0

i to jest sedno sprawy. A nie dziwienie się że CR czy Leo dostają ZP.

1

coś w tym jest Leo wykorzystuje swoje warunki, krótkie nogi i bardzo nisko osadzony środek cięzkości, bazuje na swoim szybkim przyśpieszeniu, i genialnym krótkim prowadzeniu piłki. Natomiast o Ronaldhinio podobała mi się jego magia, to co on czasami zrobił z piłką nawet przez myśl mi nie przychodziło że wogóle mozna takie coś wykonać.
Żeby nie było Leo jest najlepszym piłkarzem, ale ta magia Ronaldhinio po prostu mnie zachwycała.

0

MŚ mu nie wyszły ale praktycznie sam Portugalię tam wprowadził (baraż ze Szwecją). Przez cały sezon dzięki m.in. jego bramkach Real wygrywał mecze - zdobywał punkty, awansował do kolejnych rund LM.
Czemu wszyscy skupiają się na MS jakoby to były jedyne rozgrywki w całym roku. Przypominam że za MŚ nagrody już były MVP - Messi :) Wiem że to były pewnie najważniejsze trofeum w tym roku, ale nie jedyne. ZP to jest za cały rok.

2

Oj Marc młody z Ciebie jeszcze człowiek i mało o życiu wiesz, Barca istniała przed Messim i będzie istniała i po nim .

2

Andres w końcu jesteś w tej drużynie, pogada z trenerem może zmieni zdanie. A swoją drogą nieźle władasz językiem polskim ;)

0

wiesz jak to mówią z niewolnika nie ma pracownika, ile juz było przypadków gdy klub nie chciał kogoś sprzedać, a on wywierał, presję, opuszczał treningi itd i z reguły koniec końców odchodził z klubu.

0

tylko to nie chodzi "tylko o strzelanie goli". Tu chodzi o to że przez swoją grę, swoje statystyki, rekordy itp. Cr i Leo tak odjechali reszcie świata że pozostali ich już nawet nie widzą w tym wyścigu.
Zrozumcie Złota piłka jest nagrodą dla najlepszego piłkarza. Oczywiscie nie można pomijać zdobytych trofeów, ale do jasnej niech ktoś mi powie że Muller jest lepszym piłkarzem niż Leo lub CR. Skoro ZP jest nagrodą dla najlepszego piłkarza to ma ją zdobyć piłkarz najlepszy który w danym roku prezentował najwyższą formę, który poporowadził swój zespół do jakiś tytułów.
Szanuje Neuera czy Mullera, ale to nie są gracze, którzy ciągną niejednokrotnie w pojedynke swoje zespoły, jak to robią Messi i Ronaldo, są piłkarzami świetnymi, są mistrzami świata (za co już nagrody odebrali), ale do tych dwóch gwiazdorów jednak im sporo brakuje.

1

Szkoda że aktualnie to tylko w kosza możemy powiedzieć że Barca jest faworytem w meczu z Bayernem

0

jak narazie to jest urażona duma dziennikarzy z madrytu

1

to ja proszę dzisiejsze numery lotka, skoro tak dobrze znasz przyszłość ;)

0

nie, powiedział kocham barcelonę, ale...

0

Guardioli ;))))))

0

jednak porównałbym obecną sytuację do tej z Ronaldhinio. Brazylyjczyk też był gwiazdą nr 1 i pojawił się Messi który powoli przejmował pałeczkę i Ronaldhinio zaczął spisywać się trochę słabiej i odszedł.
Teraz trochę podobnie jest z Neymarem i Leo.

0

tyle że to jego słowa, to wywiad przecież był a nie artykuł jakiegoś dziennkarzyny. Fakt że można to różnie interpretować ale widać że Leo coś trapi, a nie chce powiedzieć wprost o co chodzi.

0

Po poszukaniu w necie pewnie znalazłoby się też sporo przykładów, gdzie trenerzy już w pierwszym sezonie osiągneli sukcesy.
Nie mówimy tu przecież o naszym krajowym podwórku, gdzie trenera się zmienia nawet po kilku meczach, mówimy o całym roku, sezonie, gdzie w sumie Barca rozegra 50-60 meczy, o trenerze zatrudnionym jeszcze przed sezonem, gdzie miał do dyspozycji presezon, który ściągnął do klubu zawodników których chciał (mam nadziej że to były decyzje uzgadniane z Lucho, a nie widzi mi się Zubiego).
Jeżeli Barca będzie grała dalszą część sezonu jak ostatnie mecze, to ja nie chcę tego samego widzieć w następnym sezonie. To BARCA! (jak w filmie 300 ;) )tu nie ma zgody na fuszerkę.

