0

@misiek112 zdaje sobie z tego sprawy chodziło mi tu ogólnie.Jedyna szansa była by taka że Ronaldo sam po prostu chciałby zagrać z Messim i zgodziłby sie na niską gaże.Na zakończenie kariery bo coś wspominał.Tyle.

0

@KichuBlaugrana zdaje sobie sprawę że o ten transfer było by bardzo trudno .Chyba że Ronaldo dogadalby się tu z Messim przy obiedzie.Nie grywam w gry z zasady generalnie za dużo czasu zabierają.Jak ktoś lubi ,nie mam nic przeciwko.

0

@DamianPSVmożę i trochę;) rozumiem że Ronaldo był w Realu no i ma te opinie lalusia itp.i wielu go może z tej racji nie lubić.To nie jest gracz jednego klubu tylko wielu.Nie przyszedłby z Realu tylko z juve.No i to jeden z najbardziej profesjonalnie podchodzących do zawodu graczy.Bez dwóch zdań te bramki by jeszcze przez 2 lata spokojnie mógł zdobywać w dużych ilościach. Trio Messi ronaldo neymar plus mocna nasz rezerwa magia i LM zapewniona.

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

0

Ronaldo na 2 lata mógłby przyjść na 9.Było by to fajnym ukoronowaniem walki Messi -Ronaldo LM gwarantowana do tego Ney

0

@zibiku czas nie działa na naszą korzyść Suarez i Messi raczej skończą kariery.fati ma 16 i powinien od kogoś się uczyć i od Neya wizji i techniki móglby się uczyć.Poza tym w drużynie powinni byc z przodu doświadczeni ludzie a zostałby tylko Griezman.Za rok jak by przyszedł dla mnie byłoby ok . Bo to czas dla Dembele Pereza i Fatiego i Griezmana.Do momentu kiedy go nie kupią obawiam się telenowaeli co okienko.

4

Przeznaczenie;)

0

@goforit ale nie można też wstrzymywać szkółki tym zawodnikom trzeba dać szanse .Inaczej to bezsensu jest jeszcze Arthur o którym xavi mówi że trzeba mu dać czas aby grał odważniej, bo sam odrazu tak nie grał to był proces.De jong też uczy się bardziej ofensywnej gry co go rozwinie potrzebuje czasu.Ja się wstrzymuje jeszcze od oceny bo ta ekipa dopiero się układa i mówie tu o środku i ataku.Tu jest walka o skład wyjściowy.Po odejściu Busiego de jong zajmie jego miejsce ale będzie więcej umiał.Busi ma status gwiazdy i odejdzie kiedy będzie chciał.Od wślizgów jest vidal.Co do Roberto potrafi dograć świetną piłke jak Griezmanowi i w waznych meczach być decydujacy.Alenia ma momenty.Pamiętam jak Guardiola wyrzucił Ronaldinho pomyślałem gość zwariował a potem powstała świetna drużyna.Dlatego należy tym ludziom dać świety spokuj.Ivan ma swoje lata potrzeba młodych aby dać tej drużynie wybieganie bo trochę tego brakuje.Też publika potrzebuje już innych aktorów co mecz to są dramatycznie skrajne oceny.Tu trzeba spokoju i cierpliwości.Trener stawia na szkółkę chcę grać wysokim presingiem.Drużyna stara się to realizować raz to wychodzi raz nie.Trzeba to ustabilizować.Potrzeba tu agresji i walki.Zachwilę dojdzie Messi Suarez i Dembele zobaczymy jak wtedy to trener ułozy i tez ekipa będzie potrzebowała czasu.Teraz jest czas kiedy muszą to wszystko ułozyć.2 wyjazdy kontuzje i copa im nie pomogły jeszcze zamieszanie z neyem.Im teraz potrzebny jest spokuj a nie oceny na dziś bo jak dla mnie to nie ten etap aby ich ocenaniać tylko czas aby się w tej sytuacji mogli odnaleźć.Tak naprawdę decydowac będzie okres od stycznia do końca rundy.Teraz to musza zdobywac pkt w lidze i wyjśc z grupy.Messi im w tym pomoże.W miedzy czasie mają się układać.

