0

@maatiixx człowieku jaki brednie przesledz sobie sytuację lotniska w Berlinie i sprawdź sobie ile ludności ma Berlin ile ma Warszawa.O ile udało im się zwiększyć loty.
Port lotniczy Berlin Brandenburg im. Willy'ego Brandta (niem.
47 m n.p.m. W 2023 port lotniczy obsłużył około 23,1 mln pasażerów.
Liczba mieszkańców Berlin- 3, 88 mln
Warszawa 1, 88
Podsumowując Berlin zwiekszył do 23 mln przy 2 krotnie większej polpulacji bardziej zasobnych mieszkańcach. A pis powiadał o 50 mlln;)
Gust przewiduję spadek ludności z 36, 7
Do 30mln , 4
https://forsal.pl/gospodarka/demografia/artykuly/9287989,ilu-osob-bedzie-mieszkac-w-polsce-do-2060-roku-gus-podal-porgonze.html

Ogromne inwestycje w regionalnych lotniskach mówiąc wprost to konkurencja dla cpk.Kto z Wrocławia będzie chcial jechać do cpk jak ma szybciej i taniej na lot z własnego miasta.
https://www.money.pl/gospodarka/lotniska-regionalne-wydadza-m

Inflacja 17% za pis wzrost kosztów energii odbiło się na możliwościach Polaków i wiele firm jedt irzez to zanknielo się na dodatek faktyczną inflacja to 25% bo rząd dopłacał do energi.Gdyby nue to inflacja byłaby na poziomie 25% jak na Węgrzech.


Po wojnie w Ukrainie, znaczna część obywateli tego kraju może wyjechać z Polski. Coraz mniej Ukraińców deklaruje chęć powrotu do ojczyzny, a wielu rozważa emigrację.
Oto kilka aspektów tego zjawiska:
Coraz mniej Ukraińców planuje powrót:
Badania wskazują, że tylko 16% pracowników tymczasowych z Ukrainy deklaruje chęć powrotu do kraju po wojnie.
Znaczący wzrost osób nieplanujących powrotu:
Jednocześnie aż 62% badanych nie planuje powrotu do Ukrainy, co stanowi znaczny wzrost w porównaniu do poprzednich lat.
Więcej osób rozważa emigrację:
Badania wskazują, że co czwarty Ukrainiec i co piąta Ukrainka rozważa emigrację po zakończeniu wojny.
Emigracja do Polski:
Eksperci przewidują, że po zakończeniu wojny ponad milion Ukraińców może przyjechać do Polski, pisze Money.pl.
Podstawy do emigracji:
Mieszkańcy regionów wschodnich, najbardziej dotkniętych wojną, są bardziej skłonni do emigracji.
Potencjał emigracji do innych krajów:
Niektórzy Ukraińcy rozważają emigrację do innych krajów niż Polska, pisze Business Insider Polska.

Proces starzenia się Polaków
Prognozy:
W 2030 roku liczba osób w wieku 60 lat i więcej w Polsce ma wzrosnąć o 3,9%. Do 2050 roku liczba osób powyżej 60 roku życia może wzrosnąć do 13,7 miliona. W 2050 roku współczynnik zależności osób starszych ma wzrosnąć do 56,7%.

0

@SirChuck ale Flick jeśli chodzi o spalone to robił to w letnim Oregonie inigo tego nie grał i tam mieli czas aby to przetrenować tu w zasadzie masz to w locie.w zeszłym sezonie Araujo popełnił błąd z psg i tyle choć we wcześniejszym meczu uratował Barce z drugiej strony robiąc wślizg ratując przed utratę bramką.Jeśli ktoś miał szansę na uratowanie to on ale było to po zasięgiem każdego obrońcy.Raz idzie raz nie.Ja bym dał mu presezon i zobaczył jak to będzie funkcjonowało niech go przygotują.

