Bobo25
Dołączył/a: lipiec 2014
21 obserwujących
22 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Ok, rozumiem tylko jak ma się do tego sytuacja Juventusu?
Juve w swojej lidzie jest pierwsze, strzeliło najwięcej bramek, najmniej straciło i Tevez prowadzi w strzelcach, więc w czym jest gorszy od Barcy ? Ba ma nawet większą przewagę punktową nad drugim zespołem w swojej lidze. Więc wg tego co napisałeś jest liderem bardziej bezdyskusyjnym niż Barca w swojej (majaca tylko 1 pkt przewagi).
0
"Na okladce jest taki komunikat: "Perfekcyjny lider". Oznacza to, ze Barca jest liderem na wszystkich (bo to oznacza "perfekcyjny") polach."
No właśnie nie jest Juve i Bayern w swoich ligach stracili mniej bramek od nas. Jest liderem w lidze hiszpańskiej ale nie jest porównując do innych lig.
Skora ma te najlepsze statystyki ze wszystkich klubów europejskich (pomijam słabsze ligi) i wśród nich wymienia się najmniej straconych goli to dlaczego Bayern i Juve tych goli stracili jeszcze mniej.
Wystarczyłoby napisali że Barca ma najlepszy bilans, najwięcej goli ze wszystkich ważnych lig.
A skoro niby najbardziej zdominował swoją ligę to jak ma się do tego że Barca straciła 6 bramek mniej niż druga w tej klasyfikacji drużyna w hiszpanii - Valencia. A np Bayern stracił 9 bramek mniej niż druga w tej klasyfikacji Borussia M. Więc w tej kategorii są lepsze drużyny zarówno w porównaniu do Barcy jak i w swoich ligach. Jak już tego nie zrozumiesz to nie wiem jak inaczej to wytłumaczyć.
Juve w swojej lidzie jest pierwsze, strzeliło najwięcej bramek, najmniej straciło i Tevez prowadzi w strzelcach, więc w czym jest gorszy od Barcy przyjmując twój tok rozumowania?
0
To może wytłumaczę o co mi chodzi tak łapotologicznie,
Cytując całość przekazu:
"Dziennik chwali podopiecznych Luisa Enrique, zauważając, że Barça może pochwalić się najlepszymi STATYSTYKAMI spośród zespołów z największych europejskich lig. Blaugrana ma najwięcej strzelonych i NAJMNIEJ STRACONYCH BRAMEK, a Messi wciąż pobija kolejne historyczne rekordy wielkich legend."
I teraz proszę mi wytłumaczyć jak osoba, która na codzień nie śledzi wyników z innych lig po przeczytaniu tego fragmentu ma NIE dojść do wniosku że Barca ma najmniej straconych goli z zespołów z największych europejskich lig. Przecież jak wół jest napisane że Barca ma najwięcej strzelonych i najmniej straconych goli. NO jak?
Żeby to chociaż była opinia dziennikarza, ale tutaj powołuje się na statystykę, a potem jednoznacznie stwierdza że ma m.in. najmniej straconych goli. Z tego można wywnioskować że to fakt statystyczny i jest to prawda. Co jak wiemy prawdą nie jest.
Nie ma słowa o tym że chodzi o bilans bramkowy, czy stosunek goli strzelonych do straconych. Jest napisane wprost "najmniej straconych".
Jak wielkim ignorantem trzeba być by nie widzieć że to jest źle napisane. Zamysł autora może i był dobry, ale nie wyszło przelanie tego na papier.
0
"...Messi wciąż pobija kolejne historyczne rekordy wielkich legend"
A jaki to ma zwiazek z tym że Barca ma najmniej straconych goli z zespołów z najważniejszych lig?
Rozumiem że czyta się całość a nie wyrywa z kontekstu, ale czytając całość nie zmienia się sens że w artykule podane jest że Barca ma najmniej straconych bramek. Tu nie ma pola do jakieś interpretecji, można ewentalnie nadinterpretować ten tekst że autorowi chodziło że ma najlepszy bilans bramkowy. Tyle.
