0

@sgrzesiek To znaczy tak ,to nie jest takie łatwe rywalizować finansowo z innymi krajami ,które dostają kase od szejków jak Psg czy MC gdzie dodatkowo pieniądzę pochodzą z ogromnych kontraktów z tv mówię tu o silnej angielskiej lidze która niedawno stała się aż tak silna z uwagi na podpisany kontrakt.Jeśli weźmiesz pod uwagę Włochów też robi się nieciakawie bo zmienił siŕ system podatkowy.Prawdopodobnie jest to co zaznaczam jeden z powodów straty de ligta a Realu Ronaldo.Problem jest jeszcze inny wybitnych piłkarzy jak kiedyś Zidan,Ronaldinho ,Eto ,Baggio, Maradona Edgard Davids,i wielu innych.Niespecjalnie jest za dużo.
Za to drastycznie zmniejszył się czas posiadania piłki.Zespoły świetnie się bronią ,teoretycznie słaby przeciwnik jest wstanie wygrać z lepszym stawiając autobus przed polem karnym.Grając z dużą intensywnością robiąc 3 akcje w meczu wygrywa 2:0.To powoduje że znaleźć odpowiednik zawodników jest bardzo trudno i często istnieje czynnik jak psychika który powoduje że taki Coutinho gra słabo a prawdopodobnie w Bayernie będzie dobry bo będzie miał więcej miejsca.Kupowanie zawodników do Barcy to trochę loteria bo to klub w którym jest w ataku najmniej przestrzeni na świecie.Nie każdy świetny zawodnik tu się nadaje co nie oznacza że jest zły.Przykład Coutinho któremu Fabregas powiedział będziesz miał mniej miejsca i czasu niż w live mósisz sie przystosować nie zrobił tego.Niestety w Barcelonie czy Realu presja jest ogromna ze strony kibiców.Real zmienia trenerów i ....rzekłbym.Kibice Barcy jak choragiewka od eufori do nienawiści.Następnego dnia Balonik.Niestety to nie pomaga ani zarządowi ani zawodnikom którzy tej presji nie wytzymują.Guardiola wytrzymał w barcelonie 4 lata w city może dłużej bo nie ma takiej presji.Wiadomo że jak zawodnik w Barcelonie się nie sprawdzi i nie gra cena za niego leci w dół nie jest to wina Barcelony.A Barcelona musi mieć mocną ławkę.Jeśli media oceniają że ktoś zawiódł cena idzie w dół.Jeśli Barca się kimś interesuje na poważnie odrazu interesuję się czołówka i cena idzie w górę.A i tak uważam ze poza de ligtem udało się ściagnąć wszystkich zawodników których chcieliśmy poza Neyem ktory po ludzku nie był na sprzedaż a i tak trzeba do ładu doprowadzić tych co są bo potencjał mają.Zauważ też ze generalnie poziom rozpoznania przeciwnika też poszedł mega do przodu.Ciężko jest dziś zaskoczyć co nie ułatwia sprawy.Prowadzenie klubu dziś i przed erą psg i kontraktu w Angli i Managerów podpisujacych milionowe kontrakty z młodzieżą jest dużo trudniejsze niż kiedyś.Marketing generuje coraz większe koszty jest coraz mniej skuteczny i coraz więcej kosztuję aby był równie skuteczny.A wiadomo że żyjemy w czasach gdzie artyści dzisiaj nawiązują kontakt z publicznością i to samo robi Bartek który każe jeździć do japoni i usa .Gdzie Barca przywozi sponsorów i kase.Dlatego na mój gust Bartek kombinuje tak trzeba zebrać na sezon kasę a w pierszych 2 miesiącach ligi zrobimy formę bo wszystko i tak się rozstrzygnie w 2 połowie sezonu.Tak jak w zeszlym roku gdzie ci co byli na mistrzostwach nie byli w usa.Niestety problem jest w tym że atakMessi Suarez i Dembele są kontuzjowani.A 2 z nich nie uczestniczyło w presezonie.Arthury oba także z uwagi na Copa.A nowi zawodnicy jak de jong i Griezman grają na różnych pozycjach aby znaleźć sobie miejsce.w przypadku Griezmana gasi pożary po kontuzjowanych.W przypadku de jonga efekt busiego.Perez i fati to nowość też musza wejść w zespół.Jest też za dużo pomocników i taki Rakitic jest bez formy i też kompletnie zniechęcony po Psg z głową w juve.Valdek musi dla rotacji wpuscić kogoś kto gra przeciętnie.Jeśli tego nie zrobi to cena będzie też lecieć przy sprzedaży.Jedno wpływa na drugie.Naprawdę to nie jest takie proste prowadzić Barce.A czynników mógłbym wymienić dużo więcej.Jeśli zbudują infrastrukture, kupią dobfych zawodników,będzie kasa w budżecie to widzę tu światełko w tunelu w kwesti pięknej gry czy zmianie trenera.Który z nową energią lepiej to ustawi.Choć uważam że jezeli nie przegramy 2 miesięcy najbliższych będziemy liczyć sie o tryplet.

