0

Oby zrobili tak jak w jest napisane w artykule. Jest kilku zawodników, na których nie stawia Ernesto i lepiej żeby odeszli i zrobili miejsce młodszym.

1

Do pierwszego składu za Rakiticia to powinien wskoczyć Roberto, Paulinho nadal w roli zmiennika, a Rakitić tam gdzie jego miejsce. Na trybuny.

0

Ja uważam, że Seri idealnie pasuje. W ogóle są chyba 2 najlepsze możliwości.
Coutinho+Seri albo sam Thiago. Potrzebujemy jednocześnie nowego Xaviego i nowego Iniesty, więc albo ta dwójka albo Thiago. On jest chyba najkompletniejszym pomocnikiem obecnie. Dobrze wyglądałby na każdej pozycji w pomocy.

0

Ja go nie skreślam, wierzę, że odzyska formę, ale jak na razie gra naprawdę źle. Przy Umtitim wygląda jakby był jakimś nieopierzonym młodzikiem. Nowy stoper jest bardzo potrzebny, nie tylko z powodu Pique, głównie z racji tego, że ci z ławki są podstarzali.

0

Od kontuzji Dembele Barcelonie brakuje 3 piłkarzy: środkowego obrońcy, kreatwynego pomocnika z Barca DNA i właśnie skrzydłowego. Najgorzej sytuacja wygląda na obronie. Tutaj musi ktoś przyjść w zimie, nie widzę innej opcji. Można ze szkółki kogoś zwerbować, Jorge Cuenca gra tam bardzo dobrze albo Vermie dać szansę. Nie wyobrażam sobie, żeby grać ciągle 3 stoperami, z czego jeden najlepsze lata ma już za sobą, a drugi o najlepszych latach w ogóle zapomniał. Sytuacja w pomocy wygląda o tyle lepiej, że ma w ogóle kto grać, ale problem jest widoczny. Błędy zarządu dają o sobie znać. Szkoda, że Seri nie przyszedł. Chciałbym, żeby Roberto wskoczył do pierwszego składu, można coś z Aleną pokombinować. Z tym składem do końca sezonu da się wytrzymać, ale ciężko patrzeć na Rakiticia. No i atak. Oby Dembele szybko wrócił do zdrowia, a do tego czasu trzeba radzić sobie z tym co jest. Deulofeu, może Vidal od czasu do czasu, można z Arnaizem spróbować. Jest kilka możliwości i liczę, że Ernesto zrezygnuje ze stałych schematów, bo np. Suarez na skrzydle to nic dobrego, Pique na obronie też, ale nawet nie ma go kim zmienić.

0

Nie do końca zgadzam się z opiniami nt. Suareza. Moim zdaniem nie jest tak źle, jak większość pisze. Zarzuca mu się brak formy, ale ta jakby zaczęła wracać. Pamiętacie mecze z Getafe i Sportingiem? On był tam tak fatalny, że Kucharczyk grałby lepiej od niego. Cały czas gubił piłkę, niecelnie podawał, nie potrafił wyjść na pozycję, odegrać koledze. Właściwie nie było tam rzeczy, które robiłby dobrze. A np. wczoraj zagrał dużo lepiej niż wtedy. Już nie miał tych głupich strat, kilka razy fajnie z Messim poklepał. Moim zdaniem ogólny obraz jego gry, który jest nadal niezadowalający wynika z faktu, że musi męczyć się na skrzydle. Tutaj w ogóle nie rozumiem Ernesto. Jak Suarez mu do taktyki nie pasuje, to czemu go wystawia w każdym meczu? Mógłby tam zagrać chociażby Denis czy nawet z Arnaizem można pokombinować. Na razie to wygląda tak, że Suarez co prawda poprawił się, ale gra tylko dlatego, że jest Suarezem.

12

W Barcelonie oprócz zwycięstw bardzo ważny jest styl. Też się cieszę z wyników, ale jestem spragniony ładnej piłki. A tymczasem widzę Rakiticia grającego co mecz i Suareza na skrzydle.

1

Ja się zgadzam z tymi postulatami, ale jako, że jest to wartościowy, aczkolwiek długi komentarz, radzę wrzucać takowe o jakiejś wcześniejszej porze. Pozdrawiam

6

Zalajczyłem, bo mam podobne odczucia, ale z jednym się bardzo nie zgadzam.
Iniesta zagrał świetne spotkanie, w ogóle jest w dobrej formie. Nie mam pojęcia skąd ten hejt. Można się przywalić, że gra za dużo, a Denis na tym cierpi, ale do samej gry nie mam żadnych zastrzeżeń.

0

Jaramy się Paulinho, ale nie wiem czy z sympatii czy z gry.
No fajnie zagrał, ale to jednak nie jest to. Nie rozciąga gry, jest za mało zwrotny. Te wejścia w pole karne są niesamowite, ale to jednak trochę za mało. Dla mnie to idealny zmiennik, ale nie zawodnik numer 12, tylko żeby wejść i poszarpać na drugą połowę.