0
Obrazek z artukuły wyśmienity. Zgadzam się również z akapitem dot. sedziego i powtórki karnego Leo.
0
"Bląd popelniles Ty, nie tlumacz. Tu się nie zgodzę.
"Dziennik chwali podopiecznych Luisa Enrique, zauważając, że Barça może pochwalić się najlepszymi statystykami spośród ZESPOŁÓW Z NAJWIĘKSZYCH LIG . Blaugrana ma najwięcej strzelonych i NAJMNIEJ STRACONYCH bramek,"
Tekst jest jasny i precyzyjny i mówi że spośród zespołó z największych lig Barca ma m.in. najmniej straconych.
Twoje wyjaśnienie jest Twoją interpretacją (i żeby nie było zgadzam się z nią, że pewnie o to autorowi chodziło), jednak zacytowany opis jasno i literalnie wskazuje, że Barca ma też najmniejs straconych goli z zespołów z największych lig.
Chodzi mi o sam zapis tego w ajki sposób zostało to podane w tym artykule i tylko tyle. Rozumiem zamysł autora ale podtrzymuje swoje zdanie że zamysł ten nie został rzetelnie przeniesiony w tekst.
Tylko tyle. nie roztrząsajmy już tego bo to naprawdę błahostka. Ważne że jesteśmy liderami forma zespołu wysoka i to naprawdę dobry moment na rozegranie klasyku.
0
Widzisz gdyby dobrze to zostało przetłumaczone nie miałbym pretensji. Nie wszyscy znają hiszpański, gdyby było po angielsku lub choćby po rosyjsku (jestem z pokolonia, które jeszcze się załapało na nauki "ruskiego" w szkole podstawowej) to bym nic nie pisał.
Najmniej straconych w lidze (swojej) i to swojej dodane przez Ciebie jest clou problemu. Widać nie chodzi jak to wmawia m.in ten choptaś w kominiarce o bilans bramkowy, ale o to że w "swojej" lidze Barca ma najwięcej strzelonych i najmniej straconych goli. I że to jest porównanie do innych lig pod względem różnic wobec klubów z rodzimej ligi. A nie jak z tekstu wynikało że Barca straciła najmniej bramek z klubów najważniejszych europejskich lig.
Teraz mogę się z tym (Twoim wyjaśnieniem) w pełni zgodzić.
Pozdrawiam
0
Wow. Długo nad tym sucharem myślałeś? Strasznie mnie to dotknęło. Skończ z tymi osobistymi wycieczkami.
Napisałem co napisałem i podtrzymuje swoje zdanie, że autor tekstu się pomylił pisząc że Barca ma najwięcej strzelonych I najmniej straconych goli. Tyle w temacie. Kończę tę jałową i do niczego nie prowadzącą dyskusję.
Pozdrawiam
0
Wygrałeś kolego tekstem - "najwięcej strzelonych I najmniej straconych". Oznacza to, że zachodzi jedno i drugie u tej drużyny, a nie każde z osobna".
Normalnie prawie jak 11 przykazanie.
Bądźmy przez chwilę poważni, "najwięcej strzelonych I najmniej straconych" oznacza tyle co najwięcej strzelonych i najmniej straconych, ni mniej ni więcej. To że autor mógł mieć na myśli bilans bramkowy możemy się jedynie domyślać. Choć nie jesteśmy na lekcjach języka polskiego/hiszpańskiego by roztrząsać na czynniki pierwsze analizę fragmentu tekstu.
Jest jasno napisane najmniej strzelonych, co jest nie prawdziwą informacją. To że bilans goli (zdobyte do straconych) mamy najlepszy to rzecz jasna prawda. W tekście jest jednak inne sformułowanie.
Pozdrawiam
1
"Blaugrana ma najwięcej strzelonych i najmniej straconych bramek"
Ja tam widzę "...najmniej strzelonych bramek".
No chyba że redakcja źle przetłumaczyła tekst.
Jakby chodziło o stosunek bramek było by napisane że Barca ma najlepszy bilans bramkowy. Gdzie ty tam widzisz słowo o bilansie/stosunku itp????
