Bartek22
Dołączył/a: kwiecień 2023
20 obserwujących
2 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Jeżeli to prawda, to Verratti może przenieść się tylko do Barcy.
0
No właśnie, dlatego dwójce Marlon-Alena trzeba szansę dać. Sportowo myślę, że będzie ok, a dodatkowo działanie korzystne ze względu na wychowanków, którrzy "uciekają".
6
Verrattiego trzeba klepnąć nawet kosztem tych 100 mln. To pan piłkarz, geniusz. Barca potrzebuje kogoś takiego jak powietrze. Gdybym miał wytłumaczyć dlaczego, to powiem tak. Xavi był dla Barcelony jak ojciec. Można było mieć pewność, że jak zagrasz do niego piłkę to on będzie wiedział co zrobić. Cała drużyna była zbudowana wokół niego, to on według mnie był najważniejszym ogniwem. Verratti gra bardzo podobną piłkę, z nim w składzie Barcelona zyska 23% jakości. Jego transfer powinien być nawet klepnięty kosztem Dembele, bo Marco byłby zawodnikiem od którego ustawia się wyjściową jedenastkę, a Francuz pierwszym rezerwowym.
Co do PO to samym stylem gry Bellerin może Semedo butki czyścić, ale trzeba mieć świadomość jaka przepaść jest między ligą angielską a portugalską i z jakim potencjałem mamy tu do czynienia. A potencjał Bellerina jest ogromny. Tak szybko wbić się do podstawowego składu klasowego zespołu, to nie jest byle jaki pimpuś. Z drugiej strony ten sezon miał zły, w defensywie dawał się ogrywać jak dziecko, ale końcówka była już bardzo udana. Ciężko dokonać wyboru, ale z racji większego doswiadczenia i pewności wybieram Bellerina.
Te 2 transfery będą do pierwszego składu, więc powinny być dobre i niestety będą drogie. Skrzydłowy jest potrzebny, ale nie tak jak ww. dwójka. Ja stawiam na Deulofeu, bo jest bardzo dobry, a przy okazji niedrogi. Szkoda, że jak na razie jego transfer jest mało prawdopodobny.
3
Tak rozkminiam co może powodować odejście z La Masii i powody są 2, bardzo proste:
1.Hajs
2.Chęć występów
Nie sądzę, żeby taki Mboula poszedł do Monaco po hajs. Myślę, że odszedł w celu poszukiwania występów.Największy błąd Lucho to było budowanie zespołu na tu i teraz. Może ci wychowankowie mu nie pasowali, ale nie rozumiem, jak przy tak ciężkiej sytuacji na PO mógł nawet nie powołać Palencii. W zaistniałej sytuacji Alena MUSI wejść do pierwszego zespołu, musi i koniec. Jak Ernesto nie postawi wyraźniej na wychowanków to następni sobie pójdą, a do tego dopuścić nie wolno. Oczywiście jeśli jest wystarczająco dobry, ale chyba jest skoro się wszyscy tak rozpływają. Jest to pomocnik półprawy, więc trzeba opchnąć kogoś z dwójki Gomes-Rakitić, tym bardziej, że ma być Verratti fichado.
0
Jest taki minusik na pilocie jakby coś :)
0
Dokładnie tak, jeszcze ten Cardona. Nie chcę go oceniać po jednym meczu, ale koleś wyglądał na drewno pokroju Rakiticia.
0
Jak tak sobie oglądałem Barcę B(jeden mecz, bardzo dużo) i starałem się czytać co tam się u nich dzieje to wygląda na to, że obrona jest bardzo dobra, pomoc tez jest w miarę ok, tylko atak jest karakański. Wie ktoś coś kto przychodzi, bo chyba ktoś przyjdzie. A jak już jest ktoś dobry(Mboula) to pewnie sobie ucieknie.
4
Masz rację Marco. Messi jest za skromny na tę bandę pyszałków.
0
Nie spodziewałbym się, że na La Rambla Verrattiego zastąpi Cristiano.
0
Właśnie dlatego nie wierzę w te plotki. Kluby z którymi się go łączy (PSG, United) nie mają w interesie go kupować. Jest już dość stary, a marketingowo też jest niepotrzebny. Taki Manchester już ma mnóstwo kibiców i wielu więcej CR nie przyciągnie.
3
Nie wierzę w te wszystkie karakany o odejściu Krystiano, tylko sobie napiszę co o tym myślę. Ja osobiście nie chciałbym, żeby opuścił Real. Końcówka sezonu trochę zamydliła ludziom oczy, a przez jego wcześniejszą część CR kopał się po czole. Jakby go opchnęli to będzie wielki interes Pereza. Sprzedać piłkarza, który pogra na jeszcze jakimś poziomie 2-3 lata. Za ten hajs (ponad 150 baniek) możnaby sprowadzić dwóch młodszych i lepszych. Tam nie ma sentymentów. Sprzedanie CR byłoby według mnie świetnym interesem. My powinniśmy pchnąć Rakiticia , ale przez sympatię tego nie zrobią. Nie mówię, żeby od razu po słabszym sezonie połowę składu sprzedawać, ale Ivan to nie jest ten zawodnik, którego potrzebujemy i nie można go trzymać bo jest fajny i sprzedać za 2 lata jak jego wartość drastycznie spadnie.