5

Rakitić to nawet z Paulinho przegrywa. Do Modricia to bym się go bał porównywać.

0

Ernesto wpuść zmienników.
Edit:Ale nie tego.

3

Chińczycy czy tam Japończycy znowu zadowoleni.
Kolesie są nieźle pokrawczykowani :D

1

Semedo za Iniestę i Roberto do środka.
Jak gramy w 10, potrzeba wybieganych piłkarzy.

1

Śmieszki z Benzemy są zawsze na miejscu. A teraz można śmiać się z obu :D

2

Ależ mi się podobał Deulofeu. Biegał za dwóch, walczył, wracał się do obrony. Wrzutki też dobre, takie kąśliwe, tylko nie miał kto ich wykończyć.

0

Samobój jest nieoceniony.

1

Widzę, że Roberto w składzie, ale na pewno nie z powodu, o którym mówisz.

Właściwie to nie mam pojęcia co on tam robi(w sensie na PO, w pomocy bym go chętnie zobaczył).

0

Nie no bez przesady.
Mi się też wiele rzeczy nie podoba, ale dopóki wychodzi, to nie będę się bardzo czepiał.
To jest w większości wina zarządu, a nie Ernesto, jak ten skład wygląda.
Dembele połamany, więc skrzydło leży, cracka nie kupili do pomocy, więc tutaj też średnio. Prosił o Inigo, a został z Vermą.

19

A po co Mina jak De Light jest 5 lat młodszy i gra w lepszej lidze. Do tego lepiej pasuje do Barcy. Ja stawiam na Holendra.

1

Podobno pomaga kredka woskowa. AdBuster robił taką konfrontację i kredka za 13 zł załatwiła sprawę lepiej, niż jakieś wynalazki od mango za 140 zł.

0

Tak jak pisałem w tym moim komentarzyku wcześniejszym. Obstawiam, że jeden młody i jeden ograny. Co jest dziwne klasyfikujemy Laportę raczej do ogranych, a Minę do młodych. Mają tyle samo lat :D

0

Crack. W ogóle Filip chyba się w defensywie znacznie poprawił. Pamiętasz jakie miał staty w zeszłym sezonie w inrerwencjach? Bo coś mi się kojarzy, że dużo mniej.

1

Tak, ale nie w zimie. Obstawiałbym lato. Jak my go nie weźmiemy, to pójdzie do szejka, także zarząd musi być ostrożny.

2

A może po prostu ma słabszy mecz :D
W dryblingu rzeczywiście może odstawać, ale technicznie Eriksen jest genialny.

0

To może jak ładny, ale zabrudzony pierścionek, który nie może wejść na palec. Wyczyszczenie go będzie pokonaniem bariery mentalnej, a do ogarnięcia taktyki i roli na boisku trzeba będzie palec odchudzić.

0

Zgadzam się w 100%.
Talent na pewno ma, ale po prostu z Barceloną mu nie po drodze.
Może dziwne porównanie, ale myślę, że trafione :D
Jest jak ładny pierścionek, który nie może wejść na palec.

1

Dokładnie tak. Drugiego Xaviego czy Iniesty prawdopodobnie już nie będzie, ale to z nimi w składzie Barca święciła największe sukcesy, grając jednocześnie "po swojemu", dlatego nie ma co szukać na siłę identycznych graczy, bo to i tak nie wyjdzie. Trzeba po prostu ściągać piłkarzy z "Barca DNA".

0

A jak się wkurzyłem. Spisałem się, coś kliknąłęm, cofnęło stronę i od nowa. Przy drugim razie zrobiłem zdjęcia, historia się powtórzyła, ale chociaż przydały się na 3 raz. Także godzinkę spędziłem na wymyślaniu tekstu, a potem pisaniu go. 3 razy :D

0

Rozkminiałem nad tym rzeczami, ale bym do 10 nie zdążył :D
O to mi w tym chodziło. Pisząc co miesiąc uaktualniamy informację. Być może Roberto dostanie szansę w pomocy i będzie wymiatał, a Paco się odbuduje, no ale piszę tak jak jest teraz. A teraz Roberto gra na boku, a Paco w ogóle nie gra.

W kwestii Roberto to chciałbym zwrócić uwagę na jedną rzecz.
On jest bardzo skomplikowany. Nie rozgrywa jak Xavi, nie zmienia tempa, jak Iniesta, różni się od wszystkich innych. Może powiem tak. Spytałem się kiedyś na La Rambli o Renato Sanchesa. Jeden ziomek mi fajnie napisał:Gość jest we wszystkim dobry, ale w niczym bardzo dobry. Ja napisałbym o Roberto tak:"Jest we wszystkim bardzo dobry, ale w niczym(oprócz wyprowadzania piłki) wybitny. A Barca potrzebuje wybitnych jednostek. Być może jest wybitny, ale nie wiem tego, bo nie gra na swojej pozycji, dlatego na ten moment jest dla mnie zawodnikiem nr 12.

A z Paco się zgadzam. Jak grał to nieźle się prezentował. No ale nie gra, więc na ten moment jest do sprzedaży.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?