Bartek22
Dołączył/a: kwiecień 2023
20 obserwujących
2 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Hehe, ale ze mnie spryciarz. BarcaInfo ślęczy pół dnia na twitterze, a ja przysiadłem godzinkę i mu zgarnę balona :D
6
Często piszemy o składach, celach transferowych itp, ale zdarza się, że pomijamy wiele szczegółów. Może to być spowodowane tym, że pod koniec sezonu większą uwagę poświęcamy występom majowym, niż grudniowym. Jako, że ja dyskusje o składzie bardzo lubię, pomyślałem sobie, że będę co jakiś czas(powiedzmy co miesiąc) wrzucał mój punkt widzenia. Co jest dobre, kogo bym wywalił, kogo sprowadził itp. Dzięki temu spojrzenie na skład pod koniec sezonu będzie łatwiejsze i bogatsze.
Zacznę od cech, które moim zdaniem są najważniejsze w Barcelonie. Dla niektórych mogą to być rzeczy oczywiste, ale na pewno nie dla zarządu, który raczy nas niespodziankami. Cecha nadrzędna to technika. Zawodnik Barcy musi mieć dobre wyszkolenie techniczne. Szybkie operowanie piłką to ABC" gry klubu.
Bramkarz-dobra gra nogami :), pewność siebie, refleks.
Boczni obrońcy-szybkość, umiejętność podłączenia się do ofensywy.
Środkowi obrońcy-wyprowadzenie piłki.
Defensywny pomocnik-nie wiem, co tutaj można napisać. Gość na tej pozycji ma grać jak Busquets albo chociaż podobnie. Przede wszystkim inteligencja boiskowa i umiejętność ustawiania się.
Środkowy pomocnik-człowiek orkiestra. Przede wszystkim szybkie rozgrywanie piłki.
Ofensywny pomocnik-drybling, stwarzanie sytuacji kolegom.
Skrzydłowi- szybkość, drybling, wygrywanie pojedynków 1 na 1, szybkie zejście z piłką do środka.
Napastnik-zależy od typu, bardzo cenię sobie nieustępliwość.
Patrząc na obecną Barcelonę, jest ona gdzieniegdzie mało różnorodna. Weźmy pomoc i trio PGR. Zaczynając od końca.
Rakitić-typowy box to box.
Gomes-lepsza technika, ale taktycznie jest zagubiona jak dziecko we mgle.
Paulinho-podobny do pana R. Gorzej rozgrywa, ale jest lepszy technicznie i fizycznie.
Cała trójka to zawodnicy o podobnym profilu, a żeby było śmieszniej w ogóle nie pasują do stylu. Według mnie to jest główny grzech zarządu. To przede wszystkim bym zmienił. Paulinho zmieniając zawodnika, powinien zmieniać nowego Xaviego, a nie podobnego sobie Rakiticia.
Pierwszy skład powinien być sztosowy bez wątpliwej klasy zawodników, a rezerwa powinna dawać 2 zabezpieczenia. Na teraźniejszość i na przyszłość. Zarówno solidni, dobrzy piłkarze jak Paulinho, jak również młode talenty.
Przejdę do kadry.
Ter Sztejgen sztos, Cillessen jako rezerowy jest świetny. Nie ma co tutaj kombinować.
Semedo bardzo dobry koleżka, tylko nie ma naturalnego zmiennika.
Przesunąłbym Palencię do pierwszej drużyny.
Na środku obrony powinno być 4 zawodników, tutaj jest duży problem. Podstawowa para Pique(niestety)-Umtiti, tylko co dalej.
