Borneo
Dołączył/a: maj 2018
10 obserwujących
1 obserwowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@ściah O Mbappe trzeba zawalczyć nie kupować go za 300mln tylko niech nie potpisuje jak Rabiot kontraktu.Trzeba go przekonać przyjacielem Dembele i kolonią Francuską i Abidalem.Trzeba też wygrać LM aby widział fajny projekt sportowy.No i bezwzględnie Realowi trzeba dołożyć.
0
@Bagsik88 jesłi chodzi o czasy Guardioli i Barcelony było łatwiej czas posiadania swobodnego piłki generalnie zmalał, piłka jest szybsza.Więcej drużyn zaczęło z Barcą grać presingiem.Zrobiło się trudniej.O czym mówił też valverde.
Co do stylu jest sporo wypadkowych dlaczego styl niezachwyca.O to niektóre.
1 Adaptacja nowych zawodników
2.Kontuzje (Dembele byłby zupełnie gdzie indziej ,gdyby nie kontuzje. Zespół w ubieglym roku do momentu kiedy w tym sezonie po kontuzjach wrócił Suarez Messi Dembele miał masę zawodnikow kontuzjowanych.Umtiti jest kontuzjowany nie wiem co z Albą.)też Copa i brak u niektórych presezonu.
Podróze w presezonie wpływa na zespół i jego styl.
3.aby grać w stylu Barcelony trzeba podać i wyjść na pozycje.Tak aby zawodnik miał możliwośc wyboru i jak mówi xavi grać tam gdzie mamy przewagę.TU jest problem Barcy bo potrafią zagrać pięknie a jak są momenty niestety czasem nie wychodzą to nie ma komu podać.Czyli przekłada sie to na umiejętne bieganie.
Za Guardioli to się dużo mniej zdarzało,ale jak mówię warunki się zmieniły na co zwracał też uwagę valwerde.Nie da się grać na spokojnie.Z live czy ze Slavią, Borususią musisz wypracować sobie pozycję kolega z zespołu także musi wypracować aby móc komu podać.Nie chodzi tu tylko o Leo.On jest jednym z czynników.
4.Guardiola stwierdził w swojej książce że nie jest problem zorganizować atak tylko jak poruszać się aby każdy podszedł do presingu w momencie straty piłki.Ma się kilka sekund na odebranie piłki.Inaczej przeciwnik wyprowadza groźną akcję.Wystarczy że jedna osoba nie podejdzie i jest kątra która jest najbardziej niebezpieczna dla zespołu.Leo jest osobą która nie podchodzi do presingu jak reszta.Przypomnij sobie jak Perez podchodził to graliśmy presingiem i to grało.Teraz zespół traci to wszyscy poza leo i Suarezem cofają się przed bramką i tam się bronimiy.Xavi który mówił że zespół powinien dominować i chciał namówić Leo do presingu ,gdyż uważał go za jednego z najlepszych obrońców.Ale też problem bo bez wspólnego presingu nie ma odbioru i nacisku na rywala to rywal ma piłkę a nie Barca.Widzi tu problem. Valverde nie jest wstanie tego zmienić bo leo to jest Leo.
Jeśli się tym co zrobią presing uda się odebrać w presingu jest ok .Niestety Leo jak robi to to od czasu do czasu. Jest ok Tego jest za mało jak tego nie robi jest lipa.Leo ma ogromny wpływ na w kwesti odbioru styl bo nie odzyskujemy piłki na połowie przeciwnika.Co jest dna Barcy.Czasem i Suarez tego też nie robi mamy problem.Bronimy pod bramką.Biega Griezman ,Alba,ArthurDe jong Perez Fati.Leo robi to od czasu do czasu.Oczywiście problemów jest wiecej..Te rzeczy są istotne.
