Borneo
Dołączył/a: maj 2018
10 obserwujących
1 obserwowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@mmaciass On jako trener prowadził 4 drużyny.Ale wiadomo że znany jest z Arsenalu .Arsenal przez lata grał pieknie no ale wygrywał kto inny.
0
@jareksk100 no akurat jedną z istotnych rzeczy w każdżym sporcie jest prawidłowy oddech aby nie zapowietrzyć płuc.Sam w tym co robię muszę mieć ustawiony i perfekcyjnie oddech.Często po na maratonie widać jak zawodnik ciężko oddycha jak wysiłek tutaj wpływa.Koncentracja kosztuje ich więcej.Piłka jest typowym sportem start i przyspieszenie zatrzymanie.Im większy masz wysiłek tym trudniej ci dotlenić organizm spada ci też przy tym koncentracja .Zapowietrzonie jest wtedy kiedy w płuca nabierzesz za dużo powietrza zazwyczaj wtedy nie kontrolujesz już prawidłowego oddechu.Przy zmęczeniu trudniej o koordynacje i o celny strzał.Bardzo czesto tenisiści którzy grają długą wymianę na korcie,jak serwują walą w siadkę dlaczego bo oddech jest niewyregulowany.Co robią w takiej sytuacji odchodzą do bandy aby uspokoić oddech i odzyskać koncentracje.
1
@Wilk ;)dobrze grał Dembele jak na przerwy wybieganego przeciwnika i kontuzje i kartki.Oby dostawał więcej szans to gole się pojawia.
0
@MarioVeB! Moje odczucia są te same.Nie wiem ile Inter biega czy Borusia ale być może takie zangażowanie wystarczy aby z nimi wygrać.Trzeba pamiętać że im więcej biegasz tym trudniej jest wykończyć sytuacje bo trudniej wyregulować oddech..Slavia też dużo tych bramek nie strzela przynajmniej w LM.Może z powodu że biega za dużo.
Być moze Barca nie jest przygotowana do takiego wysiłku111 bo te 102- 107 w lidze to mniej więcej tyle biegają (na oko co czasem widzę ,ale może się mylę).Te111 miało wpływ na skuteczność.Też Dembele i Ansu (zagrali dobrze)mieli przerwę mogą nie czuć jeszcze się na tyle aby strzelać bramki.Semedo strzelcem to raczej nie jest a Messi w poprzeczkę trafił.
0
Czyli zespół się starał bo poprawa jest, ale niewystarczająca na ten Slavie.We wcześniejszym meczu przebiegli 117.Czyli Barca podniosła poprzeczkę i oni też to zrobili.To czego mi brakowało to wykończenia i mimo że Suarez gra ogólnie słabo to w domu te bramki jednak strzela.Bo wynik mógł się zakończyć wygraną.Choć goście też mogli wygrać.Trzeba wziąć pod uwagę że Slavia to najbardziej wybiegany zespół.A u nas były kontuzje Copa wyjazdy do usa i Japoni.Choć i tu trzeba brać kosztowną wymianę składu i infrastruktóry na lata.
0
@ściah u niego drużyny ładnie grają tylko nic nie wygrywają.W Barcelonie to nie przejdzie.
Trudno aby przygotowanie fizyczne było.Kiedy się lata do usa czy Japoni.Choć rozumiem że jest przebudowa składu i infrastruktury.Także jest copa i kontuzje co nie pomaga.Rozumiem że przeciwnik biega za piłką ale różnica jest za wielka.Trzeba biegać tyle aby starczyło na presing ,aby podać i wyjść na pozycję i wrócić też bronić przed polem karnym.Co sumarycznie może dawać nawet mniej przebiegniętych km od Slavi ale więcej niż biegają dotychczas.
2
Trzeba dodać na wstępie że slavia trudna byłaby dla wszystkich i bramkarz zagrał Świetne zawody i i zremisował im mecz.
dobre -niewątpliwa gra Dembele, zasługuje na pierwszy skład.Także gra Vidala bardzo się angażował. Zespół się bardzo starał pomimo braku Arthura ale brakowało wykończenia czyli Suareza.Momentami fajna gra z pierwszej piłki
złe- wynik. Brak jeszcze ogólnej formy.Fati to chyba powinien grać w Barcelonie B i nie blokować Dembele.Przydałoby się aby rozgrywał regularne mecze Trochę jeszcze fizycznie okrzepł zysk byłby taki ze grałby i Dembele i Fati.Nie można ich porównywać bo fati wszedł na zmęczonego przeciwnika i miał łatwiej .To czego zabrakło to skuteczności.Bo można było ten mecz wygrać.Słaby Griezman
2
Dobra gra Dembele miesiac nie grał moze cos mu dolegało powinien grać w podstawowym skladzie
0
@jac55 slavia broni się przed własną bramką i jak Barca traci piłkę to gra z kątry nie wraca tylko zostaje na połowie przeciwnika.Gra i przed bramką i wysokim presingiem.Byly takie próby Messiego Semedo Dembele.tez było by wiecej gdyby nie spalone.