Tutaj by się przydała ta różnorodność, o której pisałem. Jakiś jeden solidny obrońca na zmianę, który mógłby zastąpić Pique będącego w słabej dyspozycji i jakiś młody talent. Masche już blisko emerytury, Verma jak grał, to nie zawodził, ale równie dobrze o nim można w ogóle nie napisać. Tu by się przydało coś pokombinować. I teraz tak. Jak talenty, to z grubej rury. Nie mam nic do Miny, no ale jak sprowadzać kogoś młodego, to lepiej, żeby grał w Europie i był troszkę młodszy niż 23 lata. Jest Marlon, De Light, Sarr, Upamenco. Niech sobie któregoś wybiorą. Jak Masche odejdzie, to przydałby się jeszcze jeden koleś. Z tych co już trochę pograli przychodzą mi do głowy Inigo i Manolas, może Laporte. Jakiś gościu musi przyjść w zimie, może nawet Verma z kroplówką wyjść na boisko, ale coś z tym trzeba zrobić.
Teraz pomoc. Ciężki orzech do zgryzienia. Pójdę metodą eliminacji. Rakitić out, Arda out, Gomes i Rafinha raczej też. Awans Aleni do pierwszego zespołu jak dla mnie musi być. Koleś co mecz jest najlepszym zawodnikiem Barcy B. Dodatkowo nie wiem kto konkretnie, ale ktoś, kto dobrze kontroluje środek pola. Seri, może Lopez, mogą znaleźć jakieś taśmy na szefa Bayernu i coś z Thiago pokombinować(chociaż ten transfer wydaje się mało realny). Nie mam swojego wyraźnego faworyta, ale musi pasować stylem. Nie wiem zupełnie, co z Coutinho. Uwielbiam gościa, ale tam ma kto grać, Iniesta jeszcze nie idzie na emeryturę. Jest jeszcze Denis. Chyba lepszym wyborem byłby jednak Thiago. On zapewnia zarówno rozegranie piłki, jak i "szum" z przodu. Zobaczymy co ze zdrowiem Iniesty będzie w późniejszych etapach sezonu. Nie wiem też co z Roberto. Bardzo go lubię, ale on ma chyba zbyt skomplikowany profil, żeby być sztandarowym zawodnikiem once de gala. Musielibyśmy go zobaczyć w kilku meczach w pomocy, żeby stwierdzić czy to jest to. Na razie widzę go jako zawodnika nr 12(ale tylko w pomocy).
No i atak. Messi- Suarez -Dembele(oby doszedł do pełni formy). Paco i Vidal out. Leo i Luis i tak grają bardzo dużo, chciałbym, żeby mieli jednego zmiennika, ale za to cracka. Jak mieli 2, to średnio to wychodziło. Takiego skrzydłowo-napastnika. Marzy mi się Griezmann. Miałby kiedy grać, bo ziomeczki za rok będą mieli 31 lat. Musi ich ktoś zastępować. Do tego jakiś szybki skrzydłowy na zmianę. Deulofeu lub ktoś inny. Zobaczymy jak Gerard będzie się dalej prezentował.
Tak to widzę. Jakość, a nie ilość, DNA Barcy i różnorodność.
Ostateczny skład. Dam tu Thiago, choć mało realne, to na ten moment wydaje mi się się najodpowiedniejsze:
Ter Stegen(Cillessen)
Semedo(Palencia)-Pique(Marlon)-Umtiti(Inigo)-Alba(Digne)
Busquets(Roberto)
Thiago(Alena/Roberto/Paulinho)-Iniesta(Denis/Alena)
Messi(Griezmann)-Suarez(Griezmann)-Dembele(Deulofeu)
No to tyle. Pozdrawiam tych, którym chciało się całe przeczytać :D
1
Komentarz usunięty przez użytkownika
2
Nie przesadzajmy. Jeżeli ktoś nie uczył się/nie ma styczności z daną dziedziną, to pytanie które dla nas jest łatwe, może być dla niego trudne.
1
Liczę, że z Ruizem będzie podobnie jak z Aleną, który szybko robi karierę w rezerwach. Chłopaki powinni mieć o tyle łatwiej w kontejście gry w pierwszym zespole, że obecni gracze są już dość wiekowi.
2
Całkiem spoko pomysł.
Odnośnie komentarzy to nie pamiętam jednego konkretnego, ale to co tu się wyprawiało w czerwcu przy okazji ploteczek o Verrattim, to się fizjologom nie śniło.
