0

@obcy po co mamy wywalać kasę na stopera jest swietny w barcelonie B.Trzeba zbierać kasę na napastnika.Reał zbroi się duńczykiem Fabio i Mbappe trzeba z nimi trochę powalczyć.

0

7 grudnia jest ok sobota. O ile uda się zagwarantować występ w następnej LM.Bo we wt jest mecz z interem.Moģłyby grać rezerwy.Tylko czy jest to możliwe.

0

@Fake69 umtitiego należy wypożyczyć aby się ogrywał i grał co 3 dni aby sprawdzić czy kolano daje rady i złapał szybkość której nie ma od czasów kontuzji.Vermalen kak nawet miał kontuzje to się nadawał w przeciwienstwie do Umtiti.Ja bym go sprzedał i awansował Araujo.W przypadku problemu jest Cuence jeśli on polegnie de jong.Jeśli nie sorzedadzą Rakitica to i on.Jak dla mnie wystarczy ludzi do gry na stoperze.W momencie końca kariery Pique należy awansować Todbido kupić młodego taniego zawodnika na rezerwę.Albo przemyśleć temat de ligta.W zasadzie tyle co mam tu do powiedzenia.Umtiti nie gwarantuje minim bezpieczeństwa w kwestii kontuzji.Czyli za bardzo na nie jest podatny.Taki facet nie może być filarem Barcy.Na rezerwę też jest za wolny.

0

@Persyflnie nażucaj jak mam i co odbierać.Bo ludzie są różni i mają różny sposób odbierania rzeczy.Miliony ludzi zachwyca się grą Barcelony w tv co tydz .i kibicują jej kompletnie nie mają w głowie żadnej polityki.Chcą mieć przyjemność z ogladania pięknego widowiska i artyzmu najlepszego piłkarza.Odejść od rzeczywistości która ich otacza.Piłka nożna to jest rozrywka.Nikt nie musi nakładać sobie do tego polityki jeśli nie chcę.Chcą mieć przyjemność napić się piwka i przeżyć emocje.Mogli nigdy nie być w mieście Barcelony a identyfikować się z tym co widzą stadionem i grą ,tabelą i identyfikować się z samym piłkarskim klubem w wymiarze sportowym.A politykę mają we własnym kraju i im to wystarczy mogą też mieć jej kompletnie dosyć..Mogą tez oglądać inne mecze i nie zagladać innym klubom do histori łaczyc z polityką tylko cieszyć się rozgrywkami.Nie wszyscy w kataloni są za odejsciem od hiszpani i sam slyszałem takie wypowiedzi ich glosy też sa ważne.Co do wyborów to też kwestia motywacji czemu zagłosowałeś nie musisz popierać parti ale zagłosować na kogoś mądrego co zawsze jest lepsze niż miałby mieć ster ktoś mniej mądry.Niekoniecznie legitymizujesz całą partie.Jeśli sa różne kierunki wybierasz ten najbliżej ciebie.Inne podejscie jest takie ,która partia albo i kto konkretnie załatwi jakieś istotne sprawy.Nie wiem slużba zdrowia ,smog itp czy co uważasz za istotne.Zawsze możesz się przysłuzyć.Są też partie lepsza i gorsze i lepiej wybrać tą lepszą

0

@ViscaBarca123 baza jakaś jest :)należy tylko szukać dalszych perełek do szkółki podnosić poziom rywalizacji.
Zanim gwiazdy odejdą jeszcze trochę czasu minie, trochę czasu jeszcze jest aby szukać.Po odejściu gwiaz od 27 roku wzwyż na pewno kadra uzupełni gwiazdami z zewnatrz.Fajnie to wygląda.:)

1

Jeśli w grudniu Barca będzie w formie to małe szanse mają ,teraz wejdzie Rodrygo z Vinim i Hazardem i bez Beyla sobie poradzą.Są zmiennicy.Lepsze widowisko będzie w grudniu moim zdaniem.

0

@Persyfl to że nie głosowałeś to słabo.Brak w tym dojrzałosci.Zwłaszcza w obecnej sytuacji politycznej Nie mówię na kogo masz głosować.Nigdy nie ma parti która spełnia nasze oczekiwania i ja też takiej nie mam, ale widzę, która jest mniej zła czy lepsza.Nie wszyscy w polityce są źli i zawsze mądrej osobie warto oddać głos.Nie wierze abyś według własnych poglądów politycznych takiej nie znalazł.

Nie trzeba rozpieprzać komuś samochód,aby protestować to zwykła bandyterka niczym nie usprawiedliwiona. Skorzystanie z okazji do zrobienia rozruby i bałaganu.Tak jak oni maja gdzieś czyjś samochód czy kibiców, którzy czasem realizują marzenia i chcą na taki mecz przyjechać( nie jest to dla wszystkich tania sprawa).Sporo ludzi zarabia na tych meczach maja podpisane umowy itp. tak samo można mieć gdzieś ich sprawę.Tym sobie nie zjednają raczęj przychylności.
Jest mi bliższa postawa, że jej ojciec mieszał politykę z jej tenisem.Musieli się z tego powodu rozstać.Te sprawy - mówię tu o polityce powinny być rozgraniczone.Mase ludzi nie głosuje bo nie interesuje ich polityka a lubią pójść na mecz.Czy sami aktywnie grają.Czasem takim powodem jest to że i tak politycy kradną a oni nic nie zmienią więc nie intetesują się.Bardzo czesto terroryzm jest wypadkową polityki często złej.W Monachium z żydami to czysta polityka.To nie sklep abyś wybierał który produkt ci pasuje do układanki.Terroryzm w Monachium był polityczny.