0
Ależ piękna informacja.
Dla mnie sprawa jest prosta. Eakitić jest za słaby na pierwszy skład i za dobry na ławkę. Lepiej sprzedać go ciapatym teraz za dobry hajs niż za rok o połowę mniej.
0
Oszukać przeznaczenie?
0
Sprawa skrzydłowego jest dla mnie prosta. Potrzeba bardziej zmiennika Messiego, czyli prawe skrzydło. Ma być szybki, zwinny, dobry technicznie i dobrze dryblujący. Te cechy pozwolą mu zagrać również na lewym skrzydle. Ten ziomuś z Fiorentiny średnio mi tu wygląda.
Nr 1 Deulofeu-dobry, tani, zainteresowałbym się nim nawet jakby nie miał tej klauzuli, a tego Włocha wciąga du*ą. Oby go jednak ściągnęli, jak na razie sytuacja jest niepokojąca.
Nr 2 Dembele-jeszcze lepszy od Deulofeu, tylko będzie dużo kosztował. Najpierw Verratti(oby), PO, a jak starczy hajsu(choć nie sądzę), to możnaby się o niego postarać.
Nr 3 Podoba mi się ten Martins ze Sportingu, ale dużo lepsze opcje 1 i 2.
0
Nacho odwalił typowy Real :) Dzięki, tak to bym się dalej zastanawiał.
8
Co tu się zrobiło tylu ziomeczków "Witam po banie". Jeden miesięcznym. Tak rozkminiam cóż takiego było miesiąc temu?
2
Zgadzam się w 100%, Rakitić to dobry rzemieślnik, ale to jest Barcelona. Jej jest potrzebny artysta.
0
Verratti w defensywie jest bardzo dobry, ogólnie nie sądzę, żeby był potrzebny "fizyczny pomocnik". Włoch to klasyczny rozgrywający, czyli pomocnik półprawy. Zresztą "rolę Abidala" może pełnić Bellerin. Co prawda w tym sezonie dał się ogrywać za często, ale koleś jest bardzo napakowany i ciężko go przepchnąć. Zaczyna się nowy projekt, dla niektórych zawodników Valverde może mieć inną rolę. Teraz zespoły częściej grają pressingiem, to jest główny problem Rakiticia. On nie zrobi różnicy na boisku. Brak dryblingu, a kreatywność też daje wiele do życzenia.
0
Przy Gomesie może odpali i raczej tak niż nie. Prz Rafinhi ja osobiście mam pewność, że nie odpali. On się w ogóle nie rozwija. Mi się nawet bardziej podobał 2 lata temu niż teraz. A jeżeli chodzi o statsy to tylko bramki go wyróżniają. hen0x przytaczał kiedyś jego statystyki i były bardzo słabe(kluczowe podania, kontakty z piłką, udane dryblingi itp.) Rakitić strzelił bodajże 9 i nikt nie powie, że jest lepszym piłkarzem niż Iniesta, który strzelił jedną.
0
Nie wiem czy to jakieś śmieszki, ale trójeczka Xavi-Iniesta-Busquets bardzo przypomina tę z Verrattim i z tego co pamiętam dobrze się sprawowała :P Rakitić swojej siły fizycznej i tak nie wykorzystuje, zresztą w La Liga to nawet nie jest bardzo istotna cecha. Przy dośrodkowaniach Neymara z rożnych(które są delikatnie mówiąc średnie) musiałby się cud wydarzyć, żeby taki Rakitić bramę walnął.
0
Rakitić nie jest świetny, w tym sezonie był bardzo nieświetny. Za słaby na pierwszy skład, za dobry na ławkę. Rafinha dla mnie jest najgorszym zawodnikiem kadry. To jest idealny przykład modnego ostatnio słowa "półśrodek". "Kto jest od wszystkiego ten jest do niczego". O Gomesie z tego sezonu też można tak napisać, ale on chociaż potrafi krosować i powiedzmy, że dobrze wygląda z piłką przy nodze. Jak Brazylijczyk prowadzi piłkę to mam wrażenie, że się za chwilę przewróci. Możnaby go zatrzymać jako zmiennika Messiego, ale klub szuka skrzydłowego w stylu Pedro. Rafinha to nie jest koleś o takim profilu. Poza tym jest już 3 sezony (no poprzedni w większości stracił) i nic ciekawego nie pokazał). Gomesz z końcówki sezonu wciąga do du*ą. Co do Turana, to ja nic do niego nie mam, bardzo dobry zawodnik, ale potrzebny nam jak 5 koło u wozu. Neymar to jest zawodnik o niezwykle mocnej, chyba najmocniejszej w zespole pozycji(młody, wydolny, kwestie marketingowe niestety też do tego dochodzą). On według mnie nie powinien mieć zmiennika, takiego, że jak nie ma Żuniora to masz pewność, że on wchodzi. Może tam zagrać nowy skrzydłowy albo Denis, ale trzymanie Turana i sprzedanie go za 1-2 lata za pół darmo będzie bez sensu. Lepiej go opchnąć, a pieniądze zainwestować w PO.
