0

@yoli tak poradzą sobie.Najbardziej mnie martwi brak Dembele na Real tak to Zidan kompletnie nie wie kto wyjdzie w ataku i jaki jest plan.Dziś miał grać Suarez griezman i messi a wyszedł Dembele.Może zagra w reprezentacji, Francji choć nie wiem czy jest powołany.Bo chyba lenglet z Griezmanem.Dobrze że jest Perez Ansu i Griezman jeszcze.Trochę ich jest.

0

@yoli tzn.Z tej 2 to rakitic spokojnie może na stoperze grać bo kiedyś grał.W środku jest sporo zawodników a on złspałby minuty.De jong to mógłby grać jak naprawdę byłby problem kartki kontuzje dodatkowo.

1

@miho po 3 bramkach stracili ciśnienie na grę i zaczeli się bawić a i tak coś Messi ustrzelił.Zespół łapie formę i takie wachania formy się zdażają potrzebny jest czas.

0

@yoli jeszcze jest Rakitic i de jong

0

Najlepsze awans na 2 miejsce i utrzymanie 2pkt do lidera.Wynik 4:0 Postęp zespołu i wieksza swoba gry i efektowne akcje i brak kontuzji.
Najgorsze -sędzia i czerwone kartki ,brak dalszych minut dla Dembele.(dobrze ze jest Perez , Ansu i Griezman)Choć może zagra w reprezentacji Francji jeśli jest powołany.Sytuacja stoperów choć jest Rakitic i De jong ewentualnie i chyba jeszcze 1 dobry stoper.Szkoda że Griezman nie pograł ale grał dużo i przerwa mu dobrze zrobiła pogra w reprezentacji.Dobra decyzja Valverde.

0

@catalanian09 jak będzie siedział na ławie formy nie złapie a mówił ze brakuje mu ogrania..Nie miał presonu a złapał kontuzji.Niedawno grał po 40 min.Powinien łapać min za chwilę mecz z Realem.

3

@MrCule_X on mówi o szerszym okresie o wielu prezydentach nie osobie.Znaleźć zmienników za ekipę Guardioli to nie jest takie prostę.Zwłaszcza że są czasy że żaden z klubów nie chcę pozbywać się zawodników mają też kasę a to od szejków a to z tv jak w lidze angielskiej.U nas Szejka nie ma.Nie jest łatwo przekonać niektórych zawodników niektórzy nie chcą siedzieć na ławce wybierając juve jak z de ligtem.Styl gry z uwagi na to że jest mało czasu na posiadanie pilki i miejsca weryfikuje nawet najbardziej zdolnych i utalentowanych zawodników.Przekonał się o tym Coutinho czy obecnie Griezman.Wymiana pokoleniowa jest trudna i w Realu też nie trwa dzięń sezon może trwać lata.Mamy drużynę ,gdzie są młodzi ,którzy kosztują i starych którzy mają w swojej karierze najdroższe kontrakty z uwagi na pobyt w klubie, czyli są na końcu kontraktu.Zmienia się infrastruktura szkółki, budynków klubowych.Zbudowano nowy stadion dla szkółki ,wyburzają stadion i przebudowują główny.To będzie służyło na lata.Jeśli chodzi o kadrę jest znakomita zarówno jeśli chodzi o starych zawodników jak i nowych.Jak słychać to nie jest koniec i proces wymiany będzie trwał.To świetnie ze budżet ma się przy tej wymianie dobrze.Gdyby nie kontuzje od połowy ubiegłego sezonu to tryplet Barcelona by zdobyła.Wystarczyłoby że Dembele był zdrowy w formie. To nie jest tak że drużyna niczego nie zdobyła.Wygrała ligę i to z rekordową przewagą nad Realem.Nie wygrała LM.Nie można jedna zarzucić ze ten klub się nie rozwija czy nic nie zostanie dobrego po rządach Bartkach wciąż za jego kadencji Barca może wygrać LM.Na pewno jego następca będzie miał w 80% nową drużynę nową infrastrukturę,swietny budżet,dobry zespół i przebudowę stadionu w trakcie to nie jest mało!!!To nie jest normalny okres ,kiedy prezes pilnuje aby zespół miał skład tip top.To czas gdzie jest przebudowa infrastruktury i wymiany pokoleniowej, gdzie znalezienie godnych nsstępców jest mega trudne ,jasne że nie wszystko będzie działać.Nawet Messi rozumie w jakim momencie jest Barca i wie że zespół musi jeździć ,aby na to wszystko zarobić.Doskonale wię że forme będą robić w sezonie teraz jest trudniej bo przód miał kontuzje .Tak naprawdę od dziś trener może zgrywać atak z resztą.Wracając do formy tak naprawdę w super formie muszą być w 2 cz. Sezonu teraz muszą nie przegrać na wszystkich frontach co realizują.Formę robią.