1
Bardzo trudny mecz, obie ekipy mogły zdobyć bramki.Świetny ten bramkarz gramy piłka jest presing ale slavia dobrze gra.Fajne kiwki Dembele ten omilianka nuebezpieczny szkoda kartek i braku gola bo szane były.
0
@michalch9 oni swietnie grają
0
@szpildinio najpierw musza pograć z nimi piłą semedo i Dembele próbowali .Slavi łatwiej jest atakować mają więcej przestrzeni.
0
Szczerze powiem to odnoszę wrażenie ze kazdy trener tak mówi aby nic za dużo nie powiedzieć Zidan mniej wiecej gada w tym samym stylu.Rozumiem ze i przeciwnik ,zawodnicy i szef może to przeczytać i te konferencje są jskie są.Cieszy mimo wszystko stan zdrowia Suareza.
0
Na jego pozycji może sobie poradzić Neymar albo Dembele w długim okresie kiedy by grał nie miałby kontuzji i nie robił głupich rzeczy.Może Ansu za jakiś czas.Prawda jest taka że to jest w Barcelonie mega trudna pozycja bo jest mało miejsca i czasu. Bo dziś pilka jest szybsza (dieta technologia rozpoznanie jest lepsze ,trudniej jest kogoś zaskoczyć.)Specyfika Barcy robi tu swoje.
0
@AlwaysBlaugrana slaby pomysł on w w barcelonie akurat dużo strzela.Na jutrzejszy mecz to jest strata.Pomimo słabej gry generalnie.
2
@Marjando Puig gra w środku więc musiałby wejść na miejsce Arthura Busiego czy de Jonga.Tamtych 2 rywalizują z Griezmanem z Dembele i Messim.Czasem Perez jest potrzebny kiedy są kontuzje to samo Fati..najlepsza byłaby opcja pośrednia
0
@Marjando tak biorę pod uwagę przerwę i nierówność Dembele.Zreszta problem z brakiem gry przynajmniej raz na tydznma t też Fatie i Perez
24
Powinien zagrać jest szybki ,może zrobić coś z niczego.Co przy absencju Suareza który choć gra słabo to u siebie zdobywa bramki.
0
@student97r muszę tu bronić trochę Bartka trochę nie zapominaj że w dzisiejszych czasach Barca rywalizuję finansowo albo z zespołami angielskimi które są mocno dofinansiwane przez tv.Mamy kluby sponsorowane przez szejka jak choćby psg i MC jest z kim konkurować.Bayern jest w dobrej sytuacji finsnsowej.Niezapominaj że to czas w którym Barcelona wymienia infrastruktóre szkółki i od budynków po nowy stadion dla Barcy B.Obecnie burzą stadion.Za chwilę będzie trzeba zbudować nowy stadion na lata.Na dodatek Barca przechodzi epokę wymiany piłkarzy po legendarnej drużynie.Która też kosztuje i wcale nie ma kasy za dużo.Następcom ciężko wejść na ten poziom jak za Guardioli.Rywalizować jest trudniej niż kiedyś bo wszystko jest szybsze lepsze jest też przygotowanie fizyczne przeciwników.Trudniej się gra zwłaszcza w Barcelonie przy stylu Barcelony gdzie jest mało miejsca na grę.Porzegnać się z niektórymi zawodnikami aby ci złapali rytm meczowy bo grają raz na miesiąc.Do tego dochodzą kontuzje, Copa czy Mistrzostwa w Rosji które utrudniają przygotowania w presezonie i trzeba przygotowywać się kiedy sezon trwa.To po prostu jest trudny okreś dla Barcelony gdzie trzeba te zmiany przeprowadzić poprostu przejść przez to.
0
@Rewolucja123 suarez sporo strzela bramek teraz by się u siebie przydał. Choć gra nie porywająco Messi może podchodzić do presingu i po prostu wejdzie za niego zmiennik jest Dembele Fati czy Perez.Wystarczy Griezmana dać za Messiego.a Dembele czy Fati na miejsce Griezmana.Wtedy Griezman gra na swojej pozycji.
0
@Borneo Wiesz mało kto jest wstanie pokonać Barcę u siebie problemem może być absencja Suareza ale będzie Dembele zobaczymy co pokaże.Na Borusue może Luis wróci i strzeli gola.Też inne zespóły mogą stracić punkty zobaczymy jak będzię.
