0

@Recha_0684 hehe tylko że ja sam nie mówiłem że tam wygra Harris.Powiedzialem że nie wiem i że będą wąachania raz w tą raz w tą.Tu szansę z topornym Karolem widzę większę i gość kompletnie nie ma ani jednej kompetencji aby być prezydentem.Może do prowadzenia muzeum .Gość żyje w przeszłości.No i to kolejny długopis bez zdania cytując co mówi.To wybory i każdy jakieś ma szansę ale ta propozycja pisu to chodząca żenada.... I nie dziwię się że i w Pisie mają co do niego wątpliwości...oczom nie wieżyłem i nie wiem skąd go wytrzasnęli....ale cóż to ich być albo nie być....

0

@Recha_0684 odklejone to są Węgry które straciły kasę z funduszu spójności.Karol jasno stwierdził będę kontynłował to co robil duda.Co było oczywiste I co zagraża środkom w ue.Polska nie dostaje kpo w całości tylko na bieżąco musi spełniać kamienie milowe i będzie otrzymywać na przestrzeni lat.Obecnie złożyła 3 wniosek o 9 mld.O czym dziś piszą.Rurbiny wiatrowe na morzu będą robione kpo a planowany jest na terenie całej Polski budowa magazynów energii i ma wejść ustawa związana z turbinami.Karol jest zagrożeniem i dla środków kpo I dla środków spójności.I polska była u progu aby dostać wstrzymanua ze środków spójności ake tusk to odblokował to było 76plus
Chodzi nie tylko o 60 mld euro z KPO, ale również o 76 mld euro zablokowanych funduszy z polityki spójności. Łącznie to prawie 137 mld euro dla Polski

Polska miała zablokowane środki i z funduszu spojnosci i kpo.

Czyli na drogi i też energetykę
Fundusz finansowo wspiera projekty na rzecz środowiska, w tym projekty związane ze zrównoważonym rozwojem i energią, oraz projekty transportowe (szczególnie te z zakresu transeuropejskich sieci transportowych, TEN-T), a także projekty dotyczące pomocy technicznej.

Tak karol jest zagrożeniem dla środków dla Polski jeśli bedzie bronil izby w sadzie neosedziów czy stanowiska orokuratora generalnego i ministra sprawiedliwości ue wie kiedy są wybory.qwie ze duda bedzue to blokował.

https://www.money.pl/gospodarka/kpo-dla-polski-odblokowane-6998741814458880a.html

0

@Parker25 karol nawrocki jasno stwierdził że będzie bronił neosedziow prokuratora generalnego I ministra sprawiedliwości w jednym itp .A zmiana tego jest uwarunkiwaanie dalszego wypłacenia funduszy kpo z których idzie między innymi na magazyny energi czy turbiny wiatrowe które obniżą koszty energii. A ue się nie bawi oprócz kpo właśnie Węgrom zablokowała środki spójności czyli na infrastrukturę. Krótko mówiąc wybór karola zagraża poważnie interesom Polski.

0

@Czajka90 ale to tylko piszesz nie na temat:)nie mówiąc o tym że jest to mało grzeczne....

0

Orban nie tylko traci dostęp surowców z Rosji ale po kpo kolejne fundusze spójności na drogi itp
Za to przyjął Romanowskiego.....;)Węgry się ucieszą;)
https://www.money.pl/gospodarka/pierwszy-taki-przypadek-w-historii-wegry-straca-miliard-euro-z-funduszy-unii-europejskiej-7108871350536960a.html

0

@Czajka90 pewnie to nie zmienia faktu że to nie była wina trzaskowskiego.Co by było gdyby odbywał się marsz kierowcy by jeździli jak chcieli .....co z ochroną protestujących jak i kierowców bo przy wypadku pewnie narażenia życia by nie było w samochodzie ale uszkodzenia samochodu jak najbardziej.Taki incydent mógłby spowodować gniew protestujących i gotowe zamieszki i straty materialne wawy.Decyzja ustalenia konkretnego terminu dobra dla wszystkich marsz się normalnie odbył. Wszystkie strony wyszły wygrane na tym.

