2

I każdy z nich spisuje się Twoim zdaniem na tej pozycji na miarę topowego klubu na świecie? Każdy z nich mógłby być zmiennikiem jakiegoś klasowego prawego obrońcy ale raczej nie podstawowym zawodnikiem. Zwłaszcza w naszym systemie gdzie często nasi boczni obrońcy muszą też pełnić rolę niemal skrzydłowych.

1

Ja odnośnie tego "po 2" czemu Barca dopiero teraz zainteresowała (czyt. rozpoczęła rozmowy) z Porto jak było wiadomo już duzo wcześniej jaka sytuacja jest z kontraktem Alvesa, że mamy bana. Z tego co piszą Barca widzi przeszkodę w tym że rozmowy z MU i Ralem są już zaawansowane tzn. że oni pierwsi rozpczęli negocjacje. A nasz zarząd myślał że jak to Barca to wszyscy będą tu walić drzwiami i oknami i nie muszą się spieszyć. Nie rozumiem tych ludzi w takiej sytuacji jak mamy z pozycją PO i kontraktem Alvesa jeszcze nie podpisanym (facet w każdej chwili może podpisać konrakt z innym klubem) to negocjacje w sprawie pozyskania nowego zawodnika powinny już dawno trwać. A nie teraz się budzą z ręką w nocniku i dziwią się że inne kluby już prowadzą zaawansowane rozmowy. Zobacz że Real, który ma młodego, świetnego obrońce (Carvaial) szuka drugiego na podobnym poziomie a może nawet lepszego. A my poza 32 letnim Alvesem nie mamy kim straszyć. Zubi odszedł ale jego spuścizna dalej sieje ferment w zarządzie naszego klubu. Byle do wyborów.

0

jak się zrośnie i nie będzie boleć.

2

tośty obiad o 22 jadł? ;)

1

czysto teoretycznie, a jakbyśmy nie wygrali już żadnego meczu do końca sezonu, powiedzmy same remisy i kilka porażek?

0

do usunięcia

1

Wiem że wynik, ciekaw jestem poprostu jak wyglądałby ten mecz w sensie kto prowadziłby grę a kto częściej wykorzystywałby kontratak.
Criss18Barca
Powiedz to Xaviemu ;)

0

Patrzę sobie teraz na Bayern i jestem ciekaw jakby wygladał nasz mecz z Niemcami. Chciałbym zobaczyć to w tym sezonie w 1/2 bądź fianle LM. Ciekawe która drużyna miałaby piłkę dłużej. Obawiam się że jednak ekipa Pepa.

0

to za pierwsze mecze 1/8 a nie fazę grupową

1

W ataku jest Suarez, Cr i Morata. Wszyscy trzej mieli udział przy obu bramkach dla swoich zespołów. Suarez 2 gole, CR gol i asysta, Morata gol i pół asysty (po jego strzele dobił Tevez). W tych trzech meczach zwycięskie drużyny strzeliły właśnie 2 bramki, więc niejako Ci zwodnicy zapewnili swym drużynom zwycięstwo. Chyba tym się kierowali przy wyborze najlepszej 11 pierwszych meczów 1/8 LM.
Leo zagrał fantastyczny mecz i moim zdaniem powinien być w 11, ale rozumiem też argumentację Uefy. Chyba że Leo by wstawili do pomocy, ale wiadomo że jest nominalnie zaliczany do napastników/skrzydłowych.

1

Tyle że zaraz się zatrzymywał i oddawał piłkę na bok lub do tyłu. Nie podejmował prób zagrania jakieś prostopadłej piłki czy kluczowego podania. Ja bym Inieście zostawił taką ocenę, a podwyższył o pół Rakiticowi. Bardziej mnie przekonał swoją grą i wejściami ofensywnymi.

0

Zgadzam się, nie był to wybitny mecz Neya, w porównaniu do Leo i Suareza to było dużo słabiej.

7

Rakitic, Iniesta ??? Stary oglądałeś wogóle mecz? Według ciebie Iniesta zagrał lepiej od Leo?
Normalnie ręce opadają.

1

No to oby się za bardzo nie rozluźnił na boisku teraz jak już dostał więcej $$$

0

Wątpie żeby taki klubjak Juve zgodził się na niewystawianie Pogby w fazie grupowej LM w przyszłym sezonie. Więc nawet jakby przeszedł w styczniu do nas to tylko na ligę i PK.

0

http://www.uefa.com/uefachampionsleague/news/newsid=2215178.html#uefa+coms+round+team+week

masz oficjalne info. W ataku jest Suarez, Cr i Morata. Wszyscy trzej mieli udział przy obu bramkach dla swoich zespołów. Suarez 2 gole, CR gol i asysta, Morata gol i pół asysty (po jego strzele dobił Tevez). W tych trzechmeczach zwycięskie drużyny strzeliły właśnie 2 bramki, więc niejako Ci zwodnicy zapewnili tym drużynom zwycięstwo. Chyba tym się kierowali przy wyborze najlepszej 11 pierwszych meczów 1/8 LM.
Leo zagrał fantastyczny mecz i moim zdaniem powinien być w 11, ale rozumiem też argumentację Uefy. Chyba że Leo by wstawili do pomocy, ale wiadomo że jest nominalnie zaliczany do napastników/skrzydłowych.