Z dziennikarskiego obowiązku należałoby to jasno sprecyzować, że chodzi o bilans. Tu wyraźnie jest napisane "najwięcej strzelonych i najmniej straconych bramek". Jaśniej chyba nie można.
0
Tak, Juve ma 14 straconych. MD się zagalopowało. Ale rozumiem na euforii po ostatnim 6:1 to można to jakoś usprawiedliwić. Choć z rzetelność dziennikarska wymagałaby choćby odrobiny wysiłku i sprawdzenia tej bzdurnej informacji.
1
"Blaugrana ma najwięcej strzelonych i najmniej straconych bramek"
Ja tam widzę "...najmniej strzelonych bramek".
No chyba że redakcja źle przetłumaczyła tekst.
Jakby chodziło o stosunek bramek było by napisane że Barca ma najlepszy bilans bramkowy.
0
To w jutrzejszych wydaniach ;)
6
Nie ma rekordów nie do pobicia.
0
Juve ma chyba tylko 14 straconych, Bayern 11. MD się trochę rozpędziło. Ach ta rzetelność hiszpańsko-katalońskiej prasy.
0
To już w połowie sezonu zaczęło się na nich odbijać. Widać to w ich meczach od początku tego roku. Grają wolano, ospale, na słabe hiszpańskie zespoły wystarczy, ale już lepsze zespoły mają łatwiejsze zadanie trafiając na taki Real.
Jeżeli do klasyku obie ekipy przystąpią z taką formą jak mają obecnie to jestem spokojny o wynik. PRzy szybkiej grze MSN Real się pogubi.
Jedynie co może im pomóc to szybki powrót do formy Modrica.
0
A skąd to info że nie przepracował okresu przygotowawczego?
0
ok, dzięki za info.
1
A Suarez? Dalej pauzuje za swój wybryk w reprezentacji? Nie pamiętam ile dostał meczy.
4
Nasz jest niestety taki sam, sytuacja sprzed 2 lat identyczna tyle że w drugą stronę.
1
Głupie to było stwierdzenie że klub nie powinien mieć nic do gadania, że fedracja jak sobie postanowi to właściciel obiektu nic już nie może.
0
Ale to chyba właściciel danego obiektu może sobie decydować co na jego obiekcie będą za imprezy. Żadne władze piłkarskie nie mogą nakazać udostępnienia prywatnego obiektu wbrew woli jego właściciela.
0
Niekoniecznie, jak się zgodzą oba kluby to finał moze być na CN lub San Mames.
0
Chyba właściciel stadionu też ma coś do powiedzenia? Nie chce nikt go do tego nie zmusi.
Jak chcesz zrobić imprezke ale nie chcesz ryzykować demolki w swoim mieszkaniu to idziesz do sąsiada?
a on się nie zgadza to mu wywalsz drzwi i też się wibijasz?
0
mała poprawka, dwa lata temu (finał Real-AM), w zeszłym roku był finał Barca-Real.
4
My dwa lata temu robiliśmy to samo, więc nie wiem skąd te oburzenie.
Wogóle działania obu klubów w tej materii są poprostu dziecinne i małostkowe.
1
Jakiś suchar ci wyszedł z tego.
1
finał Real-Am z 2013 r. też można było zorganizować na CN i nawet były zapytania ze strony madryckiej. Jakoś się nie dało.
Widać ta dziecinada uderza z dwóch stron. Zarówno nasz zarząd jak i realu ma jakieś mega kompleksy na tym punkcie. Nie rozumiem tego wogóle.
0
chyba jednak dostał w ostatniej kolejce, akurat ten mecz w niedzielny wieczór śledziłem bo liczyłem na Villarreal.
4
My też byliśmy takim bucem jak nie pozwoliliśmy grać u nas finału Real-Am w 2013 r. bodajże, kiedy to oba kluby z madrytu też o to zabiegały.
Kwestia teraz kto pierwszy przestanie się zachowywać jak rozkapryszony dzieciak i wkońcu udpusci i pozwoli rywalowi zgrać finał na swoim stadionie, czy to naprawdę taka ujma na honorze?