0

@Nightraider no nie oni sobie chcieli chodzić ponad tydzień zamiast ustalić konkretny termin.Istalili konkretny termin zgodę dostali. Aby marsz byl bezpieczny to trzeba przygotować policję aby zabezpieczyła a nie że przychodzisz kiedy chcesz i sobie chodzisz.Policja musi ruch choć by na ulicach zabezpieczyć.

0

@KamQiX ale pis oddając prezydenta ma
Prezesa NBP
Tk-pisowski
Sąd najwyższy Manowska pis
Neosedziowie
Szefa PKW
Wszyscy pracują dla pis.
Poza tym karol chcę utrzymać brak praworzadnosci co grozi brak kasom na drogi energety czyli droga energetyka dla firm czyli drogie produkty w sklepachfirmy nie dostają finansowania.Cxyli bosak chcę utrzymania bałaganu prawnego w oanstwoe które obecnie utrzymuje duda.

0

@Rastafarnianin czyli Krzysiu bosak jest za utrzymaniem prawnego burdelu w kraju bo karol jasno określił że bedzie bronil brak praworzadności.Czyli chcę narażać Polskę na brak kasy z ue .Czyli chcę mieć drogi prąd robić to drogo i wolniej z własnych środków..... Putin się cieszy z takich wypowiedzi....

0

@Cule2013 nudne to powtarzacie się i nic nie zmieni;)

0

@ali3gator ale 1: 1 plus redaktor masz przeciwnika .zopozycja moze sie tu bronić przyjmujac ze redaktor bedzie po jednej stronie ,mimo jest ciekawe niż jedną opcja.Jesli weźmiesz format z 6 to każdy ten krótki swój czas ma w miarę rowno.Na dodatek ten którego temat dotyczy ma najdłuższe wstępne przemówienie dopiero potem jest dyskusja i tu głosy się rozchodza

0

@ali3gator nie do tvn masz normalnie wszystkich w takich pytaniu na śniadanie masz z jednej strony 3 droga ko i lewicy a z drugiej strony przedstawiciela prezydenta konfe i pisowca i prowadzącego w dyskusjach masz jeden do jednego i potem solo w zależności od tematu dnia zapraszany jest zainteresowany.wiec w tvn masz to jako standard
Te rzeczy się ocenia i tvp za obecnie rządzących nie miała takich problemów co pis.Problem jedt taki że jedna jest 100% propaganda przez co kasa te 2 mld idzie na wybory i robienie masz wodę z mózgu na to przez rok a tu masz pluralizmu więcej i socjotechniki takiej jak pus to robił mniej.Streszta prowadzący tvp był kurskiego.Zobacz sobie jak Giertycha go obnażyło w Sejmie to zrozumiesz jak wyglądała tvp

0

@ali3gator no nie żadne badania tvp przed pisem i po Pisie nie byle dla nich tak fatalne.m taka konfa miała wstęp wzbroniony do tvp.Specjaliści od języka wprost powiedzieli że paski są manipulacyjne i wprost opinio twórcze.Nie mowie że obecnie jest idealnie niezależnie nie ma co porównywać. Wiadomo że tvp razem z całym państwowym zasobami była używana do wyborów....Nie dziwne że mają problem z pkw

0

@Pedri16Future a wiadomo ze dluzej rzadziliW sumie Telewizja Polska i Polskie Radio w latach 2016-2021 dostały w ten sposób 10,3 mld

0

@Yoshi94 Tylko takie są fakty.Tylko wiadomo że pus wykorzystywał cały aparat panstwowy do wyborów bo i spółki skarbu państwa orlen paliwo,wojsko pikniki wojskowe tvp.m fundusz sorawiedliwosci zyski z lasów itp,wiadomo że defraudował pieniądze i taki Romanowski co uciekł za to grozi mu 25 lat.
Tuleja ma rację że jasa się nie należy taka jest prawda. PIS chce to uzyskać na braku praworzadnosci ale kasy nie zobaczy.Dka nich kluczowy będzie prezydent jeśli przegra będą skończeni.Kaczynski będzie stary reszta będzie miała procesysadpwe po których nie będą mogli brać udziału w wyborach...A cala 1 linia jest umoczona

0

@urbipl tylko gra przez środek spowodowała u niej kontuzje jest zmordowana po tym meczu.Za dużo biegała i mogło to ja mecz kosztowac.Raczej tu brakowało pewnosci siebie.