0

@adukla ta kadra nie gra przeciw trenerowi.Widać było jak Messi wracał po kontuzji sympatycznie witał się z trenerem.Nie sądzę aby któryś z zawodników coś sabotował Messiemu.Sam Messi dobrze się wyraża o Valwerde.To że tu nie idzie to są inne rzeczy.

0

@bartekvisca niech mu idzie jak najlepiej aby był szczęsliwy i niech ustawia się po niego kolejka chętnych na kupno , aby odzyskać kasę za niego.

0

@Kwiat71 super może i inni się dołaczą aby go pozyskać

0

@ProMILs problemy Barcy w tym meczu to nie jedna rzecz a wiele nakładających.Nie jest to wina jednej osoby Valverde czy zarządu bo nie na wszystko ma wpływ.Jak kontuzje od połowy zeszłego roku do dziś, podróze do Japoni i usa i Copa.Czy też zarządu że trzeba zbudowac 2 stadiony i utrzymać starą kadre i kupić i utrzymać nowych zawodników, których pozyskać przy tej konkurencji nie jest łatwo.To wszystko łączy mianownik kasa i budżet.Nie ma też wpływu na przeciwnika który na Barce fizycznie spina się na max u siebie.Nie każdy
trener do nas pasuję z uwagi na styl.Co nie znaczy że ci inni to źli trenerzy.Nie jestem ani zwolenikiem ani przeciwnikiem valverde jeśli znajdzie się trener lepszy to nie mam nic przeciwko.Uważam też że jest szansa że jeśli zespół bedzie miał spokuj i kontuzjowani wróca do formy i poszczególne formacje zgrają sie i zawodnicy indywidualnie poprawią pewne rzeczy to jest szansa na dobre wyniki o ile teraz się nie straci za dużo.Druga cześć sezonu zazwyczaj jest decydująca i można przygotować się fizycznie dużo lepiej.Jeśli znajdzię się inny lepszy trener to nie będę miał nic przeciwko.

0

@fajny_football nie dokońca się zgadzam aby można mówić czy zarząd osiagnoł sukces czy nie trzeba rozpatrzyć kilka rzeczy
Trzeba widzieć że jesteśmy w specyficznym momencie gdzie zmieniamy infrastrukturę budowa 2 stadionów.Wyburzamy jeden a także jest przebudowa okolicy Barcy jest to projekt na lata.Także skład potrzebuje przebudowy pokoleniowej. Trzeba utrzymać zawodników którzy kończą kariery jak i nowych.To trudny moment dla Barcy ciężko aby wszystko się zgadzało.Inna jest sytuacja kiedy wszystko jest i jest kwestia że nie idzie wynik trzeba zmienić trenera kupić 2 zawodników i jest ok. Do Barcy to nie takie proste.Także znaleźć trenera dla Barcy to nie takie proste.
Co idzie a co nie.
1.styl. drużyny i sukcesu.Jest mistrzostwo ligi nie ma LM i stylu
2.Finanse - klubu są w dobrym stanie
3.Transfery są dobre choć pewnie ktos przyjdzie ktoś odejdzie ktoś zakończy karierę
4.budowa infrastruktury zbudowano stadion dla młodych na lata ,przygotowują się budowy dużego stadionu.
Nie ma szans na sukces aby budować stadiony i kupować najlepszych zawodników.Płacić pensje starym zawodnikom których pensje wraz byciem w klubie rosną.To wszystko łaczy 1 mianownik Kasa.Stadiony infrastruktura czy wymiana pokoleniowa to projekt na lata o tyle sukcesy w sezonie to rzecz krótkoterminowa.Obie rzeczy są ważne ale nie jest łatwo tutaj wszytko pogodzić.Dużo rzeczy robi się w 1 momencie.Osobiście jestem zdania że jeśli nie przegramy w tym miesiącu za dużo to o tryplet będziemy walczyć.

