1

Różnica jest taka, że w Madrycie jest przesyt jakościowy, a u nas ilościowy. Patrząc na pozycję Ceballosa w zespole Barcy są na niej Iniesta, Roberto i Denis, a w Madrycie Modrić, Isco i Asensio. I teraz tak. Andres prawdopodobnie odejdzie po sezonie lub dwóch, a Denis jest do połknięcia przez Daniego. W dłuższej perspektywie głównym konkurentem Ceballosa do gry będzie Roberto. W Madrycie natomiast Modrić niedługo odejdzie, Asensio jest bardziej na skrzydło i zostaje Isco. To właśnie on będzie głównym konkurentem Ceballosa. Mamy więc rywalizację Isco vs Roberto, którą z całym szacunkiem do Sergiego wygrywa zawodnik Realu. Poza tym znamy Pereza i jego galacticos. Prędzej kupi kogoś za Modricia, niż nie. U nas natomiast po odejściu Iniesty nikt zapewne niwy nie przyjdzie. Reasumując w dalszej perspektywie uważam, że Ceballos więcej szans na grę otrzyma w zespole Barcy.

1

Nie żebym się czepiał, ale wyzywanie od gimbusów 24-letniego kolesia jest nieco dziwne. Tak poza tym jak ktoś jest z gimby, to nie znaczy od razu, że głupi.

0

Jak gra w Barcelonie jest ponoć jego wielkim matzeniem to zrezygnuje z tak wysokiej pensji.

0

Zapuścił brodę :)

0

Aż sobie screena zrobię, bardzo dobrze napisałeś. Tu jest właśnie największy problem. Na papierze potencjalna prawa pomoc wygląda o wiele lepiej niż w tym sezonie, bo:

Verratti lepszy od Rakiticia, Gomes lepszy od Gomesa 16/17 i jakby coś(czyli kontuzja Verrattiego albo karakanienie Gomesza) można Roberto albo Alenę. Tu jest problem, bo nie zawsze "na papierze" wychodzi w rzeczywistości. Chciałem poznać twoją opinię, bo jesteś ogarniętym ziomkiem, a nie mogę tutaj opierać się na sobie, bo jestem do kolesia uprzedzony. 0 dryblingu, słaba technika, zwrotność też, koleś jest przeciętny do bólu. Dla niego to można co mecz 5.5 wystawiać. No pograł, ale właściwie jakby go nie było, zapamiętałem go z 1-2 dobrych zagrań. Taki koleś robi rzeczy, których nie widać podczas meczu(inteligencja, umiejętności taktyczne) i może być bardzo przydatny np. w Anglii, ale tutaj jest Barcelona i oczekuję od kolesia fajerwerków i geniuszu(ktoś mógłby napisać, że co ty chcesz, nie da się zastąpić Generała, a Ivan jest spoko) Xavi był moim zdaniem najważniejszym zawodnikiem w barcelońskiej układance i Rakitić ma takie braki, że po prostu nie może grać w pierwszym składzie. Tak na niego najeżdżam, ale ma też swoje plusy, nie będę ich wymieniał, bo będzie komentarz za długi.

Reasumując dla uszczuplenia składu i zarobieniu na Verrattiego uważam, że trzeba opchnąć kogoś z dwójki Rakitić-Gomes i o ile chciałem sprzedać Rakiticia, to po przemyśleniu i potencjalnych transferach duetu Verratti-Ceballos sam już nie wiem.

0

Ty jesteś mądry koleś, co sądzisz o sprzedaży Rakiticia? Można zarobić dobry hajs, ten sezon był słaby jak siki węża i może zwolnić miejsce dla młodszych i bardziej utalentowanych. Tak ja to widzę, ciekawi mnie co ty na to?

0

Ceballos młody, Iniesta stary, a Rakitić słaby. Wydaje mi się, że taka kadra jest niekompletna. Rakitić wg mnie na DM wyglądał średnio. Z Verrattim w zespole nie widzę miejsca dla Chorwata. Marco jest nie dość, że świetnym zawodnikiem, to w dodatku młodym, nie ma większego sensu trzymać Ivana na ławce(on ma bardzo wysoką pensję), na nim można zarobić najwięcej, ma za sobą paskudny sezon i gdyby był problem z hajsem na Verrattiego wydaje mi się, że klub zwróci się w jego stronę. Arda i Rafinha to są "półśrodki" w pomocy i oni polecą na pewno. Z założeniem Arda Rafinha Rakitić out mamy Sergio na DM, Verrattiego i Gomesa na półprawym(do niego też mam wątpliwości, ale wolę, żeby odszedł Rakitić,jakby coś karakanił to jest pozycja Aleni) i aż 4 zawodników na półlewym(Iniesta, Roberto, Ceballos, Denis). Andres nie będzie grał tak często jak kiedyś, ale nie można go zepchnąć na boczny tor, około 2000-2500 minut powinien rozegrać. Jest Roberto, który powinien grać jeszcze więcej, ale z drugiej strony to właśnie on będzie pierwszym zmiennikiem Busquetsa. Denis będzie dzielił minuty pomiędzy skrzydłem i pomocą i zostaje Ceballos, "klasyczny" Iniesta. Tak czy inaczej nie widzę miejsca dla tych czterech panów. Klub dobrze robi włączając się w walkę o Ceballosa, ale zawodnik o jego profilu nie mieści się w zespole. O ile miałem w miarę jasno określony swoj pomysł na kadrę, to teraz sam nie wiem jak to ma wyglądać. Natomiast za rok po prawdopodobnym odejściu Iniesty i być może Denisa będzie miał swoje miejsce. Chyba najlepszym rozwiązaniem byloby kupno Ceballosa i odesłanie na wypożyczenie.

