Azi

0

Obie by przegrały

Azi

13

Przegrałeś 0:3 z Barceloną. Twój trener mówi że to był wasz najlepszy mecz w LM w tym sezonie. A teraz masz teraz 5 dni żeby wymyślić jak strzelić tej Barcelonie 4 bramki nie tracąc żadnej. Dzwońcie do Toma Cruise bo to jak misja niemożliwa.

Nasz cel na wtorek jest porosty: trzymać kontrolę nad meczem, strzelić bramkę i definitywnie wybić rywalom wolę walki - niech ganiają za piłką.

Azi

0

CR strzelił max 15 (+2 asysty ale Leo ma na dziś 3).

Azi

1

Chciałbym żeby Leo skończył z trofeum i 16 trafieniami :)

Azi

1

Cillessen - Wague, Todibo, Umtiti, Vermaelen, Malcom - Alena, Arthur, Puig - Dembele, Boateng

Chętnie zobaczę w pierwszej drużynie Ruiza i Mirande.

Azi

0

Raczej 442 ale nie wiem czy nie będzie to takie bardziej ofensywne. Z S. Roberto na obronie i Busi, Rakitic, Arthur i Vidal w drugiej linii. Mając na ławce Cou i Dembele można w razie konieczności iść na wymianę ciosów. A z wymienioną 4ka można liczyć na większą kontrolę drugiej linii niż wczoraj.

Azi

8

Chyba nie rozumiesz słowa obiektywne :p

Azi

5

Dawno nie widziałem tak stronniczego sędziowania. Dramat. A wynik mimo tego piękny. Pokaż siły. We wtorek trzeba dokończyć dzieła zniszczenia.

Azi

0

Szkoda niewykorzystanych okazji ale jaki wynik! Plan zrealizowany pięknie.

Ciekawe jak to jest wracać do domu z myślą że trzeba za 6 dni pokonać Barcelonę 4 bramkamj nie tracąc przy tym żadnej? :)

Azi

0

To trochę lepszy zespół niż Lyon czy MU. Ale jeżeli zagramy swoje to nie powinno być z nimi wielkich problemów.

Azi

1

Nawet bardzo!

Azi

0

Dużo bym dał za takiego Puyola

Azi

1

Kilka sezonów temu graliśmy mecz gdzie w rewanżu musieliśmy gonić wynik. Nie pamiętam kto był rywalem ale pamiętam że przed meczem było nerwowo. Zaczęła się transmisja. Zawodnicy zaczęli wychodzić na murawę. Kamera pokazuje Leo... który kończył jeść sobie kanapkę. Wyszedł na boisko i po 2h cieszyliśmy się z awansu.

Dlaczego Messi nie miał nerwówki? Bo to Messi i gra w najlepszym klubie świata. Czy obawia się Liverpoolu albo jakiegokolwiek ich zawodnika? Szczerze wątpię. Czy oni obawiają się Messiego? Niewątpliwie tak.

Nie martwię się o wynik. Jeżeli zagramy swoje to choćby rywal miał dzień konia to nie podoła. Nie spodziewam się rozwałki i gradu bramek ale spodziewam się kontroli nad meczem i gorzkich min naszych rywali. Wracających do domu nie z nadzieja że tam będzie łatwiej ale ze świadomością że tam trzeba będzie dać z siebie jeszcze więcej a to i tak może być (dużo) za mało.

Azi

13

Awans do finału Ajaxu to najlepsze co może się przytrafić piłce nożnej. Od kilku lat była tendencja do gry defensywnej i nudnej (patrz np ostatnie MS i wygrana Francji). Średnia bramek na mecz np w PD jest najniższa od dekady. Potrzeba wreszcie przełamania - drużyny grającej radosny ofensywy football. Kogoś kto da sygnał do odważnego stawiania na ofensywę.