0
@Bagsik88jeszcze raz wracam do kluczowego zdania Guardioli gdyby Messi miał biegać tyle co u mnie biegają to miałby kontuzje.Wypowiedź xawiego przekonałbym Leo do biegania on jest jednym z lepszych obrońców jak chce podejść do presingu.Pytanie pierwszepo co Guardiola każe biegać swoim zawodnikom jak nie trzeba?drugie pytanie xavi też widzi co wpływa na zmianę stylu i widzi to.Biegać musisz na tyle aby mieć siatkę podań nie ma tej siatki znaczy nie biegasz wystarczająco aby ją zrobić.Czyli podajesz wychodzisz na pozycję masz kilka możliwości wyboru.Tego momentami jest brak kiedy to robią są świetne momenty.Tego jest brak z zespołami które biegają i kryją.O presingu już pisałem.
0
@Bagsik88 przedewszystkim fizyczne bo taki jest to charakter tej ligi tym się wyróżnua.Poza City który jest mieszanką.Piszczek jak mówił jak Klopp dobiera zawodników mają szybko biegać to baza nad resztą techniki popracuje tak trafił do Borusi.Na to jest nastawiony ten trener.Oczywiście technika jest ale baza to szybkość nastawienie w Barcelonie jest na technikę valverde odrzuca zawodnikó ktorzy dobrze wygladaja ale mają braki techniczne i cześć odchodzi.
.Problem z Messim jest bo ksztaltuje sposób jaki generalnie gra Barca jeśli nie podchodzi do presingu nie odzyskujemy piłki jak nie odzyskujemy cofamy się pod własna bramkę i połowa ludzi narzeka że nie gramy presingiem w stylu Barcy .A nie gramy bo nie wszyscy podchodzą.To nie jest też przypadek że tej Ligi mistrzów nie wygraliśmy jednego zawodnika nie ma.Dziś wszyscy bronia.Jak mówię xavi mowi przekonałbym Messiego do biegania.Guardiola gdyby Messi miałby biegać tyle co u mnie miałby kontuzje.Wniosek obaj trenerzy dostrzegają ze tak trzeba.Trzeba tylko tak robić aby Messiemu zmniejszyć obciażenie ale zwiększyć intensywnośc przez to ze krócej gra.Są zmiennicy którzy stoja w miejscu i nie grają.
0
@Undertaker87 weź pod uwageże ztyl Barcelony jest najtrudniejszy do gry z uwagi na małe przestrzenie.A wymagania fizyczne które dyktują w dzisiejszych czassch są coraz większe.Wielu zawodników sobie może zjeść zęby na tym systemie
3
@betonito ale ile znają się Leo z Suarezem a ile z Griezmanem .Griezmsn to nowy człowiek i sam musi sie zaadoptować nawiązać więzi przyjaciół itp.Kolonia francuzka trzyma się ze sobą.Amerykańska ze soba.To naturalne.Nie szukalbym tu problemu.
0
@MaŁolat niekoniecznie bo kontrakt mu sie kończy i nie kwapi go się podpisać.Może odejć ja Ericsen czy Rabiot.Za wysoką pensje.On chcę gdzie indziej kontynłować karierę jak mówił sam. kluczem do Mbappe jest chęć przyjsćia Mbappe do Barcelony.A sa atuty przyjaciel Dembele czy kolonia francuzów w Barcelonue.Ścigamy Real za chwilę jak strzelimy 8 bramek od nich więcej i w tym będziemy lepsi.Praktycznie statystyki poprawiamy od czasów kiedy Guardiola grał w piłkę.Jedyna rzecz to LM.Tylko na kilometr wiadomo ze to var i Ronaldo.Ronaldo nie ma Var jest.Real ma kłopoty od czasu jego odejścia.Nie soecjalnie po co miałby tam iść.Trzeba koniecznie wygrać LM aby pokazać mu ze u nas miżna to wygrać
1
@Jordi10 to ich praca szukac talenty aby mieć najlepszy skład.Kupić wcześnie i tanio.Każdy zawodnik może w każdej chwili skończyć jak Umtiti muszą mieć kandydatów na zastępców.Mam nadzieję ze zawalczą o Mbappe.