3

dla mnie jedyny argument byłby że CR ma miej rozegranych meczy/minut, więc przy tej samej liczbie można by go na upartego wcisnąć na pierwsze miejsce, ale po co? w końcu to strona Barcy.

1

Pewnie chodzi o rzuty wolne i rożne bo wtedy te 2,22 m może się przydać. Nawet specjalnie wyskakiwać by nie musiał.

8

Barca, "która przed zdobyciem pierwszego gola na Etihad przez 2 minuty i 9 sekund znajdowała się w ciągłym posiadaniu piłki, wymieniając kolejno 51 podań."

Jakby człowiek był drobiazgowy to by stwierdził, że jednak przed samym strzałem Suareza piłkę "miał" Kompany, więc przed golem piłkę Barca miała jakieś pół sekundy ;)
To tak dla żartu.

1

wydaje mi się że szukasz dziury w całym. Akurat przy kartce dal Clichy to rozumiem komentatorów bo gdy mecz nabierał rumieńców, City przycisnęło, Barca kontratakowała ta czerwona niejako zabiła mecz. Wiadomo było że MC się cofnie a Barca będzie długo rozgrywać atak pozycyjny.
Poza tym zapamietałem jak Rosłoń walnął laurkę Messiemu że niby to co robi wydaje się proste że niby każdy tak by mógł ale to nie jest do zrobienia dla zwykłych ziemian. Czy jakoś tak. Więc nie uważam że komentatorzy byli jacyś stronniczy. Po pierwszej połowie wychwalali Barcę że z taką grą mogliby pokonać każdego.

2

Chyba tobie się tylko tak wydaje. Moim zdaniem własnie arbiter prowadził zawody bardzo dobrze. Kiedy były ewidentne faule gwizdał, pozwalał też grać w sytuacjach stykowych. Lubię takich sędziów, przez to gra jest szybsza, płynniejsza niż gdy sędzia jest drobiazgowy i przy każdym kontakcie przerywa niepotrzebnie grę.
Moim zdaniem sędziowanie stało wczoraj na b. wysokim poziomie.

0

a moim zdaniem w podstawie będą grać Kroos, Modric i Isco. James będzie pierwszy do wejścia i będzie więcej rotacji, czasem odpocznie niemiec, czasem James za Isco. Mając taką czwórkę pomocników trener Ancelotti bedzie w końcu dawał więcej odpoczynku. Mam wrażenie że poza tą czwórką nie jest do końca przekonany do pozostałych zawodników Illary, Khediry czy tego nowego brazylijczyka i z tego powdu było mało rotacji, przecież Kroos grał chyba każdy mecz odkąd Modrica im zabrakło. Swoją drogą ciekawie w jakiej formie wróci chorwat na GD,

1

w oczekiwaniu na przegląd prasy ? ;)

1

Największe osłabienie to byłby Aguero, reszte mają kim zastąpić. A u nas jak sytuacja z kartonikami?

0

Czysto hipotetycznie. Wyobraźmy sobie że nasz Leo postanawia przejść do Realu. Jak myślicie jaka byłaby reakcja kibiców?
czy uszanowali by wybór piłkarza, któremu Barca zawdzięcza tak wiele, czy też uznany zostałby za zdrajcę i wygwizdywany, wyszydzany i obrażany byłby na camp Nou?
Tak tylko z ciekawości piszę, wiem że taki transfer jest praktycznie nie możliwy, ale chciałbym poznać waszą opinię na ten temat.

0

yaya nie może zagrać w jutrzejszym meczu.

2

To jak te prawo serii ma działać dalej to na koniec sezonu i tak Real będzie mistrzem, więc uważajmy z takimi życzeniami ;)

0

W Hiszpanii mało który stadion dorównuje poziomowi dopingu w Anglii. Inna kultura, mentalność. Ciężko to zmienić choć są wyjątki typu Atletico czy Bilbao.

2

pewnie się wykartkuje przed meczem z Realem by w GD na pewno wystąpić.

0

Ale mi też w pierwszej chwili się wydawało że to ewidentny błąd sedziego i spalonego nie było. Też bym pewnie tak powiedział gdybym mecz komentował. W relacji tv nikt lini nie rysowal tak jak na tych linkach.
Była też druga sytuacja z Balem gdzie ewidentnie nie było spalonego po podaniu kogoś z obrony i wyszedł sam na sam, a komentatorzy nawet o tym nie wspomnieli bo opowiadali jakoś historyjkę.
Zeby było jasne nie bronię nikogo, pisze tylko że sędziowe zarówno w naszym meczu jak i Realu słabo się spisywali zwłaszcza jeśli chodzi o sytuacje ze spalonymi.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?