0

@didzejos to dla Valdka trudny moment bo na wyjeździe to za mocna Barca nie jest i raczej grał defensywnie.Zespół nie jest w optymalnej formie nie ma Messiego Dembele .Suarez dopiero wrócił też nie wiadomo czy forma nie jest w kratkę.Też mecze Barcy były w kratkę. Perez ani Fati nie grali w LM.Borusia miała zawsze bardzo szybki zespół a my stoperów nie za szybkich.Zobaczymy co Valdek z tym zrobi.Nie wiadomo co z Messim choć pewnie wejdzie jak będzie potrzeba.Fati cały mecz też pewnie nie zagra.Zobaczymy.

0

@Fohinkwestia kibiców i obrażania jest oczywista.Niepowinno coś takiego się dziać.Zjawisko wypychania z klubu jest rzeczą do której klub powinien mieć prawo.Jeśli piłkarz nie spełnia oczekiwań a wyników nie ma.To klub ma prawo ściągnąć lepszego zawodnika zasugerować że może nie mieć miejsca w składzie i przedstawić mu ofertę z innego klubu jeśli taka jest.W przypadku PSG to pęnsje dostałby więcej niż w Barcelonie a chciał podwyżki.Nie miał statutu Busiego ,Messiego ,iniesty,xaviego bo nie był wychowankiem.Nie jest też graczem o wymiarze Ronaldinho Messi itp.Do gracza należy decyzja o odejściu a nie do klubu.To jest klub piłkarski i sytuacja gracza zależy od wyników.Jak się prezentuje i konkurencji.Dla mnie Barcelona zachowała się ok.Kibice nie.

0

@AxelF ja też obecnie nie jestem zwolennikiem Umtitiego i wiem że ta kontuzja wpływa na szybkość biegania i on jest wolniejszy od Lengleta ,który szybkościowo sobie wczoraj nie radził.Umtiti powinien być wypożyczony aby grał regularnie( i starał się odzyskać i Barca nie płaciła mu pensji).co 3 dni aby można było ustalić czy noga wytzyma takie obciążenie.To nie jest też Vermalen który odrazu po kontuzji jest dobry.Tylko od tej kontuzji wciąż gra słabo.Na pewno puchar króla do półfinału mogłby by grać Araujo z Todibo.Też liczę na to że de jong z Arthurem który trochę przypakował poprawią wyprowadzenie choć gra Busiego będzie też bardzo istotna.Naszczęćie poprawił się od presezonu.
To co mnie wczoraj martwiło że zespół przez 15 atakował zdobył 2 bramki i potem zaczoł grać piłką kompletnie bez konkretnych ataków.Co spowodowało że sami się uśpili i przeciwnik zaczoł atakować i skończyło się to bramką.Brakuje mi tu proporcji w fazie gry.Widać że jeszcze tu nie są w formie.Za mało było jeszcze tego wysokiego presingu.Co do fatiego to testem dla niego będzie jak obrońcy go poznają to nie jest typ szybkościowca jak Dembele czy vini.Tem moment będzie decydujący bo na razie idzie na nowości.Z perezem było już wczoraj słabiej w zasadzie nie ryzykował jakieś akcji aby się przebić większość grał do tyłu.Zobaczymy czy on się przebiję na dłuższą mete.

0

@yoli na razie Griezman szuka Suareza przynosi to skutek.Teraz to na pozycji Suareza nie będzie grał Griezman.Tego problemu nie będzie.Alba od dłuższego czasu mnie trochę martwi bo te podania gdzieś zatracił może obrons go rozpracowała a w obronie też mu róznie idzie.Zobaczymy za miesiac jak pietwszy skład bedzie i i jak będa grać.

0

Nie wiadomo co zrobi valdek czy zagra defensywnie, bo to wyjazd czy postawi na atak.Może być różnie.

