0

@ViscaBarca123 móżna Cię poprosić o link.Pozdr:)

0

@Arkon widziałem nową rzecz -dobrze zorganizowana obronę przed własną bramką w sytuacji kiedy przód i środek cały czas był kontuzjowany.Na początku sezonu graliśmy to słabo zwłaszcza Pique.Jednak potem tą obroną wygrywaliśmy z madrytem czy z OL gdzie kontuzje mieli Messi Dembele alba miał kartki.W tej chwili mam słlad ofensywny więc mamy grać bardziej presingiem.Mniej bronimy przed bramką.Na razie nie jest wyłoniony nawet skład podstawowy z uwagi na copa czy kontuzje i też trzeba sprawdzić wszystkich zawodników a w środku jest ich sporo. Są kontuzje i ciężko to ułożyć.Trzeba miesiąc poczekać.Obrona zaczyna się od ataku.Teraz cuda mamy z Firpo.

0

Od pół roku piszę zecten temat tych kontuzji to jakiś chory temat.

0

@moronw Sytuacja jest taka że jesteśmy w specyficznej sytuacji.Zbudowaliśmy stadion.Inny wyburzamy.Przerabiamy główny.Jest wymiana pokolenia kupujemy zawodników z najwyżej półki i utrzymujemy zasłużonych zawodników.Sposób grania Barcy to jeden z najtrudniejszych do grania z uwagi na to że mało jest miejsca na grę i nie każdy świetny zawodnik daje radę.Co rodzi możliwość że popełni się błąd przy zakupie.Nie mówiąc że nie wszyscy są dostępni i czasem trzeba kupić okazyjnie.Nie mamy też Szejka który sypnie kasą.A zawodnicy mają swoje wymagania co wyszło a biegać im się nie bardzo chcę..Sytuacja jest jak rok temu tylko gorsza bo są teraz kontuzje.Presezon na wyjazdach zgrywanie i formę robimy na początku sezonu.Jak rok temuZ założeniem że decydująca forma musi i tak być w drugiej cześci sezonu teraz trzeba awansować w LM i nie stracić w la lidze.Nie liczyłbym że coś się zmieni w kwesti wyjazdów do końca wymiany pokoleniowej zawodników.W planach jest Fabian może Neymar moze Mbappe zobaczymy.Ma to wspólny mianownik kasa.Jeśli laporta wystartuje to niebądzmy naiwni - gra na siebie.Tak czy siak jest ważny mecz i to nie jest czas na jątrzenie awantur.Źle oceniam tu jego czy kogokolwiek innego kto by w tym momencie poruszał ten temat w taki sposób w tym momencie.

0

@Arkon psg zaliczyło 2 z nami i z Mu.Real zalicza od ostatniej LM praktycznie co mecz wczoraj przeciwnik stwierdził miło być na poziomie Realu.Przegrali by ten mecz prawdopodobnie ,gdyby kartki tam nie było.Teraz to trzeba poczekać nie mamy podstawowego składu mówie tu o ataku bo jest kontuzjowany.W częsci wraca.Musza trochę pograć.Dzis obrona to całość muszą się ułożyć to jedno i drugie będzie grało.Jak nie bedzie kontuzji to myslę ze za miesiącDobrze to powinno wyglądać.

1

@Arkon w live przegraliśmy z kilku powodów generalnie rozłożyły nas kontuzje zwłaszcza w ostatnim miesiącu.Ze zdrowym Dembele w formie nie przegralibyśmy tego meczu.Zawodnicy zlekceważyli przeciwnika, bo właśnie dlatego że grali w składzie rezerwowym.Także mieliśmy lepszy wynik nie tracąc bramki niż z Romą.Z nastawieniem że Leo coś tam strzeli.Zespół spał czego bramka z rogu była tego przykładem.A i przebiegliśmy dużo mniej niż przeciwnik.Nie tylko my zaliczamy takie katastrofy.Psg z nami remontada.Psg Mu.w ubiegłej lidze mistrzów.Czy Atletico które przegrało z juve simone nie zrobił kompletnie nic aby zespół w 2 połowie wyszedł i walczył.Griezman przeszedł obok meczu.Weźmy finał realu z live kiedy Ramos załatwił Salaha i bramkarza.Jaka była reakcja zespolu czy ktoś wszedł w Ramosa.Ramos nie miał prawa dokończyć tego meczu poczuł się dobrze nikt mu nie odpowiedział to załatwił bramkarza.Dostał indywidualna nagrodę za najlepsxego obrońce.Live zagrało po frajersku zdziwiełem się że nie przeprosili go za wykluczenie 2 zawodników z gry.Kazdy zespół ma takie wpadki.Trenerzy też nie są wstanie reagować mowa tu o Kloppie Tuchelu czy Simeone czołówka trenerów.Przykładów znalazłoby się więcej.Barcelonie w wieksxosci sezonu wygrywała w koncówkach meczy więc walczą. Przegrali kilka meczy pomimo kłopotów z kontuzjami.Taki mecz im się przydarza raz na rok tyle że kosztowny.