0

@Dillu rozumiem ,tylko valverde ma 4 kluczowe mecze -2 z nich się odbyły.Pierwszy na wyjeździe aby przełamać passę.Drugi z interem aby ułożyć sytuacje w grupie.Dziś aby zgubić tych co się da i nie stracić dystansu do Realu.No i mecz z Realem po to aby zostać liderem.do tego czasu musi zgrywać i bazę i zmienników.Aby być gotowym na mecz z Realem.Nie jest to za dobry mecz na kombinowanie.Trzeba być pierwszym w lidze.Valverde nie będzie dziś ryzykował.No chyba ze ma jakiś wybitny pomysł.Ale na mój gust priorytet to wygrana ,zgranie i szlifowanie formy.Dla mnie to on nie zaryzykuje o ile nie ma na coś pomysłu.

2

@CuleB nie będą mieć przewagi fizycznej jak zaczna od początku.Najpierw brudna robotę musi zrobić Griezman i reszta aby ich zmęczyć.Potem wchodzi na zmęczonego przeciwnika Dembeleci kiwa ich jak chcę.Albo vidal robiący presing na wolniej biegającym przeciwniku.

0

@Dillu dziś jest ważny mecz zapewniający spokuj, a nie ma Lengleta.Valverde nie będzie tu eksperymentował.Wygrana to dla niego priorytet.

0

Myśle że przerwa Lengletowi dobrze zrobi i na Real niech wyczyści kartki .Todbido powinien też grać ,choć to nie najlepszy moment.Ansu powinien wejść ale na krótko jeśli juz, z uwagi na kontuzje aby nie ryzykować.Jak wróci mocniej po przerwie kadry i potrenuje w przerwie będzie bezpieczniej. lepiej dać te minuty Dembele ,który po kontuzji złapał już minuty.Nie jest w złej formie .Mniejsza szansa że skończy sie to kontuzją.Choć to Dembele.

0

@lukas992tak nie miałbym nic przeciwny Rakiticowi w tym układzie.Czy miałby zostać sprzedany z uwagi na cenę jak nie będzie grał cena pójdzie w dół,czy miałby zostać powinien grać aby być ograny.

10

@Trojux Zobaczymy jaki będzie skład ale nie da się rozpatrywać 2 połowy bez pierwszej. Vidal i Dembele mieli łatwiej bo weszli na podmęczonego przeciwnika.Niewiadomo jakby grali w pierwszej połowie i czy mieli by taką dynamikę w drugiej.Ten wariant zmiany w drugiej połowie jest dobry, grają wszyscy i nie będą zajechani.Beda głodni gry. Pierwsza połowa to zmęczenie przeciwnika 2 to wejscie dynamicznych zawodników i wygranie meczu o ile nie uda się strzelić bramki w 1połowie.