0

Po pierwsze Warszawa podpisała na cpk umowy na 700 mln za obecnej koalicji.Dostali zgodę środowiskowa na budowę cpk czego nie miał pis.Jeśli ktoś tu chce budować a nie opowiadać banialuki o budowie a trwoni kasę to był to pis.
Poza tym cpk w wersji pisowskie to iracjonalny projekt.
Warszawa wywaliła ogromne pieniądze na Okęcie .Wersja cpk pisu była absurdalna
1 nie przewidzieli kupno floty szkolenia pilotów aby to cok moglo się rozwijać.
2 chcieli irracjonalne szybkie koleje do cpk z mniejszych miejscowości.Cxy ktoś się zastanowił ile będzie kosztował bilet i czy to się zwróci.....Bo to są ogromne koszty.Noe wiem ake czemu mamy jeździć na lotnisko ;) to absurd. Jak w pociągu będą 2 rodziny jechać na cok to maks.Czemu dla 5% pasażerów wszyscy mają jechać na lotnisko;) zwłaszcza że loty dalekie to 5% wszystkich lotów a miasta maja swoje regionalne lotniska które każe Sue rozbudowuje.
Dalej Berlin ma 2 krotnie więcej ludzi a obsługuje 23 miln i udało mu się pomimo zamknięcia starego lotniska zwiększyć bardzo mało o nowych iasazwrów. Zaliczenie gigantomania pisowskie ze znajdą tyle oasazerow to absurd.
Urząd statystyczny orzewiduje spadek demografia do 2060r do 30 mln już jest spadek bo było 38 mln jest 37, 6 mln.
Inflacja strasznie ograniczyła zasoby ludzi niech mi ktoś piwie czemu Warszawiacy nagle maja latać więcej?zwłaszcza że po wojnie część ukraincow pojedzie dalej a część wróci na Ukrainę. Społeczeństwo się starzeje.Co emeryci będą więcej latać po inflacji przy tych cenach energi.
3 rzeczy z cpk które dobrze robi koalicja to 1.stopniowe zwiększanie cpk zgodne z ewentualnym zwiększeniem ruchu.
2 kupno floty 80 airbusów ma być kupionych
3 będą robić pod cpk zwiększenie ruchu na Okęcie ani cpk nie było martwe.
Dodatkowo komunikacja szybkich kolei powinno być między miastami bo ludzie jadą do innych miast a na lotnisko może raz w roku zwłaszcza że są lotniska regionalne które się powiększają.
Pomysl pusiwcow jest absurdalny z cok Iza tym pomysłem nie byłem. Natomiast po pojawieniu koncepcji już tak.A tyczy się to mnie bo jestem z wawy I bliżej mi na Okęcie niż do cpk i koszty taxi na lotnisko będą większy.Trzeba też dodać że Modlin ma tanie linie lotnicze i będzie odbierał klientów cpk.Projekt pusu był iracjonalny.Obecnie modlin rozmawia z różnymi tanimi liniami.