0

@AxelF styl był słaby tu się zgadzam ale gra w obronie przed bramka była skuteczna.To co nie szwankowało to wyjście z pod presingu z własnej połowy to było słabe, teraz jakby lepiej z tym choć zobaczymy jak wyłoni się pierwszy sklad ,kiedy wróci Messi z Dembele zobaczymy jak pograją miesiąc jak to będzie wyglądało.Co do powolnej ,gry kiedyś ktoś powiedział ze po to grali wolno aby przeciwnik biegał i myślał że piłkę przechwyci.A w koncówce następowało przyspieszenie na zmęczonego rywala.Barca wygrywała bardzo dużo koncówek meczów.Od 70 min do końca padało najwiecej bramek.Ja myślę że on nie specjalnie mógł stawiać na ofensywę bo zespół był z przodu w rozsypce a obrona mu działała.Teraz ma zdrowego Griezmana które chciał.Arthura z de jongiem którzy piłek nie tracą busiego który się z nimi zgrał do tego fati perez i kontuzjowani i postawił na presing i ofensywę.Wczesniej od kontuzji do kontuzji jak z przodu ci zawodnicy mają fajnie grać złapać formę.To co mu działało to obrona.Dlatego jego koncepcja nie mogła być spójna miał tył ale nie było przodu Messi grał na końcu sam.Tu się zgadzam ze drużyny nie było, teraz ma skład prawie kompletny przydałby się de ligt bo z Umtitiego raczej nic nie będzie..Co do napastnika nikt dobry nie będzie siedział i patrzył jak gra Suarez.Stąd Griezman który musi się do stylu przyzwyczaić.Ma cięzko bo zmienia mu się pozycje w zależnosci od potrzeby.

0

@NGTRX to psg go chciało Barcelona go nie proponowała bez jego wiedzy.Zespół ma prawo sprzedawać zawodników jeśli nie był zadowolony z sezonu czy z konkretnego zawodnika.Ma prawo przedstawiać Rakiticowi propozycje nie ma w tym nic złego.Rakitic ma kontrakt i do niego należy decyzja czy zostanie.Do trenera czy będzie grał.Klub wiedział że przyszedł de jong, Arthur grał świetnie w reprezentacji i jest szkółka Busi i vidal.Valverde powiedział mu ze nie ma co liczyć na podstawowy skład i sytuacja się zmieniła.Wiedział na wczesnym etapie okienka jaka jest sytuacja.Klub szuka rozwiązania kompromisowego dla obu stron.Tak żeby grał i zarabiał wiecej niż w Barcelonie niż siedział na ławie.

0

@4drian0 zgadzam się Rakitic to nie wychowanek nie jest traktowany jak Busi iniesta itp.Nie jest graczem pokroju Ronaldinho ,Maradonna, Messi, czyli gwiazdą.Jest od brudnej roboty.Co jest ważne.Mimo wszystko ci których wymieniam to jednak piłkarsko są wybitni.

0

@Tom0VeB ale nie mają takiego doświadczenia i sukcesów ,podałem kwotę umowną.Od takiego iniesty można się uczyć gry itp. Obecnie taki Alves ma 36 lat i gra z powodzeniem w reprezentacji Brazyli.Dla takiego mniej znanego klubu z Japoni to mega gwiazda.Nie przesadzałbym.

