Bartek953
Dołączył/a: czerwiec 2011
Katowice
4 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Jak widać sam sobie przeczysz, jeśli nie odchodzą po przegranym meczu to czy są tak zwanymi "sezonowcami"?
0
Chyba jednak się mylisz, wtedy za piłkarzy jak Eto'o nie płaciło się więcej niż 30 milionów, a to już była naprawdę wielka kwota, 50 milionów płaciło się za absolutny top. Za takie pieniądze można było mieć wtedy Inieste, Kake, lub chociażby takiego Torresa, który kiedy przechodził do Chelsea w Liverpoolu robił cuda, czy też Ronaldinho.
Każdy z nich był na podium bądź zdobył Złotą Piłkę.
Eto'o na pewno nie był wtedy tyle wart.
Jest jeszcze jedna różnica, Kaka kiedy przychodził do Realu był najlepszy na świecie, kiedy odchodził był przeciętniakiem, Ibra kiedy przychodził do Barcy był jednym z najlepszych na świecie, kiedy odszedł wrócił do dawnej dyspozycji.
Z całym szacunkiem dla Realu i Kaki i mówię to całkowicie bezstronnie (z powodu własnie Kaki, który był i będzie moim ulubionym piłkarzem) to wasza drużyna zniszczyła go bezpowrotnie i to jest przykre.
Ja osobiście jeśli miałbym przytoczyć " największą klapę w historii transferów" to nie ustawiłbym tutaj piłkarza, a zespół Realu z czasów Galacticos. Mówię tutaj oczywiście tylko o względach sportowych bo jak na zespół zbudowany za takie pieniądze to naprawdę mało wygrali, względami marketingowymi Real wyszedł na tym lepiej niż dobrze, ale rozmawiamy tutaj tylko o czystej piłce nożnej.
0
Do grona magików dołożyłbym jeszcze Georga Besta, to co ten chłopak robił na boisku i poza nim było na ustach całego świata aż do jego śmierci.
1
To prawie nie realne i nie sądzę, żeby najlepszym pomysłem było ściągnięcie Ronaldo, ale gdzieś głęboko w sercu bardzo bym tego chciał, nawet nie ze względów sportowych czy finansowych, po prostu chciałbym się odgryźć się za Figo, któremu nigdy nie przebaczyłem i tego nie zrobię.
Taki ruch byłby przynajmniej nietaktowny, ale w końcu dałby mi jakże prymitywną
zemstę.
1
Zgadzam się w 100% :)
A już szczególnie z ostatnim zdaniem.
2
Proszę cię, miej szacunek do Legendy.
0
Sir Bobby Charlton: piłkarz wybitny, oddany klubowi oraz niezwykle inteligentny człowiek. Ma rację tiki-taka odchodzi z mody ale tylko przez to, że nie ma aktualnie drużyny, która byłaby w stanie ją wykonać.
To co gra nasza Barcelona to nieśmieszna karykatura tego stylu gry.
Powolne podania, brak dynamiki na skrzydłach, brak widowiskowych zagrań i przede wszystkim brak skuteczności to właśnie to co gramy obecnie, a nie Tiki-Taka.
Bayern to również nie jest zespół z predyspozycjami do niej, Arsenal i PSG również a inni raczej tak nie grają.
Wracając jeszcze do Sir Charltona to był wybitny, ale zawsze pozostawał w cieniu Georga Besta, zarówno na boisku jak i poza nim.
Trochę jak swego czasu u nas Iniesta w cieniu Messiego, z tą różnicą, że Messi nie jest nawet w połowie tak głośny jak Georgy.
A za 15 dni jest już kolejna rocznica jego śmierci, ależ ten czas leci...Nigdy nie zapomnę tej legendy i pierwszego piłkarza celebryty, strasznie zmieniłem temat ale zawsze gdy jest coś o jego byłym partnerze z drużyny przypomina mi się Georgy.
0
Messi zagrał 2 słabe mecze ale to jeszcze nie oznacza, że jest w zlej formie tylko, że ma chwilowe wahania.
Rzeczywiście w ostatnim roku nie grał tak dobrze jak w 2012, ale to nie zmienia faktu, że był jednym z 4 najlepszych zawodników ofensywnych.