0
@Bagsik88atletico to nie liverpool .To La liga i mówię ta gra na la lige wystarczy.Pamiętam pierwsze mecze w tym sezonie z Perezem jak graliśmy wysokim presingiem i styl przypominał starą Barcę.Wrócił Messi biega de jong Arthur Griezman a on stoi.Jest dziura zagranie do wolnego zawodnika on sobie spogląda i rozgrywa gdzie chcę efekt.Drużyna cofa się przed bramką bo nie odzyskuje pilki.(Pierwsza bramkę ze slavią zdobył Messi sam z presingu.Xavi też mówi przekonałbym Messiego do biegania ). i wszyscy narzekają na brak stylu.Wiadomo kto nie podchodzi.To jest demotywujące dla reszty.Guardiola mówi jasno a styl ma Barceloński u niego zawodnicy biegają!!!!Jeśli wsłuchasz się co tak naprawdę mówi xavi i guardiola to mówią to samo trzeba biegać.Tu jest różnica.Dlaczego w Barcelonie mieli by nie biegać!!!.Nie da się też tak grać jak za Guardioli u nas bo wszystko jest szybsze i mówię tu zwłaszcza o lidze Angielskiej.Wygrywaja w LM tej chwili zespoly fizyczne.Na dziś są momenty gdzie zawodnicy sobie nie wychodzą i gra jest marna trzeba zawalczyć o pozycje.Bo dodatkowe bieganie ma się przełożyc się na zrobienie siatki i presing.Jak mówię Leo nie musi grać w każdym meczu co jest dobre bo reszta musi brać odpowiedzialność.Potem to skutkujemy gramy do Leo jak to uprawia Alba.A on może wejść na zmęczonego przeciwnika .Jest Dembele Perez Griezman Fati jest kim rotować może zejść w 70 min.Nie widzę problemu aby zwiększyć intensywność kosztem czasu spędzonego na boisku.Dlatego cieszę się że gramy z Slavią Borusią i interem bo sa to typowo biegające zespoły weryfikujące Barcę.Wszystkie te mecze były ciężkie i muszą poziom swój z nimi podnosić a nie raz w roku trafią na Live czy Rome i nie wiedzą co się dzieje.
2
@colossus na la lige mądre bieganie wystarcza ,na liverpool trzeba dać od siebie więcej zresztą inni też.Bo se Slavią często nie bylo komu podać.
0
@Kompletny na ten moment podejdziemy do meczu z nimi bez kontuzji a nie jak rok temu.Przynajmniej na ten moment.Mamy 6 zwycienstw z rzędu i ponad miesiąc na robienie formy a wychodzimy w momencie kiedy obecny poziom daje nam zwycięstwa.Zagramy 3 mecze z wybieganymi zespołami w LM i Atletico.Będą musieli wejść na wyższy poziom.Skład mamy mocniejszy i swobodę rotacji.Sa nowi zawodnicy i ze szkółki są zawodnicy aby ewentualnie wejść.Zawodnicy typu Arthur i Dembele okrzepli trochę w Barcelonie.Ostatni mecz dołożyliśmy im bez Messiego.Jeśli nie będzie kontuzji nie martwi mnie ten mecz.
0
@Witekk10 z jednej strony za Suareza lepszy byłby Mbappe ale z drugiej strony Tuchel go bardziej ceni niż Mbappe o co ten ma pretensje do Tuchela.
Może Pique wychodzi też z założenia że potrzebny im do wygrania LM.Jeśli miałbym wybrać jak jest Dembele ,Fati ,Perez i Griezman wybrałbym Mbappe za Suareza.Oby Mbappe i Neymar nie trafili do Realu bo z Hazardem vinim i Rodrygo będzie ciężko.Jeden z nich (psg)powinien trafić do nas.