1

@SeeleyBooth dokładnie ,wpierw szanse powinna dostać szkółka jak nikogo nie ma to dopiero z zewnątrz.No chyba ze ktoś pokroju Ronaldinho jest dostępny.To nie ma co gadać.Choć jak mówie podstawa to Puig, Arthur, de jong rezerwa Roberto, kogoś można ściągnąć bo jest mało jeśli 2 odejdzie a może i 3(rakitic ,vidal wypożyczenie Alenia)

0

@Avada Kedavra co nie oznacza że Arthur nie może być w elemencie strzału lepszy.
Strzały on ma.Co może być istotne bo z dystansu wyciągnie trochę defensywę . No i może trochę tych meczy wygra w sposób xavi iniesta tego nie mieli.Arthu za żadko się na strzały decydował oby był bardziej odważny na tym polu.

2

@SeeleyBooth mówi się też o Fabianie z Napoli ja bym jako 3 obok Arthura i de Jonga wstawił Puiga .Sprzedał Rakitica bo nie może taki zawodnik siedzieć na ławce.Wypożyczył Alenie aby grał i obserwował jak się rozwija.Roberto daje bezpieczęnstwo bo gra na 3 pozycjach a nam się kontuzje przytafiają.Co do sprzedaży vidala tylko jak będzie ktoś ciekawy w zamian i super oferta by przyszła.Ndobele to chyba co kontrakt podpisał.Wydaje mi się że busi to jeszcze sezon będzie grał chyba że grać będzie tragicznie.Vidal fajnie grał piłą może go valdek będzie częściej wystawiał a nie tylko na fizyczne zespoły.

Wyciągnięcie zawodnika czasami trwa dłużej jak z Coutinho, Griezmanem obecnie z Neymarem a czasem to niemożliwe jak z lewym.Nawet jeśli Busi będzie grał rok dłuzej przygotowania powinny się zacząć wcześniej i starac sie trzeba o 2-3aby chociaż 1 przyszedł.

0

@SirBobby tak czytanie o valverde robi się nudne. Monotematyczne, a i tak nic tu się nie zmieni ,bo mogą go zmienić po przegranej lM raczej dopiero w pół finał. Pewnie latem byli by dostępni jacyś rozsądni trenerzy.Tu sie jakaś panie stypa przez rok zapowiada.Słabe to.

0

@blondasek valverde ma wreszcie cały skład praktycznie zdrowy.Musi ich zgrać a część musi się zaadoptować jak de jong i Griezman .Arthur potrzebował roku aby okrzepnąć.Od połowy zeszłego sezonu są kontuzje środka i ataku do dziś.Po denisach Ardach nie miał składu w pierwszym roku tak naprawdę teraz dostał ten skład i jest wreszcie zdrowy.Zobaczmy co z nim zrobi.Musi ich zgrać i nauczyć grać wysokim presingie. Bo nie zawsze to działa.Dsamy mu szanse jeśli nie wygra lM odejdzie.Jestem za aby trener nowy przyszedł ale niestanie się to przed odpadnieciem z LM dlatego proponuje dać mu szanse.

2

Miło czyta się taki skład na jutro.Super że przód i Alba jest zdrowy.Smutne że wieje tu takim pesymizmem.Pomimo świetnych więsci.Niech grają robią formę, oby tak trzymać i zero kontuzji. Jeszcze Firpo dołaczy w zasadzie komplet bo na Umtiti nie liczę.Ale zdrowia mu życzę.

0

@zenoowity i jeszcze 2 sprawy psg nie chciało go sprzedać i nie realne ceny podawało zawodnicy nie mieli tu nic do rzeczy Szejk chciał Neya.Teraz Psg nie majś nic do gadania 170 mln albo zawodnik plus kasa.Co do sfinansowania barca moze wziąc krotkotrwałą pożyczkę.No i starszemu Rakiticowi proponowali 100mln.Uważasz ze za młodszego Griezmana będą chcieli dać 50 mln;)

0

@zenoowity Barcelona nie jest biednym klubem i moze sprzedać Rakitica i vidala pewnie wypożycz Alenie i dojdą zyski z LM i zdobyła też nowych sponsorów zarówno w usa jak i japoni.Wcale też nie musi sprzedawać go do Psg a moze go sprzedać do Chelsea,Mu Mc .Tylko kogo kupi psg na miejsce Neymara.Griezman jest bardzo dobry.Wyceniam go jak Coutinho choć na razie Francuz jest dla mnie lepsxy strzela asystuje broni coś czego nie robi Messi. Jest dla Barcy lepszym wyborem.