0

@maatiixx chłopie
Warszawa wywaliła ogromne pieniądze na Okęcie .Wersja cpk pisu była absurdalna
1 nie przewidzieli kupno floty szkolenia pilotów aby to cok moglo się rozwijać.
2 chcieli irracjonalne szybkie koleje do cpk z mniejszych miejscowości.Cxy ktoś się zastanowił ile będzie kosztował bilet i czy to się zwróci.....Bo to są ogromne koszty.Noe wiem ake czemu mamy jeździć na lotnisko ;) to absurd. Jak w pociągu będą 2 rodziny jechać na cok to maks.Czemu dla 5% pasażerów wszyscy mają jechać na lotnisko;) zwłaszcza że loty dalekie to 5% wszystkich lotów a miasta maja swoje regionalne lotniska które każe Sue rozbudowuje.
Dalej Berlin ma 2 krotnie więcej ludzi a obsługuje 23 miln i udało mu się pomimo zamknięcia starego lotniska zwiększyć bardzo mało o nowych iasazwrów. Zaliczenie gigantomania pisowskie ze znajdą tyle oasazerow to absurd.
Urząd statystyczny orzewiduje spadek demografia do 2060r do 30 mln już jest spadek bo było 38 mln jest 37, 6 mln.
Inflacja strasznie ograniczyła zasoby ludzi niech mi ktoś piwie czemu Warszawiacy nagle maja latać więcej?zwłaszcza że po wojnie część ukraincow pojedzie dalej a część wróci na Ukrainę. Społeczeństwo się starzeje.Co emeryci będą więcej latać po inflacji przy tych cenach energi.
3 rzeczy z cpk które dobrze robi koalicja to 1.stopniowe zwiększanie cpk zgodne z ewentualnym zwiększeniem ruchu.
2 kupno floty 80 airbusów ma być kupionych
3 będą robić pod cpk zwiększenie ruchu na Okęcie ani cpk nie było martwe.
Dodatkowo komunikacja szybkich kolei powinno być między miastami bo ludzie jadą do innych miast a na lotnisko może raz w roku zwłaszcza że są lotniska regionalne które się powiększają.
Pomysl pusiwcow jest absurdalny z cok Iza tym pomysłem nie byłem. Natomiast po pojawieniu koncepcji już tak.A tyczy się to mnie bo jestem z wawy I bliżej mi na Okęcie niż do cpk i koszty taxi na lotnisko będą większy.Trzeba też dodać że Modlin ma tanie linie lotnicze i będzie odbierał klientów cpk.Projekt pusu był iracjonalny.Obecnie modlin rozmawia z różnymi tanimi liniami.


0

Dobry pomysł to z pieniędzy zarekwirowanym ruskim odbudować Marywilską i wypłacać odszkodowania.

2

@Szymemdymek Andreas za Martineza .Martinez jest za wolny i za niski na topowe zespoły.

0

@SirChuck ale jak może dojechać nie przeszedł presezonu i z mostu wszedł na granie w drugiej Rudzie gdzie grasz już na poziomie pół finałów.Na razie o nim nie piszę.Bo powinien przejść presezon powinien trenować te spalone i wyprowadzanie.Po prostu trzeba to potraktować jak powrót do formy.Są zawodnicy którzy dochodzą obrazu a są zawodnicy którzy potrzebują więcej czasu.np Dembele potrzebował więcej czasu.A Andreas w zasadzie odrazu jest w firmie.fermin wraca bardzo powoli wpierw walczył potem pojawiły się asysty a dopiero teraz wszedł i strzelił bramkę bo strzał on ma.z Realowi strzelał kiedyś bramki.A on wrócił przed kontuzją Araujo.Oedri wrócił błyskawicznie.Martinez i tak to jest zawodnik na jeszcze 1 sezon i trzeba szukać stoperów na kolejny sezon kwestia Andreasa to kwestia wzmocnienia fizycznego aby te kontuzje go nie dotykały. Dobrym rozwiązaniem jest wzięcie taha jeśli odszedł mialby za rok Martinez bo on będzie biegał tylko wolniej.Ta mecze ligowe cz z częścią ligi mistrzów to on się nadaje ale na pół finaly LM potrzebny jest wzrost i szybkość.Co do defensywnego pomocnika nie kupowałbym nikogo z uwagi na Bernala.Dalbym mu się pokazać.Co do de janga to powinien więcej prostopadłych piłek grać.

