7

Jeśli zagra do końca roku bez kontuzji to może się rozkręci strasznie ma dużo przerw. A to kartka to kontuzja to reprezentacja.No i gra po 49 min.Dobrze że chociaż w ostatnim meczu zagrał cały mecz oby tak dalej.Wywiad cieszy mówi to co trzeba oby przełożyło to się na boisku.

0

@Danielos8 sporo zespołów zaczyna z niego korzystać jak wysoki presing jest trudniej.Drużyny się lepiej bronią i pole karne jest w praktyce zablokowane

1

@BarcaSupporter jemu chodzi o telacje w zespole raczej niż o piłkę

0

@Lisek to sa jeszcze głębsze przyczyny od połowy zeszłego roku do dziś są kontuzje ,które rozwaliły ostatni miesiąc praktycznie każdy zawodnik od środka do góry był kontuzjoewany i tak naprawdę ta seria trwa do dziś.Obecnie Alba ,Semedo ,Lenglet czyli trzon obrony no i Roberto może wróci.Wcześnie trzon ataku Messi ,Dembele, Suarez do tego nowi zawodnicy a problemy ma Atrhur dodaj do tego 2 wyjazdy do Japoni i do Ameryki.Copa gdzie Messi Suarez Arthur Vidal nie mieli całego presezonu i odpowiedź masz gotową.Dlaczego nie są w formie.Dembele grałby dużo lepiej gdyby nie kartki kontuzje i przerwa reprezentacyjna.No i kontuzje od zeszłego sezonu także po sezonie latem miał kontuzje i wyleczył się na presezon potem kontuzja .Także za duża liczba graczy powoduje ze gra połowę meczy nie ma ciągłości.
Kolejny problem to przeciwnicy nie stoją w miejscu więcej gra drużyn wysokim presingiem a w polu karnym stoją całe drużyny.Z podaniami do napstników nie radzą sobie skrzydłowi i obrońcyJest trudniej.Barca ma najtrudniejszy styl do grania i Coutinho czy Griezman nie ogarniają tematu.Obecnie przekonuję się o tym Fati.Jemu też gra jest potrzebna.Na pewno nie zwaliłbym tu całej winy na Valwerde.Nie jestem jego zwolennikiem jeśli przyjdzie dobry trener inny też będzie ok.

0

3 zawodników powyżej pięciu w ostatnim meczu było chyba z 6 zawodników.Myślę jednak że to i przerwa reprezentacyjna wyjazd ,pora i kontuzjei nie ogranie kilku zawodników jak Dembele Fati Rakitic Wague Firpo,liczę po rozegraniu 2 najbliższych meczy będzie więcej ocen powyżej 5.Bo Real tuż tuż i trzeba się ogarnąć.

0

@XBlairrX nie sądze, problemem jest za duża liczba zawodników i zespół nie jest ograny .Rakitic Ansu Dembele Wague Alenia, Perez który raczej będzie wiecej grał w Barcelonie B.. Dlatego Valverde chcę odchudzić kadrę aby zawodnicy byli pod grą. Nie potrzebny mu jest Todibo skoro w Barcelonie B ma lepszego zawodnika a po sprzedaży Rakitica wypożyczeniu Aleni szanse będzie miał Puig.Co jest istotne Barca potrzebuje kasy na wzmocnienia.Mają zawodników w szkółce.Pewnie będą z nich korzystać.

0

@Undertaker87 sprawa generalnie jest szersza i trwa od połowy zeszłego roku.Kiedy kontuzje zaczeły nekać ten zespoł zwłaszcza przód do tyczy to zwłaszcza Dembele dotego dochodzi copa okres przygotowawczy w usa i japoni.Co do Dembele to szkoda tej przerwy i kontuzji i kartki gdyby grał ciagle byłby w lepszej formie.Reprezentacja wyjazd i pora na nich wpłynęla i było to widać przy podaniach bo to nic innsgo jak koncentracja.Dobrze ze ten mecz jest za nami i oczekuje lepszej gry z Dortmundem choć poprzeczka bedzie wyżej zaczepiona.Ale grać będziemy lepiej choć nie pięknie.

