0

W Hiszpanii mało który stadion dorównuje poziomowi dopingu w Anglii. Inna kultura, mentalność. Ciężko to zmienić choć są wyjątki typu Atletico czy Bilbao.

2

pewnie się wykartkuje przed meczem z Realem by w GD na pewno wystąpić.

0

Ale mi też w pierwszej chwili się wydawało że to ewidentny błąd sedziego i spalonego nie było. Też bym pewnie tak powiedział gdybym mecz komentował. W relacji tv nikt lini nie rysowal tak jak na tych linkach.
Była też druga sytuacja z Balem gdzie ewidentnie nie było spalonego po podaniu kogoś z obrony i wyszedł sam na sam, a komentatorzy nawet o tym nie wspomnieli bo opowiadali jakoś historyjkę.
Zeby było jasne nie bronię nikogo, pisze tylko że sędziowe zarówno w naszym meczu jak i Realu słabo się spisywali zwłaszcza jeśli chodzi o sytuacje ze spalonymi.

0

A jeszcze ostatnio były takie fajne przeglady prasy a po tym weekndzie znów słabo. Miejmy nadziej że srodowy znów będzie się czytać z uśmiechem na ustach (oczywiści mówię o katalońskiej prasie).

1

Rozumiem, zę miał stopę wysuniętą i śedzia miał prawo odgwizdać spalonego, ok. Zgadzam się z tym, ale w myśl tych wytycznych gdyby grę puścił błędu też by nie popełnił. Poprostu sytuacja stykowa.
Była jeszcze sytuacja gdy ktoś z obrony posłał długą piłke do Bale a ten wybieg za obrońcy i przyjął piłkę a sędzia zagwizdał spalonego. Była by sytuacja sam na sam z bramkarzem. Komentatorzy nawet o tym nie wspomnieli bo opowiadali jakąś historyjkę. Była też sytuacja z wejściem w waliczyka, gdzie ewidentnie powinna być czerwona kartka. Gdyby chłop miał nogę nie w powietrzu a twardo na ziemi to mógłby to być nawet koniec jego kariery. Sędziowie wczoraj się nie popisali, tak samo jak przedwczoraj w naszym meczu (chyba ze 3 sytuacje na naszą niekorzyść były). Liniowi coś w ten weekend słaby poziom obrali.

0

Mówił o tym też expert ze studia C , Sypniewski czy jakoś tam (jest chyba szefem sędziów w Polsce czy w jakieś komisi sędziowskiej) , że są przepisy/wytyczne by w sytuacjach stycznych promować grę ofensywną. W tej sytuacji wydaje mi się że liniowy mógł wogóle nie widzieć ostatniego obrońcy Elche bo francuz go zasłaniał stojąc w tej samej linii.

0

Serio widziałeś spalonego przy bramce Benzemy? Bądźmy choć odrobinkę obiektywni, bramka jak najbardziej prawidłowa. A to wejście w Bale porównałbym do ostatniego wejścia w Neya gdzie mu kostka krwawiła. W obu sytuacjach spokojnie mogła być czerwień. Real dziś nie zagrał wybitnego meczu, ale wygrał. Nam się wczoraj nie udało. Ale to jeszcze nie koniec sezonu. Jeśli pokonamy Real w GD to wszystko jeszcze może się odwrócić. Real raczej na pewno nie wygra wszystkich meczy do końca sezonu.

1

proszę, odstaw to co bierzesz albo zacznij znów brać. Zarówno wczoraj sędzia popełniał błędy przy spalonych na naszą niekorzyść, tak samo dziś Realowi gwizdał pod górkę. Dwa spalone, których nie było z czego po jednym nawet bramke strzelili i moim zdaniem czerwona kartka za wejście w Bale. I tyle.

0

Chyba zapoinacie jeszcze o klubie Porto, które też ma coś do dodania w tej kwestii.
Porto pewnie będzie chciało na nim jeszcze zarobić, więc jak już będą wiedzieć że do tego lata Danilo nie przedłuży kontraktu to raczej będą chcieli go sprzedać za te 20-30 mln, żeby zarobić. Niżby mieli za rok oddać go za free.

0

Mi tylko chodziło o to że tego bełkotu nie da się zrozumieć: do rze ze my...?

0

"do rze ze my lubimy presje"
:D

1

No właśnie nie. Zauważ że na wpożyczenie idą zawodnicy z reguły z mocnych drużyn gdzie nie łapią się do 11 do drużyn słabszych. Dla takich pozyskanie dobrego zawodnika chocby na jeden sezon jest pozytywne. Ale odwrotnych sytuacji praktycznie nie ma. Piłkarze z topu nie są wypożyczani (wyjątek Falcao) bo na takich zawodnikach buduje się kręgosłup drużyny. A Barca pozyskać chce czołowych piłkarzy swoich obecnych drużyn wiec, bardzo wątpliwe jest y ich kluby zgodziły się na opcję sprzedaży z pozostaniem na pół sezonu. Prędzej woleliby oddać już teraz by wkomponować w jego miejsce kogoś nowego by się zgrywał.
Wyobrażasz sobie że np Pogba zostaje w ten sposób zakupiony i ma grać w juve jesienią? Przecież trener włoskiego klubu miałby świadomość że w styczniu on odejdzie i będzie wolał już od początku sezonu zgrywać jego następce niż, nagle w połowie sezonu zostać bez czołowego zawodnika i dopiero wtedy dać się zgrywać jego zastępcy.