0

Z fatalnymi transferami bym nie przesadzał Arthur i de jong lenglet to fajni zawodnicy Griezman nie jest przeciętniakiem .Firpo zaliczyl bramkę na dzień dobry i się spioł.Fati to świetny transferJeśli baza fizyczna jest nie taka to nie można ocenić .Tak jak mówilem wczesniej obecnie mamy drógi presezon z rzędu bo rok temu było to samo choć gdyby nie kontuzje 3 atakujących byłby on krótszy.To co mnie uderza to to że można by czasem pójść szybką kontrą.Nie wszystko grać atakiem pozycyjnym grać też trochę jak Ajax czasami aż się prosi.Wczoraj nie było presingu przeciwnik nie tracil piłek a to jest moment kiedy w obronie nie był ułożony wtedy trzeba bramki zdobywać.To orzyg. Fiz.Środkowi kompletnie nie wchodzą do środka tylko oddają piłkę pmomocnikom.Zamiast zaryzykować szukać strzału wolnego czy karnego taki Messi często zdobywa z wolnych bramki.A kartki stoperów robią swoję.Griezman chcę grać po Barcelońsku i tylko odgrywa piłkę musi te proporcje ułożyć kiedy ryzykować kiedy oddawać.Na razie oddaje.Problem są dogrania bocznych skrzydlowych czy obrońców jak Alby kompletnie nic nie dochodzi albo przeloty albo są zablokowani.Trzeba oceniając zarząd wziąć 2 rzeczy budowane sa stadiony i jeden jest zbudowany i trwa przebudowa składu przy utrzymaniu drogich gwiazd.To nie jest takie proste.Widzę tu światełko w tun.Po pierwsze zostawi najprawdopodobniej dobry budżet i dobrych zawodników.Prawdopodobnie 2 czy 3 zawodnikó będzie trzeba dokupić. Pewnie przyjdzie xavi czy ktoś inny nie teraz ale w ciagu 1-2 lat.Powinna nastąpić jakaś rotacja trenerów.Zgodzę się że w przeciągu 2 miesięcy zawodnicy złapią formę bo jesteśmy w presezonie.Pewnie będzie to trwało tyle co powrót Dembele i dojście jego do formy.Bo on jeden na 1 umie też robić przewagę a to też jest potrzebne.Także jego szybkość.Ważnw aby nie odpaść z LM i nue stracić w lidze i szanse na tryplet ja widzę bo jedt dużo czasu i bedzue opcja aby między rundami fizycznie kondycje poprawić.Jeśli kontuzje niczego nie zniszcza mamy szanse.Trzeba sprzedać ze środka 2 zawodników ze srodka bo wchodzą też nie ograni zawodnicy i gra jeszcze bardziej robi sie przeciętna.Na koniec nikt o tym nie mówi ale na wyjazdach przeciwnik mega się spina na hasło Barca i to też jest ważnym czynnikiem słabych wyników zwłaszcza teraz jak więdza że Barca jest w słabej formie.

0

@AlvaroHanso problem Rakitica jest taki że nie jest Messim czy wychowankiem ,dlatego myślę że chcą go sprzedać.Dostać kasę bo potrzebują pieniędzy.No i odmładzać powoli kadrę na dziś w środku będą de jong i Arthur myślę że z czasem Puig.Nie wiem co z Roberto i Alenią to wychwankowie ale czegoś im brak nie wiem czy w Barcelonie się utrzymają.Jeśli pojawi się ktoś wyjątkowy a jest choćby w las palmas kopia iniesty kupiony przez Barce to za rok czy 2 nie wiadomo.Mogą być sprzedani.Jak Busi rok pogra to max.

0

@AlvaroHanso Rakitic to raczej myśli o odejściu ale za 2 miesiące może to wyglądać inaczej.

0

@xavi890 w Atletico potrafił choć grał z kontry problem w tym że stara się też za wszelką cenę nie stracić piłki i gra bezpiecznie.Nie bierze w tej fazie gry na siebie i nie podejmuje ryzyka to jest do zmiany nie wiem kiedy mentalnie się tu ułoży.