0

@Rzetafi chodziło mi o to że nie są aż tak beznadziejni jak to dziś wyglądało i tyle.Trzeba podać było plusy i minusy i to zrobiłem.Oczekuje lepszej gry z Borusią choć nie nastawiam się na coś super.Ważne aby wygrać ten mecz.W pierwszej połowie co było widać po podanisch koncentracja nie funkcjonowała.Myślę że o 21 i u siebie będzie to lepiej wyglądało

2

@panczo nie jestem zwolennikiem ani przeciwnikiem Valverde jak będzie inny dobry trener to dla mnie ok.3 pkt są ważne bo wygrana, kiedy nie jesteś w formie jest istotna, bo gdybyśmy przegrali to takimi przegranymi przegrywa się mistrzostwo.Wynik jest plusem.

1

Trzeba ten mecz ocenić przez pryzmat reprezentacji,lotów, absencji Semedo Alby i Lengleta , zmienników czy nue często stosowanego ustawienua ,czy gry na wyjeździe czego nie lubimy.Na pewno za tydz ta gra będzie inna.Choć pewnie nie super.

Najlepsze 3 pkt- bo gdybyśmy przegrali to takimi przegranymi meczami przegrywa się mistrzostwo kiedy nie ma formy .Minuty dla Wague, Firpo.No i ustawienie teoretycznie ofensywne.Dobrze że zagrali mecz przed ciężkimi meczami aby wiedzieć gdzie są i może ten mecz ich zmotywuje.
Słabe nikt nie błysnął jakby byli poza grą nieskoncentrowani, sporo strat czy podań na wstrzymanie czy utrudnienie gry.W 2 poł było lepiej oceniać poszczególnych graczy nie ma sensu bo wszyscy zagrali poprostu słabo.

1

Gra delikatnie mówiąc nie powala.Ale takimi wygranymi kiedy nie idzie zdobywa się mistrzostwo i jest to plus całej tej gry.Nie sądze aby był to ich prawdziwy poziom pora jak i wyjazd i reprezentacja loty i znowu przerwa w meczach jak u Dembele nie pomaga.Oczywiścienie nie było Semedo,Lenglenta czy Alby.Dawno nie widziałem tylu niecelnych podań utrudniających grę w 2 poł.było lepiej.Wypadkową była słaba gra.Fati grał głównie do tyłu.Jednak muszą się ogarnoć bo czeka ich ciężki okres.Bo mimo trudności grali poniżej poziomu.

0

@Rewolucja123 będzie ten 2 choć valdek potrafi zaskawić.Ale chyba przegraliśmy istatnio z nimi.zagra 2 defensywnymi.

0

@osa91 Czasem wrzutkę trzeba zrobić po ziemi zagrać w polu karnym jest bardzo ciężko.Czasy się zmieniły.

0

Kimmish może przyjść jak tylko on będzie chciał i to po zakończeniu kontraktu 2023.Niemcy go nie oddadzą jak lewego.Chyba że na pół roku przed zakończeniem kontraktu go sprzedadzą jak bedą wiedzieć że nie podpisze kontraktu..Pique to facet też na 2 lata i pewnie tyle będzie to trwało zanim kogoś wezmą.Jeśli chodzi o napastnika to o Mbappe bym się starał.Czy Lutaro to ten człowiek ciężko powiedzieć.Oby nie było jak z Jovicem w Realu.Luis gra słabo ale bramki strzela przynajmniej u siebie.Co do Neymara brakuje go zwłaszcza w polu karnym ma mega dużo opcji nie jak Coutinho strzał w dlugi róg.Widać choćby po Ansu, który gra świetnie w rezerwach a kiedy przychodzi do pierwszego zespołu ma problem tak samo jak Coutinho czy Griezman.Nie ma gwarancji czy jakiś zawodnik na tej pozycji dałby radę.Zespoły dziś tak w polu karnym grają że ani dograć ani strzelić jest trudniej.Dlatego Neymar jest rozwiązaniem aż Ansu dojdzie do poziomu pierwszej drużyny bo potencjał ma.Generalnie te cele transferowe są na 3 lata.Trzeba zarabiać bo kosztują.

0

Tych 3 to się niezgadza z tym co mówił Abidala o Neymarza no i nie chcieli by kogoś do środka.No i co awansują Puiga czy go wypożyczą.Bo ze środka mają mają sprzedać Rakitica i Alenie wypożyczyć. Jak dla mnie Kimish jest nie do kupienia.Te cele są jak Pique to za 2 lata jak skończy karierę bo w tym okienku nikogo nie kupią.Raczej to są transfery na najbiższe 2 lata.