0

@stone80 Tak.Też ten finał w sumie był też słaby.No i wygraliśmy z nimi i w presezonie w usa.W LM u nich wygraliśmy a u nas o ile pamiętam rezerwa wygrywała do 80 min i ledwo zremisowali.Wczoraj to wyglądało to słabo.

1

To bylby dobry transfer choć vidal będzie grał w LM z fizycznymi przeciwnikami.Pewnie dziś też wejdzie.

1

@FDJ nie wem ale Barca ma ludzi do gry w ataku każdy jest tam lepszy od niego siedziałby na ławie.W środku masz 2 młodszych którzy sa przyszłością także2 wychowanków.1 pójdzie na wypożyczenie.Robero zostanie bo grac moze w ataku na srodku i w defensywie jak mówi o takich Guardiola najbardziej porzadany gracz.Idealny do gaszenia pożarów.Vidal z Rakiticem odejdą.Ofensywnym zawodnikiem jest Puig.On powinien zając miejsce iniesty.Coutinho by go blokował.Wpierw szkółka jak nie ma dopiero zawodnik z zewnatrz.Jest jeszcze Oriol i w szkółce jest zawodnik podobny do Pogby.Chcą młodszego od Coutinho Fabiana.Na dziś nowoczesny pomocnik to de jong i Arthur defensywa i ofensywa Coutinho to ofensywa.Przegrywa w środku w defensywie z wszystkimi.Specjalnie pomijam busiego który powoli kończy karierę.W mojej ocenie Barcelona ma kim grać i w ataku i w środku.Zauważ ze on dostawał też bardzo dużo czasu kosztem Malcoma,był ewidentnie jak Rakitic zawodnikiem Valverde, także miał wsparcie od kolegów to po prostu nie wypaliło.

2

@FDJ przecież to Pique go wywołał mówiąc o presezonie.Na dziś Bartek go zaprosił na rozmowę.To Pique bez dowodów stwierdził że to Bartek publikował w gazecie artykuł pod czyimś nazwiskiem.Nie zaprzeczył też że w artykule zawarto nieprawdę.Przynajmniej nic takiego nie doczytałem się.Bartek publicznie się nie wypowiadał na ten temat prócz zaproszenia.Nic nie mówię i nie mówiłem czy to populista.Uważam tylko że jest trudny moment nie jest to czas na kręcenie afery ,aby kandydat zdobywał punkty to czas aby zespół w spokoju zagrał trudny i kluczowy mecz.I przyszły prezes powinien mieć tu wyczucie nie podsycać i ciągnąć dalej afery aby zdobyć pkt. wyborcze.

1

@FDJ nie ta klasa ,iniesta potrafiłbyć decydujący w Barcelonie.Brał na siebie grę ,miał kilkadziesiąt opcji rozwiązań pod bramką jak najlepiej podać Coutinho w Barcelonie kompletnie nie był kreatywny.Bayern nie gra aż tak pozycyjnie jest dużo więcej miejsca dlatego ma czas i miejsce aby być kreatywny jest poprostu mu łatwiej.
Jeśli miałby zgodzić się z porównaniem to tak ale nie na takim poziomie trudności jak Barca.Tu różnica jest też w odporności psychicznej.
Z innej beczki jak ogladałem mecz Bayernu z Totenchamem.To wrażenie miałem takie jak z rozmowy inteligenta z prymitywem.Niechcą obrazić tu TotenchamuBardzo złe wrażenie na mnie zrobili.Sposób podań ,wychodzenia na pozycję.....przykre