0
Byłem niezdecydowany, ale teraz stawiam na Bellerina. Semedo pięknie wygląda na youtube, świetny technicznie, ale portugalska liga ogórkowa to przepaść do angielskiej. Nelson to kot w worku: może być drugim Sandro, ale może też być drugim Danilo). Tym bardziej, że wedle tych statystyk Bellerin wielkim talentem na pewno jest, a Semedo potencjału długo nie pokazywał.
0
hen0x ostatnio wrzucał, że Barca jest opcją nr 4( to w związku z tymi ofertami), ale szczerze mówiąc nie wiem jakie oprócz Barcy Verratti może mieć inne wybory. Juventus kupił już Cuadrado, Benatię, Bentacuara(czy jakoś tak), klepią Schicka, no i na ten moment N'Zonzi jest bardziej prawdopodobny. Nie sądzę, żeby jeszcze po Verrattiego się zgłosili.
Tolisso już praktycznie w Bayernie, do tego Rudy, Thiago, Vidal, Sanches, Kimmich. Ich priorytetem jest skrzydłowy. Tak jak w przypadku Juve nie sądzę, żeby Verratti był dla nich priorytetowy.
Pisał również o Chelsea, która musi kupić napadziora, który będzie bardzo drogi. Do tego Bakayoko jedną nogą w Chelsea, no jakoś też mi się nie wydaje.
Na koniec truskawka na torcie czyli Real. Tą opcję skwituję kropeczkami...
Reasumując na ten moment, jeżeli Verratti odejdzie, Barca jest logicznym pierwszym wyborem Włocha. Nikomu nie jest tak potrzebny jak nam i nikt tak zaciekle(mam nadzieję, że Bartek uruchomi swoje tajne kontakty) nie będzie się o niego starał.
0
Denis zostaje, Andre perełka też raczej zostaje, Roberto, Busquets, Iniesta, Nowy(oby Verratti)-mamy 6 pomocników, którzy będą w kadrze w przyszłym sezonie. Moim zdaniem przydałby się zmiennik, dla Busquetsa i fajnie by było jakby Samper został. Myślę, że jest o wiele lepszym zawodnikiem, niż zespół, w którym gra. Idealna liczba pomocników dla mnie to 7+potencjalnie Alena. Bardzo chciałbym odejścia Rakiticia- koleś przy Verrattim będzie zbędny. Pożegnamy też Ardę(to raczej pewne), ale nadal będzie za ciasno, więc trzeba będzie powiedzieć elo Rafinhi(lepiej, żeby jego minuty wziął ktoś obdarzony większym talentem, np. Alena, no i przede wszystkim nominalny środkowy pomocnik, którym Brazylijczyk nie jest).
Busquets(Samper?)-DM
Verratti(Gomes, Alena?)-półprawy
Iniesta(Roberto, Denis)-półlewy
Z jednej strony ci półprawi bez doświadczenia w Barcelonie, ale Verratti>>>>>Rakitić. Marco to kopia 1:1 Xaviego(poza wyglądem). Nie powinien mieć większych problemów z adaptacją. Gomes 2017 >> Gomes 2016, nawet od bidy Roberto albo Denis mogą tam zagrać. Reasumując taki zestawik prezentuje się o wiele lepiej niż z ostatniego sezonu.
PS.Żeby nie było, na żaden transfer Verrattiego się nie nastawiam, tylko tak sobie ułożyłem kadrę pomocników głównie ze względu na ich profil.
0
Kurde, to średnio, a taką miałem ochotę obejrzeć.
2
Ktoś tu pisał, że zespoły Infantil A i Infantil B w nagrodę za świetny sezon mają rozegrać na Camp Nou mecz. Cieszy to tym bardziej, że w zespole A gra Xavi Simons, podobno truskawka na torcie wśród wychowanków. Wie ktoś kiedy tenże mecz?
0
No bo Gerard to jest bardzo dobry zawodnik, tyle że Dembele lepszy. Ja wolę Deulo, bo priorytety są inne.
0
Za Rakiticia ciapate drugie tyle mogą zapłacić. Deulo też więcej wart. Pytanie czy Barca rzeczywiście byłaby skłonna sprzedać tych piłkarzy i czy wynegocjowaliby jakiś rozsądny hajs. Wiem, że wieczór, duże uproszczenie itd., ale przy obecnych cenach sprzedaż Rakiticia za 30 (choć jest drewniany jak suche drzewo) byłoby skandalem.
35
Skauci Barcelony, w tym Robcio mocno interesowali się Dembele, który wybrał ofertę BVB, żeby otrzymać więcej minut. Wiadomo, że zarząd wiele rzeczy spierdzielił, ale niektórzy(tak jak tutaj) szkalują tylko dla zasady.
0
Ależ akcja Dembele.