Życzenie jest egoistyczne. Leo potrzebuje jeszcze kilku sezonów aby wyśrubować rekordy do granic możliwości. W ostatnich sezonach drużyny tak się skupiają na murowaniu bramki że w roku Leo nie strzela już tyłu bramek co kiedyś. W efekcie cofną się prawie do drugiej linii i coraz rzadziej cieszy nasz indywidualnymi akcjami. No i mamy Dembele - kogoś kto mając odrobinę przestrzeni może pokazać prawdziwe cuda.

Oby Ajax dał przykład Europie.

Azi

11

Przy wjeździe są wypożyczalnie :p

Azi

0

Co trzeba mieć w głowie? Otóż nic :)

A hotel teraz mają zapewniony. Tylko z wejściem na mecz może być ciężko.

Azi

0

Wybrnąłeś jak poeta :)

Azi

3

I Cillessen na Messiego. I chłopak od podawania piłek za Valverde.

Azi

1

Za Leo Beenhakkera. A za kogo?

Azi

3

Nie wiem czy tak do końca był to gest fair play. Bramkę zdobyli prawidłowo. Od kiedy zawodnicy mają obowiązek przerywać grę i to na wniosek rywali?

W piłce jest przepis że gra się do gwizdka. Jeżeli sędzia nie przerywa gry to możesz to zrobić sam pod warunkiem że masz piłkę. Sędzia i tak nie pozwoli wznowić gry jeżeli ktoś leży. Wszelkie próby odejścia od tej reguły prowadzą do takiego chaosu jaki miał miejsce.

I tak: zdarzają się takie sytuacje że sędzia źle zinterpretuje to co widzi i nie przerwie gry choć powinien. Ale to są wtedy pretensje do sędziego a nie szarpanina na boisku. To jest sport mocno kontaktowy i takie sytuacje się zdarzają i zdarzać będą.

To co tam się działo nie ma nic wspólnego z fair play. Dlatego ważne jest aby edukować sędziego i grać do gwizdka a nie wprowadzać "sędziów moralnych" w dodatku w formie piłkarzy.

Azi

1

LM ma Polsat (sic!)

Azi

0

Doznałby takiego urazu że do gry wróciłby w styczniu...

Azi

1

Oby zwycięzca finał LM wygrał tryplet :)

Azi

0

O co całe to gadanie? Gra się do gwizdka. To sędzia decyduje kiedy grę przerwać a kiedy nie. Jeżeli masz piłkę i uważasz że kolega potrzebuje pomocy to wybijasz piłkę a sędzia i tak nie pozwoli wznowić gry jeżeli ktoś leży na boisku.

Fair Play jest wtedy gdy masz piłkę a rywal może mieć kontuzję więc przerywasz grę. Tutaj nie ma nic z fair play. Oba zespoły powinny grać aż sędzia zdecyduje się że trzeba grę przerwać. Inaczej będzie dochodziło do takich głupich sytuacji.

Azi

0

Koleś jest genialny. Ma świetną skuteczność, potrafi się ustawić i zastawić a do tego jest mega szybki. I to w zasadzie tyle. Jest jak maksymalna wersja solidnego zawodnika. Problem w tym że nie daje od siebie tego czynnika "coś więcej" który odróżnia zawodników wybitnych od tych bardzo dobrych. Takich którzy nagle z niczego mogą odwrócić losy meczu albo zrobić coś że chcesz tylko stać i podziwiać. Coś takiego ma nawet Neymar. Szkoda że za mało ma w głowie i podejmuje złe decyzje życiowe (to znaczy może dobre jeżeli idzie o zapewnienie sobie bytu ale złe jeżeli idzie o rozwój piłkarski).

Azi

1

Zapisz się do lekarza. Im szybciej tym lepiej bo kolejka bywa długa.

Azi

0

I Pique w ataku!

Azi

0

A kto tak fantazjował? :D

Azi

2

Ciekawe jaką minę ma teraz ZZ i jego antyczne 33 tytuły? ;)

Azi

0

Jak patrzę na ostatnie 3 minuty to jest to bardzo logiczne

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?