0

Tak, właśnie o tym pisałem. Będzie o ile hiszpańscy dygnitarze zmienią ustawę. Mają się tym zająć po wyborach na jesieni. Więc sprzedaż scentralizowana będzie dopiero od sezonu 2016/17.

0

Ale to nie o to chodzi. Oferty były porównywalne, był o tym news wczoraj bodajże.

0

Niestety jestem już po 30 więc może nie rozumiem realiów dzisiejszych nastolatków, ale rozumiem ekonomię połączoną z wartościami tradycyjnymi. W tym przypadku niczym nie zawinił, ale mając na względzie ich poprzednie wybryki, wszytskiego mozna się po nich spodziewać.

0

Ale dla innych krajów (nie Hiszpanii) tarnsmisje były sprzedawane w pakietach. Nie pamiętasz jak dwa czy trzy sezony temu były problemy z przekazami poczatkowych meczy sezonu bo dwaj dostawcy sygnału nie mogli dojść do porozumienia. Indywidulane prawa do pokazywania meczy były sprzedawane od dawna. Właśnie dla tego Barca i Real miały z tego większe korzyści. Jeszcze następny sezon ma taki być chyba. A dopiero od jeszcze następnego ma być scentralizowana sprzedaż praw do całej ligi z wyszczególnieniem pakietów (atrakcyjności, tzw. 1,2,3 wyborów meczów kolejki).

0

"Kasa jest bardzo ważna. Sentymenty na bok. Za sentymenty pensji nie zapłacisz. To całe "katalońskie"....

Czy to nie stoi jednak w sprzeczności z hasłami wiecej niż klub?
Ja ma się to do promowania katalonii i postaw niepodległościowych, których Barca jest jakby symbolem.
czy od tego typu zwrotów nie jest już blisko do sprzedaży konrowersyjnych miejsc na koszulkach, sprzdaży nazwy stadiunu itp.
Ja się odniosłem tylko do tego to wy przeinaczacie.

0

Liga BBVA | liga hiszpańska – do końca sezonu 2014/2015. Gdzieś w necie znalazłem że nc ma prawa do ligi hiszpańskiej do końca obecnego sezonu. Ale znając stację pewnie kupią nową licencje na ten jeden sezon. Wątpie by nagle np CP się na to zdecydował.

0

Ponoć pieniądze nie śmierdzą :D

0

A ty musisz komentować każdy mój post, wpadłem ci w oko czy co (sorki, ja nie z tych ;) ). Facet (Yolo) umie pisać i chyba sam może podać swoje argumenty. Musisz się wtrącać do każdej dyskusji? Chcesz się pochwalić liczbą postów czy co, po co piszesz o czymś co nie wnosi nic merytorycznego do dyskusji. Wyjdź na spacer, odetchnij sobie świeżym powietrzem. Dla zdrowia będzie to pewnie lepsze niż ciągłe siedzenie przed ekranem.

0

Pytanie czy liga hiszpańska dostanie choć połowę tego co ma liga angielska.

0

Ja nie płaczę, wyrosłem już dawno z tego, w przeciwieństwie do niektórych sezonowców, którzy za przeproszeniem mają tradycję i hasła typu "więcej niż klub" w 4 literach.

0

Była wcześniej mowa że obaj kontrachenci zaoferowali tą samą sumę za sezon tj 140 mln.

1

Rozumiem że kasa ponad wszystko, hasło "więcej niż klub" do śmieci, bierzmy koszulki z poziomymi paskami, oblepione w całości logiem różnych firm, sprzedjamy nazwę stadionu itd.

0

Nie koniecznie z tym zarządem.

0

Poczytaj moje wcześniejsze posty, w szczególności odp do krzysztof130390. Czysty interes jak najbardziej ale dla klubów np z AM. Płd. czy średniaków europejskich. Na pewno nie dla czołowych drużyn w Europie, gdzie grają najlepsi piłkarze i które nie skuszą się na kilka $$.

A już pomysł z zawarciem klauzuli by uniemożliwić piłkarzowi granie w LM jesienią (na wypożyczeniu) to już czysty abstrakcjonizm. Wogóle zdajesz sobie sprawę z ambicji piłkarzy lub aspiracji sportowych klubów piłkarskich. Myślisz że tak chetnie się zgodzą nie wystawianie swoich najlepszych piłkarzy w europejskich rozgrywkach.

1

Nie, to Christian Grey wygląda prawie ja Vermaelen.

1

Ale czołowe Eurpoejske kluby na to nie pójdą, nie będą chciały tracić swoich najlepszych graczy w połowie sezonu, gdzie bedą miały małą szansę na zakup podobnej klasy piłkarza. Te najlepsze kluby (bo w nich grają piłkarze, którzy byli by wzmocnienim dla Barcy) nie będą chciały się osłabiac w trakcie seoznu, takie kluby budują kadry zwykle latem, a podczas zimowego okienka raczej zakupy służą uzupełnieniem kadry niż pozyskiwaniem graczy z topu.

0

"W związki z brakiem możliwości rejestracji każdy kupiony latem zawodnik zadebiutować w Barcelonie mógłby dopiero w styczniu."

Czyli żaden piłkarz z topu do nas raczej nie przejdzie, bo żaden szanujący się zawodnik nie spędzi pół roku bez gry w piłkę, Wypozyczenie odpada przy największych gwiazdach innych drużyn.

0

Ja nie mówię że to niezgodne z prawem, tyle że mało realne w przypadku topowych piłkarzy z czołowych drużyn w Europie.A żaden szanujący się piłkarz nie bedzie chciał stracić pół roku bez grania w piłkę.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?