0

@Kozinho. Nie wiem o co chodzi

0

Zamykamy ruski konsulat za ppdpalenie przez Rosjan Marywilskiej.
https://wiadomosci.wp.pl/rosyjski-sabotaz-na-marywilskiej-jest-reakcja-msz-7155849326201344a

1

@LOPEZ16 a on grał kurczę bo go w tv nikt nie pokazywał

1

@catalanian09 nie to problem cubarci i Martinez są
A .niscy Martinez ma 182 Cubarci 184 gdzie zawodnicy interu meli i po 193cm to autostrada z rzutów różnych. Obaj obrońcy stracili 6 bramek w meczu Z Interem I Realem w pierwszych polowach a Martinez dołożył z Realem swój indywidualny błąd.
B są wolni biegają po 31km a taki Mbappe biegał po 34km w meczu z Barcą i strzelił 3 bramki.Dla porównania Andreas biega 34 km i ma 178 wzrostu i udało mu się zablokować podanie viniego dlatego że jest szybki i był wstanie dogonić viniego z piłką.W przypadku Cubarsiego z Interem był wolny i zrobił karnego .
Bolesna prawda jest taka że inigo Martinez i Cubarsi to zawodnicy na la ligę oprócz szybkiego ataku Realu ( Mbappe vini Endrick, oraz na pozostałych półfinalistów LM plus szybki live.Niestety potrzebujemy taha który świetnie gra piłką ma 195cm I biega 35, 8.Ba granie wysoka obroną przy nieudanym spalonym Martinez i Cubarci nie naprawią błędu taki tah czy Andreas , balde czy kounde 34km maja szanse jeśli ktoś z boku pójdzie z piłką.

0

@snupson być może gdyby zacząl uprawiać piłkę nożną od dziecka w klubie przy szczęściu do transferów .Bo i tu trzeba mieć szczęście mógłby być bardzo dobrym zawodnikiem.My potrzebujemy taha który ma siłę wzrost szybkość i rizgrywqnie czyli umiejętności.

0

@Gall przewidywanie kończy się tym że do przerwy straciliśmy 6 goli.Jeśli źle założysz pułapkę ofsajdową to ci zawodnicy nie zdąża za zawodnikiem i nie naprawią błędu.Poza Andreasem.skonczy się jak z karnym Cubarsiego .Inigo też dziś stracił piłkę i kosztowało to bramkę.Jeśli chodzi o Araujo christiansen jest szybszy. Araujo jest po długiej kontuzji bez presezonu na dodatek tak naprawdę wraca na 2 cz sezonu.My potrzebujemy taha jest jeszcze szybszy i ma 195cm I dobrze rozgrywa.Z Martinezem i Cubarsim w meczach z live , psg Realem czy Interem Arsenalem będziemy tracić bramki.Bo na nich zwyczajnie niebie maja parametrów.i co chcesz przewidzieć że zawalisz spalonego;)

0

@zadafcb to wejdzie Fort widziałeś jego podania

0

@626 aktualnie powinien odejść i tak pogra 1 rok.Nie rozumiem słowa oewny.zno chyba że na ka ligę poza szybkim atakiem Realu gdzie wbili nam 2 gole i dziś po jego stracie opadł gol.A w meczu z Interem Straciliśmy w 1 polowach 4 bramki.on nie nadaje się na inter szybki live , Dembele zrobi z niego miazgę i zapewne Arsenal.On biega 31km a Mbapoe dziś biegał 34 km .Jeden źle zrobiony spalony i nie jest wstanie dogonić gościa z piłką.Pewny to jest Andreas który zablokował podanie viniego.ztylko on top speed ma 34 km jest też dużo wyższy .Inigo ma 182 w meczu z Interem gdzie 3 gości ma powyżej 193 cm to jest potencjalną bramka z rogu.To samo Cubarci....

0

@D10SLEO lider:) ma prawo:)

0

@snupson nie są jeszcze na sporo część zespołów LM oprócz live które jest szybkie oraz pozostałe 3 polfinalustów LM.Nue wiem jak poradziliby sobie z hakandem on biega 36 kmi jest od nich i wyższy i silniejszy i tu tah powinien go kryć.

0

@Grubson tah 35, 8 km.Dziś Mbapoe biegał 34km czyli jest w zasięgu Andreasa i tah.Oczywiści I Balde.natomiadt kounde też biega 34 km Martin jest za wolny biega 31 km.....

