0

Co do fauli na Messim to jest niemiłosiernie faulowany.On jako obrońca chcę mieć z nim łatwiej na pezyszłość.Wiadomo jak Leo wykonuje wolne boi się tego.W kwestii trenera nie znamy szczegółów co powiedział trener co zawodnik.Widzieliśmy tylko reakcje.

0

@El dominatore obrona nie funkcjonuje jak nie grają wszyscy.Od odejścia Neya praktycznie jest wymiana pokolenia co akurat w przypatku Barcy jest z wielu powodów trudne..Akurat jesli chodzi o ligę za czasów Valverde stosunek strzelonych bramek do straconych był bardzo dobry choć w zeszlym roku posypał się na końcu z powodów kontuzji kiedy rezerwa grała.Piszę o La lidze bo jest to dużo więcej meczy niż w lidze mistrzów. Gra nie cieszyła i to był problem i styl.Grę całego sezonu przykrywały też 2 mecze z live i z Romą.Wcześniej była wymiana zawodników którzy się nie sprawdzili.Typu Arda itp.Wymiana pokoleniowa trwa długo ale jak pisałem to nie jest takie proste w przypadku Barcy.Łatwiej się gra w obronie jak zespół pfuncjonuje jak jeden organizm w ciągu 5 lst przewineło się wielu zawodników. Pique to zwyczajnie dojrzał jsko stoper.Wie jak się ustawić ma ogromne doświadczenie i korzysta z tego.Obecnie jest pod formą.Pewnie się w najbliższym miesiącu ogarnie.

0

Pique w zeszłym sezonie też zaczoł słabo potem był najlepszy na obronie.Każdy piłkarz może mieć wachania formy nikt nie jest robotem.Gramy słabiej bo mamy sporo kontuzji.Ciężko jest wejść na najwyższy poziom.Cześć piłkarzy nie uczestniczyła w presezonie.Przygotowanie do sezonu trwa do dziś.Obecnie kontuzje ma Semedo i Alba cały czas ktoś.Klub jeździ po swiecie zamiast gdzieś bez zmian stref się przygotować. Się.Obecnie barca jest w fazie przejsćiowej nie standardowej.Buduje infrastrukturę i jest wymiana pokolenia.Zespół jest też produktem i musi na tą przyszłość zarabiać.Musi jeździć i zarabiać.A konkurencja finansowo jest mocna jak nigdy.To kosztuje to nie jest standarowy czas gdzie nie ma takich zmian w klubie Trzeba tu zrozumieć szefostwo.
.Nikt nie mówi ze poziom przeciwników od czasów Guardioli bardzo wzrósł wszystko jest szybsze trudniejsze.Bardzo wielu przeciwników atakuje Barce na jej połowie ,zespół rostawiiony jest na całym boisku i nie zawsze są wstanie się ułożyć na tyle aby poukładać blisko siebie formacje .To trzeba poprawić.Nie ma wtedy siatki połączeń (podaj wyjdź na pozycje)Także w dzisiejszych czasach chodzenie Messiego nie zdaje egzaminu, gdyż przeciwnik gra bardziej fizycznie i cały zespół musi bronić.Bez jego gry w defensywie nie ma presingu jest dziura.Nie sądze aby Busi nie był zmotywowany tylko jest to już starszy zawodnik.Suarez non stop ma kontuzje.Gra na tyle fizycznie ile może ale zdrowie nie te.Co do Alby jego gra z Messim została przeczytana.Zarówno boczni obrońcy jak i skrzydłowi nie są wstanie podać po ziemi do środkowych wszystko jest blokowane.Nie radzi sobie Fati, Alba, Semedo.Mam wrażenie że kiedyś z tym było łatwiej.Co do Pique stoper to nie pomocnik tyle nie będzie biegał.Slavia sporo biega ale mało strzelają też bramek nie wiem czy nie jest to kosztem właśnie biegania i koncentracji w momencie oddania strzału.Mówie tu o LM.Czy mają prawo być syci i tak i nie bo przykład Rakitica może pokazać jak szybko sytuacja może się zmienić.Barca chcę nowego zawodnika na jego miejsce a pewnie awansuje też Puig.Busi nie może czuć się aż tak pewnie zmiennik Suareza jest szukany od kilku sezonów.Do drzwi póka też młodzierz.Na koniec dodam że są nowi zawodnicy którzy muszą adoptować się do najtrudniejszym systemie gry na świecie co nie jest proste.Muszą swoje zagrać a pewnie ktoś z nich się nie przystosuje.Co do tego że chcieli Neymara gra pięknie i robi na boisku przewagę problem to kontuzje niechęć cześci kibiców.Mają z nim więź na boisku jak i poza.Sądze że tu chcieli pomóc.Bo gra wyglądała z nim lepiej a nowym trudno się na jego pozycji przystosować.Messiego za 3 lata raczej nie będzie czas leci.