0

@4drian0 tak naprawde jeśli polityka klubu będzie wyglądała tak że odejscie darmowe xaviego, iniesty, Alby, Pique,Busiego (oczywiście mogą kończyć karierę w klubie i niegrać ale iniesta i xavi nie kończyli tylko grali gdzie indziej) to było by to trochę słabe, gdyby byli na sprzedaż za symbolicznie 50 mln można by uzbierać kasę na Mbappe.Nie jest to kwota wysoka ,aby wybrany klub nie kupił takiego zawodnika.(mówię tu o momencie kiedy zawodnik może jeszcze grać ale nie na poziomie Barcy i możena mu zrobić piękne pożegnanie z opcją powrotu i pracy w klubie jeśli zawodnik by chciał) a za 5 daje to 250 mln.Oni mają sporo kasy a tak dodatkowo mogliby zapewnić jeszcze lepszą przyszłość taki Leo wymaga konkretnych graczy. Barcelonie te 250mln by bardzo pomogło.Nawet jeśli nie kupili by Cracka.Finanse byłyby stabilne.Tak to trzeba cały czas myśleć czy tego możemy kupić czy nie czy finanse się rozlecą czy nie.Rynek jest trudny, ceny graczy poszły w góre konkurencja jest silniejsza niż kiedyś.Mamy budować stadion.Ja bym za każdego z nich brał 50 mln aby ich nie blokować a poprawiać sytuację finansową w klubie.Kwota 50 mln jest umowna może być i 40 to też jest coś.Oby nie za darmoszkę.

0

Messi w składzie będzie, ale wejdzie pewnie jeśli wynik trzeba będzie gonić w 2 połowie.

0

@AxelF Dla mnie problem z obroną był przez pierwszy miesiąc bo ci którzy byli na mistrzistwach mieli krótki urlop j przez tydz przygotowali się w Barcelonie a nie w usa.Dlatego przez miesiąc budowaliśmy formę tak jak teraz bo jeszcze z miesiąc czasu bedzie trwalo to za nim z tych wszystkich graczy wyłoni się środek do tego skladu dołaczy Dembele i Messi.Zobaczymy jaka będzie podstawa ta podstawa musi ze sobą pograć i wtedy będzie można ten zespół oceniać.Wracając do poprzedniego sezonu Lengket był objawieniem a Pique najlepszym naszym stoperem.Zarzut był taki że barcelona staje się Atletico i to nie jest dna Barcy.Jedną z 4 zmian u Bartka teraz to jest podejscie pod przeciwnika i presing i tego wczoraj było za mało jeszcze.Zaczęli grac piłą ale zatracili atak na bramkę i przeciwnik przejoł inicjatywę i padła bramka.Co do live to była wyjątkowa sytuacja. Wygraliśmy u siebie na czysto nie jak z Romą.Przeciwnik stracił 3 kluczowych graczy leo coś zawsze strzeli i to przesądzi mecz.Przyjechali do live jako zwycięscy.Efekt 7 km mniej przebięgnietych km od przeciwnika co skutkowało wszystkim złym w meczu.A bramka z rogu i zaspanie świetnie to obrazuje.Nasz główny problem to kontuzje messi 2 ,Arthur 2 i przewlekle klopoty kondycyjne,Suarez kilka kontuzji w tym jedną podwójną,Coutinho 2.Dembele kontuzjowany praktycznie 2 połowę sezonu bo to co grał to dochodził do siebie,do zdrowia doszedł na tydzie przed presezonem obecnym,Rakitic 1 busi 1.W tyle bylo stabilnie chyba semedo miał 1 kontuzje.Oczywiscie Rafinha Vermalen akle to obrona Alenia ale na poczateku sezonu.Generalnie problem był z przodem i nie dziwię się że Barca sie posypała na miesiąc przed koncem rozgrywek póki tych kontuzji nie było to Messi ,Suarez to była para najwiecej zdobywajacych bramek w całej Europie i zdobyli wiecej niz wszyscy napastnicy Realu Madryt.Do momentu kiedy nie załatwily nas kontuzje i musiała wejść rezerwa gdzie z remisowalismy i przegraliśmy mecz mieliśmy genialny stosunek bramek strzelonych do straconych.Gdyby nie defensywa odpadlibyśmy z OL w lidze mistrzów.W tej chwili znowu sypnoł nam sie atak ale jest de jong ,Griezman plus szkółka dojrzała.Troche jesteśmy zabezpieczeni problemy te same co w ubiegłym roku.Forma będzie za miesiąc do walki na poziomie live itp.