0

@juri90 ten mecz nie rózni się od meczu z Borusią sytuacja z kontuzjami się nie zmieniła.Na pewno gol w 1 min ustawił grę zwłaszcza Firpo.Suarez jest cieniem siebie po kontuzji Messi zagrał lepiej niż z Borussią ale to za mało.Griezman chcę grać piłką i musi znaleźć moment kiedy wchodzić ma w pole karne grajac tyłem do bramki on ją wycofuję do sŕodka.Fati ma góra 15min szansy na strzelenie bramki bo potem jest podwajany nie ma pomysłu.To czego brakuje tej drużynia to przyspieszenia tak aby nie grać cały czas strasznie pozycyjnie.To co widzę szczególnie to nie bywałą mobilizacje zawodników z dróżyny przeciwnej nikt tego nie mówi ale przeciwnik fizycznie mega się spina to nie tylko w tym meczu.Spodziewałem się bardziej że wyjdzie skład zbliżony do podstawowy z Arthurem.Ale wt ustawił wybór Valverde.Kontuzja Alby zmusiła postawienie na firpo który się bał się po błędzie co to dobre było w jego grze to że wychodził na pozycje ale miał słabe podania. No straty.Vidal za nim wszedł spowodował bramkę ten sam przypadek co Firpo to nie buduję gry.Podcina skrzydla drózynie skrzydła.To co mi się rzuca w grze to brak podania od Fatiego pereza griezmana Robero z boku do zawodników w środku pola.Z perspektywy Valverde zapłacił za ryzyko bo mógł postawić na Roberto za Firpo a dał mu szanse błąd był winą zawodnika.Widzę też ze Rakitic jako zawodnik zgasł jest i bez formy i energi co mu się nie dziwię.Powinien odejść.Vidal lepiej się zaprezentował mimo pecha z tą reką.Nie wiem czy Roberto i Alenia nie powinni też odejść i dać szsnse Puigowi.Lenglet nie jest jeszcze w formie.Na dziś tak to wygląda.Na mój gust jeszcze przez miesiąc do dwóch będą się układać potrzebny jest Dembele który też z 2 miesiące będzie dochodził do siebie.Trenera będę oceniał za 2 miesiace jak przód pogra złapią formę.Podstawa zgra się ze sobą.

0

Za wolno wychodzimy z pilką i albo boczni pomocnicy nie potrafią dograć piłki do środka albo zawodnik ze środka jak dostaje pilkę to odgrywa na zewnatrz a nie na raz stara się wejść.Griezman już tak się przyzwyczaił się do gry piłką i utrzymania piłką ze zapomina o tym że czasem warto zaryzykować.

4

Griezman jak dostaje pilkę w srodku powinien zaryzykowac a nie odgrywać do srodka zagrać na faul cokolwiek.

0

Brakuje podania do Suareza.Prób strzałów z dystansu.

0

Firpo musi pokazać charakter brakujemu gry i pewności.Musi się ogarnąć.

1

@Barca1992 Fati grał z borussią nie poszło mu

0

@YouShouldListenToMe trzeba go dobrze sprzedać może live go będzie chciało albo chelsea

0

@adambądkowski93 To jest słabe wszystko ale to specyficzny moment gdzie zbudowali stadion, budować będą kolejny.Trwa wymiana pokoleniowa.Trzeba płacić starym zawodnikom a i nowi nie są tani.

0

Trochę to słabe choć promocja Barcy w Afryce skąd przychodzą i pochodzą często piłkarze też istotny temat.

1

@Barca_Big_Moment do tego dołożyłbym de light o ile pamiętam miał możliwość odejścia ale chyba po 3 latach.Coś takiego miał wpisane.Choć może się mylę.Coś też mówili o Mbappe jemu kontrakt kończy się w 2022.Za Suareza to najlepsza opcja.Powinni dążyć do kupienia jak Rabiotta albo wykorzystać obniżenie kwoty transferu bo kontrakt mu się kończy.Niewiele klubów będzie w grze bo Real może odpaść z LM już na etapie grupy wątpliwe aby ją wygrali aby teraz kupować musiałby sprzedać zawodników.Psg będzie sprzedawcą.Juve raczej też nie, przynajmniej nie wysoko.Mu generalnie to nie jest ekipa dla Mbappe.MC nie wiadomo czy tam Guardiola zostanie.Liverpool Klopp nie chcę przedlużyć kontraktu z uwagi na pogodę.Mogą starać się kupić Coutinho jeśli dobrze będzie grał w Bayernie.Wtedy nie będzie kasy na Mbappe.Bayern raczej takich środków nie wyda.W Barcelonie ma sporo kolegów w reprezentacji.Do tego czasu trzeba sprzedać kilku zawodnikow aby zbierać kasę i nie wydawać na pensje.(Rakitic, Coutinho ,Umtiti,Vidal może za Suareza to sporo kasy.Zamiast kupić de ligta dać szanse rezerwie i szkółce jeśli nie dadzą radę to po Mbappe go kupić de ligta niech zbiera doświadczenie w lidze włoskiej pewnie będzie trzeba dać mu wysoką pensje ale pewnie ktoś z weteranów skończy karierę niech teraz uczy się od stoperów gry bo juve mają świetnych.Kwestia Neya to postawa Dembele Griezmana Pereza formy zdrowia i chęci Messiego co do Fatiego to młody zawodnik niech zgodnie z wiekiem się rozwija.Pewnie jeszcze ze 2 lata będzie potrzebował aby rywalizować z topowymi zespołami LM.