0

@Colon Ozzy Osbourne- no more tears

1

A czy umtiti jest sprzedawalny;)

0

@DonMatteo901 no nie, stracił senat liczył na absolutną większość.Gdyby opozycja poszła razem i korzystała zreguły d/Hondta to i w sejmie mógłbyć problem.Choć tu danych nie znam dokładnych.

0

@Krzychuuuu14 skład ma być odchudzony bo valverde chcę mieć mniej zawodników.Jak 2 w środku nie będzie to Puiga mogą awansować.Zastanawia tylkobfakt czemu szukają kogoś jeszcze.Wtedy niema mowy o zmniejszeniu składu.

0

Ale w pucharze to Real będzie grał o 1 dzień wcześniej,o ile oba zespoły przejdą swoich rywali i spotkają się w finale.

2

Pewnie przy odejściu Aleni i Rakitica bedą szukać różnorodności,ale Puig niezależnie od kupna powinien awansować.Też nie wiadomo ile Vidal będzie jeszcze grał.Bo to też raczej zawodnik na rok może 2.To pewnie uzupełnienie na przyszłość

0

@monsterrize tak masz racje ale to na czym sie powolywałem bylo od kibiców realu którzy sami to tak ocenili.Zidan to powiedział sle Mbappe w sumie nic dalej nie mówi.Bez 2 zdań trzeba z nimi wygrać jak najwyzej.

2

@DonAndresFCB nie do końca w japoni trener mu powiedział że nie będzie już zawodnikiem pierwszego wyboru.Dostał sygnał aby znalazł sobie klub.Jeśli wyniki są niezadawalające klub ma prawo do zmian.Rakitic sam chciał zostać.

0

Te sprawy zawsze są trudne, ale klub ma prawo inwestując ogromne pieniądze wprowadzać zmiany, jeśli wyniki są niewystarczające.

0

Psg podobno go chcę jeśli odejdzie Mbappe.Szykuję się kierunek Real.Może mozna by ich wymienić. Z dopłatą tylko trzeba Mbappe przekonać co byłoby najtrudniejsze.Nie mówię aby nie dać mu roku czasu na adaptacje ale jeśli będzie się męczył to czemu nie.

0

@PatrykBarcelona tylko 1 zawodnik z Realu 4 z Barcy 7 z live, 3 z Mc

0

@WildKidzML o jaki skromny ;) oceniając wszystkich że się nie znają ,a jak rozumiem ty jeden się znasz ;)gratuluję podejścia i żyj we własnym świecie.p.s Swoją drogą klopp to kompletnie inny styl niż szkoła Barcy. Którego uważa za nudny.Może by i pogonił zawodników ale czy byłby to styl zespołu Barcelony z którego słynie.Klopp jak mówi Piszczek dobiera zawodników szybko biegających niż technicznych barca to bardziej technicy inne swiaty.Może kierunek live byłby dla ciebie był dobry.Gdzieś masz infrastrukturę i przyszłość nie lubisz gry Barcy co cię trzyma kibicowania temu zespołowi.Jeśli wydajesz kasę na 2 stadiony i budynki to ma wpływ na kupowaniu zawodników.Za darmoszkę to nie da się budować stadiony;)

0

@WildKidzML sory ale jak nie interesuję cie aby klub był nowoczesny to jest to mega słabe. .Jak nie rozumiesz że przy tak skomplikowanym momencie w jakim jest klub może nie wszystko funkcjonować.To znaczy nie rozumiesz działanie klubu piłkarskiego egoistycznie patrząc że to co na obrazku ma się zgadzać.

