0

Griezmann. Nie wiem czy klauzula już w zimie czy dopiero w lecie się aktywuje, ale dla niego warto poczekać pół roku.

0

Tutaj sytuacja wygląda inaczej. Oczywiście opinia tylko na podstawie filmików z yt, ale wcześniej nie widziałem młodzieniaszka o takim talencie. Jest fantastyczny.

0

Nie widzę problemu. Real zakupił Asensio gdy ten miał 19 lat, wcześniej grał w 2 lidze. Marcos Llorente grał w 3 lidze w wieku 21 lat. Alena dotąd grał w 3 lidze, myślę, że ten sezon w 2 lidze dobrze mu zrobi. Ja to widzę tak, że w zimie odchodzą jakieś Ardy Rafinie czy Gomesy i wtedy zrobi się miejsce w kadrze. Przez pół roku ma taki okres przejściowy między zespołem A i B, a od przyszłego sezonu jest pełnoprawnym członkiem pierwszego składu. Jasne, że fajnie by było, gdyby już teraz otrzymywał szanse, ale najpierw trzeba uszczuplić kadrę.

2

Zbieg okoliczności. Po prostu bardzo dużo talentów jest ostatnio we Francji. Tam potrafią młodzieniaszków wypromować, a jak jest we Francji każdy widzi- dużo czarnulków :)

0

O to to. Sanchez jest genialny.

0

To jest klub tej rangi, że zainwestowanie dodatkowych 20 ojro nie powinno stanowić żadnego problemu, tym bardziej, że nie spożytkowali jeszcze hajsu z Neymara. Jakość kosztuje.

0

Dobrze Paulinho, pokaż temu pyzatemu z Madrytu ABC na pozycji numer 6 :D

7

Co oni się tak na niego uparli?
To samo co z Paulinho. Nie mówię, że zawodnik jest zły(nie wiem jaki jest, no bo skąd ;p), ale jest kilka ciekawszych opcji na rynku. Tah, De Light, Sarr, Upamenco, Inigo. W lecie z wypożyczenia powinien wrócić Marlon. Kolesie są młodsi(oprócz ostatniego), ograni w Europie i zapowiadają się świetnie. Ściągnięcie jednego z nich byłoby o wiele rozsądniejsze, niż kupno 24-latka z ligi brazylijskiej.

15

Na tle Rakiticia to chyba każdy wygląda technicznie dobrze :D

0

Lewy za Suareza.

1

Armeńczycy to naród tak samo jak Polacy, Hiszpanie itp. Ormianie natomiast to mniejszość etniczna.

0

Masz rację. Są szybcy boczni obrońcy i Jakub Wawrzyniak :D

0

No i mamy 3 poważne osłabienia. Nie wiem do jakiej kategorii doliczyć Bale'a.

11

Borek ładnie wyjaśnił czepliwych obrońców poprawnej polszczyzny.

0

W okresie okienka transferowego to się działo. Oj działo.... Taki się tu kocioł zrobił, plotki, rozkminki, szkalowania, nadzieje, radości i smutki. Tu było wszystko i bardzo przyjemnie się to czytało(przynajmniej mi). A teraz non stop jedno i to samo. Komentarze typu
-Fifa
-polityka
-homoseksualizm
-jak poderwać dziewczynę
-gdzie obejrzeć filmy, jakie filmy itp.
stanowią lwią część całości. A najgorsze jest to, że jest w nich dużo obrażania i naskakiwania na siebie bez powodu, byleby tylko moja racja była najmojsza.
Odnośnie tych filmów-można pisać co się chce, na tym właśnie polega La Rambla, ale jednak głównym tematem powinna być piłka, a tymczasem jest tu coraz mniej piłki w piłce. To nie zmierza w dobrym kierunku, mam nadzieję, że ta sytuacja się zmieni.

0

Ja właśnie tak miałem. Nie pamiętam jak to się zaczęło z Barceloną, ale wiem, że oglądałem sobie 2 mecze(Barca-Liverpool 2007 i Barca-Wisła 2008) i już wtedy mnie ciągnęło do naszych :) Ten z Liverpoolem to był chyba pierwszy mecz Barcy jaki widziałem. Nasłuchałem się o tym słynnym Ronaldinho, ale jeżeli chodzi o oglądanie to był pierwszy i do dzisiaj nie lubię Liverpoolu :p. Na tym drugim to miałem takie podejście, że no dobra fajnie jak polski klub wygra, ale jak przewalą to też nie będę narzekał. Na 100% zaczęło się podczas Barca-Chelsea i komentarza Darka Szpakowskiego.
Także można powiedzieć, że tak miałem. Nie było rozkminek i zmian. Na początku(choć nie potrafię dokładnie go wskazać) była Barca. I jest do dzisiaj :D

1

Nie wiem z czego to wynika i nie pamiętam "zamierzłych czasów", ale jeżeli chodzi o komentarze pełna zgoda.
Już mniejsza o te filmy, ja się zastanawiam skąd fajne, normalne ziomki, jak przychodzi temat polityki czy homoseksualizmu(wałkowane w ostatnim czasie do porzygu) zamieniają się w maszyny do hejtowania. Obrzucają się wszystkim, byleby tylko ich racja wygrała.

