Azi

1

Skoro i tak musi w wystąpić Malcom to lepiej żeby zagrał na prawej stronie. Pozostaje pytanie czy w takim wypadku nie opłaca się postawić na Semedo w obronie? Powinien czuć się lepiej mając przed sobą typowego skrzydłowego. Z drugiej strony ich dwójka totalnie zaburzy postawę całej drużyny.
Widzę dwie opcje: zagrać składem:Cillessen - Semedo, Pique, Lenglet, Alba - Rakitic, Vidal - Malcom, Alena, Cou - Messi i odpuścić trochę posiadania piłki na rzecz bardziej bezpośredniej gry. Nie wierzę aby dało nam to wielką przewagę nad rywalem. Ale możemy skorzystać z ich zaskoczenia bo takiej taktyki z pewnością się nie spodziewają.
Albo: Cillessen - S. Robero, Pique, Lenglet, Alba - Busi, Rakitic, Vidal - Malcom, Messi, CouTeż nie jest idealnie. Brakuje jak ręki klasycznego rozgrywającego. Ale Arthur zapewne nie da rady zagrać. Druga linia z Vidalem jest zbyt słaba aby zdominować totalnie rywala. Tym bardziej, że Malcom nie umie grać w ataku pozycyjnym. Gra będzie więc rwana. A wynik jest niepewny. Ewentualnie pomyślałbym nad wystawieniem Alena w miejsce Malcoma. Choć znając Valverde to wystawi S. Roberto na prawej i Semedo za jego plecami.

Azi

0

@monsterrize kolejna genialna teoria chłopie :D
"Przeanalizuj raz jeszcze tekst, czytaj między wierszami."
Tak naprawdę to Valverde siedzi obok i mierzy w niego z gnata schowanego pod stołem. Więc Leo musi ukrywać prawdę pod ironią. Tak jest! Taka jest prawda! Prawda monsterrize!! :D
Co będzie dalej żeby zrealizować Twoje głupie teorie? Messi nie zna się na piłce? :)

Azi

0

@monsterrize nawet ironii nie wyłapujesz?A teraz bawisz się w psychiatrę. Ale to mnie próbujesz wmówić że mam problemy. Ciekawe.

Azi

0

@koksik2700 to po co czytasz?

Azi

0

@zibiku kolega @Nano22 już Ci to wyjaśnił. Postaraj się zrozumieć zamiast powielać to samo pytanie.

Azi

0

@Kamiloza91 cucu

Azi

0

@Veil5ide Już od dość dawna ściągamy młodych "następców Alvesa". Na rynku nie ma nikogo kto byłby w stanie dać tyle (albo prawie tyle) co Brazylijczyk. Ja obstawiam że w trakcie przyszłego sezonu Wague wygryzie obu ze składu. Co zapewne skończy się pożegnaniem z Semedo.

Azi

0

@Kamiloza91 Nigdy nie było nawet takiego pomysłu. To był wymysł jakiegoś dziennikarza. A Wy łykacie wszystko jak pelikany.

Azi

0

@Kamiloza91 Co Wam odbiło z tym Willianem? Po pierwsze nikt go nie chce. Po drugie Chelsea go nie odda bo mają bana (zakładając że ktoś chciałby go kupić).

Azi

0

@Kubox po co? Ściągamy Cucu. Zna nasz styl, jest dużo, dużo tańszy a w dodatku jest też rezerwowym lewym obrońcą. Najlepsza możliwa opcja.

Azi

0

@daniel32778 ciekawa teoria. Najwyraźniej rywale wreszcie nauczyli się biegać.

Azi

1

@Nano22 kolega @zibiku  zarzuca że ich nie przygotował do meczu. Nie wierzę aby mógł zrobić więcej. Nie wiemy co się dzieje w szatni ale zważywszy że zawodnicy nawet nie próbują insynuować winy trenera wnioskuję że nie działo się nic co odbiegałoby od innych ważnych spotkań.
To chyba Pepe Reina powiedział, że lepiej byłoby gdyby Barcelona wygrała pierwszy mecz 2:1 bo wtedy wyszliby z zupełnie innym nastawieniem na rewanż. Problem nie leży w złym doborze zawodników, bo ten sam skład wygrał 3:0 zaledwie 6 dni wcześniej. Problem leży w tym, że jak czujemy że rywal leży na łopatkach to czujemy się mistrzami świata. A jak dostajemy w mordę to to od razu jest nokaut.

Azi

0

@Nano22 po fakcie to każdy jest mądry. Rzucanie "co trzeba było zrobić" też jest banalnie łatwe skoro nie trzeba nawet udowadniać że efekt będzie lepszy (w tym wypadku przecież działa automatyczny argument że efekt był zły więc każda zmiana mogła tylko poprawić efekt).
Tylko kolega @zibiku nie rozumie że trener decyduje tu i teraz. Przed meczem może sobie planować a co wyjdzie - to już nie zależy od niego. A po meczu to on też może powiedzieć "powinienem nie wystawiać Cou". Tylko co z tego?

Azi

1

@zibiku Gdyby wiedział że zawodnicy przejdą obok meczu to pewnie by tak właśnie zrobił. Czemu nie informowałeś że tak właśnie się stanie?

Azi

0

Komentarz usunięty

Azi

1

@Suzu z tego płynie jedyny sensowny wniosek, że należy sprzedać go z ceną odkupu. Np sprzedamy za 35 a możemy odkupić za 60 (nie wierzę aby drugi klub poszedł na gorsze warunki). Zabezpieczamy się na wypadek powrotu do top formy i pełni zdrowia a jednocześnie nie mamy zawodnika nie do końca zdrowego.