0

@zenoowity niekoniecznie Neymar kosztowałby 170 mln przy sprawie Bosmana jeśli dołożyłby 20 mln co chciał wcześniej cena spada do 150.Niezapomnijmy ze Barca kupiła Griezmana w promocyjnej cenie. Jego normalna kwota o której mówiło atletico to 200 mln bo taka był klauzula.Rzeczywista cena to była140 mln mistrz swiata.Coś jak Coutinho.Atletico nie chciało go sprzedać.Za koszt realny z Barcy pewnie110 -120mln nie mniej.To zależy jakie statystyki będzie miał Griezman na razie nie są złe.Coutinho kupiony nie pamiętam 140 cena jaką Bayern chcę kupić 120mln.Wartość jego aż tak strasznie nie spadła.W sumie dopłata była by niewielka.Pół roku temu miałem pomysł aby Griezmana wymienić w 2022 z Mbappe.On chciał trofea jeśli się xgodzi odejść to tylko w sytuacji kiedy coś tu wygra chyba że będzie grzał ławę jak Rakitic.

0

@zenoowity jeśli te 170będzie obowiązywać to psg nie bedą mieć nic dogadania.Może będą chcieli go wziąć raz że mówi po Francusku a tam wymagają nauki od zawodników.Dwa jako reprezentant Francji tam może być świetne miejsce dla niego .To że w Barcelonie może mu nie iść nie oznacza że nie pójdzie mu we Francji.Coutinho w Bayernie jest tego przykładem.Z perspektywy wieku to jest to samo.

Trzeba też dać czas Griezmanowi nie jest efektowny ale bramki i asysty zdobywa i te bramki jego były w obu meczach ważne.Po pierwsze i na wyjeździe, gdzie Barcelonie nieszło no one były pierwsze.Zalicza też asysty nie traci piłki.Gra piłą to czego mu brakuje to odważnego wejścia w pole karne.Jak jeszcze lepszego poruszania aby mieć dogodne sytuacje do zdobycia bramki.

0

@LuisSalvano oni po prostu mieli taki cel,aby go nie sprzedawać.Chcieli go mieć u siebie,zawodnik naciskał a oni chcieli pokazać innym ze to nic nie da.Na pewno tylko zastanawiam sìe czyim z kosztem.Bo kiedy odszedłby Messi,Suarez.Wtedy kadra byłaby Dembele,Perez, Neymar ,Griezman i Fati myślą o Mbappe pewnie za Suareza.Tylko to i tak jest za dużo ich. Suarez z Messim to 2 lata no może Suarez rok.

6

Na mój gust on ma w Barcelonie swoich kumpli w postaci Griezmana, Lengleta czy Umtiti i dobrze mu w Barcelonie. Słabo stoi z jęz o czym mówił Griezman że będzie z nim pracował nad tym .Bez jęz Dembele wcześniej czuł się samotny.Teraz się zaaklimatyzował i mu zależy, stąd dobry presezon niestety kontuzja.

0

Zdaje mi się że przegrał mecze z bvb i interem o ile się nie mylę.Słabo zachowywał się na ławce i nie do końca uczył tego co szkółka.Można mieć swoje zdanie ,kwestia czy jest mądre i czy ma negatywny wpływ na wychowanków także opinie o klubie.Szef ma prawo do decyzji, bo jest odpowiedzialny za pieniądze klubowe.Kłucił się z Kluivertem a nie Bartkiem.Czy opowiadanie że rządzi drużyna może tak może nie.Nazbierało mu się w krótkim okresie.Mimo wszystko nieznamy drobiazgów w tym wszystkim a one są istotne aby ocenić decyzje zarządu jeśli odejdzie.Na zewnątrz zachowanie valdesa nie budziło zaufania a było kontrowersyjne.