Przypomina mi to trochę sytuacje Georga Besta, który grał świetnie, gdy wyrzucili go z United za picie (lepszy na kacu niż Pele i Maradona bez) to grał słabiej, lecz i tak bardzo dobrze a wszyscy mówili, że się skończył i grał już przez to tylko w słabszych klubach.
1
Czemu tylko nasze"faule" w ataku są odgwizdywane?
0
Najbardziej boje się ze Ronaldo się wylozy i sedzia zobaczy tam faul... ale narazie jest okej
0
Patrze sobie na przewidywany skład i widzę Maxwella, moja pierwsza mysł: O jak fajnie, uwielbiam jego grę i Abidal sobie również odpocznie".
Następnie patrze a to skład PSG... w tej chwili uświadomiłem sobie, że to już nie rok 2010 :/ ahh te wspomnienia :)
2
Żegnaj Cuadrado...
0
Jestem obecnie poza domem wiec nie mam telewizora, a aplikacji canal + nie potrafiłem skonfigurować ponieważ nie wiem dlaczego było napisane ze nie jestem abonentem nc+ pomimo tego że mam wykupione wszystkie pakiety :/ w każdym razie ma ktoś link do meczu tak żeby działał na telefonie? Nie mam Flasha z Google play ponieważ już w markecie go nie było, więc chciałbym aby działała transmisja na galaxy s5 lub tab 3. Będę bardzo wdzięczny za pomoc ponieważ nie chce stracić 1 meczu sezonu
0
To było 2 lata temu, więc tak.
Nie wszyscy są ignorantami, których wiedza o zawodnikach kończy się na kilku najlepszych zespołach z topowych lig :)
0
Na ogół nie włączam się do dyskusji prowokacyjnej, ale tym razem zrobię wyjątek.
Jesteś hipokrytą: "Należy się normalnym kibicom, a nie tym, którzy odwiedzają tą stronę. Oczywiście są tutaj normalni, ale jest to mniejszość." czyli mam rozumieć, że ty należysz do tych normalnych, przynajmniej w twojej opinii?
0
Van Gaal to swietny trener, ale myślę, że kolegia miał na myśli brak United w LM
3
Ja mam dosyć kontrowersyjną opinię na temat naszej formacji ale ja uważam, że świetnym rozwiązaniem była by formacja... 5-2-2-1 (oczywiście była by ona stosowana na przeciwników z absolutnego topu): czyli Pique w parze z Mathieu i Bartra na środku defensywy, Alba i Alves (ewentualnie Cuadrado jeśli przyjdzie), którzy graliby cofniętych skrzydłowych, są ustawieni bardzo szeroko, muszą biegać od ataku do obrony i przy okazji wyłączają z gry kompletnie skrzydłowych przeciwnika (najlepszy przykład tutaj to Bale i Ronaldo oraz Robben i Ribery), którzy nie mają w ogóle miejsca do gry. W pomocy oczywiście Iniesta a drugie miejsce zarezerwowane dla Ivana w bardziej ofensywnej opcji, lub dla 6 gracza defensywnego czyli Busquetsa lub Mascherano w przypadku gdzie musimy bronić wyniku w bardzo ważnym meczu. No i oczywiście Messi z Neymarem lekko po bokach, ale jednak w centrum boiska (na skrzydłach Jordi i Juan) a na środku napadu Suarez.
Oczywiście podkreślam raz jeszcze to taktyka tylko i wyłącznie na najlepszych przeciwników.
1
Nie zgodzę się z tym, że Koscielny i Per są przeciętni, byli jednymi z najlepszych stoperów w BPL i tworzyli tak solidna pare jak Terry z Cahillem.