0
@Kompletny po 10 kolejkach mają 17 pkt straty, a mecz jest jeden zaległy.Maja tylko 5 pkt aby opuścić strefę spadkową,muszą zdobyć drugie tylę.Mają naprawdę dołek.
Budujemy formę tak naprawdę.Na razie idzie zgodnie z moimi przewidywaniami ze po 1miesiącu od powrotu Messiego Dembele i Suareza zespół wejdzie na odpowiednie tory.Zwycięstwa są i to zrzędu brakuje stylu.Wraca Dembele.Pojawiają się momenty fajnej gry.Brakuje jeszcze wychodzenia na pozycje aby ta gra była płynniejsza.Dobrze zagrał Pique i Lenglet.Powoli to idzie do góry.Za miesiąc będziemy w lepszej formie mamy sporo jeszcze czasu.Oni grają nierówno tak jest od dawba Z Barcą będzie im trudniej mentalnie jeśli Barca strzeli pierwsza gola mentalnie manita im zajrzy w oczy.Teraz grali u siebie na luzie.
0
@Kompletny grali z ostatnim zespołem w lidze łatwy mecz
0
@Kapitan hawk nie, grali z ostatnią drużyną w tabeli.Nas to się boją.Na razie Messi wszedł na swój poziom Dembele wróci do gry podniesie swój poziom a Fati złapie minuty.Nie obawiam się ich.
0
Real 5:0 więc z 8 bramek nic nie odrobiliśmy 91 min
0
Rral wygrywa na razie 4:0 .Po tej kolejce na razie odrobiliśmy 1 bramkę z 8 mecz trwa jeszcze 10 min może utrzymają ten wynik.
0
Ansu miał trudne zadanie starał się przejść 3 w polu karnym skupili się nad a inni bramki strzekali.
2
@tbas albo ty mojej ,ja odnoszę się nie do domowych meczy ze słabszymi rywalami a do meczy które rozstrzygają LM.Gdzie u siebie rywalę cisną więcej niż w Barcelonie.Te mecze cięzko wygrać jest na chodzonego Messiego.Nie dziwię się że w Romie ,Live czy Pradze były problemy.Guardiola,powiedział kluczowe zdanie, a on wyznaje model gry Barcelony mówi jasno u mnie zawodnicy BIEGAJĄ.To jest dla Barcy Clue wypowiedzi i diagnoza.Czyli nawiązujac do tego co mówi o bieganiu Valverde ze jego trener mówi że to przeciwnik musi biegać.,czyli grają dobrze.Guardiola to zmodyfikował i jego zespół biega więcej od Barcy .Przeciwnik też za piłką będzie wbiegał wiecej jeśli jest fiz. przygotowany.Czyli Barca a konkretnie Messi biega za mało.Mowa też o presingu gdzie z własnego presingu zdobył bramkę w Pradze a nie na chodzonego..Obecnie widzę że grają w kratkę i są przebłyski pięknej gry a czasem brakuje ludzi do gry bo nie wychodzą sobie na pozycje i gra się sypie i do tego potrzebne jest umiejętne bieganie zespołu i tego jest za mało i styl nie zachwyca.Jeśli Messi chodzi nie podchodzi do presingu robi się dziura to nieodzyskujemy piłkę i bronimy przed bramką.Nie ma mowy o utrzymaniu stylu Barcy.Czyli odbiór piłki na połowie rywala.Xavi mówi namówiłbym Messiego aby więcej grał presingiem i biegał.Tu jest problem.Da się to rozwiązać.Są zmiany Messi nie musi grać każdego mecz jak jest problem to od 60 min może wejść i wygrać mecz na zmeczonego rywala.
1
@BarcaInfoMessi nie musi biegać cały mecz.Są zmiennicy jak Perez którzy też strzela bramki i gra w presingu.Mógłby się rozwijać.Na miejscu Messiego może zagrać Griezman a na miejscu Griezmana Dembele.