0

O, idealny przykład u kolegi niżej. Ja naprawdę niecwiem jak można rostrząsać i rozkminiać takie wypowiedzi. Już nawet przyśmieszkować nie można :p

2

Chyba niektórzy tutaj nie ogarniają takiego śmieszkowego optymizmu i piszą "Skąd ty to możesz wiedzieć" :D

3

Bardzo fajnie im to wyszło. Nie wiem czemu, ale śpiew ziomka mi się kojarzy ze śpiewem rekolekcyjnym. Ma głos jak ksiądz :D

0

Suarez 2 bramki strzelił i jakoś dziwnym trafem jest szkalowany. Bale jest cienki jak całe BBC w tym sezonie.

1

Nie wiem do końca jak się do tego odnieść, bo piszesz trochę jednostronnie, ale argumenty, które podałeś są bardzo trafione. Znam dobrze sytuację, którą opisujesz, bo chodzę do liceum, z gimnazjum w jednym budynku. Nie żebym się chwalił, tylko po prostu chcę dobrze opisać sytuację. To najlepsza szkoła w mieście, jeździli po podstawówkach i chcieli "zdobyć" wszystkich najlepszych. Zdobyli ich, nauczali ich jak chcieli i w liceum mają uczniów obytych ze szkołą, z nauczycielami i komunikacja na linii uczeń-nauczyciel jest bardzo dobra. Z punktu widzenia tych "elitarnych" szkół to zmiana na gorsze, ale jakby spojrzeć na innych to wręcz przeciwnie. 8 lat podstawówki, wywalenie głupiego egzaminu gimnazjalnego, lepsza atmosfera nauki przez dłuższy czas. Nie wiem czy u innych, ale u mnie w podstawówce była dość duża kultura pracy. Raczej nie odpisywaliśmy od siebie zadań, uczyliśmy się systematycznie, a gimbazie...(chodziłem do innej, nie tej opisywanej wyżej). Daj zadanie z matmy, krzyczała z rana połowa klasy, odpisywanie, śmieszkowanie i gadanie na lekcjach, egzamin gimnazjalny i uczenie się pod tylko pod niego. Z tego wszystkiego sam się rozleniwiłem i zlewałem naukę, także uważam, że nie teraz, ale za kilka lat ta reforma przyniesie korzyści.

0

Oj tak. Na szczęście wraca Benzema.

0

Dziękujemy ci za tę jakże ważną uwagę lingwistyczną.

0

Ta 8 kontuzja to chodzi o jedną łydkę czy dwie :D?

4

Według ciebie Rakitić "dobrze" gra?

3

Rakiticiowi po tym meczu należy się ujemna ocena. Pewnie stąd te opóźnienia, redakcja kombinowała jak coś takiego zmajstrować :D Ratują go kluczowe podania, ale drugie 45 minut, to było dno dna. Straty, stateczność, straty jeszcze raz, a najgorsze było to, że zamiast wyprowadzać i podawać piłkę do przodu, on oddawał ją Ter Stegenowi w każdej sytuacji. Gdy jest przy nim jeden rywal, już nie mówiąc o wielu, to wygląda jak dziecko we mgle. Brak mobilności i "barcelońskiego DNA" razi w takich sytuacjach jak słońce w piękny, letni dzień. Pokazał innym pomocnikom jak należy grać w piłkę. Zrobić wszystko tak jak on, tyle że odwrotnie.

0

Na palcach dwóch rąk nie zliczyłbym złych przyjęć i skiksowanych strzałów :) Według mnie zagrał tragiczny mecz, no dobrze asystę zaliczył, ale to było bardzo proste podanie i nie wymagało dużych umiejętności. A tak na marginesie czy ta asysta nie jest jednocześnie kluczowym podaniem :D?

0

Twój komentarz byłby na miejscu, gdyby kolega zamieścił link do filmiku
"Cristiano Ronaldo-kariera i osiągnięcia", ale zamieścił filmik z wczorajszego meczu. CR zagrał fatalne zawody, drewno to nawet za mało powiedziane.

0

Otóż nie :)
Tak się składa, że widziałem trochę tych paracośtam i polsatowskie to jest największy szrot jaki istnieje. Tragiczna gra aktorska, różnią się od siebie tylko nazwą, nudne, głupie, słabe, nie da się oglądać. Serial "Dzien, który zmienił moje życie" to najgorsza produkcja telewizyjna jaką widziałem.
W tvn jest dużo lepiej. Gra aktorska oczywiście nie jest jakaś świetna, ale 10 razy lepsza od tej polsatowskiej. Seriale są o czym innym. Jedna patologia jest w szkole, druga w akademiku, a trzecia w szpitalu. Wszystko podkoloryzowane, ale to standard. Te "produkcje" da się obejrzeć, może oprócz Szkoły, w której są albo dragi, albo 15-latka w ciąży, albo szlugi z wódką.
Naprawdę wiem co mówię, 2-3 lata temu oglądało się to i tamto :), teraz już to mocno ograniczyłem, ale myślę, że wiele się nie zmieniło.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?