0

Powiedział koleś, który propsował transfer Douglasa...

0

Nie chcę tego pana nawet za darmo. 23 lata, a wciąż gra w lidze brazylijskiej, do tego nie pasuje do stylu Barcy. Niezbyt dobrze wyprowadza piłkę, jest mało zwrotny i średnio zaawansowany technicznie.

0

Cały sztab trenerski. Jedynym, który się "ostał" jest trener bramkarzy, ten sympatyczny łysy pan.

1

Rakitić to nie ma nic do gadania. Prezentuje się tak słabo, że ławka to i tak za dużo dla niego.

0

Inni grają nieregularnie i jakoś sobie radzą. Paco nie grał w miesiące, wszedł i lutnął 2 gole. Verma nie grał nic, wszedł i zagrał bardzo solidny mecz z Valencią. Roberto pauzował przez miesiąc i zaprezentował się dziś przyzwoicie. Nie jeden Denis gra nieregularnie i to nie jest żadne usprawiedliwienie. To dobry materiał na rezerwowego, ale on nie jest na odpowiednim poziomie i nie ma tyle talentu, żeby takowy osiągnąć.

0

Grał lepiej, niż ostatnio, zwłaszcza w pierwszej połowie. Nadal jednak było dużo niedokładności i złych zagrań.

0

Chyba na skrzydle, ale na obu za słaby na Barcę.

1

No właśnie nie.

0

Ależ pecha mieliśmy w tym meczu. Niewykorzystane tuziny setek, kontuzja Umtitiego i sędzia. Niewykorzystanie setek z własnej winy, ale czasem mogło się wydawać, że piłka po prostu sama nie chciała wpaść.

4

Nie jestem zwolennikiem teorii spiskowych, ale jak nie będzie doliczonych co najmniej 4 minut, to znaczy, że necz jest drukowany.

3

Rozklepali ich jak Bożena Dykiel kotlety.

2

Alena, Busquets, Palencia, Cucurella, Ruiz?

1

Albo mówienie prawdy. Życzę kadrze jak najlepiej, każdy Polak rodak powinien im kibicować, ale nie oszukujmy się. Ten ranking jest o kant du*y rozbić i nie jesteśmy w top10.

0

Też byłem za Griezmannem, ale teraz wydaje mi się on niepotrzebny, zresztą ma słaby sezon. W kwestii Coutinho, to uważam, że potrzebny jest nam piłkarzy klasy światowej, taka opoka zespołu. Myślę, że jest obok Thiago jest najlepszym kandydatem. Podoba mi się gra Arthura, ale jednak wolę graczy z ligi francuskiej. Lopez zapowiada się genialnie.