0
Pomoc mi się podoba, ale ciężko taki skład sobie wybrać. Jest kilku młodych, perspektywicznych piłkarzy, z których niektórzy przepadają, a niektórzy nie i przynajmniej mi ciężko wybrać jednego. Pokuszę się o "poprawienie" twojego, ale tak jak już wcześniej pisałem wybranie jednego kolesia na daną pozycję jest trudne.
Bueno nawet nie gra w Barcy B, więc jak już ktoś z rezerw, to dałbym tutaj Jorgę Cuencę. Za Rashforda Griezmann. 2 młodych piłkarzy o podobnym profilu i na jednej pozycji to chyba nie najlepszy pomysł. Mboula nie, zobaczymy co z tym Arnaizem Valverde wykombinuje. Do tego wszystkiego dodałbym Coutinho.
Ciężka sprawa z takimi składami. Piłka jest bardzo dynamiczna, piłkarze jakich wstawiamy teraz mogą za rok tutaj nie pasować.
0
Ja nie patrzę na to w ten sposób. Zawsze można i trzeba naprawiać błędy, dlatego najbardziej wkurza powielanie ich. Ja się nie mogę pogodzić z tym, że nie sprowadzili kogoś na miejsce Thiago, a raczej Xaviego.
1
No nie wiem. Chyba wręcz przeciwnie...:D
Lucho gdzie Vidal?
O matko, znowu Gomes.
Roberto znów na PO.
Lucho, gdzie są zmiennicy?
I wiele innych ;)
11
We wszczynaniu awantur nie ma sobie równych :D
1
Gdyby nie hen0x to ciebie też bym nominował. Duża wiedza o klubie, podsumowanie byłych zawodników i ogromny plus za Barcę B.
5
hen0x
Kulturalny, opiniotwórczy, widać że 2 razy pomyśli zanim coś napisze. Obeznany w piłce. Różnorodność komentarzy. Raz pisze o meczu, potem o potencjalnym celu transferowym, zdąży jeszcze anegdotkę przytoczyć. Odpowie na każdy komentarz, nic co w Barcelonie nie jest mu obce. Jednym słowem crack tej strony.
2
Cochise to crack wśród użytkowników, ale ciągle "kontuzjowany". Ciut ciut za rzadko pisze.
0
Van Dijk. Płacenie za rezerwowego stopera tyle szmalu byłoby szaleństwem. Jeżeli chodzi o Thiago, to informacja wydaje mi się być w miarę sensowna. Wiadomo, że transfer trudny do zrealizowania, ale samo zainteresowanie jest całkiem możliwe. Info podawało zresztą sky sports, o ile się nie mylę, jest to rzetelne źródło.
15
Nie no, bez przesady. Semedo jest o wiele lepszym zawodnikiem na tej pozycji i jeden mecz tego nie zmienia.
0
W ogóle kto tam zwykle gra na stoperze? Sarr-Dante? Jak się prezentują?
1
Pomijając fakt, że może poza jakimś stoperem nikt porządny do Barcy w zimie nie przyjdzie, to brałbym Griezmanna. Na pozycji Coutinho to chociaż ma kto grać(Iniesta, Denis), a w ataku bida. Messi, nierówny Suarez, połamany Dembele i Deulofeu. Reszty szkoda wymieniać.
3
Uważam, że nie ma to większego sensu. Ściągniemy takiego, pogra rok czy dwa i do widzenia, Suarez niedługo po nim odejdzie i trzeba będzie szukać 2 naraz. Paco młody wiek w niczym nie przeszkadza, prawie nie grał w pierwszej części zeszłego sezonu, a w już w drugiej szło mu naprawdę dobrze. To nie była kwestia regularnej gry, a braku zgrania z kolegami. Ja to widzę tak. Kupujemy Griezmanna(oby) lub innego nieklasycznego napastnika, który jest zmiennikiem jednocześnie Messiego i Suareza. Sprzedajemy Paco i mam nadzieję, że młody Abel Ruiz dostanie szansę.