3

Swoją drogą dzisiaj zespół rozgrywa kluczowy mecz w LM, którą Barca chcę oddawna wygrać. Co też przekłada się na kasę dla klubu.Przyszły kandydat zamiast zaapelować do jedności tak naprawdę probuje coś tu jeszcze ugrać dla siebie.Gdyby powiedział -teraz czas na bycie razem bo mamy kluczowy mecz do rozegrania to byłoby super.Do obecnej sprawy móglby wrócić w innym terminie, kiedy byłby na to czas.On dąży do tego aby ten konflikt był większy.To trudny moment dla zespolu gdzie sa kontuzje, lider dopiero wraca a nowi się adoptują.Nie wiem czy to jest dobry kandydat na prezesa.

1

@FDJ nie jest to też szybki zawodnik co ma swoje ograniczenia.Robben miał jeden zwód ale był szybki.Coutinho z tym strzałem w dł róg jest blokowany.Jest efektowny.To na pewno robi mu markę.Oby w Bayernie wiodło mu się jak najlepiej.

0

@Rewolucja123 Dembele Messi raczej w 2 połowie Perez, SuarezGriezman są już trochę zgrani..Dembele po pierwszym meczu był wykończony a potem dostał konguzji.Pewnie odrazu nie wyjdzie.Z Messim też to trochę ryzyko.Na zmęczonego przeciwnika Messi i Dembele to dobry pomysł.

0

@macio_944 daj czas aby wyłonil się podstawowy skład.Aby wrócili kontuzjowani i mieli czas dojśc do formy.Także aby nowi się zaadoptowali.Barceloński styl to najtrudnuejszy sposób grania z uwagi na zagęszczenie.Nawet najlepsi potrzebują czasu.

3

Pierwszy rok w Barcelonie też mu szło, no ale potem go rozponali i była lipa, więc jeśli się da to sprzedać .Super jakby Bayer go kupił z Lewym się dogadują i ma szanse być tam szczęśliwy.Może też ktoś inny go kupi Barca strasznie na nim nie straci.Oby grał tam jak najlepiej.

0

@ProMILs zaraz ,zaraz kontuzje rozwalily nam 2 półowę zeszłego sezonu a w koncówce Messi został sam.Jeśli w formie byłby Dembele mielibyśmy ogromną szanse na tryplet. Dembele w praktyce od połowy roku był w praktyce kontuzjowany, kiedy wracał nie był w formie.Wyleczył się na tydz.przed obecnym presezonem.Tuż po presezonie złapał kontuzje dziś wraca.A jest to zawodnik w ataku decydujący.Suarez wiele kontuzji, kiedy nie miał z Messim był najlepszym zawodnikiem z wszystkich par w europie którzy strzelali najwięcej goli.Skończył z 2 kontuzjami na raz. Kolejny zawodnik z przodu decydujący w obecnym sezonie kontuzje.Arthur przewlekła kontuzja kości łonowej.Od środka do Ataku każdy miał kontuzje.Także kontuzjowani w obronie byli Semedo Vermalen Umtiti.Kwestia gdzie trener może przygotowac zespoł.W zeszlym roku po mistrzostwach swiata podstawa nie pojechała do usa na presezon tylko trenowali przez tydzień w Barcelonie, forme jak teraz robią w meczach.Choć nie wszyscy.Bo alba Fati są kontuzjowani a i Messi i Dembele wracają teraz.Dalej Suarez ,Messi vidal nie byli obecni w presezonie z uwagi na Copa.Formę i zgranie obecnego zespoł będziemy budować w najblizszych miesiącach o ile nie będzie cyrku z kontuzjami bo nie ma wyłonionej podstawy ataku.Jest środek obrona i bramkarz.W pierszym roku przyjscia do zespólu zarówno Dembele jak i Coutinho mieli kontuzje ale to tak z głowy.Valverde w tym temacie nie ma lekko i nie dziwię się ze przy tak zdestabilizowanym napadzie grał w ubiegłym roku defensywnie.Tak przeszedł OL.Kontuzje Messi ,Dembele.Alba kartki.Teraz ma ofensywe i Griezmana który jest zdrowy i może gasić pozary po kontuzjach co daje trochę stabilności,ale i tak poza nim reszta w tym roku z ataku miała kontuzje poza Perezem choć miał grypę. Ma jeszcze kluczowych nowych zawodników którzy muszą znaleźć dla siebie optymalną pozycje.Valverde nie ma tu lekko.Drużyna tak naprawdę jest w presezonie i w miarę poukładana będzie miesiąc od czasu kiedy napad wróci do zdrowia.Nie będzie następnych cudów z kontuzjami.Z rzeczy destabilizujących mogą być też kartki Lengleta i Pique.Takze Firpo który się musi przejść adaptacje podobnie jak Griezman i de jong.Griezman sam przyznał że musi nauczyć sie poruszać bo to inna bajka niż Atletico.A system grania Barcy z uwagi na mało czasu i miejsca jest najtrudniejszy na świecie i nawet najlepsi potrzebują czasu.Nie jestem zwolennikiem ani przeciwnikiem valverede.Poczekam aż zawodnicy będa zdrowi znajdą pozycje,będzie podstawowy skład zaadoptuja się wtedy zobaczę co to za trener jaką ma wizje gry.Na razie to nie ten moment.Jeśli przyszedłby inny dobry trener dla Barcelony, to też nie mam nic przeciwko,ale kategoryczna ocena na dziś zespołu to bzdura nie ten moment.Muszą potrenować jak będą w komplecie i zdrowi i indywidualnie będą grać na tyle długo aby złapać formę.Na razie.....