Jeśli Messi nie wysili na LM to tak grając z live czy w takim razie MC nie wygramy meczu i LM.Są urzadzenia które mogą monitorować zawodnika w czasie meczu ,mniej więcej można ustalić kiedy Messiego można było by zmienić.Jest też kadra aby grała i bez Messiego w ostatecznosci może wejść w 60 min i na swierzości wygrać mecz na podmęczonego rywala.Messi miał już kontuzje.W zeszłym roku też.Ta gra go nie chroni.
0
@BarcaInfo jeśli chodzi o Rakitica to super że inne kluby się intersują, może dołączą wielcy z kasą Psg itp.Fajnie że zagrał i zaliczył piękną asystę.
Co do Vidala to kwestia 2 rzeczy i następcy i oferty.Vidal przyszedł na miejsce świetnego gracza więc da się.
0
@panczo jeszcze jest 2 stoperów w Barcelonie b i de jong jakby co.Bo Rakitic będzie sprzedany dobry ruch bo ci panowię będą mieli szanse na grę.Oni grają w Barcelonie B i są ograni.To też szansa dla puiga.A trzeba długi spłacic a niewiadomo co z Coutinho.
0
@BarcaInfo mają ostatniego w tabeli rywala ciekaw jestem jak im jutro pójdzie.
0
Najlepsze to Messi,wynik,lider i zespół w 2 cz.pobawił się trochę grą i zaczeli grać ładnie.Też odrobiliśmy do Realu 5 bramej z 8 o ile pamiętam aby ich pobić więc 3 zostają na ten moment.Bravo Lenglet.
SłabeTo nie jest jeszcze forma na LM za mało jest płynnej gry piłką.Nie do końca jest monolitw defensywie.Gramy nierówno momentami piękne zagranie za chwilę ...
Suarez przez 60%nie istniał jest pod formą.Mimo wszystko strzelił bramkę a mógł strzelić 3 gdyby nie spalony i się nie zawachał.Trochę się wzioł
Brak udanych akcji Fatiego ale trzeba przyznać że grał 1 na 3 i się nastawili na niego dzięki temu, inni mieli więcej miejsca na akcje i bramki padły.Mógł wejść Alenia i Perez ale chyba odpoczynek de jonga był istotny przed meczami.Czy powinien wejść Todbido trzeba budować przewagę a straciliśmy przewagę a choć Barca z nimi wygrywała ostatnio to wyniki oscylowały 1:0trzeba było to wygrać.
1
@Ralfaugu grał na 3 cięzko coś takiego przejść widać że tam chcieli go przypilnową.Za to inni strzelali.Też miał przerwę musi się dostosować.
0
@wojtas__13 niech wypocznie po powrocie po usa ,sporo grał w tym sezonie,słabo grał w pradze.Suarez przynajmniej doprowadził do gola.
0
@Mati90fcb Bez przesady ,mieli przerwę powinni być w formie .Suarez najwięcej bramek zdobywa w tym sezonie
1
@milosz00 Suarez odpoczywał.A Griezman był usa i grał non stop.To on powinuen odpocząć.Suarez w la lidze i u siebie strzela bramki.Nie grał odpoczątku sezonu po czym miałby odpoczywać.W Slavi po jego akcji padła bramka.Strzela najwiecej goli.Zmiana powinna być za 2-3 mecze z rzędu.A nie po przerwie.
0
@Reczul2410 a czy dziś jest mecz w LM i to na wyjeździe?;)bo raczej gramy ligę w Barcelonie.
2
@ShawnC czemu Suarez ma nie grać skoro strzelił najwięcej bramek w drużynie wprost po jego akcji padła bramka.Miał przerwe bo liga nie grała.Jeśli ktoś powinien odpocząć to griezman który zagrał bez błysku grał sporo i był w usa.