0
@norbi77 gramy u siebie 2 mecze 1 na wyjeździe
0
A co tu jest nieprawdą
1Leo po sezonie może odejśc jak bedzie chciał daje mu to ze jeśli nie bedzie nie zadowolony to odejdzie.
2.Guardiola ma konflikt interesów z Barceloną bo startuje z inną drużyna w LM ma .Po co ma walczyć z silniejsza drużyną.Dawno nie wygrał LM tylką z Barcą ani z Bayernem ani MC tego nie zrobił to jest prawda.
Czy na Valverde jest hejt jest
Czy trenerzey wzajemnie w wypowiedziach się wspieraja i nie podkreślają ze nigdy nie wiesz kiedy odejdziesz z roboty wszystko i tak soafa na trenera-prawde
Czy Iniesta może chcieć aby jego koledzy grali jak najdłużej w Barcelonie)(a Rakitic grać może ale jest za duzo pomocników i potrzeba odświerzenia.prezentuje pewien poziom prawda.
Czy Guardiola doradzał Enrique aby Messi był cały czas na boisku tak.
Niczego tu nie wymyślam
Czy biorąc to co jest napisane w tym artykule moja rada jest taka aby Messi grał krócej i miał też mecze w których by nie grał aby drużyna i zmiennicy mogli pograć i wziąć odpowiedzialnośc gry na siebie co jest plusem aby nie było kto pierwszy poda do leo.Bo jest tak że taki Perez nie gra od miesiąca.Niczego tu nie wymyślam.
Guardiola wymaga aby u niego zawodnicy biegali a xavi ze chcę aby leo grał więcej w presingu.Co jest zgode z załozeniami stylu Barcelony którego uczą.znowu manipulujesz podważajac osobę.
0
@Bagsik88 Guardiola też jest rywalem do wygrania w LM i jest tu konflikt interesów i wcale nie musi chcieć aby Barca wygrała LM.Na Ligę hiszpańską do wygrania trofeum taka gra Barcelonie wystarczy aby miała trofeum czego jej życzy.Po drugie nie chcę podkopywać trenera którego zna a na valverde jest nagonka a trenerzy generalnie się bronią.Jak spytaja też Inieste czy chcę aby odszedł Rakitic to powie aby został bo sie znają itp.Po drugie może nie wpadł na pomysł ze Messi może zejść z boiska wcześniej sam doradzał Enrique aby nie zmieniał Messiego bo tego nie lubi.W tym przypadku jeśli grałby całe mecze Messi nie mógłby grać tak jak mówie bo fizycznie nie dałby rady.Może nie widzi opcji aby zmienić tego nie jest to łatwe .U siebie mówi że zawodnik ma zasówać i nie ma problemu natomiast nie widzi tej możliwości zmiany u najlepszego piłkarza na świecie.Który w każdej chwili może odejść po sezonie.Tak naprawdę trzyma klub w szachu.
0
@Bagsik88 widzę ze lubisz podważać ludzi jak nie masz argumentów Pepa też jako trenera podważysz bo on też każe biegać swoim zawodnikom a po co?Co do Valverde to nie oceniłem go jako trenera.Jak powiedziałem jego sposobem gry też można wygrywać.A jak wszyscy go chcieli zwolnić w zeszłym roku to powiedziałem ze nauczył grać Barcelonę przed bramką i wygrał kilka meczy jak choćby z Lyonem defensywą gdzie kontuzjowany był i Messi, Dembele a Alba miał kartki.Natomiast w tym roku chciałbym zobaczyć efektownie grającą ofensywę jako całość.Bo wtedy od połowy roku do powrotu w tym sezonie Suareza Dembele i Messiego były kontuzje przodu które rozwaliły sezon.W tym sezonie powiedziałem że zespół bedzie w formie miesiąc po kontuzjach tych 3 napastników.Ja nowi się zaadoptują jak napastnicy zgrają sie ze sobą jak trochę złapia forme fiz.Bo nie wszyscy byli w presezonie.Kartki Dembele trochę to rozwaliły.(Ale dostrzegłem też wady spowodowane tym jak gra Messi i możliwością gry wysokim presingiem.Widziałem jak to wygladało z Perezem.