1

@AxelF o ile pamiętam w zeszłym roku w pierwszym miesiącu graliśmy słabo w obronie zwłaszcza Pique .Potem graliśmy przed bramką bardzo dobrze a Pique był najlepsxy.Wystarczy sobie przypomnieć mecze z Realem czy OL gdzie były kontuzje Dembele i Messiego.Wygrywalismy te mecze w obronie a nie atakiem.Problemem Barcelony w 2 połowie sezonu to były kontuzje praktycznie wszystkich zawodników od pomocy do ataku.Taki suarez to miał nawet 2 kontuzje na raz.

1

@yoli alba jak nie ma Messiego to w polu karnym ma problem z dograniem piłki i to od dłuzszego czasu.

0

Słabe.Obrona tak samo słaba jak przez pierwsze miesiąc w zeszlym roku.Nie jesteśmy jeszcze w formie.Zadlugo zaczęliśmy grać pilą w pierwszej polowie przestalismy konkretnie atakować i zaczoł to robić przeciwnik skońzzylo się to bramka.Zabrakło podejscia pod przeciwnika i presingu.Alba nie zawsze zamykał szybkich pomocników.Yrzeba więcej wykorzystywać Griezmana bo on głownie miejsce robi innym.Móglby wiecej coś strzelac.W pewnym momencie to zagrozenie robił de jong z Fatim i tu perez z griezmanem znikł.Petez dostawał piłkę tylko niewiele co z tego wynikało Fati go tu trochę zjadł.
Fajne
Wynik odrobienie pkt.do lidera de jong jednak potrafi grać na tej pozycji :)Busi na plus.Suarez nie jest gruby i jest w formie.Generalnie drużyna zagrała lepiej niz sie spodziewałem.

0

@Dari0G nie zawsze piłkarze to wybitni inteligenci;)Dembele raczej będzie robił raz na rok czy 2 numery.Istotne aby kontuzji nie miał.Myślę ze do przygotowań do sezonu on się przyłożył.Mało kto to ceni.Myślę że to że się nie zgłosił to prostu się przestraszył tej kontuzji i liczył ze to nic poważnego.Po 2 dniach przejdzie nie chciał straszyć otoczenia.Nie chciał nic powiedzieć. Z jednej strony podobają mi się 2 rzeczy jak się przygotował do sezonu i zależy mu na pozostaniu w Barcelonie.Fakt że jest Griezman daje nadzieje że będzie lepiej w kwestii głowy i Griezman na niektóre głupie decyzje wpłynie.Kluczowy problem to kontuzję.Tym Barca musi sie zająć

0

@Matix90 moja ocena co do Dembele jest zgodna z tym co powiedział na jego temat Messi.

0

@Dari0G Dembele doznał kontuzji kilkakrotnie w ubieglym sezonie i w praktyce co miesiac wypadał z gry ale był okres kiedy grał świetnie.Jeśli go wzmocnią jak mówią może na szybkości w 2 połowie robić różnice gdyż jest jednym z najszybszych zawodników w lidze hiszpańskiej.Na taki liverpool bezcenny.Co 3 dni fati czy Messi nie będą grać na pełnym gazie .Muszą mieć zmienników.Fati to dzieciak.Na mój gust nie jest aż tak szybki jak Dembele, Vini czy Mbappe.

0

@Chaoss ta valencia nam ostadnio dopieprzyła i wcale nam z nimi jakoś super nie idzie.

0

@grizzy10 no jest Griezman na zmiane i zaczyna sezon nie odrazu nie będzie przemęczony.W zeszłym roku miał 2 naraz kontuzje.Jak było ok to z Messim zdobywali najwięcej goli.