1

@Yoshi94 Póki jest w formie strzeleckiej to taktycznie nie było by to dobre.Zwłaszcza że Griezmanowi brakuje zabrania się z piłką w pole karne i potrzebuje czasu aby się zaadoptować.W pierwszej połowie trzeba ich zmęczyć tu robotę powinien robić Griezman.Od 60 min powinien wejść szybki Dembele i agresywny Vidal.No i Suarez podobnie jak i Messi to potrzebują gry bo zaczeli później sezon i byli bez presezonu z zespołem obaj potrzebują gry.Zespół musi się też zgrywać.Zbliżają się mecze z Realem.A będzie przerwa na reprezentacje.

0

@LuisSalvano jak dołozy 20 mln wyjdzie i 150

1

@PawelLeo niekoniecznie, żona zabrała dziecko i wróciła do Barcelony prowadzić sklep.Już w MC jest szykowany zmiennik.A on jest z 2 dzieci.Do Barcelony wróci na mój gust, 3 dzieci nie zostawi.Mówił ,że będzie trenerem w szkółce.Może kiedy zatęskni za dużym stadionem wróci do pierwszego zespołu.Ale pewnie bez swoich byłych graczy ,tylko do nowego zespołu.Bo jedną z przyczyn odejścia to był brak pomysłów.Musieli być to nowi ludzie aby miało to sens dla niego.De jong ,Arthur, fati,Firpo,Griezman,Dembele,Lenglet,Semedo- tych ludzi nie trenował.Na mój gust jeszcze kilku musi odejść i kilku przyjść.Jeśli byłby to nowy projekt o ile nie bałby się bo ma co stracić to może wróci.

0

@panczo Zgadzam się z Toba w wielu kwestiach. Tylko trzeba jeszcze wciąc kilka rzeczy.Paco wprost w wywiadzie powiedział cieżko rywalizować jest z Suarezem i jest to w praktyce godzenie się na siedzenie na ławce czego nie chciałem.Chciałem grać.Zgoda tutaj że jest to świetny zastępca Suareza.Może i następca trzeba byłoby dać mu szanse.Ponieważ klub zdawał sobie sprawę że Suarez ma problemy o których piszesz a nie znajdzie wartościowego zmiennika to wzieli Griezmana który może go zmienić na kilka meczy.I choć to nie ideał to 2 bramki jako napastnik za Suareza strzelił.Co waźne nie siedzi na ławce w przypadku zmiennika typu Paco.Problem jest taki że się Griezman z bardzo różnych powodow adoptuje się i potrzebuje czasu.Docelowo będzie kiedyś grał tam gdzie Messi a za Suareza może przyjdze Mbappe zastapić o czym mówili w kontekście Neymara że nie kupią.W 2022 kończy mu się kontrakt i nie chcę podpisać kontraktu z Psg jeśli udało by się go namówić jak Rabiotta to czemu nie.Co do Ronaldo on nie grał sam, miał Benzeme który robił mu miejsce i dogrywał.Był Suarezem w stosunku do Messiego:)co do decydujących meczy to w zeszłym sezonie pod nieobecność Messiego Suarez wzioł na siebie odpowiedzialność za mecz z Realem.W środę mecz z interem, który jest kluczowy bo raczej Dortmund wejdzie wcześniej też mecz na wyjeździe wzioł na siebie co było problemem, kiedy go nie było.Co do meczy na wyjazdach może się mylę wydaje mi się że zespoły potwornie walczą oni kariery grają dla takich właśnie meczy.Dlatego Barca na wyjazdach będzie zawsze mieć ciężko.U siebie stadion robi swoje.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?