10

Witam w spóźnionej, drugiej części mojej comiesięcznej wizji składu. Pierwsza część i opis, jaki mam cel w tym, żeby coś takiego pisać:
http://www.fcbarca.com/la-rambla,dyskusja-5730144.html
Tam napisałem, co jest dla mnie najważniejsze, więc może przejdę od razu do składu.
Lećmy po kolei formacjami.
Bramka chyba nie mogłaby być lepiej obsadzona i nie ma co tutaj zmieniać, jednak dałbym więcej minut Cillessenowi. Taki
bramkarz na ławce to skarb i nic by się nie stało jakby zagrał od czasu do czasu. W przeciwnym wypadku może zacząć myśleć
o odejściu.
PO- Semedo bez zastrzeżeń, mógłby trochę więcej dawać w ofensywie, ale myślę, że po powrocie Dembele będzie śmigał aż miło.
Do tego przesunąłbym Palencię do pierwszego zespołu.
LO-tu również bez zastrzeżeń. Chciałbym podkreślić rolę Dinia w zespole. To jest idealny rezerwowy. Gra na odpowiednim poziomie, młody,
ambitny, kupiony z rozsądne pieniądze i jego profil różni się od profilu Alby, co zapewnia różnorodność.
Śo-tutaj pojawia się problem. Myślę, żę zarówno Masche jak i Verma odejdą po sezonie(ten drugi może nawet w zimie) i pasowałoby
klepnąć godziwych następców. Nie do końca wiem, jakbym to rozegrał, ale dobrze by było jakby jeden z dwóch nowoprzybyłych do klubu stoperów
był jakimś młodym talentem. Zdecydowanie stawiam na De Lighta. To powinien być główny cel. Szybki, dobry fizycznie i technicznie
a co najważniejsze świetnie wyprowadza piłkę. Nie wiem tylko co z drugim piłkarzem
na tę pozycję. Może tej skrajnej młodości już wystarczy, przydałby się jakiś solidny zmiennik. Kandydaci ci sami co poprzednio.
Inigo, Manolas, warto obserwować rozwój Marlona w Nicei. Początek miał świetny, niestety ostanio ma problemy z grą w pierwszym
składzie.
Przejdźmy do pomocy. Trudna sprawa. Po prostu powiem jakich
zawodników pod względem profilu bym poszukał. Największy problem jest dobrze znany-za dużo drewna. Na pewno pozbyłbym się Rakiticia,
Gomesa, Turana i Rafinhi. Najbardziej w pomocy brakuje mi kontroli środka pola i kreatywności zawodników. Ściągnąłbym Coutinho, on
idealnie pasuje na to pół-lewe skrzydło. Do tego rozgrywającego. I tutaj mam 2 koncepcje. Albo klasycznego(idealnym kandydatem jest Seri, albo któryś
z młodych talentów. Mam na myśli 3 zawodników:Maxime Lopez, Frenkie de Jong lub Arthur z Gremio. To nie są typowi rozgrywający.
Lopez to zawodnik, który jest gdzieś pomiędzy pozycją nr 6 i 8, świetnie wyszkolony technicznie, z dobrym dryblingiem, tworzy dużo
sytuacji kolegom. De Jong z Ajaxu przypomina mi trochę Toniego Kroosa. Świetnie napędza akcje i podaje piłkę w najlepszym możliwym
momencie. Arthura znam tylko z youtubowych filmików. Duża siła fizyczna, dobry drybling, dobry również w defensywie.Na pewno warty
uwagi, ale bardziej podobają mi się poprzednicy. Na ten moment moim faworytem jest Lopez. Do tego awans do pierwszego zespołu Carlesa Aleni.
Obserwuję od dłuższego czasu Denisa i mówię to z przykrością, ale to nie jest zawodnik na Barcę. On jest kreatywny, dobry technicznie, ma dobry
drybling, ale to po prostu nie ten poziom. Lepiej radzi sobie na skrzydle, w pomocy ma za słabą organizację gry, kontrola piłki też nie ta. Alena przy nim wyglądał wczoraj
dużo lepiej. Lepsza kontrola piłki, więcej podań napędzających akcję. Uważam, że ma większy talent od Denisa, który na rezerwowego się nadaje i gdyby
Iniesta był z 5 lat młodszy, to mógłby być jego zmiennikiem, ale Andres niedługo kończy karierę i przydałby się godny następca. Denis niestety, przynajmniej
w moich oczach takowym nie jest.
Pomyślałbym jeszcze nad zmiennikiem dla Busiego.Najlepszym kandydatem byłby Samper, szkoda, że zarząd o tym nie pomyślał oddając
go na kolejne bezsenzowne wypożyczenie. Bardzo chciałbym jego powrotu, gdyby nie udało mu się pokazać z należycie dobrej strony, to
myślę, że Roberto ogarnąłby również tę pozycję. Jasne że jakiś Weigl byłby świetną opcją, ale pieniążki się kiedyś skończą.
No i czas na atak. Ostatnio pisałem o Griezmannie, ale teraz zmieniłem koncepcję. Najbardziej martwi mnie Suarez. Koleś gra padakę już ponad 2 miesiące. Nie
chcę go skreślać, uważam, że w formie jest najlepszą 9 na świecie, ale tak dalej być nie może. Chłop po prostu musi się ogarnąć. Jest skazany na Barcę, a Barca na niego.
Popatrzyłem na klasowe europejskie zespoły i chyba każdy dysponuje klasową 9. United-Lukaku, Bayern-Lewandowski, Chelsea-Morata, PSG-Cavani. Nie widzę topowej europejskiej ekipy,
która potrzebowałaby Suareza i nie chcę nawet myśleć co może być, jakby koleś się nie ogarnął. Kolejny do rozkminki-Deulofeu. Według mnie
on ma odpowiedni potencjał, żeby grać w Barcelonie(może nie w pierwszym składzie, ale jako zmiennik na pewno) , ale głowa zatrzymała się gdzieś w 4 lidze polskiej. Mecz z Valencią w jego wykonaniu był po prostu
beznadziejny. Byłem za tym transferem, bo Barcy brakowało takiego szybkiego skrzydłowego, ale to było w tamtym sezonie, gdzie często po golu na 1-0 przeciwnik
stawiał mur i nie można było go sforsować. Teraz Barca gra inaczej i taki zawodnik nie jest aż tak potrzebny, jednak Deulo ma swoje zalety. Duża szybkość, dobry drybling,
możliwość gry na obu skrzydłach. Zobaczymy co z nim będzie. Jeżeli ogarnie głowę i będzie rozgrywał mecze jak chociażby ten z Atletico, to myślę, że mógłby zostać.
Przydałby się też jakiś lewoskrzydłowo-napastnik. Najlepszą opcją jest Martial, ale koleś będzie drogi. Pasuje idealnie zarówno do systemu 4-4-2 jak i 4-3-3, jako
napastnik grający bliżej prawej strony. Może lepiej poczekać z nim do 2019 i jeśli zawodnik o takim profilu będzie
potrzebny zespołowi, to ściągnąć go za darmo po wygaśnięciu kontraktu. Możnaby coś pokombinować z Alexisem, Leon Bailey też jest dobrą opcją. Akurat transfer
na tę pozycję nie jest priorytetowy, ale fajnie by było mieć zawodników, których można obserwować pod kontem ewentualnego transferu. Trzeba też pamiętać o
Arnaizie, który rozgrywa świetny sezon w Barcy B. Największą niespodzianką w listopadzie był jednak Paco. Gość przesiedział 2 miesiące na ławce, wszedł i dał zwycięstwo
zespołowi w meczu z Sevillą. On również, tak jak Diń jest idealnym rezerwowym, jednak do czasu, kiedy podstawowy zawodnik zapomina jak się gra w piłkę. Alba nie zapomniał,
ale Suarez niestety już tak. Wtedy przydałby się jakiś młody talent, który mógłby godnie zastąpić odchodzącego/źle grającego piłkarza podstawowego składu. Podsumowując,
na ten moment najbardziej podoba mi się opcja z Martialem. Zobczymy co będzie z Suarezem. Jak będzie tak grał cały sezon to trzeba będzie wziąć
Alexisa w lecie albo liczyć na Paco, bo nic innego nie pozostanie. Jak Suarez się "wyleczy"(oby), to sprzedałbym Paco w 2019 i wziął Martiala.
Na koniec spróbuję podliczyć ile by wyszło za te wszystkie transfery(uwzględniając przy tym nieudolność zarządu).
Transfery z klubu:
Vidal-15
Rakitić-45
Gomes-35
Denis-30
Rafinha-25
Arda-5
Razem:155-20=135
Wspominałem o nieudolności zarządu. Dla pewności odejmę 20 baniek, bo wiadomo jak to z nimi jest :D