1

"drużyna która zmienia trenerów co sezon to komedia", czyli lepiej trwać i następny sezon w tym marazmie i kolejny sezon bez trofeów?
"nigdy nie daje to efektow" - pewnie przecież np. taki Ancelotti w pierwszym roku zdobył dla Realu tą ich decime,

To nie chodzi o zmianę trenerów co roku tylko rzetelne podejście zarządu do wyboru trenera, a nie na upartego szukają drugiego Guardiolę, i każdego byłego gracza będą brać na trenera, zamiast w końcu wziąść kogoś z zewnątrz, z doświadczeniem, charyzmą, autorytetem, który w końcu wprowadzi w tym klubie dodatkowe sposoby rozegrania ataku, niż tylko klepanie podań wszerz boiska.

30

no wiesz w końcu kolega po fachu ;)

0

Z tego wywiadu wnioskuje że Messi jest już trochę tym zmęczony, jakby rozwazał zmianę klubu, ligi by może znaleźć się w nowym środowisku, które da mu nowe bodźce do motywacji.

0

Finansowe Fair Play?

0

a co za klasyk tak twierdził?

1

a skąd, podczas przerw dawał z siebie wszystko, ba nawet popularne wśród piłkarzy 110%.

0

Trofea zdobyte przez nap Cr też były poparte jego świetną grą i rekordami. Poprostu żaden z Twojej dwójki - Muller i Neuer nie byli w swoich zespołach aż takimi liderami które pociągnęłby za sobą zespół.
Może inaczej, Zp to nagroda indywidualna, dostaje ją jeden zawodnik. Teraz spójrz na Leo i Mullera na MŚ, i wskaż osobe która indywidualnie lepiej się spisała.
Powtarzam poraz kolejny Muller wygrł MS dzięki wspaniałej i ZRÓWNOWAŻONEJ drużynie. Argentyna została wicemistrzem świata dzięki indywidualnym wyczynom Messiego. Oczywiście nie tylko dzięki temu, ale to w dużej mierze pomogło Argentynie. W Niemczech nie strzelał Muller, robił to Klose, Kross, czy choćby w finale Goetze.

0

Człowieku to ty piszesz tylko o MS podając je za przykład. Twoim problemem jest chyba to że nie rozumiesz czasów w jakich żyjesz, nie pojmujesz jak funkcjonuje teraz świat piłkarski. Chyba urodziłeś się w złej epoce ;)
A tak na serio może choć w małym stopniu spróbujesz poszerzyć swoje wąskie horyzonty i weźmiesz pod uwagę że w dzisiejszych czasach liczy się całokształt, nie tylko zdobyte trofea, bo biorąc tylko je pod uwagę to ZP powinien w tym roku wygrać Khedira bo zdobył chyba dwa najważniejsze trofea zarówno reprezentacyjne (MŚ) jak i klubowe (LM). Ale wiadomo że facet nie ma na to żadnych szans.

0

Sorry ale to Ty wszystko spłycasz do MŚ, to jest nagroda za cały rok, nagrody za MŚ już były przyznano króla strzelców, mvp mistrzostw. Jeżeli wyznacznikiem ZP miałbybyć te turnieje to co dwa lat musiałby je wygrywać ktoś z drużyny MŚ lub Mistrza Europy (Copa America jednak nie ma aż takiego prestiżu).
Żyjemy w czasach konsumpcji, internetu, marketingu itp. sam bierzesz w tym udział pisząc choćby na tej stronie. Medialność w dzisiejszych czasach też ma znaczenie, liczą się trofea ale i gole, asysty oraz widowiskowość gry w tym Muller przy całym szacunku dla niego ustępuje wyraźnie Leo i CR. Nie ciągnął w pojedynke gry Niemców czy też Bayernu jak to niejednokrotnie robili CR czy Leo w sowich klubach.
Skoro wg ciebie gole nie mają znaczenia to czemu ZP ma dostać Muller, czy Neuer (za jego interwencję) a nie np. Khedira, Lham, czy Goetze?

0

tylko ponoć Barca miała wtedy najlepszą pomoc na świecie.

0

Nie, no przecież jeszcze mamy super "prawego" obrońcę Adriano ;)

0

na stadionie pewnie

1

To samo można powiedzieć o naszym Leo, kiedy w pomocy grali w swojej nalepszej wersji xavi i iniesta. Wtedy Leo strzlał gola za golem, a teraz?
Futbol to gra zespołowa, napastnicy muszą mieć świetncyh pomocników by otrzymywać od nich piłki. Tereaz CR ma lepszych pomagierów, ma więcej goli. 2-4 lata temu to Leo miał najlepszą pomoc i to on prowadził we wszelkich statystykach indywidualnych.
Ot cała tajemnica ;)

0

Problem niemców jest taki że u nich był kolektyw, była drużyna. Naprawdę ciężko indywidualnie kogoś u nich wyróżnić będąc w porządku do pozostałych. Może gdyby Muller miał więcej bramek na MS, może gdyby Neuer sięgnął też po LM z niesamowitymi interencjami. W niemczech nie ma jednej gwiazdy, która wyróżnia się na tle pozostałych jak to robią Leo i CR w sowich klubach i reprezentacjach.

1

widze że humorek z rana dopisuje :)

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?