0

Trzeba mu dać czas to początek,niech się wdroży .Na początku mogą być problemy.Jeśli tym chłopakom nie dzieję się krzywda to dałbym czas i patrzył co się dzieje i patrzył na wyniki.Jeśli przekracza granice, które szkodzą rozmawiałbym z nim.Jeśli generalnie by nie było poprawy wtedy trzeba byłoby się rozstac.Na pewno trzeba dać mu czas.

0

@Midast to czego potrzebuje ten zespół to spokoju a nie ciągłych rotacji.Ogląda ich na treningu może mu to wystarczyło i doszedł do wniosku że Arthur i de Jong po prostu są lepsi.A on nie realizuje założeń.Wystąpi Firpo jako nowość atak powinien zgrywać się ze środkiem.Mamy trudną grupę w LM i trzeba wyjść z grupy bo będzie i narodowa i finansowa tragedia.Ten zespó potrzebuje spokoju aby się zgrać.

0

Tak naprawdę to jedyne co mnie interesuję to aby na boisku się zgadzało.

2

@snoopy w presezonie pracował bardzo dobrze bardzo go chwalono skŕócił urlop o tydz aby przygotować się do sezonu .Pierwszy mecz mu wyszedł.Drugi był beznadziejny i doznał kontuzji.

0

@Commando nie widziałem meczu Coutinho w bayernie w LM ale podobno Coutinho był świetny może do gry wejdą inne zespoły.Znienił się dyrektor w Bayernie może zmieni się też polityka cenowa.

1

@german_17 Nowością w tym składzie będzie Firpo na drugiej stronie powinien grać obrońca który jest ograny.No i srodek powinien zgrywac się z atakiem nauczyć się wykładac piłki.Stabilnośc to coś co ten zespół potrzebuje. Stabilny skład,

1

@NGTRX ja mówię nie teraz tylko o poprzednim sezonie.Od połowy ubiegłego sezonu praktycznie do dziś kontuzjowany był srodek i atak choć dziś tylko atak.Bo mam tu na myśli 3 choc 2 już wróciło.Choć oczywiscie kontuzjowani byli takze gracze z obrony jak Vermalen Umtiti czy Semedo.W każdym razie końcówkę sezonu rozwaliły nam kontuzje.Mogą zwolnić bo Real jest podzielony część środowiska chcę Mou..Jeśli nie będzie wyjścia z grupy a wywalili ponad 300mln to....

0

@ForcaMilosz valverde powiedział o nim że w tym roku on musi zrobić krok do przodu.Niestety po przyjsciu de Jonga ze środka nikt nie odszedł a do srodka doszedł Roberto.Benefincjentami tych ruchów jest Alenia i Puig.Jeśli on ma zrobić krok do przodu i więcej grać w drużynie to musi być mniej osób w środku.Stąd planowana sprzedaż Rakitica vidala i wypożyczenie Aleni.Wtedy podstawa to de jong Arthur i Busi o ile będzie grał dobrze.Rezerwa to roberto PuigA ponieważ sądze ze może nie udać się wszystkich sprzedać i wypożyczyć to 1 z tych zostanie.

0

@cules100pro oni go mogą zwolnić tylko w przypadku nie wyjścia z grupy w LM , jeśli ich wyprzedzimy w lidze a oni będa zajmować jakieś 4 miejsce.No i jego bronią kontuzje i brak zakupów do środka.Moze tu mieć wymówkę.U nas też były kontuzje i Valverde nie został zwolniony.

0

@TR3YWAY Alenia raczej będzie wypożyczony.Firpo ma szanse Puig to chyba jak odejdzie Vidal,Rakitic.Po remisie trzeba poprawić nastroje, zgrywać podstawę zwłaszcza środek z Atakiem.Gdzie Griezman z Messm i Suarezem grają pierwszy cały mecz.Arthur z De jongiem muszą nauczyć się wykładać piłkę napastnikom.To nie czas na eksperymenty.Wypuszczenie tu Firpo będzie nową rzeczą.Tu jest w tej chwili potrzebna bardziej stabilność i wyrobienie automatyzmów.Griezman warto aby zaczoł grać na 1 pozycji.A też nie wszędzie.Później jak się ułożą to tak można eksperymentować.To nie ten moment.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?