0

@WildKidzML no nie pokonaliśmy Real bez Messiego w zeszłym roku jeśli odejdzie Messi zawodnicy będą brali na siebie grę.Dla mnie to sztuczny problem.Zauważ jedną zasadniczą rzecz że Barcelona jest w wyjątkowym momencie.
1.Budujem nową infrastrukturę nowe budynki zbudowany jest nowy stadion , burzony jest stary przymierzamy się do budowy Espai.Projekt na 70 lat kosztowny i ma on wymiar na lata a nie na 1 czy 3 sezony.
2
Następuje wymiana pokolenia w Barcelonie której styl jest wyjątkowy i przez to że jest mało miejsca jednym z najtrudniejszych na świecie i znaleźć docelowego zawodnika który jest wolny nie kosztuje majątek jest niebywale trudno to teżkosztuje.
Już te 2 punkty pokazuja ze nie jest to standartowa sytyacja gdzie szukasz zawodników do zespołu.Masz spory bagaż obciążający.Zauważ ze 1 zespół jest produktem który zarabia na te cele.Musi jeździć co odbija się na kondycji czy kontuzje które niepozwalają niektórym graczom zrobić krok do przodu i też zespólowi choć nie dokonca bo Arthur gra lepiej niż rok temu.Efektem jest słaba wforma w pierwszej cz.sezonu ale liczy się 2 cz.Na dziś kontuzje nie odpuszczaja.
3.Zmieniło sie otoczenie przeciwnik jest bogatszy i wyznacza nowe poziom trudnosci w grze jak i kupowaniu graczy.
4 Zmienił się sposób grania przeciwko Barcy wiecej drużyn gra wysokim presingiem jest trudniej niż za Guardioli.Barca poprawiła element eyjscia z pod własnej bramki za sprawą Arthura i de jonga.Choć nie jest idealnie graczę są rozstawieni i nie zawsze zdąża ustawić formacje blisko siebie i nie ma wtedy podaję i wychodzę na pozycję.
5.Messi nie biega do presingu choć moze być zmieniany ale nie lubi. Z drużynami z topu tak się nie da grać.Jest dziura i zespół wraca się pod własną bramkę.Czyli nie gramy jak za Guardioli.
6.Zespoły przeciwne poprawiły gre w polu karnym. Obrońcy czy pomocnicy mają problem z dograniem piłki do napastników po ziemi.Za Guardioli było to prostrze.
7.Adaptacja nowych graczy którzy muszą się przystosować aby wymieniać te podania w polu karnym jednak jest to trudniejsze niż w erze Guardioli.
8.To co sie poprawiło to wyprowadzenie piłki ale nie jest idealne i gra przed bramką.

0

@kuz to zależy jak na to spojrzeć. Gra Phenixa świetna ale jego jocker był przewidywalny niczym mnie nie zakoczył.To nie wina aktora tak miał narysowaną postać.Tamten był bardzo inteligeny nieprzewidywalny ,zaplanowany ,wyprzedzał o krok.Po drugie zrobili krzywdę dziś każdy bęďzie patrzył na 2 biegunowca albo schizofremika jeśli nie weźmie leki na potencjalnego człowieka który może zabić.Tymczasem ci ludzie potrzebują akceptacji.Co do samego filmu fantastyczna muzyka na wiolonczele która robi klimat.Niestety ktoś się nie popisał na montażu i były dłużyzny.Myślałem z opowieści że będzie to lepszy film.