0

@Persyfl no dzisiaj widziałem zniszczone samochody w Barcelonie,pewie zniszczyli swoje.;)40% ludzi w naszym kraju nawet nie głosowało czyli nie są zaangazowani politycznie.W różnych krajach jest róźnie cięzko jest mieszać coś jeśli czymś się nie interesujesz.Jeśli ktos chce mieszać jego sprawa .Dla mnie postawa Radwańskiej jest mi bliższa.Może nie doczytałeś ale napisałem ze wiem o politycznej hustori Barcelony co też nie oznacza że jest zobowiązana do poparcia wszystkich politycznych akcji.Zamachy na sportowców w Monachium to też skutek mieszania sportu i polityki.

0

@Fake69 zgodzę się z Coutinho007 jako stoper grać możew ostateczności Rakitic i de jong nie widzę tu problemu .Umtiti od roku nie spełnia kryteriów Barcelony nawet jak grał po kontuzji.Nie jest alternatywą.Nie ma szans aby się ogrywał zamknięte koło.

0

@osa91 tak trzeba.Ja się bym wolał aby Barca sprzedała Umtitiego bo widzę potencjał w Todbido a z Umtitim będzie zabawa.Wystarczy że jest Dembele z kontuzjami.Tylko nie wiem czy go wpierw gdzieś nie wypożyczyć aby pograł regularnie złapał formę bo tu będzie siedział głównie.Sprzedać go latem.Byłoby więcej kasy na napastnika.

0

@osa91 tylko czy mecz z Realem się teraz odbędzie?

0

@Szklaner ktoś mi napisał w innym poście że kartki przechodzą na kolejny mecz.W grudniu mógłby grać z Realem.Jeśli grałaby do tego czasu i kontuzje by mu się nie przytafiły to powinien pójść do przodu.Byłby ogromnym zagrożeniem dla Realu.Zobaczymy co będzie Barca ma się odwoływać w kwesti Dembele.Choć nie nastawiam się ze coś się zmieni.

0

@SzklanerZawsze lepiej mieć opcje że Dembele ma prawo zagrać z Realem niż nie. Jest to plus.Kwestia kontuzji jest już kolejna sprawą.Co do Messiego miał tydzień dodatkowy aby nadrabiać straty po braku presezonu.Generalnie forma zespółu rośnie i w grudniu powinni sobie poradzić i bez Messiego.Rok temu wygrali bez Messiego a kadra jest obecnie mocniejsza.Na dziś cieszy że zawodnicy grają coraz lepiej i zespół się zgrywa.Wracają kontuzjowani.Chyba trudny moment ,gdzie się poznają się wzajemnie niedługo będzie za nimi.

0

@Persyfl Nie jestem zwolennikiem mieszania sportu z polityką albo religią,polityką z religią.Kobiety w niektórych państwach arabskich nie mogły oglądać meczy.Radwańska mówiła (w skali micro),że ojciec wtrącał politykę do jej tenisa i się rozstali.Nie powinno to mieć miejsca......itp.
Choć zdaje sobie sprawę że połączenie sportu polityki,czy religi bywa nieuknione z różnych powodów(interesy).Jednak im związków jest mniej tym lepiej dla sportu.Nie kwestionowałem związku politycznych Barcy z polityką.Dobrze to ujołeś nie specjalnie jest to moja sprawa.Wyraźiłem swój pogląd w tym temacie który sie pojawił i tyle ,który nie ma wpływu na to co się tam wydaży.Jeśli chcesz popierać katolończyków,aby się odłączyli twoja sprawa, ja jestem za pozostaniem kataloni w Hiszpani z przyczyn,które napisałem.Też jest to moja sprawa.pozdr

6

Z perspektywy spotowej im później tym lepiej :)Bo drużyna będzie bardziej zgrana.Dembele bedzie grał.Griezman będzie miał wiecej czasu, także Ansu Todbido Firpo czy Umtiti dojdą do formy zgrają się z zespołem .Tak samo Messi który sam mówił ze człapał.
Z drugiej strony szkoda mi kibiców którzy tam chcieli jechać:(

2

@liberoFCB to my nie jesteśmy w formie jeszcze im później tym lepiej no i Dembele zagra:)umtiti dojdzie do formy.Griezman będzie miał więcej czasu.Szkoda tych co kupili bilety;)

0

@1714 Dalej to nic nie zmienia Catalonia nalezy do Hiszpani podobnie jak baskowie.

