3

Bardzo fajne składy, zgadzam się z nimi. Nie zgadzam się jednak z niektórymi porównaniami. Zależy czy mamy tutaj oceniać całość kariery zawodnika czy tylko czas spędzony w Barcy i w Realu. Bo jeśli to drugie, to Puyol>Cannavaro. Poza tym zmieniłbym pod względem obu podanych przeze mnie kryteriów zmieniłbym ocenę niektórych zawodników.
Iniesta>Modrić
Messi>>>>>Cristiano
Suarez

0

Tu nie ma żadnego ryzyka. Idealne przypasowanie stylem do Barcy i do systemu Valverde oraz słaba konkurencja sprawia, że prawdopodobieństwo nie-wyjścia w Barcelonie ogranicza się do minimum. Zresztą już w lecie pokazał, że potrafi walczyć o swoje i zaryzykował bardzo dużo.

0

Co mundial ma do rzeczy? Coutinho jest zawodnikiem takiej klasy, że nawet jakby przesiedział pół roku na ławce w Barcelonie(a patrząc na konkurencję w postaci Denisów i Gomesów nie przesiedziałby) to i tak Tite by go powołał. Nagle po transferze nie będzie umiał grać w piłkę? Pociąg o nazwie Barcelona nie przyjeżdża codziennie. To transfer na najważniejsze lata kariery, będzie miał zapewnioną regularną grę i na miejscu Coutinho zrobiłbym wszystko, żeby do nas trafić czy zimą czy latem, a mundial nie jest żadną przeszkodą.

5

Wręcz przeciwnie. To, że się wzmacniają daje większe prawdopodobieństwo transferu Coutinho. Po co sprowadzać zawodnika klasy Keity i sadzać go na ławce?

0

Ronaldinho. Uśmiech futbolu :D

6

Fajnie się motywują, pokazując faule swoich zawodników :D

34

Taki średniawy ten dowcip.

7

Kolędnicy jak ja ich nienawidzę...
Wymalują brzydko gębę na czarno, pofałszują kolędę, zawracają człowiekowi głowę w święta i jeszcze za to wszystko oczekują hajsu. A najgorsze jest to, że "kolędują" w święta. Człowiek by kulturalnie powiedział co o tym wszystkim sądzi i do widzenia, a tak jednak byłby niesmak, że się ich w Wigilię wystawiło i wypada coś do puszki wrzucić.

0

Oni chyba lubią, jak ludzie się z nich śmieją. To niemożliwe, żeby bez powodu się tak kompromitować.

0

Owszem, wiele transferów okazało się dobrych, jednak okienko z 2014 roku pozostawiło zbyt duży niesmak, żeby pozytywnie ocenić pracę Zubiego. Jak można było ściągnąć Douglasa? To błąd kardynalny, takich rzeczy się nie robi. Poza tym 2 staruszków na stopera. Wiem, że Rudy był życzeniem Lucho i finalnie transfer nie był zły, ale bardzo przepłacony. Mając już kupionego doświadczonego stopera powinien sprowadzić kogoś młodszego(takiego jak obecnie Inigo Martinez czy Manolas). On zdecydował się na 30-letniego, połamanego Vermę, którego trzeba było 2 lata i rok wypożyczenia składać w laboratorium, żeby się do czegoś przydał. Cenię wartość, jaką obecnie wnosi do zespołu, ale to trochę za mało, żeby pozytywnie ocenić ten transfer.

1

Brakuje mi w tej sondzie Icardiego i Lukaku.

0

O widzę niezły argument. Porównam sobie piłkarza do normalnego człowieka i wtedy wypadnie super :D
Tylko, że jakbyś nie wiedział, powinno się porównywać piłkarza do... innego piłkarza. I moim zdaniem Blind jest słabą opcją.

1

Blind jest cienki jak barszcz, nie chcę go u nas.

0

Nie zgodzę się. Brakuje nam Coutinho, rozgrywającego, rezerwowego stopera i jakiegoś lewoskrzydłowo-napastnika(piłkarza o profilu np. Martiala). Tym bardziej podziw dla Ernesto, że z niezbyt dobrej kadry stworzył maszynę.