0

@Skaramuczi moze być taniej o 20 baniek jak Neymar dołoży 20 mln

0

@sebasek99 borussi sprzedaliśmy swietnego napastnika źli na nas nie są.Dembele się należało.Rakitic to już od roku wiedział że klub raczej nie stawia bo nie przedlużono kontraktu tak samo podwyżki.Na pierwszej konferencji valdka w japoni też zostało mu przekazane że klub na niego niestawia. Klub dawał mu do zrozumienia w rózny sposób wcześnisj że chcę się generalnie rozstać i miał prawo przedstawić mu propozycje z innych klubów.Zwłaszcza że ma małe szanse na grę przy tylu pomocnikach.

0

@Misanthrope kiedy przyjdzie xavi to tkzw.jego kolesie skończą kariery

0

@maciej7852 według mnie dysktetne sugestie dostał już rok temu.Brak przedłuzenia kontraktu i podwyżki.Bronił go Valverde ale nie władze klubu.Po roku w Japoni na pierwszej konfercji valverde stwierdził ze musi walczyć o skład a widział ilu jest pomocników. Ma doswiadczenie widział że za dużo może nie pograć a kasę na pensje trzeba płacic.Barca wiedziała że psg go już rok temu go chciało więc nie trudno się domyśleć że temat z Rakiticem w rozmowach będzie podejmowany choćby ze strony Psg.Zasadnicze pytanie jest takie czy jeśli zawodnik ma kontrakt z klubem to czy klub jeśli drużyna nie spełnila oczekiwań ma prawo do zmian i czy może przedstawić propozycje odejscia z klubu do innego zespołu przedstawienia oferty innego klubu.Na wymiane poszli w tym roku bramkarze i nikt nie był tutaj obrażony.Barca nie zmusza tutaj Rakitica do zmiany klubu bo chroni go kontrakt i to do niego należy decyzja.Załużmy że klub traci płynność finansowa i co nie ma prawa szukać możliwości rozstania się z zawodnikiem i przedstawienia jemu oferty.Jeśli ktoś zostaje piłkarzem to musi na pewne rzeczy się zgodzić.Otrzymuje też konkretne za to pieniądze.Co do szacunku do rakitica to powiem że to świetny pilkarz jest w porządku.

0

@maciej7852 tylko problem w tym ze on nie chcę generalnie odejść rok temu już wiedział że Barca nie przedłuży z nim kontraktu i nie dostanie podwyżki.Gdyby valverde go nie chciał to pewnie doszłoby do tego transferu Psg.Już w Japoni valverde powiedział mu że nie będzie na noego stawiał.Doskonale wie że klub chciałby aby odszedł.Gdyby spytali się go o psg uciołby temat.Barca musiała z czymś pojechać do psg aby Ney i zawodnicy Barcy widzieli że temat traktowany jest poważnie.Klub ma prawo szukać ofert zawodnikowi.Zawodnika chroni kontrakt i ma prawo odmówić przejścia.Nić bez jego zgody w kontekście przejścia do innego klubu nie nastąpi.Tak naprawdę to system transferów stwarza podobne sytuacje i to w obie strony mówię tak generalnie.Bo Ney też nie może odejść jak Psg sie nie zgodzi chyba że po 3latach.

0

Za miesiąc jak się zgrają nikt nie będzie o tym pamiętał.Akurat Dembele wyjdzie to na dobre.
Rakieta od roku wie że Barca z nim kontraktu nie przedluży ,Vidal też wię że zbliża się raczej do końca kariery.

0

@maciej7852 w środku jest tłum chcą postawić na zawodników ze szkółki jak Richi czy Alenia tak to ani jeden ani drugi nie mają szansy na powołania. W obecnym składzie Rakitic będzie mało grał.To nie jest też dobry układ dla niego.Na dodatek trzeba płacić jemu i Aleni pensji nie dziwne że chcą się z nim rozstać.

