1

Póki co Portugalia i Hiszpania najlepsze drużyny. Argentyna też nie gra źle, ale skuteczność fatalna. Saudyjczycy poziom 3 ligi polskiej. Reszta drużyn zbliżona do siebie. Ciekawi mnie Chorwacja

0

Dla mnie to hasło ma wiele znaczeń i dobrze, że ewoluuje. Przede wszystkim oznacza ono wspieranie Katalończyków. Moim zdaniem powinien być zupełny rozdział polityki od sportu, ale nie sportu od historii i tradycji. Barca wspiera Katalończyków, aby mogli swobodnie wyrazić opinie, które są różne. Ten klub nie jest tylko dla prawych, czy tylko dla lewych. On jest dla ludzi, jako ogółu. Każdy ma prawo do swoich poglądów, niezależnie jak głupie one by były, ale tym co to wszystko łączy jest demokracja i wolność słowa i wyboru. I to Barca wspiera cały czas. Jeśli ludzie zechcą Katalonii niepodległej, Barca to poprze, jeśli Katalonii hiszpańskiej, Barca poprze to. Jeśli zdania będą pidzielone, jak jest teraz i będzie prawdopodobnie zawsze, Barca uszanuje jednych i drugich, ale.nie da przyzwolenia na zakaz wyrażania swojego zdania. Więcej niż klub - Barca to strażnik wolności, symbol przywiązania do demokracji i samej Katalonii, odzwierciedlać ma to, co ważne, czyli zaangażowanie obywateli w społeczeństwo, pokazywać ma co jest naprawdę ważne, poprzez zachowania na boisku i poza nim. Mes que un Club to także wyjątkowa filozofia gry. Unikalny styl, unikalny model szkolenia, unikalny charakter sportowy. Zmieniają się szkoleniowcy, La Masia nie produkuje już Messich, Xavich, czy drugiego Iniesty. Ale tym co łączy wychowanków z klubem jest wiara, że ten klub da im szansę na pokazanie swoich umiejętności. Gdy okażą się wysokie, Barca potraktuje młodych lepiej, niż największe gwiazdy kupione za grube miliony. Będą znaczyli oni więcej dla klubu, a ten będzie czymś więcej. Będzie przepustką do gry, spełniania marzeń i kształtowania mocnych i oddanych charakterów. Więcej niż klub bo wartości, pasja, idee, styl, oddanie, szacunek i wsparcie. Komercjalizacja piłki narzuca wydawanie wielkich sum, ale nie można zapomnieć o samej ideii i haśle Mes Que un Club. Będzie ono ewoluowało, a każdy zobaczy w nim inne znaczenie i spory nie mają sensu. Każdy musi sam zadać sobie pytanie czym jest dla niego Barca i jakie wartości są według niego najistotniejsze

1

No i dobrze. 1 mln zarobiony. Teraz reszta.

3

1. Denis zostaje
2. Gomes, Vidal, Rafinha, Douglas, Marlon, Munir i Turan

1

Nie ma sensu ferować zwycięzcy. Faworytem są Niemcy, jako obrońcy tytułu, Brazylia, grająca z polotem, mega zdolna ekipa Francji, solidna i zdeterminowana La Furia Roja. Ale jak traktować Mistrza Europy Portugalię, jako nie potencjalnego faworyta z CR7 na czele. Jest czarny koń Belgia z niesamowitymi De Bruyne, Hazardem, Lukaku, Verthongenem, Vermaelenem itd. Argentyna ma króla Footbalu, i świetny atak, pytanie czy dadzą radę jako zespól. Będzie niebywale ciekawie.

0

Przy sprzedaży Cillessena, Marlona, Douglasa, Digne, Gomesa, Rafinhi, Denisa, Turana, Deulo, Munira, Alcacera i Vidala + 100 mln na nowy sezon trochę tej kasy będzie. Hipotetycznie. Nie sądzę by Digne odszedł. Mimo Cucurelli, który może grać jako zmiennik Alby. Eriksen to priorytet. Kosztem Griezmanna. Wtedy zawsze Cou może grać na skrzydle, jest Dembele. Ale Lenglet, Eriksen to podstawa. Przyda się bramkarz przy sprzedaży Holendra i jeden z dwojki De Jong/ Arthur

40

Można o Pepie dużo mówić, ale tego, że ma pewne zasady i idee nie wypada podważyć. Bardzo dobry trener, taktyk, patriota kataloński. A co do reprezentacji Hiszpanii to zgadzam się w 100%. Bycie Katalończykiem nie oznacza nienawiści do Hiszpanii. Poszanowanie praw Katalończyków i nic więcej.

0

Rozgorzała debata o wzmocnieniach, więc powiem tak. Analizując kadrę krok po kroku.

1. BRAMKARZE: ter - Stegen, następca Jaspera
2. PRAWA OBRONA: Semedo, Roberto
3. LEWA OBRONA: Alba, Digne/ Cucurella
4. STOPERZY: Pique, Verma, Umtiti, Lenglet/ Skriniar
5. DEF. POMOCNICY: Busquets, Samper, Paulinho
6. POMOCNICY: Cou, Aleña, Eriksen, de Jong, Rakitić
7. SKRZYDŁOWI: Dembele, Messi, Arnaiz
8. ATAK: Suarez, Griezmann/ Werner

0

Moim zdaniem Belg powinien zostać na najbliższy sezon, a potem sprawa uzależniona będzie od formy i postawy Miny. Jeśli Kolumbijczyk przekona EV to zostanie 4 stoperem kosztem Vermy. Jeśli nie, wtedy Thomas zostanie dłużej, chyba, że priorytetem stanie się de Ligt

1

Mieć, a nie mieć. Oto pytanie.

