanowił nad tym faktem to łatwo byś się domyślił dlaczego takie rozwiązanie jest nierealne.