0

@Tatazolwinia zobaczymy co będzie :)szkoda że są te przerwy reprezentacyjne i znowu będą musieli wejść w rytm Mam nadzieję że Wague sie pokaże i będzie alternatywą.:)

0

@Tatazolwinia Po Dembele ewidentnie widać że zaczyna się coraz swobodniej czuć z piłką i nie ma problemów aby grać 1 na 1 .Straty to rzecz normalna Messi ile razy zalicza przy dryblingach strat.Jest ewidentna różnica między meczem w którym dostał kartkę a ostatnim meczem.Jak na przerwę którą miał jest w dobrej pozycji wyjściowej.Arthur gra lepiej niż w zeszłym roku.Xavi powiedział dajcie mu czas na prostopadłe piłki ja też nie grałem ich od razu.Gra bliżej pola karnego i jest to też nowość pozwól mu się ogrywać z tą pozycją.Generalnie zespoły mają siłę na 1 połowę a w drugiej robi się wiecej miejsca.Wielu zawodników zdobywa bramki z tego co pokazywała statystyka więc nie tylko Messi.Celem Barcy jest wyjść z grupy.Nie stracić za dużo w pierwszej połowie ligi, gdyż z powodu wyjazdów i kontuzji robimy formę w sezonie.Te 2 cele trzeba do końca roku osiągnąć.Główna forma ma przyjść na 2 cz sezonu.Tam się wszystko rozstrzygnie.Co do Griezmana grał lepiej kiedy Messiego nie było moim zdaniem ma za duży respekt.Dobrze że udziela się w obronie.Widzę też poprawę w obronie u Messiego.

2

@WildKidzML a czy myśmy odpadli z jakich kolwiek rozgrywek? Czy zarówno w LM w grupie jesteśmy liderem? i w lidze jesteśmy współliderem?

2

W mojej ocenie forma Dembele idzie mocno do góry i bramki są kwestią czasu.De jong i Arthur grają świetnie.Suarez gra brzydko ale strzela bramki.Fati gra dobrze jak wchodzi ze zmiany i miał przerwę grę poprawi.Jedyny problem do Griezman .Zobaczymy co pokaże w przodzie Firpo obrona była niezła w ostatnim meczu czas na atak.Dobrze że zagra Wague dla przeciwników może być nie rozpoznany.Moze zagra w śr meczu na przetarcie.Dobrze ze forma Busiego idzie do góry.Nie przejmowałbym się specjalnie.Tym artykułem.

1

@BarcaInfo Klopp to przeciwięństwo Barcy gdyby układał grę w systemie Barcelony ale zmusił ich do większego wysiłku i walki to by było to.Tylko czy on zna się na stylu Barcelony itp.wątpie nieprzchylnie się o nim wypowiadał.Stwierdzając ze jest nudny.Oglądałem gdzieś mecz live Mc i od 50 min.Zawodnicy rozstawieni po całym boisku tak trochę wolna amerykanka bez składu i ładu.Średnio mi się to podobało moze 3:0ten mecz tak otworzył.Problem rozwoju Barcy są kontuzje i ciężko aby zawodnicy byli w formie także fizycznej.

1

@matis no tak;)pracował należy się;)

0

@ventriloquist1
@mint to nie takie proste w zeszłym roku były mistrzostwa świata w Rosji i cała podstawa nie była w usa w presezonie tylko przez tydz przygotowała się w Barcelonie.Praktycznie z marszu zaczęli. W tym roku była Copa a ci co pojechali byli i w japoni i w usa strefy czasowe.Tu trzeba powiedzieć jedną zasadniczą rzecz.Zespół buduje inrastrukture 2 stadiony i budynkiitp.Jeden stadion jest zbudowany i burzy się stary to projekt ns min.70 lat nie jest to za darmo.Druga sprawa konkurencja z bogatym szejkiem ligą angielską juve bogatym Realem i Bayernem o pozyskanie nowych zawodników do bardzo trudnego stylu gry Barcelony.To kosztuję ogromnę pieniądze.Klub jest w specyficznej fazie przejściowej i oczywiste jest to że nie wszystko będzie wychodzić.Musi szukać kasy.