0

Trochę ten caly system transferowy to jak wzajemne niewolnictwo klubu od zawodnika i zawodnika od klubu.Jak klub jest z zawodnika niezadowolony to nie może się z nim rozstać. Jak zawodnik się źle czuje to klub jeśli go chcę nie chcę go puścić.W zależności od sytuacji obie strony robią krzywe numery. Mówię tu ogólnie.Rakitic bez watpienia to świetny zawodnik który pracował dla klubu.
Bartek miał swoje powody aby go sprzedać.Od roku mu mówi że nie da podwyzki i nie chcę przedłużenia kontraktu.Rakitic miał poparcie u Valverde ale w japoni Valdek mu powiedział ze sytuacja się zmieniła.Klub dał mu do zrozumienia aby pomyślał o transferze .Rakitic był od dawna świadomy swojej sytuacji w Barcelonie.Z perspektywy klubu blokuje rozwój Aleni czy zawodników ze szkółki,także i siebie bo nie gra.Trzeba też płacić pensje zawodnikom którzy nie graja.Do końca okienka naciskali go aby odszedł.Gdyby Barcelona spytała się Rakitica o to czy by zgodził się na wymiane co w piłce jest normą to on by ucioł temat i Barca nie miała by z czym negocjować Neymara a grała tu na czas aby pokazać Neymarowi że na nim Barcelonie zależy i aby go nie stracić.Chcieli pokazać Rakiticowi propozycje Psg może by go przekonali do transferu.A i tak to Rakitic ma tu władzę bo ma w reku kontrakt może tu podjąć dowolną decyzje. Generalnie system transferów i kontraktów ma swoje wady, który generuje tego typu historię.System tych kontraktó zawodzi generuje patologie.Wizerunkowo tracą i kluby i zawodnicy.

0

@NeymarSeniorII a barca to od niego kasy niby nie chcę ;)i to nawet więcej..Jak obie strony chcą wrócić to są tego jakieś powody.Dopiero pierwszy raz się spotkali w Paryżu mieli czas omówić transfer.

0

@Sapos93 Tak Ney jest indywidualista ciężko znsleźć podobnego.Raczej pojawi się inny typ gracza na obecną chwile zdolny jest felix choć nie w Barcelonie gra.Na razie w szkółce takiego chłopaka nie ma. Chodzi mi o zawodników pokroju fatiego obecnie korzysta z Messiego od którego może się wielu rzeczy naucxyć potem mógłby czerpać od Neymara.Z tego co widzę od szkółki trochę odeszło zawodników. Mam nadzieję żę pojawi się na ich miejsce więcej perełek. Odeszli ci co nie mają szans na pierwszy skład.Nowy sztab miał ocenić przydatność zawodników w szkółce.Nie mówię tutaj o Mirandzie czy innych co klub chcę mieć ich na oku.

Chodzi mi o perełki jak choćby ten chlopak z las palmas co się o niego biły Real czy Live.Młodzi powinni być na meczach pierwszej drużyny i uczyć się od Messiego czy potem od Neymara.Wiadomo że taki zawodnik jak Neymar podnosi poziom na treningu i pierwszy skład też korzysta.Nawet Griezman zdobył bramkę podpatrując Messiego jak strzelał na treningu i tak samo powininno być z Neyem kiedy Messi zakończy kariere.

1

@NeymarSeniorII jeśli neymar do tych170 dołoży 20 mln to wyjdzie 150 to już tak tragicznie by nie wyglądało.Za griezmana daliśmy w promocji 120mln a mówiło się o 200mln.Takie są ceny dali nam 220 mln kupimy go taniej.Nie powinmo być to dla niego problemem bo spedzi tam jeszcze z minimum rok.Popełnił błąd, cenę zapłacił sporą całe zycie scigać i wypominać mu nie będę.Skoro Bartek który się z nim pokłocił się z nim pogodził.