Transfery do klubu:
Coutinho-120
De Light-45
Manolas/Inigo-30
Seri/Lopez-40
Razem:235

Brakuje 100 baniek. Ponoć budżet na okienko to 60 baniek, chociaż myślę, że w rzeczywistości jest to większa suma. Hajs z Neymara pewnie
dawno wydali na chińskie biznesy, ale może coś tam jeszcze zostało. Myślę, że powinno wystarczyć.
Tak się prezentuje cały skład:
Ter Stegen(Cillessen)
Semedo(Palencia)-Pique(De Light)-Umtiti(Inigo)-Alba(Digne)
Roberto(Seri/Paulinho/Alena)-Busquets(Roberto)-Coutinho(Iniesta/Alena)
Messi(Deulofeu?)-Suarez(Paco)-Dembele(Coutinho/Arnaiz)

I w wersji 4-4-2:
Ter Stegen(Cillessen)
Semedo(Palencia)-Pique(De Light)-Umtiti(Inigo)-Alba(Digne)
Dembele(Roberto/Deulofeu)-Roberto(Seri/Alena/Paulinho)-Busquets(Roberto)-Coutinho(Iniesta/Arnaiz)
Messi(Deulofeu)-Suarez(Paco)


No i to by było na tyle. Pozdrawiam wytrwałych :D

0

Chodzi mi tu bardziej o wybieranie sobie idoli i kozłów ofiarnych.

Nawet dzisiaj Deulofeu jest mocno szkalowany, najgorszy na boisku itp., mam wrażenie, że tylko dlatego, że nazywa się Deulofeu.

5

Zastanawia mnie, dlaczego ludzie tak bardzo kierują się sympatią. Deulofeu jest tutaj mocno krytykowany i nie dziwię się, bo mnie też często wkurza, ale czasem po jednej zepsutej akcji leci pełno hejtów. Wydaje się być wręcz nielubiany. Z Denisem jest/było zupełnie inaczej. Ledwo miesiąc temu był bogiem La Rambli. Zepsute akcje uchodziły mu płazem, a dobre zagrania były wychwalane pod niebiosa.

0

I stracił piłkę przy połowie kontaktów. A gola wypracował Deulofeu.

1

Denis jak na razie najgorszy na boisku. Bardzo niechlujny, niedokładny i jakby wycofany.

0

Radom.

2

Kolego powiedz mi co ty odwalasz? Przecież ten komentarz jest prawie tak głupi, jak twoje mądrości z lata, chciałeś ściągnąć do Barcy jakiegoś nołnejma z Anglii na LO.
W ogóle piszesz tak, jakbyś był trollem(w dodatku nieudanym) i to już nie pierwszy raz.