0

Jeśli plan z Griezmannem się spali, bierzmy Eriksena, albo Timo Wernera. Albo inwestujmy z Eriksena do pomocy, albo atak Messi, Suarez, Werner. Mega zdolni zawodnicy. Srodkowy obrońca, bramkarz za Jaspera, de Jong i jedziemy

1

55 mln to niezła kwota, ale oczekiwałbym ok. 60 mln. Jednak sprzedałbym ich Juve

0

Powiem Ci tak, opcja z Thiago mnie nie przekona, ponieważ:

1. Szklany
2. Podkopie naszą politykę transferową na przełomir lat jeszcze bardziej
3. Eriksen, wiele lepszy

1

Must have Barcy ! Dawać nawet 160 mln ale brać kosztem Griezmanna. Mamy Dembka, musi grać, Cou może grać też jako skrzydlowy, a pomocnik jest ultraniezbędny. Lepszy niż szklany Thiago, dodatkowo podkopie naszą politykę transferową na przełomie lat. A Duńczyk jest zwyczajnie lepszy od Hiszpana

1

No mistrz od transferów już tu nie pracuje więc nadzieja jest

0

Kto jest "main sport director" w naszym klubie? Abidal czy Planes?

0

Moim zdaniem formuła tej linii pomocy z Rakietą się wyczerpuje. Na ligę ok, ale za mało na LM. Ja bym to widział tak:

Busi- Cou- Eriksen
Messi- Suarez- Dembele/ Griezmann

2

Chyba zgodni jesteśmy co do tego, że: Douglas, Marlon, Gomes, Vidal, Turan, Deulofeu, Munir muszą opuścić nasz klub. Czekamy na akcję pt. " Rafinha i Inter". A co z Denisem i Paco? Powinniśmy ich zostawić? Moim zdaniem przy pomocy: Busi, Paulinho, Samper / Oriol, Alena, Arthur, Rakitić, nowy SP ( Eriksen, Thiago ) Denis miejsca nie znajdzie... a jeśli Alcacer może się jeszcze przydać. Z tym, że nasze planowane zakupy trochę kosztują. Jakie jest wasze zdanie? Dodatkowa kasiora może wpłynąc ewentualnie za Cillessena. Nie ukrywajmy, że 50- 60 baniek by się przydało

0

Na jakich stacjach będzie LL?

1

Wedel.

1

Najlepiej grać tym samym składem przez 5 sezonów i nie wygrywać LM

0

Busquets- Coutinho- Eriksen
Messi- Suarez- Griezmann/ Dembele

0

A no po to, że to genialny pomocnik, niezbędny dla Barcy

1

Zastanawia mnie dlaczego nie wezmą np Manolasa. Mała klauzula i chyba mamy pierwokup, chyba że się skonczył, nie wiem dokładnie. Ale obrońca solidny, bodajże 26 lat, pewny punkt obrony. Ale Lenglet czy Skriniar są młodsi, więc też źle by nie było.

1

Teraz zabezpiecz nam Eriksena i Griezmanna/ Wernera, sprzedaj definitywnie te wszystkie gwiazdy: Gomes, Denis, Rafinha, Paco, Turan, Deulofeu, Douglas, Munir, Marlon, dorzuć jeszcze Digne, 60 mln za Cillessena, Cucurella, Aleña, Arnaiz do pierwszego zespołu i już osiągnięcia Fernandeza przebite.

PS. Poleciałem, wiem.... a co tam. Można. Za marzenia nie biją

0

Nie zagra na 90%. Cóż... pierwszy duży sprawdzian dla Bednarka, bądź Cionka.

1

Jak widzicie sprawę ze stoperami w Barcelonie? Ja bym w tym sezonie oprócz dwójki Pique i Umtiti, uzupełnił ich Vermaelenem i Lengletem/ Skriniarem/ Manolasem. Yerry na wypożyczenie do jakiegoś teamu z La Liga na cały sezon. A za rok Yerry wraca, a odchodzi Vermaelen. Co sądzicie? Wtedy to wygląda tak: filar Big Sam, młody Lenglet lub Skriniar, opcjonalnie pewny Manolas dają wizję na super obronę na przyszłość, uzupełnia to wszystko nasz genialny Pique i jako 4, ale z zamiarem grania w przyszłości w OdG Mina.

0

Niech wraca do zdrowia bo musi być zmiennikiem ODG. On, Paulinho i Rakitić + ew. Arthur

0

Tak. Real to hiszpański klub, gra tam w 1 składzie 2, lub 3 Hiszpanów i wygrali 3 razy LM.... a poza tym co tu jest nierealne? Pique coraz starszy, Rakitić grać wiecznie nie będzie, jedynie z Suarezem mogą być jakieś kontrowersje, ale to tylko moja wizja i zdanie

0

Jak widzielibyście Barcę w 2019/ 2020??? Hipotetycznie. Tak dla zabawy pomyślny;

MAtS- Semedo, Umtiti, Lenglet / Manolas, Alba- Busquets, Eriksen, Coutinho- Messi, Werner, Dembele

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?