1

@mint to nie takie proste w zeszłym roku były mistrzostwa świata w Rosji i cała podstawa nie była w usa w presezonie tylko przez tydz przygotowała się w Barcelonie.Praktycznie z marszu zaczęli. W tym roku była Copa a ci co pojechali byli i w japoni i w usa strefy czasowe.Tu trzeba powiedzieć jedną zasadniczą rzecz.Zespół buduje inrastrukture 2 stadiony i budynkiitp.Jeden stadion jest zbudowany i burzy się stary to projekt ns min.70 lat nie jest to za darmo.Druga sprawa konkurencja z bogatym szejkiem ligą angielską juve bogatym Realem i Bayernem o pozyskanie nowych zawodników do bardzo trudnego stylu gry Barcelony.To kosztuję ogromnę pieniądze.Klub jest w specyficznej fazie przejściowej i oczywiste jest to że nie wszystko będzie wychodzić.Musi szukać kasy.

1

@Skaramuczi Pique

0

To trwa od połowy zeszłego sezonu.Rozwaliło nam to końcówkę i drużyna się posypała.Powinni to przemyśleć.

0

@JUNIORcom trochę się z tym zgodzę co piszesz. Mogłem ująć to lepiej,Zwłaszcza że na temat kazdego pkt. można sporo by napisać i jest to duży skrót myślowy.Mam nadzieję że przekaz jednak jakoś zrozumiałeś.

1

Sam sie zastanawiam czemu zarząd nie zmieni Valverde o co chodzi.Myślę że jest kilka istotnych rzeczy.
1.Po pierwsze Valverde nie ma normalnej możliwości aby przygotować zespół w presezonie.(wyjazdy, Copa, kontuzje)Co wpływa na formę przygotowanie fizyczne czyli realizacje zadań na boisku i kontuzje.Formę robimy w pierwszej czesci sezonu wazna jest druga część.
2.W trakcie całego sezonu jest liderem albo blisko we wszystkich rozgrywkach w których uczestniczy mimo problemów opisanych w nr1.
2.Czy możliwe jest aby styl był jak za Guardioli nie do końca.
A.jak przekona się Messiego do presingu i do tego aby nie grał całych meczy.Aby uniknąć kontuzji.
B.Zespół ma zbyt duże odległosci między formacjami .Wynika to z tego że jak wyprowadza piłkę z pod bramki z pod presingu rywali to jest bardzo rostawiony na boisku nie zawsze wraca do ustawienia aby być blidko siebie.Za Guardioli aż tak nie było.Przeciwnicy zmienili sposób grania z Barcą i nie wracają pod bramkę.Trudniej też o siatkę połączeń podaj i wyjdź na pozycje i wkrada się chaos
To jest na pewno do poprawy.
3.Brakuje efektownych podań w polu karnym.Tu musi poprawiać się de jong i Arthur co powoli robią.Zazwyczaj boczni obrońcy czy skrzydłowi są blokowani i ciężko dograć do nspastników piłkę po ziemi.Przeciwnicy w tym aspekcie bardzo poprawili swoją grę kiedyś było to prostsze.Dziś Alba czy Fati czy Semedo mają ogromny problem aby dograć po ziemi piłkę.Jeśli Griezman gra na 9 nie dostaje podań.Też zamiast zaryzykować oddaję piłkę Arthurowi czy de Jongowi.
4.Jest za dużo zawodników w środku ciężko prowadzić rozsądną rotacje co budzi rózne emocje.
5.Kibice nie wiedzą o co chodzi np.z Wague.Zarząd może wiedzieć. Firpo wyszło że nie atakuje dlatego grał Semedo.
6.Valverde może znać się na fachu i wprowadzać dobrą atmosferę ale aparycja fizyczna przeczy temu że potrafi być sympatycznym człowiekiem choć może okazać się inaczej.
7.Może też popełniać błędy np.braku przyg.fizycznego tu Valverde pokazuje pkt 1
8.Może być problem z możliwym pozysksniem kepszego trenera dla Barcy na rynku.
9.Kibice o wszystkim nie wiedzą nie są informowani aby nie ułatwiać zadania przeciwnikowi i konferencje wywiady z prezesem czy Valdkiem są komiczne.
10.Adaptacja nowych zawodników do trudnego stylu Barcy.

Mniej więcej tak to widzę ,choc jest sporo innych rzeczy.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?