0

W końcu.

0

Wskazałbym tutaj 2 powody
1.Rakitić-przy golu kompletnie nie ogarnął asekuracji, w kilku innych akcjach bywał spóźniony.
2.Świetny mecz Guedesa.

0

Semedo skupił się na Guedesie. Zachował się tam trochę zbyt asekuracyjnie. Guedes podał na obieg do Gayi. Semedo był już spóźniony, ale biegł do piłki, natomiast nie mam pojęcia co próbował zrobić Rakitić. Zamiast stanąć bliżej bramki, on stał w jednej linii z Semedo i zostawił cały wolny korytarz. Dzięki temu Gaya miał tyle czasu. Swoją drogą Umtiti też źle się ustawił, a Verma to co pisałem wyżej-nie wybił piłki. Moim zdaniem największy błąd popełnił Rakitić. Co zastanawiające, ilu zawodników musiało popełnić błąd, żeby padła ta bramka.

1

Świetny jest ten zwód, to taki znak firmowy Semedo :D
Ale dziwię się, że nikt go wcześniej nie zauważył. Zrobił coś podobnego w meczu z Eibarem i La Rambla wręcz piała z zachwytu, a teraz odbiło się bez echa.

0

Guedes świetnie grał, schodził do środka, rozszerzał grę, można powiedzieć, że "zapierdzielał" całe spotkanie, ale właśnie. Co dalej? Nic. Valencia oddała jeden celny strzał na bramkę, a rzeczony Guedes po zejściu do środka i minięciu Semedo nie wiedział co zrobić z piłką. Właśnie tu wyszedł ten brak doświadczenia, Semedo nie wiedział czy zaatakować, czy zachować pozycję, może był za mało agresywny, ale te błędy nie były rażące i myślę, że da się je wyeliminować.

21



Semedo vs Valencia

Widziałem dużo komentarzy, które mówiły, że Semedo zagrał słabe spotkanie, że w ogóle po świetnym początku rozczarowuje. Rzeczywiście trochę obniżył loty, ale według mnie z Valencią zagrał dobre zawody. Wyprowadzał piłkę z obrony, pokazywał się partnerom do akcji ofensywnych, zaliczył 2 świetne dryblingi. Może za bardzo chciał asekurować Umtittiego i czasem schodząc do środka odsłaniał prawą stronę, ale nie był to jakieś rażące błędy. Jedyny duży błąd był w sytuacji, gdzie podał do tyłu piłkę prosto pod nogi zawodnika Valencii. Przy utracie bramki niewiele mógł zrobić. W sytuacji 1 na 2 był z góry skazany na porażkę. Większe prestensje miałbym do Rakiticia, który asekurował powietrze i Vermy, który nie wszedł przed Rodrigo.

Ogólnie odnoszę wrażenie, że Semedo potrzebuje więcej czasu. Widać po nim czasem brak doświadczenia. Nieobecność Dembele też mu nie służy. Messi gra w środku, Rakitić..., Deulofeu zagrał mecz życia, ale w negatywnym sensie. Nie ma partnera do szybkiej gry. Gdy na boisku razem z Semedo jest Roberto albo chociażby myślący Deulofeu, to gra Nelsona również wygląda lepiej. Przypomina mi to trochę sytuację Umtitiego. Po mocnym początku też spuścił trochę z tonu. Widać było czasem właśnie te braki w doświadczeniu, a teraz proszę. TOP3 stoperów obecnie, a kto wie czy nie najlepszy. Ja o Semedo jestem spokojny. Ma wielki talent, musi tylko nabrać doświadczenia, żeby pokazać pełnię możliwości.

28

Choć tekst dobry i treściwy, to odpowiedź na to pytanie można skrócić do "tak".

13

Ten ziomek mógłby wyjaśnić parę spraw na La Rambli, zwłaszcza w kwestii kontuzjogenny/podatny na kontuzje :D

0

Nie mam pojęcia skąd takie negatywne komentarze w stronę Semedo. Według mnie zagrał dobry mecz, trochę za bardzo próbował asekurować Umtitiego, ale poza jednym poważnym błędem, gdzie sprezentował piłkę przeciwnikowi. Przy bramce dla Valencii mógł się zachować lepiej, ale koledzy też boe pomagali. Co do Rakiticia, to ten piłkarz jest tak słaby, że szkoda gadać. Spowalnia każdą akcję, jest wolny, niedokładny, a co najgorsze nie widać, żeby mu specjalnie zależało. Razem z Suarezem i Pique jest 2 półki niżej od pozostałych, z tym, że oni grają słabo 2 miesiące, a on 2 lata.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?