0

@ukaszz nie gra lukaku ktoś odpowiedzialny za bramki u nich.

0

@DonMatteo901 to proste Real jako zespół dalej dochodził do kolejnych rund.Miał więcej czasu na strzelenie bramek.

0

@kerouac tylko ile meczy i treningów miał valverde sby zespół był w całości.(kontuzje i copa) mógł normalnie trenować

1

@Culé a muerte tak tylko nikt mu nie przeszkadzał ich wywalić.On sam powiedział dlaczego odszedł.Pewnie jeśli wróci to po to aby trenować nowych zawodników a nie tych co zna.Myślę że przed odejściem jego zawodników to nie wróci chyba że do szkółki.Może jak mu zabraknie adrenaliny dużego stadionu to wróci do Barcy,ale raczej tej bez Messiego itp.

0

@Bart0sz nikt nie jest w formie z zespołów zagranicznych a jeśli są w trochę lepszej formie nie oznacza że w 2 cz. Sezonu będą w formie. To początek sezonu.W mojej ocenie obecnie mamy Suareza, który wraca po kontuzji i kilku nowych zawodników z których jeden ratuje pożary po kontuzjach innych i musi nauczyć się poruszać w systemie Barcy ,bo w Atletico gra jest inna.Mimo wszystko zalicza bramki i asystę gra w obronie i daje stabilność w przypadku kontuzji.Perez to nowa postać i też musi się zaadoptować.Jeśli spojrzysz od strony Suareza to poza Arthurem reszta to nowi zawodnicy grający blisko niego bo o kontuzjowanych nie mówię a Fati to też nowość dla niego.Dlatego ta 3 musi się zwyczajnie zgrać zaadoptować a suarez dojśc po kontuzji do formy.Tu nie może jeszcze być pieknej gry potrzeba czasu.De jongowi też szuka się optymalnej pozycji i to jest czas dla valverde aby popróbował kilku wariantów.Miał dużo zawodników w środku musiał kilku wypróbować ustalić pierwszy skład w środku.Pojawił się nowy obrońca Firpo który musi pograć z nowymi zawodnikami też o ile pamiętam przez chwilę kontuzje miał jest to nowe.Arthur nie grał w presezonie musi nauczyć się de jonga i odwrotnie na to potrzebny jest czas.Też ze jego rola jest bardziej decydująca i musi być jeszcze odważniejszy.Ponieważ Dembele przepracował okres przygotowawczy to nie jest w tragicznej formie.Messi też nie gra źle a fati już zaczoł treninigi.Potrzeba będzie wyłonić pierwszy skład w ataku który musi się zgrać z resztą aby czuć grę na pamięć.Kazdy kazdego.Na copa był Messi, Arthur,Suarez i presezonu nie mieli.Tak jak w zeszlym roku formę robimy w pierwszym miesiącu sezonu, tym razem będzie dłużej przez kontuzje.Wyjazdy są konieczne bo stadion ,zawodnicy i pensje.Jak mówiłem formę to muszą przygotowac na drugą cześć sezonu.Teraz trwa budowa zespołu bo połowa to nowi.Griezman, de jong ,Ansu, Perez, Firpo.Ten zespół potrzebuje czasu aby się poukładać.Pod kontem zawodników jesteśmy dużo mocniejsi niż zeszłym roku, ale i tak w systemie Barcelony który jest jednym z najtródniejszych na świecie potrzeba jest czas brak kontuzji i możliwość wspólnego trenowania a była copa.To co się na forum dzieję to histeria.To jest normalny proces budowy zespolu i trwa tyle ile jest potrzeba.Ich forma na tym etapie mnie nie dziwi jeśli bierze się okoliczności pod uwagę.Jeżeli nie będzie kontuzji ,będziemy mocnym zespołem.