0
Gomes z Rakiticiem na sprzedaż są od zeszłego sezonu.
Pique z Suarezem nietykalni z miesiąc jak nie więcej, o Inieście hejty już wcześniej można było poczytać.
Chyba nie śledzisz La Rambli zbyt dokładnie.
0
No przecież to samo napisałem. To nie jest odpowiedni poziom, ale zagrał lepiej, niż w większości meczy z zeszłego sezonu.
2
Albo Turan w formie. To są zawodnicy do właśnie takiego 4-4-2. Brakuje im szybkości na klasycznego skrzydłowego, ale mają niezłą technikę i zejście do środka, właśnie do takiego 4-4-2. Jednak najbardziej bym chciał tam Alenę zobaczyć.
4
Oby Roberto go zastąpił, bo jeszcze chwila i Rakitić trafi na tego mema z serii "Co oni tam robią" razem z koniem na balkonie i Benzemą nominowanym do Złotego Balona.
0
Bo on powinien grać za Rakiticia, a gra za Semedo.
0
Miałem te same przemyślenia, jak to przeczytałem. Ja nie wiem skąd ludzie biorą te argumenty.
0
W stosunku do zeszłego sezonu tak.
0
http://www.fcbarca.com/la-rambla,dyskusja-5726184.html
Podobno w strzałach i grze obronnej.
Rakitić to jest ciekawy przypadek. Wydaje mi się, że on jest po prostu lubiany i dlatego ludzie go bronią.
Pierdu pierdu, jest przydatny zespołowi, walczy, haruje na boisku.
Wszystko fajnie, ale Roberto haruje jeszcze bardziej.
Sergi jest lepszy od Ivana nawet w cechach, które są przywoływane w obronie Rakiticia, a co dopiero w kreatywności, technice i innych z "Barca DNA".
3
Nie nazwałbym tego zachwytem. La Rambla jest pozytywnie zaskoczona, bo spodziewaliśmy się gościa, który będzie się kopał po czole, uciekał od piłki i ogólnie zrobi typowego Gomesa z zeszłego sezonu, a tymczasem on biegał, walczył i coś tam pograł. W tej kwestii się zgadzam, "coś tam pograł'' to jest za mało na ten klub, ale warto docenić pozytywne aspekty.
1
No też się dziwię, że to się dobrze trzyma. Trio PGR to chyba 3 zawodników z najmniejszym DNA Barcy w historii klubu.
1
Ja też nie byłem zachwycony, jak zobaczyłem składy, ale to już chyba ostateczny dowód na to, że Gomes załapał "syndrom Roberto" w zeszłym sezonie i teraz próbuje z niego wyjść. W pokazaniu dużych umiejętności przeszkadza słaba psychika. No bo jak jeden trener mimo słabej postawy boiskowej wciska go na siłę cały sezon do składu, a potem drugi, mogłoby się wydawać skreślonego Gomesa wystawia w bardzo ważnym meczu z Atletico, to w nim musi coś być.
Też mi się kilka rzeczy nie podoba. Semedo za mało gra, Rakitić za dużo gra, Luka Diń za mało gra, Suarez to w ostatnich meczach w ogóle nie powinien na boisko wyjść, Pique to samo, gdyby było go kim zastąpić. Jednak zmiany jakie robi Ernesto są bardzo trafione. Paulinho wchodzi w odpowiednim momencie i daje drużynie zwycięstwo, Denis wchodzi i zmienia oblicze meczu, nawet szkalowany Gomes prezentuje się o wiele lepiej, niż się spodziewałem. Zmiany, przy których można złapać się za głowę, okazują się strzałami w 10, więc jeśli chodzi o zarządzanie kadrą, to może oprócz zarządzania grą Roberto odsunę narzekania w bok, bo jak na razie Ernesto trafia w punkt.
0
Ciężko wybrać pomiędzy Brazylia-Niemcy, a Barca-PSG pod względem zaskoczenia, jakie te mecze przyniosły, ale że miał być najlepszy to Barca :)