0

Moim zdaniem o ile takie zgrupowanie jest w jednym miejscu to jest ok. Gorzej jest jak tak jak w poprzednich sezonach BArca grała mecze towarzyskie w róznych miejscach/ krajach, zbyt duże zmęczenie ciągłymi podróżami.
A np pojechać do Austaralii, USA na 2-3 tyg. i tam sobie trenować rozgrywając 3-4 mecze kontrolne to jest moim zdaniem ok.

0

Pewnie pojadą do Chin, więc też droga będzie długa.

0

Dlatego byłoby wszystko jasne gdyby brazylijczyk zdecydował się odpowiedzieć na zadane pytanie, wszak tego kultura osobista wymaga.

0

Ale cierpliwości do czego skoro raz zapytany pozostawił to bez komentarza to za drugim trzecim razem też może nie udzielić odpowiedzi. Co też byłoby samo w sobie dość wymowne - kolejny domysł :)

0

Ale brak odpowiedzi na zadane pytanie też jest jakimś rodzajem odpowiedzi i daje właśnie pole do domysłów.

3

Pewnie zaraz się pojawią tu teksty że Perez ich przysłał, ba może on sam był jednym z nich, ludzi nie wpadajmy w jakąś paranoje.

0

Z takim podejściem to można zanegować prawie wszystko. Gdyby autor gestu wyjaśnił co to miało oznaczać moglibyśmy tylko ewentualnie się spierać czy mówi prawdę, ale przynajmniej coś konkretniej byśmy wiedzieli co autor rzekomo miał na myśli.

1

no właśnie sfera przypuszczeń, domniemań to droga postępu i rozwoju cywilizacyjnego, który świadczy o inteligencji homo sapiens.
Gdyby nie przypuszczenia/domysły wielu rzeczy by nie wynaleziono, wielu zjawisk by nie wyjaśniono. Bo dopiero po ich dokładnym zrozumieniu możemy je uznać za fakt.
Więc nie rozumiem logiki mówiącej że człowiek inteligentny nie interpretuje domysłów.

0

Gdyby tak było faktycznie to dalej byśmy żyli w jaskiniach i polowali za pomocą pałki.

0

"inteligentny człowiek interpretuje fakty, a nie domysły"

Jednak chyba ty mylisz. fakt to fakt, a interpretuje się rzeczy/sytuacje nie dokońca jasne, również w futbolu.

1

Fakty to fakty ich nie trzeba interpretować bo są jednoznaczne, a właśnie sytuacje niejednoznaczne, domysły człowiek inteligentny stara się zinterpretować, tak jest chociażby w naukach ścisłych.

0

Wiem że nie musi, ale brak odpowiedzi też jest jakąś formą odpowiedzi. Jak ci ktoś na ulicy pokaże środkowy palec i nic nie powie to też chyba się domyślasz o co chodzi, czy uprzejmie czekasz na wyjaśnienia? :)
Człowiek inteligentny ma to do siebie że interpretuje pewne zdarzenia, a gest ten jest w świecie futbolu dość jednoznaczny.

0

Wystarczyło żeby Ney wszystko wyjaśnił i tyle.

2

oczywiście nie ma lepszego widoku od dwóch facetów przytulających się ;)

0

Wystarczyło żeby Neymar odpowiedział dziennikarzowi gdy ten go zapytał o ten gest, a nie unikał odpowiedzi, przez co rodzą się takie domysły. A ten gest w świecie futbolu jest dość jednoznaczny.

0

Tylko z meczu na mecz ten kurs będzie pewnie coraz niższy.

0

To nic, jeśli chciał zamanifestować swoje zadowolenie ze strzału i pokazywał np tor lotu piłki to jest ok.

0

dlatego napisałem że "jeśli to prawda"

1

No i jak losowanie nie bedzie pomyśli to cały tydzień zrąbany, a jak w piątek losowanie było to w weekend można to było zapić ;) a Tak w tygodni to nie bardzo bo robota.

0

Obstaw u bukmachera, kurs będzie pewnie nieziemsko wysoki ;)

0

Jeśli to prawda to zawiodłem się na nim, sam niejednokrotnie to robił, (piszę robił, bo ostatnio już nie). Dla mnie to hipokryzją pachnie. I wogóle po co takie prowokacje, dokłada następne cegiełki w budowaniu konfliktu miedzy klubami.

0

a tytuł newsa "znakomita Barca"

0

"zakaz 'uleczy' stadiony ale tylko dlatego ze ludzie zaczna sie bac konsekwencji a nie rozumiec ze to zle"

A co za różnica za jakiego powodu ludzie zaczną się w końcu zachowywać jak ludzie a nie jak zwierzęta. Mnie nie interesuje co ci ludzie będą wykrzykiwać we własnym domu, bo tam ich nie spotka żadna konsekwencja. Jeśli w miejscach publicznych, bedą się zachowywać choć namiastkę kultury z powdu bojaźni przed sankcjami to ja jestem zdecydowanie ZA.
A czy przypadkiem nie przez to że ludzie bali sie konsekwencji jak w anglii wprowadzono bardzo surowe przepisy uwolniono stadiony z bandytyzmu, jeszcze chyba za prmierostwa Pani Thatcher. Przecież stadiony angielskie podaje się za wzór w walce z przemocą wśród pseudokibiców.

0

co za róznica jak i tak w żadnym prawdopodobnie Barca nie będzie uczestniczyć/

0

Przecież nie mówimy tu o zakazywaniu wszystkiego, tylko o jakimś ludzkim traktowaniu innego człowieka. Co jest bardziej ludzkie niż okazywanie szacunku drugiej osobie.

0

no kapitalny przykład jak jakiś kretyński facet uczy małe dziecko takich tekstów. Nic tylko pogratulować, naprawdę chciałbyś tak swoje dziecko wychowywać?

0

żadna, jestem za całkowitym odstąpieniem od obrażania innych, akurat o wulgaryzmach pisał autor posta więc się do wulgaryzmów odniosłem.
Czemu na meczu nie można kibicować swojej drużynie, a trzeba obrażać innych, myślisz że takie teksty niosą piłkarzy do jeszcze lepszej gry. chyba nie, chyba wolelei by cały stadion skandował Barca, Barca, czy inne przyśpiewki a nie wyzywał np ekipe Espanolu.

0

Mamy poprostu inne podejście do wychowania dzieci.

0

skoro kilkunastu pseudokibiców Realu dostało zakaz stadionowy to znaczy że te kilkanaście osób nie będzie już krzyczeć takich tekstów na stadionie. Może w to mijsce wejda inni, tego nie wiemy, ale jestem za tym żeby próbować.
A na mecz chodzi też się by ogolądać i emocjonować się rywalizacją sportową a nie wyzywać się. To można zrobić w sali bokserskiej.

0

Zgadzam się powinni takie coś wprowadzić. Po pierwszym ewidentnym wymuszeniu karnego zawodnika zawiesić na 1 mecz, gdy zrobi to po raz drugi 2 mecze, w końcu recydywa. Albo jakieś potężne kary finansowe, proporcjonalne do zarobków np 1/12 rocznego wynagrodzenia, z przekazaniem tego na cele charytatywne.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?