3
Więc przeanalizujmy ten transfer:
Plusy
-Jest wysoki
-Ma dobrą skoczność
-Jest silny
-Najszybszy z naszych środkowych obrońców
-Dobry zmiennik (ale na pewno nie na topowe zespoły)
-Jeden z lepszych obrońców zeszłego sezonu
-Ważna część Valencii
-Osłabienie klubu z tej samej ligi co Barcelona
Minusy
-Jego wiek (normalnie na pozycji ŚO doświadczenie jest bardzo ważne, ale on należy do typu szybszych obrońców, więc z wiekiem będzie tracił dynamikę, poza tym nie ma doświadczenia w meczach o najwyższa stawkę)
-Cena (nie mam nic do dodania)
-Jest przemianowanym LO, który może nieco za bardzo iść do przodu
-Nie ma jakości technicznej
-Nie należy do czołówki światowych stoperów
-Czasem nie potrafi zachować spokoju w trudnych sytuacjach
-Jego transfer zablokował transfer przynajmniej jednego lepszego stopera
-Kiepsko czyta grę (choć przechwyty ma całkiem niezłe)
Ogólnie jego transfer oceniałbym na + jednak jeśli to ma być jedyny stoper kupiony w tym okienku transferowym, lub ten lepszy kupiony w tym okienku to będę zdecydowanie zawiedziony.
Wszystkie plusy i minusy jakie wymieniłem są subiektywne i wywnioskowałem je po tym jak oglądałem grę Mathieu i całej Valencii.
1
Popieram Cię w 100%, pamiętam jak przed mundialem była tutaj informacja o tym, że agent Benatii negocjuje z Barceloną a PSG zaakceptowało ofertę 20mln + Alves za Marquinhosa, byłem niesamowicie zadowolony z tego jak nasz zarząd sprawnie poradził sobie z transferami do lini obrony i byłem spokojny o naszą defensywę.
Jednak teraz widzę jak bardzo przeliczyłem się chwaląc naszych ludzi od transferów...
Dzieję się dokładnie to samo od 3 sezonów, więc coś jest z nimi nie tak, a jeśli kupią tylko Mathieu, który jest dobry na rywali co najwyżej klasy Sevilli (niczego im nie umniejszając) to już do reszty się załamię.
2
Szczerze to Ty nie jesteś do końca obiektywny, ponieważ próbujesz dać tutaj na siłę wielu graczy Realu. Uwierz mi, było wielu o wiele lepszych piłkarzy niż Modric lub Ramos. Na pierwszy lepszy przykład daję Benatie i Pogbę.
2
Valencia sprzedaje swoją świetnie zapowiadającą się gwiazdę do Bayernu za 11 mln,
przy tym chcę od nas 20 mln za podstarzałego obrońcę klasy bardzo średniej.
Widać tutaj doskonale umiejętności negocjacyjne naszych ludzi...
1
Przejrzałeś mnie, wiesz co? zawsze imponowało mi to, że Ronaldo chce być doskonały i cały czas trenuje, żeby być jeszcze lepszym, ale nigdy nie przypuszczałem, że gdy powiem komuś, że jego komentarz nic nie wnosi do dyskusji to on przemieni moją wypowiedź w obronę mojego honoru i uzna mnie za człowieka idealnego.
To na co Ronaldo pracował całe życie ja osiągnąłem w kilka godzin za sprawą pewnego specjalisty od mojej psychiki...
1
Przez mój błąd mogli zginąć niewinni ludzie, pospiesznie go naprawiam, przepraszam.
1
Nie mam na tyle klasy, ażeby za niego podziękować. To był tylko żart, jestem pełen wdzięczności za poprawienie.
1
Oczywiście, że można.
Pragnę Ci tylko przypomnieć o tym, że to nic nie wnosi do dyskusji, więc jest nie zgodne z regulaminem...
1
a czy błąd ortograficzny zmienia sens mojej wypowiedzi?
2
Czyli jednak to prawda, kiedy usłyszałem o tym kilka tygodni temu, nie wieżyłem, że nasz zarząd to zrobi.
A jednak to zrobił, są aż tak głupi, że ogłosili najpierw transfer napastnika a nie obrońcy...
W każdym razie to nie wina Suareza, witam i mam nadzieje, że twoja gwiazda rozbłyśnie jeszcze bardziej w Naszych barwach.
1
A ja go szczerze lubie, samotnosc to straszna trwoga a on próbuje ze swoja walczyc tutaj. Wykaz cię troche empatii poniewaz od takich zachowań zaczyna, a moze skonczyc na samobójstwie...
1
mysle, ze jednak jest... to jest przykre, wiekszosc ludzi w naszym Klubie moze i bylo wielkimi piłkarzami, ale na ekonomi nie znaja sie wcale.
To oni doprowadzają do powolnego, ale jednak zatapiania naszej Barcelony. Musi się coś zmienić bo tak dalej klubu nie mozna prowadzic.