Także kaszubi i górale mają też kulture jęz ,nie oznacza że muszą panstwo tworzyć.Jeśli każde województwo land prowincja itp poszły by tym tropem rozpadał by się państwa.Jestem przeciwny oderwaniu kataloni.To robienie bałaganu.Nie ma przeszkody w tym układzie aby byli dumnymi katalończykami, hiszpanami i europejczykami z dużym poczuciem odrębności kulturowej.Co uważam za wspaniałe.Tak jak Włochy co region to jest inaczej .To jedno z piękniejszych w tum rzeczy.dlatego jestem za pozostaniem w hiszpani.

0

@azysko to super jakby przenieśli

0

@Persyfl Catalonia należy do hiszpani nigdy nie była panstwem. Czemu hiszpania mialaby tracić swoj region i swoje ziemie.Ma prawo do obrony własnego terytorium wprowadzić prawo aby chronić spójność?W polsce też są regiony jak i w niemczech, landy mają swoją kulture często inny jezyk . U nas wystarczy posłuchać kaszubów czy górali nie oznacza to że mają robić sobie państwo.Nikt nie krzyczy o wyjsciu jest to naturalne.A takie wolne miasto gdańsk mogloby chcieć odzielić sie od polski czy szczecin, który był niemiecki.Nie popieram odłaczenia się Cataloni.To że ktoś się w coś angażuje to jego sorawa i moim wyborem jest czy go poprę czy nie.

0

@Persyfl każdy ma prawo do angażowania sie w co się chcę.tak jak moim popierać bądź nie.Ja nie muszę go popierać tylko dlatego ze ktoś trafił na 10 lat do więzienia. Na mecz nie jadę.Czy zobaczę mecz tydz.wczesniej czy później to wszystko mi jedno.Z perspektywy Barcelony im później tym lepiej rozegrać ten mecz bo uwazam że za 4 mecze Barca będzie w optymslnej formie.Pisałem w innym komentażu że lepiej aby mecz odbył się jak najpóźniej.Nie popierałem odłaczenia sie kataloni bo dla mnie hiszpania jest zbiorem różnych negionów jest całoscią.Mam do tego prawo.

0

@scotti real gotów jedt przełożyć mecz. Barca nie chce grać u nich.musza to rozstrzygnac.

0

@Persyfl ale czy catalonia kiedykolwiek była samodzielnym państwem?Bo o ile wiem to nie była.To jest próba stworzenia czegoś nowego. Ja tego nie popieram i może to grozić graniu Barcelony w lidze hiszpańskiej. O czym się mówiło.Ja tego nie popieram.

1

Swoja droga protesty w dniu meczu wzbudzą niechęc do ich sprawy.Głupota bo ludzie płacą kasę.

0

Dobrze ze Real nie chcę u siebie grać a barca się na to nie zgadza aby grać u nich z tego jest kasa. .Im później rozegrany mecz to dla Barcelony lepiej, bo forma Barcelony rośnie. Jeśli mecz zostanie przesunienty na inny termin to czy kartki przechodzą na kolejny mecz z innym zespołem czy zostają na mecz Realem?Czyli czy Dembele w innym terminie mógłby grać z Realem.Bo nie wiem jak tu przepisy mówią.Kolejna sprawa Real gra chyba mecz we wt w lidzę mistrzów a Barca w śr.mecz w sob o 13.Zmiana terminu wyrównała by szanse.Albo odwróciła by i np Real grałby w sr a Barca we wt gdy termin przesuniecia byłby dalszy.Wspólczuje stresu kibicom którzy się wybierają na mecz:(

0

@Fake69 trening kondycyjny;)

0

Nie odejdzie;)dawno nie widziałem tak zmotywowanego piłkarza aby piechotą wrócił z lotniska do ukochanego klubu;)a mógł panie wybrać lot gdzie indziej;).Na poważnie, gdzie kolwiek nie odejdzie oby był szczęsliwy, oby psg się włączyło, dla ceny byłoby to dobre.

0

@_Creed_ on jest za wolny,moze jest za big sam a na ławce sie nie odbuduję.Wypożyczyć niech pogra gdzieś złapie formę i sprzedać póki nie złapie kolejnej kontuzji.Awansować młodych ze szkółki.

7

Widać że zaufanie dobrze mu zrobiło bo gra lepiej.

3

@Damian11 czyli oceniałeś rządy po w wieku 10 lat do 18 wszystko jasne;)Czy wiesz że w czasach rzadów po był swiatowy kryzyś a obecnie jest swiatowe prosperity?a wiesz jaki transfer z ue pieniędzy pozwolił polsce zbudować całą infrastrukturę itp.Proponuję ci sprawdzić ile km autostrad wybudowało piś teraz i poprzednio kiedy rządzili zobacz ile zbudowało po.Czy będąc małym dzieckiem jesteś realnie ocenić jak wyglądała Polska przed wejściem do ue?Czy uważasz że polska jest w gospodarczym dobrym stanie odpowiada pis ?A wiesz coś o swiatowej prosperity który ciągnie polskę?

0

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?