0

@gaq tzn ja mówię na przyszłość to nie są ludzie na szybki atak RM ani pół finaly LM
Cubarci z Interem spowodował karnego bo jest za wolny ......Taki Andreas miałby większe szanse.Z nim przy złych spalonych jest szansa że dogoni i zablokuje.Bo biega po 34km.
Na dodatek Martinez ma 182 cm a Cubarci jest nie weekend wyższy jak oni mają walczyć z trzema zawodnikami interu po 193cm.Gdybyśmy nie wiem zagrali na 3 stoperów Andreas tah , Araujo to różne z Interem były by pod kontrolą.Oczywiścue Araujo bez presezonyupo długiej kontuzji nie gra dobrze i trafia obrazu na 2 cz sezonu która jest decydującą i to nie jest prostę.Ale z tak wysoką defensywą mielibyśmy orzy różnych większe szanse.A tak zostaliśmy skarceni.Natomiast i igo z Cubarcim są świetni na ka ligę i spora część zespołów ligi mistrzów ale nie na Real i nie na 1 czwarte LM a pewne i Live dalby im radę bo grają szybko.

1

@masik86 qraujo jest po długiej kontuzji i bez presrzonu .To nie on w nędzach z Interem I Realem stracił 6 bramek.Rizwiazanie jest tah 35, 8 km I wzrost 195cm.Co do Araujo musi przejść presezon ....Ale to tah jest konieczny.Martinez I Cubarci to nie są ludzie na atak Realu czy pół finał LM.Na la ligę są super.

0

@zibiku co ci boczni obrońcy to stoper ma najwieksza szanse zdążyć zablokować napastnika Jak szalony nie działa.Mbappe biegał dziś 34km Martinez z Cubarcim 31km z czym do ludzi.Dzis Andreas zdążył zablokować podanie ale on biega 34km

2

Co do punktu 5
Jak Cubarci i Martinez mają mieć plan B w sytuacji kiedy nie łapią na spalone.
Mają zdążyć za Mbappe który dziś biegał 34 k jak obaj biegają po 31 km .Martinez i Cubarci stracili 6 bramek w meczach z Interem I Reakem a jest szybki endrick i Vini.
Jak Flick chce poprawić defensywę całą drużynę skoro tylko stoper może baprawić spalonego.Dodam że Andreas zatrzymał podanie Viniego który podawał na gola .Dlaczego bo biega 34 km i ten zawodnik ma plan B. Martineza I Cubarsiego może wyprzedzać zawodnik z piłką....Obawiam się że Martinez z Cubarsim na ja ligę starczą ake nie na pół finały LM czy ten skład ataku Realu.

0

@SirChuck chce tylko zauważyć że para Martinez- Cubarci straciła 6 bramek w 1 połowa meczów z Realem i Interem......

1

Dobre - prawdopodobne mistrzostwo
Słabe - niestety Cubarci i Martinez to nie są ludzie poza la ligę.
To są ludzie którzy biegają góra 31 km na h.Mbappe biegał dziś 34 km.Czyli szybciej niż wykręcił Martinez czy Cubarci.A jest jeszcze vini czy Endrick.
Ta para straciła w pierwszych polowach z Interem i Realem 6 bramek!!!!
Do tego są niscy.
Trzeba zauważyć że oara Martinez Cubarci kiedy nie uda im się złapać na spalonym nie mają planu B.
Dziś Andreas piwstrzymał podanie viniego gdzie mógł być dla Realu gol.To jest plan B.Tylko różnica jest taka że Andreas ma top speed 34 km.Czyli on ma plan B .Niestety Martinez I Cubarci to nie są zawodnicy na szybki atak Realu i pólfinalustów LM i taki Dembele zrobiłby z nich miazgę......Dodam że tah jest za darmo biegają 35.8 oraz ma 195 cm idealny dka Barcy i potrafi grać piłką.A Martinez może zagrać z rok.W tej chwili defensywa nie jest równoważna atakowi.I ci zawodnicy tego nie poprawia bo nie są szybcy....