0

@macio_944 Przecież 3 zawodników od atrakcyjnej gry jest kontuzjowanych(messi Fati Dembele) jak wrócą będzie gra atrakcyjna.na razie nikt tak naprawdę nie jest w super formie.Jeden mecz dobry następny słaby.Ważna jest forma w 2 cz sezonu.Wszystko może się zmienić.Naszym celem jest robić formę fizyczną.Wyłonić podstawowy atak bo obrona ,środek to jest.Muszą po kontuzjach wrócić 3 zawodników z ataku którzy robią piękną grę.Są indywidualnie w nienajgorszej formie i muszą się zgrać z resztą.To co trzeba zrobić to wyjść z grupy wyjść na 1 miejsce albo mieć do 1 miejsca jak najmniejszą stratę.W mojej ocenie.Zespół miesiąc od powrotu tej 3 będzie batdzo mocny.O ile nie będzie cudów z kontuzjami.Jeśli wygramy 2 najbliższe mecze będe o zespół spokojny.

0

@MrShakira za wcześnia tak mówić niech wróci Messi Dembele Fati i pograją miesiąc z sobą o wszystkim decyduję druga część sezonu.

0

@sebasek99 w pierwszej połowie przegrali wszystkie statystyki.Ta bramka z przypadku ciekaw jestem czy coś ugrają na fali.

15

@NGTRX Na razie pozytywny ,strzela bramki asystuje, gra podaniami.Pracuje w defensywie,gasi pożary ,kiedy reszta jest kontuzjowana.Daje stabilność z przodu.Może być wesołym duchem w drużynie.No i nie rozrabia.Może wplynie na Dembele.W tym wszystkim jeszcze brakuje mu blasku ,choć bramki były piękne.Na razie trochę Rakitic ale transfer jest pozytywny ze sporą szansą że będzie lepiej.

4

@Culé a muerte odszedł bo się wypalił i nie mial pomysłów w książce o tym pisał.Pozbył się Ronaldinho i Deco

4

@zibiku starą gwardie skupia Messi ,nikt nie zwolni Messiego tylko prędzej trenera.To jest problem i geneza siły zawodników.żaden inny zawodnik nie ma takiej pozycji jak on.Choć Pique ma dużo do powiedzenia.

4

W sumie Pique piwiedział że wię kto to napisał i mówił o jedności.Nie zaprzeczył chyba tym zarzutom.Jeśli Bartek wrzucił to do prasy znaczy że chcę też coś z tym zrobić choć była to też odpowiedź.Problemem jest Messi który ich skupia i jest nietylalny.Trener tu nie wiele może, bo prędzej zwolnią trenera niż Messiego.Dochodzi do paranoi że biegać wokuł stadionu im się nie chcę.Mam wrażenie że nie chcę im się ciężko pracować .Z drugiej strony potrafili praktycznie w końcówce tak przyspieszyć aby rozstrzygać mecze.Byłoby super jakby udałoby się te kwestie rozwiązać nie tylko w kontekście meczy jak Live ale też paranoi z kontuzjami.Cyrk ten dział się w zeszlym sezonie.Wina tu jest po obu stronach.Na razie wszyscy obwinaja Bartka i trenera ale to zawodnicy grają mecz.Także i na boisku sami podejmują też decyzje co mają robić.

0

W mojej ocenie jeśli Barca wygra LM to ocena Bartka rośnie i szanse jego kandydata .Adekwatnie szanse przeciwników będą maleć w zasadzie do LM te wybory się sprowadzają.Zawodnicy których sprowadzono ok,stadion dla szkółki jest, zmiany w szkółce są.Pozostaje kwestia LM.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?