0

Jest ewidentny postęp w grze:)Choć są rzeczy do poprawy:)dziś trzeba się cieszyć 3 pkt. do lidera odrobione, jak wróci Messi i Dembele będziemy jeszcze mocniejsi:)

0

@Marjando jasne:)

1

Musi wziąć się do roboty Perez i więcej muszą grać na Griezmana dać mu szanse ,Bo Fati ma już podwójne krycie.Semedo musi być bardziej skoncentrowany a Alba zablokować w obronie swoją stronę bo lenglet to nie szybkościowiec.Nie jest źle ,ale za duzo jest gry piłą w stosunku do przeprowadzania samego konkretnego ataku.Uśpili się sami i brakuje już presingu po stracie.Stąd przeciwnik miał więcej sytuacji padł gol.Generalnie nie jest źle myślałem że będzie gorzej ale są rzeczy do poprawy.Fajnie że wróci Messi ,Dembele bo jego szybkość przyda się na zmęczone przeciwnika..Zobaczymy czy zejdzie Fati czy Perez i gdzie zagra Griezman po wejściu Suareza.

2

Troszkę siedli Same podania.Griezman powinien sie pokazać bo go nie ma.

0

Pomoc fajna Fati gra Suarez w 2 połowie.:)

0

@El Ronaldinho na dziś to Griezman ciągle zmienia pozycje, zobaczymy gdzie bedzie grał jak wróci Messi, Suarez Dembele i kto i gdzie będzie grał w środku bo na razie nie ma stabilności.Skład jest doraźny w zalezności od potrzeb.Zobaczymy jak to będzie jak się ułożą.

0

@Marjando ok jasne:)generalnie część ludzi tak podchodzi jak ty,ale część nie bierze pod uwagę w jakim momencię jest zespół.Kibice są trochę jak chorogiewka jak wygraliśmy to był zachwyt po porażce to juz się do niczego nie nadajemy zwolnić trenera itp.Tak jak nie chciałbym czytać do okna zimowego o Neyu tak samo wolałbym nie czytać o zwolnieniu valdka i odejściu Rakitica ile można.I tak Valdek będzie do końca sezonu.Pewne rzeczy u Valdka się zmieniły jak presing, posadził na ławce Rakitica,daje szanse szkółce.Zaczyna żyć meczem na ławce.Widzę zmiany czekam aż skończą sie dziać rzeczy na które nie miał wpływu, aby to poukładał.Wtedy go ocenię.Gdybym widział że nic nie zmienił i nie wyciąga wniosków bym był za zwolnieniem.Na ten moment daje mu czas.Nie oceniam go .

0

@SuperPatsonFCB hazarda bym widział w Barcelonie jeśli już, a tak to żaden.

1

@Marjando jakie jego konto.3 podstawowych napastnikow jest kontuzjowanych w tym kluczowy Messi .Ma 2 nowych graczy którzy grają nie na swoich pozycjach Griezman .Muszą się ich uczyć a trener musi zobaczyć na jakich pozycjach grają najlepiej.Jest dużo pomocników w środku kazdy musi dostać szanse .Musi się wyłonic podstawowy sklad.Arthur z vidalem grali dopiero pierwszy mecz.Perez i Fati też zaczynają grać w pierwszym składzie.Trener zmienia system z bronienia przed bramką na presing wychodzi to w kratkę.Niewiadomo w jakiej formie po kontuzji jest Suarez.Prawda jest taka że to sszystko trzeba rozwiązać.Griezman z Messim nie zagrali nawet meczu.Dopiero jak wrócą kontuzjowani wyłoni się podstawowy skład zgrają się z sobą. Przestawią się na grę presingiem jako całość będzie można rozliczać Valverde.Kontuzje nadmiar zawodników w środku ,adaptacja zawodników,dalekie podróze i trudni przeciwnicy to nie jego wina.Moment jest trudny bo nie jesteśmy w optymalnym momencie muszą zrobić wszystko aby nie przegrać w tym miesiącu.Bo zespół gotowy bedzie za miesiąc.

0

@ViscaBarca123 słabe to ivan to nie Ronaldinho ale normalny porządny facet. Powinien odejść bo coś tu się wypaliło.Niewolno jednak robić takich rzeczy.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?