2

Messi jest niesamowity. Grał dzisiaj słaby mecz, a i tak przesądził o jego wyniku.

2

Ale ci się śmieszki włączyły. Ronaldo lepszy od Neymara :D

2

A ja mimo wszystko bym tak nie przesądzał. W piłce wszystko jest możliwe. Jesteśmy w bardzo dobrej sytuacji, ale nie można się tym udławić.

0

Bardzo możliwe, schował twarz w dłoniach i przyjął pozycję zadumanego dziadka.

2

Też tak uważam, gra nie jest spektakularna, ale Barca zarówno drużynowo jak i indywidualnie gra dobry mecz. Im bardziej zależy, to oni muszą strzelić gola, dlatego nie robiłbym zmiany ofensywnej.

0

Jak dla mnie najlepszy w pierwszej połowie Modrić, najgorszy Messi. I tu nie chodzi, że Kovacić plaster itp., tylko jak już ma piłkę, to często podejmuje złe decyzje albo podaje niecelnie. Po jego zagraniach poszły 2 groźne kontry. Ogólnie mecz nie wygląda źle, ale nie możemy sobie stworzyć klarownej sytuacji, Real zresztą też. Takie piłkarskie szachy. Dobry mecz rozgrywa Paulinho i o dziwo Rakitić. Widać, że mu Real pasuje.

6

Liverpool to niezłe świrusy :D
Najpierw Salah zmaścił setę, a potem Mane miał dobitkę na pustą bramkę, ale wymyślił sobie, że sieknie z nożyc i nie trafił.

20

No i szejk ładnie wyjaśnił zwolenników teorii spiskowych.

0

Jakbym nie wiedział, że to Orłowski napisał, to bym pomyślał, że wypowiedzi są od pierwszego lepszego Janusza.

0

To tylko gdybanie. Czasem najlepszy trener nie pomoże. Piotrek Żyła był w dużym dołku, akurat gdy trenerem był Hannu Lepistoe. Być może gdyby Adaś Małysz miał lepszego trenera, to nie miałby dużej obniżki formy w latach ok. 98,99, ale tak jak pisałem nie wiemy tego, a już szczególnie ciężko przewidzieć wynik jednego konkursu. Pewnie skakałby lepiej, to raczej tak, ale konkretny wynik konkretnego konkursu jest mało możliwy zarówno dla rozkminienia, jak i dla rozgdybania.

0

Tak kombinowałem ostatnio jak rozwiązać sytuację z LO. Digne jest świetnym rezerwowym, ale to nie jest potencjał na pierwszy skład. Pozycja Alby jest niepodważalna. Zrobiłbym to tak. Cucurella ten i następny sezon niech spędzi w Barcy B, no chyba że spadną, wtedy wypożyczyć go(choć to zwykle nie wychodzi) do jakiegoś średniaka La Liga. Następnie w prezezonie 19/20 przesunąć go do pierwszego składu a Dinia odesłać na jakieś dłuższe wypożyczenie, tak żeby mógł kilka lat później przyjść w miejsce samego siebie, tyle, że będzie zastępował odchodzącego Albę. Trzeba też pamiętać o Mirandzie. Piszę to jakbym z góry zakładał, że Marc odniesie sukces, ale naprawdę liczę na tego chłopaka.

0

Taki trochę Neymar, tylko lewonożny. Błyskotliwy, szybki, świetne zejście do środka i atomowe uderzenie z dystansu.

33

Mi odpowiada obecny notatnik i chciałbym, żeby trwał jak najdłużej. To idealny materiał na śmieszki :D

14

Nie wiem, czy błąd, ale jest trochę na siłę.

0

Albo jest tam dużo fanów Realu, albo ludzie mają niewiele wspólnego z myśleniem. Jest też 3, najbardziej prawdopodobna opcja. Fani Realu mają niewiele wspólnego z myśleniem.

3

Dla mnie to właśnie nowa jest świetna. Bardzo ładna i jednocześnie czytelna, ale wiadomo. Co kto lubi.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?