0

@ZuczekFCB1899 raczej na 2 lata za Suareza na zmiane jako napastnik

0

Kwestia za ile będzie można go odkupić.Jeśli to nie będzie wysoka cena to deal jest ok.Barca szuka kasy na inne wzmocnienia i go odkupi po odejsciu Pique.Pomysł nie jest zły.To tak jak rozłożenie w czasie zaplaty za nowych zawodników.

3

Gdyby byli naprawdę wybitni,to by byli w pierwszym składzie, a nie odchodzili na wypożyczenie jest to jakaś selekcja,ale w przypadku Puiga wcale tak nie musi być.Na pewno szanse powinien dostać.

1

@Brusu no on praktycznie ma kontuzje od zeszlego roku do miesiąca wstecz dobrze że rozegrał presezon.Bo jak już gra to nie jest w najgorszej formie.jeśli nic mu nie będzie do meczu z Madrytem i strzeli bramkę wcześnuej będzie w tym meczu obok Messiego i Suareza decydujący bo w Fatiego na dziś czy Griezmana to nie wierze.Lepiej aby tej kontuzji nie dostał.

0

@Brusu On potrzebuje w tej chwili 3 rzeczy .Braku kontuzji jak najwięcej gry i strzelenia bramki aby wzmocnić się psychicznie.Będzie bardzo groźny.

0

@Sortello nie wiesz tego jak będzie wyglądała gra Neymara pod kontem zdrowia.Bo on tam nie chcę być i ciężko aby miał motywacje tu jest wsród przyjaciół.To z czym może być kłopot to noga.Sportowo oprócz niechetnych kibiców choć i nie wszystkich nikt nie mówi.Ryzyko jest ale dla mnie neymar z Dembele powinni grać na skrzydleFati powinuen grać w Barcelonieb ale trenować z pierwszym zespołem.Powinien uczyć się od Messiego i Neymara bo każdy z nich jest różny.Natomuast za Messiego powinien grać w przyszłości Griezman a jeśli odejdzie Griezman to Neymar.Wtedy trzeba awansować Fatiego i z Dembele powinni grać na tej pozycji.Za Suareza najlepiej Mbappe ale Martinez jest realny.Co do Messiego trochę w presingu więcej biega ale to nie to.Messi ma zmienników nie mósi grać cały mecz.Xavi o tym mówił.Ale jemu też na razievnie idzie.Zobaczymy.Gra Barcelony jest dla bardzo dobrych zawodników nie dla każdego zespołu choć wiele rzeczy można przenosić.Co do trenera się nie upieram.Jak przyjdzie lepszy to też dobrze.Tylko problem w ataku w stosunku do czasów Guardioli ze przeciwnicy świetnie blokują podania od obrońców i skrzydłowych do zawodników w srodku.Stoja po 5 w obronie i to też ma woływ.Na pidaniach pomiedzy Messim i albie się poznano.Barcelona musi tu szukać nowych rozwiązań.Neymar jest nieszablonowy tak jak Dembele i to też jest droga.Natomiast warunki są trudniejsze niż za Guardioli.

0

@Sortello Każdy ma prawo do własnej oceny.Cześć kibiców jest za cześć jest przeciw. Zawodnicy i presez są za, nawet chcą dołożyć z własnej kasy.Przeciwnicy tutaj są w mniejszości.
Na razie z napastników (nie liczę tu Suareza) tylko Messi i Dembele są wstanie przejść obronę ale Dembele łapie kontuzje i żadko jest w formie.Grizman i Fati na poziomie pierwszej drużyny sobie nie radzą.Przyśli też nowi zawodnicy ale to jeszcze nie jest to.Brak Neymara jest oczywisty.Styl Barcy nie wróci do tego co za Guardioli.Bo Messi jest starszy nie podchodzi do presingu i zespół musi cofać się do obrony przed bramką.Na dodatek masę drużyn atakuje wysokim presingiem gdzie zespół rozstawiony jest po całym boisku i nie zawsze wraca do swojego ustawienia aby formacje były blisko siebie.Dlatego generalnie mało będzie meczy gdzie Barca będzie grać mecze wysokim presingiem jak kiedyś.Ale Neymar z Messim dodadzą stylu i piękna gry którego oddawna brakuje.Styl Barcelony jest trudny i sciągnięcie dobrego zawodnika na pozycje skurat Neymara nie zawsze się sprawdzi.Bo gra jest szybsza i przeciwnik lepiej broni.Nrymar zna Barcelone nie straci roku dopasowanie.Może mieć kontuzje ale jest też Dembele czy Griezman Fsti czy Perez.Niedługo odejdzie Messi Suarez.Ktoś musi zagrać na jego miejscu.Mbapoe pójdzie do Realu to pezynajmnie Ney niech zagra u nas.