(Nie zawsze jest siatka połączeń)Ja daje czas Valverde do końca tych rozgrywek aby sie pokazał jak widzi tą Barcelonę ma w miare kompletny skład.Na razie mówię co mi nie gra .)Natomiast w tym roku pisałem zespół wpierw nie osiągał wyników potem przyszły zwycięstwa ale brakuje jeszcze formy i zawodnicy grają pod formą sa nierówni.Wtedy ocenie czy Valverde to dobry trener i czy jest to dobry trener na Barce.Bo Barca to nie Real styl i piekno gry jest istotne.Valverde chciał grać wysokim presingiem o czym mówił na początku ale kiedy jest Messi proporcje presingu do obrony przed bramką spadają.Xavi czy iniesta mówił że powinni dominować czyli grać wysokim presingiem tak grali valwerde też to mówił przed sezonem.Jak wchodził Perez to tak grali.Ja wchodzi Messi to zwiększa się proporcja między grą przed bramką a presingiem i widze tu problem że Messiemu może niechcieć się biegać za zawodnikami.Też o czym wiadomo nie lubi schodzić z boiska przed końcem meczu.Choć dał się do tego jakiś czas temu przekonać.Nie wiem czy valverde czy inny trener wstanie jest go do tego przekonać.Xavi o tym mówił ale oni mają trochę inna relacje niż z valverde.Co do szkółki jest zwiazana z nazwą i sposobem gry tiki taka i sposobem krótkiej gry.Znam problemy szkółki o których pisano i czasem ogladam mecze szkólki czy to z Ajaxem czy w młodzierzowej LM.Czy lubie oglądać demo danego gracza aby też mieć konkretnie jakiś pogląd jak to typ zawodnika.Wiem że szkółka trochę zmieniała sposób grania ale Kluivet i Valdes mieli wrócić do stylu gry.Valdes nie miał wyników,kłócił się i miał trochę swoich pomysłów które musiały być zaadoptowane do stylu szkółki.To się nie sorawdziło odszedł.Przyszedł trener który gra w tym stylu pojawiły się i zwycięstwa.
0
@BarcaInfo dawno Perez nie grał.
2
@badej60 Griezman nam w pierwszej części uratował tyłek gdzie Dembele Suarez Messi byli kontuzjowani.Ma asysty i bramki na poziomie porównywalnym do tego co w atletico w tym okresie.Nie jest widowiskowy.Musi mieć czas przystosować się.
0
@badej60 Griezman może grać na różnych pozycjach świetny w presingu i może grać na pozycji Messiego jak odejdzie(nie oznacza ze to Messi)
0
@Bagsik88 Na razie xaviemu dobrze idzie i nie oznacza że nie ma racji jako zawodnik.Zawodnicy często zostają trenerami łącząc swoje doświadczenie z teorią. Jak mówię zajmował się w tym w praktyce bardzo długo jak i w teorii obecnie jako trener.Zadaj sobie pytanie czego chcesz czy stylu Barcelony jakiego uczą w szkółce Barcelony czy grania przed bramką .Możesz wygrywać i tak i tylko uczą wysokiego presingu w szkółce i jak Perez zagrał różnicę było widać.Nie ma sensu tego sprawdzać bo jak pisałem czasy się zmieniają piłka jest szybsza.Mniej czasu masz na trzymanie piłki aby przeciwnik do ciebie potrzedł.Dziś trudniej z tego powodu jest być piłkarzem Barcy i Coutinho czy Griezman się przekonują mniej czasu i miejsca.Trzeba więcej walczyć o pozycje.Co to znaczy sprawdz ile biegał musisz biegać tyle ile napisałem już wcześniej.Nie wyznaczają tego km.Obecna barca nie biega jak trzeba w pewnych okresach gry.Wcale podejście do presingu nie musi oznaczać więcej km niż powrót pod bramkę może być różnie.
0
@Bagsik88 niczego nie próbuje wmówić xavi jako trener widzi co jest potrzebne aby grać presingiem bo nie gramy.Guardiola w swojej książce to zdefinował.I sam powiedział co trzeba robić aby być skutecznym w presingu My tego nie robimy.A jeśli by biegsli km to nie biegają jak trzeba bo i nie ma czasem siatki i nie ma presingu.Xavi wie co to Presing bo robił to na boisku przez całą karierę przechodził szkolenia i prowadzi też swój zespół.Uczył się tego w szkółce w Barcelonie nie ma co go podważać bo to śmieszne.Pep wprost powiedział gdyby Leo biegał jak u niego miałby kontuzje czyli wprost powiedział że się biega.Biegania nie wyznaczają km ze masz dziś przebiec tyle a tyle tylko to aby udało się założyć presing i stworzyć siatkę podań a jak się nie uda niepprzechwycić wrócić do obrony i starać się odebrać piłkę.Dalej można biegać mniej niż przeciwnik.Który biega za piłką.Pamiętaj ze problemem nie jest granie u nas tylko na wyjeździe gdzie kibice własny stadion dodatkowo motywują i przeciwnik mocniej walczy i naciska.Dlatego przegraliśmy w Romue czy Live.Tam wygrać jest trudniej.