0

@S20th Dadzą bo tego chce Messi i ci co rzadzą szatnią ,zresztą nie może szatnia składać się z samych młodych za chwilę zostałby sam Griezman mówię o ataku.Za chwilę Messi z Suarezem skończą karierę i .Musi być jakiś Brazylijczyk z technika i wizją gry ,aby młodzi ludzie z tego korzystali kiedy nie będzie Messiego.Jeśli gość chce doplacic 20 mln ,nie chcę iśc do innego klubu to widzę w tym motywacje.Ronaldinho interesowały imprezy i zabawa.To nie ten przypadek ten ma motywacje ratowania kariery.Słaby punkt to kontuzje ,zobaczymy co ten rok przyniesie.

0

@damian16161212 tak sobie myślę ze siła ofensywna Messi ,Suarez ,Griezman ,Perez Fati ,Dembele to słaba jakaś,amatorzy panie zwolnić ich;))p.s no i jak mogli dać szanse zawodnikom ze szkółki w końcu wszyscy w ubieglym sezonie chcieli im dać więcej szans;)

1

@ShawnC dlatego te rotacje też nie pomagają. Brak tu trochę stabilności.Jak przyjdzie Messi ,Suarezem znowu zmiana.Muszą przez te pół roku się wzajemnie z sobą ograć.W srodku też musi się wykryststalizować skład wyjściowy.Na razie to się wszystko układa.

0

@MESSIah16 nie liczyłbym na to jeśli zdrowie mu pozwoli ,będzie głodny gry w Barcelonie sukcesów itp.takze gry z Messim

0

Powinien tą operacje zrobić u nich .Także dojść do formy.Szejku byłby zachwycony;)

1

Trzeba dać tym ludziom spokojnie popracować z sobą Fati, Griezman, Perez ,de jong muszą z soba sie dogadać potrzeba czasu wsparcia i stabilności.

1

@Jakchcesz on się boi przyjść na trening bo jest szansa że kontuzje złapie.Dlatego się spóźnia;)

0

@sidzej ale jeśli to prawda te 170mln to przyjdzie i to taniej niż chciało za niego PSG.Trzymanie zawodnika który chcę odejść to kwas w drużynie i to jeszcze Neymar który jest gwiazdą medialną, przekaz idzie jeśli trafisz do nas to na pewno ci nie damy odejść niezależnie czy tego chcesz.Teraz to dobrze że nie przyszedł z uwagi na finanse i ogranie się młodzych i wprowadzenie Griezmana ale za rok jak najbardziej z czasem odejdzie Suarez i Messi i warto mieć 2 zawodników doświadczonych z przodu i bedzie to Griezman i Neymar którzy będą tą grę prowadzić.No i młodzież od Neya będą uczyc sie techniki, wizji gry itp. Jego przyjście będzie istotne.Na razie jest Messi i Suarez.To że został w psg to nie jest złe.

0

@clyde nie jest zmiana starają się grać presingiem, choć róznie im to wychodzi.Raz tak raz tak w zeszłym roku cofali się i bronili przed polem karnym.Zmiana jest.Stawia na młodych.

0

@CulesBarcelion dokładnie zgadzam się z tobą:)

0

@CulesBarcelion wiadomo że zdażaja się mecze z takimi zespołami teoretycznie najsłabszymi gdzie idzie ciężko.A to co robił Betis ustawiajac 2 wagony to był antyfutbol to nie jest latwe granie.Trzeba wziąć pod uwage w którym miejscu jest drużyna i dać jej spokojnie pracować.Był liderem bo wzioł na siebię odpowiedzialność za zdobywanie bramek i wyrównał i dał prowadzenie miał też asystę.Był graczem meczu.Przy niecobecności lidera messiego i suareza który jest od strzelania bramek.O Dembele nie będe mówił bo on jest nieprzewidywalny.Przejoł rolę lidera i ciągnął wózek.Ale ok.Szanuje twoje zdanie pozdr:)

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?