1

@Bartex1981 jeśli chodzi o pieniądze to na pewno trzeba wygrać LM.Sprzedać Coutinho,.Rakitica wypożyczyć, Alenie,Umtitiego sprzedać i psg go chcę,awansować zawodnika z Bacelony B na jego miejsce tam jest 2 kandydatów dać im szanse jak nie wypalą szukać za 2 lata następcy,można wypożyczyć albo sprzedać też Roberto. Awansować Puiga albo wypożyczyć Wague bo kompletnie nie gra.Na pewno koszty z pensji zysk ze sprzedarzy jakiś przyniesie.Oczywiście Barcelona powinna jeździć i szukać sponsorów jak przywiozła ich z Japoni czy Usa i tu też zarabiać.Odchudzenie kadry i postawienie na wychowanków to dobry pomysł.A wypożyczenie niektórych za płaconą pensje to jak najbardziej też.Myślę ze kasa na Neymara by była.Można przemyśleć wymianę Griezmana który jest opcją zapasową jak odszedłby Mbappe.Ale trzeba dać szanse do końca roku Francuzowi.W każdym razie kasa na Neya by się znalazła.Też nie wiadomo jak za rok będzie Vidał się będzie prezentował i może za dobre pieniadze transfer byłby opłacalny.Ale to wojownik.Na Neya kasa by się uzbierała no i Ney może te 20 mln dołożyć.Co do Mbappe jeśli prawdą jest co mówił Zidanowi Mbappe że chce iśc do Realu to prędzej tam się znajdzie.Ale jeśli mówił mu to za czasów wygranych LM to sytuacja może się zmienić z uwagi na słabą grę Realu. Nad łózkiem Mbappe nie wisi juz plakat Ronaldo tylko jego.Być może zgodzi się odejść nie potpisując kontrakt trzeba go przekonać jak zrobiło wielu zawodników licząc na wysoki kontrakt.Ma tu kolonię Francuzów będzie nowy stadion Messiego i prawdopodobnie najlepszy skład na swiecie no i przyjaciela Dembele plus Abidala.Jeśli ich 2 miałoby tu przyjść to tylko w taki sposób kasy na 2 nie ma.Oczywiście utrata tylu zawodników może być uzupełniana albo z Barcy B albo kupiona w następnych latach.Innej możliwości nie widzę.Można sprzedać jeszcze Suareza bo na jego pozycji miałby ewetualnie grać Mbappe.

3

@sonia1 ewentualnie Mbappe za Suareza

3

@koksik2700 jeśli juz to griezmana dembele to najszybszy zawodnik na live idealny oprócz Messiego jedyny co potrafi dobrze dryblować fati czy griezman na pierwszy zespół tego nie robią.Fati owszem ale w młodszych kategoriach

2

@xavi890 oczywiscie jak nie ma kontuzji i dłuzej gra to zdecydowanie robi patrzysz przez pryzmat kontuzji i spóźniania się na trenigu:).Można mu zarzucać kontuzje nie przychodzenie na trening ale nie to że nie umie dryblingu czy grać 2 nogami.Czy to ze to jeden z najszybszych zawodników co w kontekscie takiego meczu jak z live jest bezcenne.

2

@Yanek Dembele obok Messiego jest jedyny który jest wstanie przebić się przez obronę na dziś Griezman i Fati tego nie gwarantują.

2

@LuisSalvano Dembele jest jedyny który jest wstanie robić w walce z obrońcami różnice.Fati się przez obronę się nie przebija ale jest przyszłóscią Griezman też nie daje rady.Neymar może mieć na pół roku kontuzje na dziś najsłabszy z nich to Griezman do odejścia.Zna też Francuski.Natomiast niezależnie od czego Neymara brakuje.Jak odejdzie Messi może grać na jego pozycji A Fati z Dembele na jednej pozycji na zmianę.

1

@Sortello oni chcą kupić Neymara za dużo ich

0

@Douglasinho jeśli chodzi o Messiego jeśli bedzie bardziej skłonny do presingu to wbrew pozorom jego wkład bedzie większy a nie ograniczony.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?