Azi

0

@Fake69 a co to ma do rzeczy? Pisałeś o 4:0 a nie np. 4:2 czy 5:3. Nie potrafisz chłopie argumentować :)

Azi

0

@Fake69 8 to powiedzmy 10/15%Tak. To mało. Za mało aby uznać to za normę.

Azi

0

@Fake69 Pep nie wygrywał wszystkich spotkań. I nie było tak różowo jak piszesz. Ludzie - jak to ludzie - zawsze są krytyczni, nic niezwykłego. Ale wyników o jakich piszesz nie było za dużo - serio sprawdź sobie.Pep ma średnią 2,58 bramki na mecz i 2,36 pkt. Valverde (jeżeli już musisz porównywać) ma średnią 2,36 na mecz i 2,28 pkt. To jest różnica na poziomie 1 bramki w 5 meczach. Tak dużo? Raczej nie, zważywszy na fakt, że średnia bramek w LL obniżyła się od tego czasu. W czasie pracy Pepa też mało kto stawiał nam autobus. A jak już się pojawił to też nie umieliśmy sobie z nim za dobrze radzić.
I najważniejsze: Pep jest lepszym szkoleniowcem od Valverde.

Azi

0

@Fake69 Miszczu. Gdzie ja napisałem cokolwiek o Valverde? I co mają wyniki do zarzutów jakie padały, kiedy Pep prowadził zespół? Skup się proszę na jednym temacie.
Sprawdź sobie jakie wyniki padały za Pepa. Ile było tych "4:0". Poczytaj komentarze. I wtedy się wypowiadaj. Na temat. Bo na tą chwilę jeżeli Cię śmieszy ta dyskusja to świadczy o Tym że nie ogarniasz tematu a próbujesz sobie wmówić jaki to jesteś mądry (twoja sprawa).

Azi

1

@Chwytliwy mnie coś innego zastanawia. Nawet jak grasz tą genialną strategią "laga do przodu" to jaki sens jest grać 4-5-1? Po co Ci 5 zawodników w drugiej linii skoro i tak ją pomijasz. Zagrajmy 4-2-4 z dużą wymiennością w ataku tak aby zawsze dwóch wracało do obrony a zarazem mieli siły aby biec za tą lagą.

Azi

2

@kerouac Nie bronię Valverde. Ale na kogo chcesz go wymienić? Jest jeden trener który mógłby próbować dorównać do osiągnięć Pepa. A jest to Guardiola ;)
Nie ma nikogo więcej. Klopp? Nie wierzę aby był zainteresowany. Zresztą to tak jakby próbować wracać do tego co chciał grać Lucho, tylko bez MSN. Masakra. Koeman? Mało prawdopodobne aby zrezygnował z prowadzenia reprezentacji. Setien czy Wenger to jest bardzo kiepski dowcip. Ten Hag? On nie ma pojęcia jak się pracuje z zawodnikami, którzy osiągnęli już prawie wszystko. Założenie że wskrzesi ich ducha i wielką motywację to naiwność. Xavi? Nie chce wracać. Brak jakiegokolwiek doświadczenia w zawodzie. Reszta nawet nie próbuje grać w stylu zbliżonym do tego co prezentuje Barcelona, więc założenie że przyjdą i nagle będziemy grać piękną piłkę można tylko wyśmiać.
Jest jeszcze jeden człowiek ale z jakiegoś (nie wiem jakiego) powodu nie pada jego nazwisko. Nazywa się Marcelo Bielsa i jest guru najlepszych szkoleniowców na świecie. Patrząc na czyste liczby jego wyniki nie powalają. Ale jest niesamowicie równy a nie prowadzi zespołów z topu.

Azi

5

@Chwytliwy de Ligt ma doświadczenie, umiejętności i to czego nam brakuje - rzadkie cechy przywódcze. Zapłaciłbym za niego tylko po te ostatnie. To raczej nie jest gość, który będzie się patyczkował w kolegami. A nam brakuje kogoś kto jeszcze na boisku powie że coś jest nie halo w postawie zespołu i żeby spiąć poślady.
Z pozoru wydaje się że to proste i oczywiste i każdy zawodnik powinien sobie sam uświadomić że musi zacząć ciężej pracować. Ale ludzie tak nie działają - dlatego rola lidera jest tak ważna. I ta cecha de Ligta jest dla mnie najcenniejsza.
Tutaj na obrazku jest różnica między liderem a trenerem: ten drugi może tylko stać i udawać że ma wpływ na postawę zawodników. Krzyczeć, ryczeć itp. Ale impuls musi wyjść od lidera na boisku.
https://thumbs.dreamstime.com/z/lider-lub-szef-szablon-71752286.jpg
e: w nowej LR coś się odstępy między akapitami zlewają.

Azi

1

@Fake69 to masz bardzo krótką i wybiórczą pamięć :)
Za Pepa padały często te same zarzuty: brak woli walki (zbyt mała agresywność) i podania wzdłuż boiska zamiast strzelać kolejne bramki.

Azi

2

@BarcaInfo LR zakwestionuje wszystko. Nawet jeżeli mówi o tym Pique :)

Azi

1

@Julencja gratulacje :)Ta jego córka jest genialna. Ona i Mina zrobili dobre widowisko w zeszłym roku :)

Azi

2

@Odesseiron skończyły się pomysły w połowie. Wielki zawód. Mało seriali oglądam ale Lost i HIMYM miały najgorsze zakończenia.

Azi

0

Kubo jedzie chyba na CA. Oby wracał już do Barcelony :)

Azi

1

@kuba4352r375 też mi się tak wydaje

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?