0

@Gall chłopie co ci po szybkim myśleniu przyjdzie kiedy Mbappe uzyskuje w dzisiejszym meczu 34 km a Martinez z Cubarcim biegają 31 km..Bo Martinez top speed miał 33 ale on ma 33km i jego zawodnicy z piłką mu uciekają. To jak on wygrać pojedynki z Mbappe , Endrickiem czy Vinim......jaki maja plan B kiedy nie udało się złapać na spalony.Niestety z topowymi zespołami stracili w 1 połowie 6bramek ( real plus 2 mecze z interem)cubarci zrobił karnego z Interem bo jest za wolnym.Zobacz jak Andreas zablowal podanie viniego i uchronił nas przed stratą gola.Powod 34 km top speed czy to zrobiłby Martinez z Cubarcim nie bo są i wolni i nie są to wycofywać zawodnicy.To nie są ludzie na wysoką linie obronę.

0

@capoN błagam cię jaki inigo top speed mbappe w tym mecz tu 34 km Dunczyk najlepszy top speed 33km obecnie w tym wieku wyprzedzają go goście z piłką.To jest dobry piłkarz na la ligę ale nie na atak szybki jak vini Mbappe czy Endrick.....Cubarci to samo facet biega 31 km.a nie dziwne że w meczu z Interem zrobił karnego.Powód jest za wolny.Tsk ma top speed 35, 8 km przy wzroście 195.
Weźmy 1 połowę meczów z Interem i Realem
Z Interem stracili 4 bramki a z Realem 2.....To nie są ludzie na najwyższy poziom bo nie są wysicy szybcy i silni.Nie mają planu B jak spalonego nie ma .Ale taki Andreas biega 34 km top speed i on był wstanie wrócić i zablokować podanie viniego bo była by bramka.Z cubarci i inigo tego planu nie ma.S a za wolni.Obecnie zaburzony jest poziom defensywy i ataku.Z orzyczyn wiadomych.

0

@dzemeras on jest fantastyczny na la ligę .Natomiast to nie jest facet na półfinały ligi mistrzów i taki mecz z Realem.Dziś Mbappe osiągnęła top speed 32, 91 tylko on ma 33 lata pewnie wyciągnie 31 km bo od niego są szybsi zawodnicy z piłką a masz jeszcze endricka viniego którzy są bardzo szybcy.Tu Andreas co ma to speed 34 km.......Na mój należy rozstać się z Martinezem bo to jest i tak na rok zawodnik i za nie kupić gościa który rozgrywa ma top speed 35, 8 i ma 195cm i z nim można grać wysoką obroną .Obrońca do Barcy musi biegać te 34 km aby mieć plan B jak nie spalonego .Z Xubarcim i Martinezem planu B nie ma .Gdyby Cubarci biegał te 34 km to z Interem by piłkę wybił i nie sprokurował karnego.Bo zwyczajnie nie jest szybki zawodnikiem.Na ka ligę spoko będą świetnie się prezentować ale na poziom top równowaga jest zaburzona.Oni obaj pięknie rizgrywają ale to są obrońcy z wadami
1. Wolni
2 nie są silni
3 nie są wysocy
My gramy wysoko parametr szybkości jest kluczowy zwłaszcza przy grze na spalonych kiedy trzeba mieć plan B i trzeba szybko wrócić.Obaj tu nie dają rady....

0

@dzemeras właśnie ci zawalił budę wolny Martinez zobacz jak wcześniej Andreas wcześniej blokował viniego .Tylko Martinez obecnie biega 31 bo rekord mam 32 a Andreas biega 34 km

0

@dzemeras zobacz jaki wolny jest cubarci mbappe z piłką mu odchodzi oczywiście sa takie wolni że to głową mała.Martinezowi też uciekają z piłką zawidnicy

0

@Kuchar mbappe dostał podanie od nas.ZGol jest po stronie obrony.Wina Cubarsiego

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?