0

Dzisiaj na kanale wideoprezentacje ma być godzinna teoria o UFO, iluminati, Watykanie, także jakbyś nie wiedzial to ten :) Co do teorii bardzo intrygujące tematy i sam lubię takie klimaty.

0

Miałem Pana Strejlau za niezbyt kompetentnego kolesia, ale po nazwaniu zawodnika Barcelony Gomesa "doskonałym piłkarzem" zmieniam zdanie.

0

Najlepszy siedzi na ławce :)

0

To prawda. Kiedyś napisałem komentarz, że Barcelona prezentuje wyższe wartości od Realu, to dwóch kolesi się na mnie "rzuciło", ale nie w charakterze dyskusji. Z tym co wtedy napisałem ciężko się było nie zgodzić(było dobrze uargumentowane) z perspektywy bezstronnego kibica, a co dopiero kibica Barcy, a tam najazdy "hurdur, co ty pierdzielisz, Real jest taki fajny".

3

Wracając do tematu Verrattiego możemy być pewni, że chce on przejść do Barcelony. Pojawiają się doniesienia, że rozpocznie treningi z PSG. Moim zdaniem to dlatego, że uznał to za najodpowiedniejsze. Nie oznacza to przecież, że temat transferu jest zamknięty, jak to niektórzy sugerowali. Przecież kilka dni temu nie było go na plakatach promujących presezon. Gdyby szefowie PSG byli pewni pozostania Marco w zespole na pewno umieściliby go na reklamach. Być może brak nowych informacji wynika z niedogadania się w kwocie transferu, ale to też nie pownien być duży problem. Nawet jak braknie hajsu to sprzedadzą Rakiticia czy Gomesa i piniądz się znajdzie. Podsumowując, w oparciu o ostatnie doniesienia(głownie te plakaciki) uważam, że prędzej Verratti dołączy do Barcy, niż zostanie w PSG.

6

Chyba nie trzeba tego rozwijać. Wystarczy powiedzieć, że w obecnej kadrze nie ma nominalnego PO.

0

Dobry filmik o zarządzie :) W kwestii kibiców o Ceballosie można dyskutować, ale niepokojąco dużo promadryckich, liżących tyłek postów jest na La Rambla.

0

Dokładnie, też jestem za tym transferem. Co prawda zachowaniem taki "niebarceloński", ale taki "niegrzeczny chłopiec" przy bezjajecznych Gomesach i Denisach się przyda. Dodatkowo wydaje się pasować do Barcelony profilem(tak jak napisałeś przypimina Iniestę) i jest stosunkowo niedrogi. Warto o niego zawalczyć.

1

To kto jest w reprezentacji Hiszpanii? Jakoś Deulofeu się łapie, a Lucasa tam nie widzę.

1

Patrząc na ostatnie wpisy kibiców La Rambla zamienia się w obczajanie ładnych dziewczyn. Jeszcze tylko kawki brakuje :)

1

Napisał kiedyś, że należy pierdyknąć bomby na "katalońskie psy", pokłócił się na tłitku z Pikejem i ogólnie jest mocno za Realem.

0

Tia. Fatalne okienko, które na dobre się nie zaczęło. Priorytetem jest Verratti, więc o Dembele zapomnij. Skrzydłowy jest potrzebny, a Deulofeu jest dobrym zawodnikiem, na pewno lepszym od Vazqueza z Realu. Co do PO to pewnie żaden ci nie pasuje, tak naprawdę ciężko o lepszą opcję. Opieranie tej pozycji na Vidalu i Palencii jest skrajnie ryzykowne.

0

Nawet bardziej drugi Roberto. Styl gry też podobny.

0

Skoro Alena taki drogi to chyba musi być dzik. W porównaniu z innymi jest 5-6 razy droższy. Chyba, że to przez świeżo podpisany kontrakt.

1

Dokładnie, akurat tutaj większość zdejmujących jest związana z Białym obozem(Asensio, Llorente, Vallejo) :)

30

Strasznie nie lubię, jak kolesie zdejmują medale. Rozumiem ich, są zawiedzeni, ale robią to tak jakby mieli je za chwilę wypierdzielić do kosza. Niech wezmą na pamiątkę dla babci jak ktoś tu niżej napisał :)

1

Akurat w tym przypadku nie. Asensio jest bardziej niewidoczny, miał może z 2 akcje, Deulofeu bardziej szarpie, widać, że mu zależy.

3

Ten Czesiu to szpilkę w Deulofeu zawsze musi wbić. Asensio niewidoczny..., ale zaraz, Deulofeu też i to jeszcze bardziej.

0

Madrycki Vallejo.

1

Dobrze ten Gnabry ciśnie, teraz objechał Llorente, że hoho.

0

Mam pytanko, jak tu zablokować kogoś. Mam kilku kolesi, których delikatnie mówiąc nie lubię, ale nie wiem jak zablokować.

0

Nie oceniaj typa po dwóch meczach na ME. Sezon w Milanie miał bardzo dobry.

0

To święta prawda. Do Turana nic nie mam, ale on do nas nawet nie pasuje profilem i nie ma gdzie grać. Wzięli kto był chętny i to się ciągnie do teraz.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?