0

@Yoshi94
Tylko że sędzia tuleja w zasadzie z pisem wygrał co chciał w retoryce jak jest na poziomach sadow odszkodowań itp..W kontekście kto ma racje.Dostał też ogromnę odszkodowanie.Dlatego jego zdanie w stosunku do stwierdzeń pisu jest istotne i raczej to on ma rację niż pis .Który ma negatywne opinie ale i wyroki tsue, trybunału do praw człowieka, opini komisji Weneckiej, byłych sędziów tk czy sądów.

W toku kryzysu wokół Sądu Najwyższego w Polsce zwrócił się do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej z pytaniem prejudycjalnym dotyczącym zgodności ustaw dokonujących zmian w wymiarze sprawiedliwości w Polsce z europejskimi standardami dotyczącymi niezawisłości sędziowskiej[13]. 24 września 2019 Rzecznik generalny TSUE ocenił, że pytania prejudycjalne sądów w sprawie systemu dyscyplinarnego dla sędziów w Polsce należy uznać za niedopuszczalne[14]. Według rzecznika „sądy żywią jedynie subiektywne obawy, które nie urzeczywistniły się w postaci wszczęcia postępowań dyscyplinarnych”.

Krytykował też inne zmiany w sądownictwie wprowadzane przez rząd Prawa i Sprawiedliwości. We wrześniu 2018 rzecznik dyscyplinarny do spraw sędziów zażądał od niego wyjaśnień w tym zakresie[15].

18 listopada 2020 na podstawie decyzji Izby Dyscyplinarnej stracił sędziowski immunitet w sprawie o niedopełnienie obowiązków służbowych oraz przekroczenia uprawnień[16][17][18]. Sędzia Tuleya, jak i zdecydowana większość prawników, tej decyzji nie uznał, argumentując, że Izba Dyscyplinarna została zawieszona przez Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej[19], a Sąd Najwyższy uznał, że nie jest niezależnym sądem[20]. Ponadto została powołana przez wyłonioną niezgodnie z Konstytucją Krajową Radę Sądownictwa i wyczerpuje znamiona sądu wyjątkowego, a więc nie może istnieć w systemie prawnym bez wprowadzenia stanu wojennego[21].

W lutym 2021 został stałym felietonistą internetowej rozgłośni Halo.Radio[22].

24 lutego 2021 Sąd Apelacyjny w Warszawie w postanowieniu stwierdził, że „Igor Tuleja jest nieprzerwanie sędzią sądu powszechnego RP z przypisanym do tego urzędu immunitetem”, a „uchylenie immunitetu może nastąpić na podstawie prawomocnego orzeczenia niezależnego, bezstronnego i niezawisłego sądu w toku sprawiedliwego i jawnego rozpatrzenia sprawy. Izba Dyscyplinarna nie ma żadnej z tych właściwości”[23]. Prezes Sądu Okręgowego w Warszawie odmówił wykonania orzeczenia, gdyż jego zdaniem jest niezgodne z prawem[24]. Prokuratura skierowała do Sądu Najwyższego wniosek o przymusowe doprowadzenie Tulei na przesłuchanie[25]; 29 listopada 2022 Izba Odpowiedzialności Zawodowej Sądu Najwyższego ostatecznie odrzuciła wniosek jako „oczywiście bezzasadny”[26][27].

W lipcu 2021, pomimo wiążącej decyzji Trybunału Sprawiedliwości UE z dnia 15 lipca 2022[28], sędziowie Piotr Schab oraz Przemysław Radzik po raz pierwszy nie dopuścili Igora Tulei do orzekania[27].


Po raz trzeci[27] sędzia Tuleya nie został dopuszczony do orzekania w sierpniu 2022, pomimo prawomocnego postanowienia sądu pracy[33].


29 listopada 2022 Izba Odpowiedzialności Zawodowej (następczyni wcześniej istniejącej Izby Dyscyplinarnej) Sądu najwyższego w składzie trzech tak zwanych starych sędziów w osobach Wiesława Kozielewicza, Dariusza Kali oraz Małgorzaty Wąsek-Wiaderek w sprawie o sygnaturze II ZIZ 4/22 podjętą uchwałą utrzymała w mocy uchwałę SN odmawiającą zezwolenia na zatrzymanie i przymusowe doprowadzenie sędziego na przesłuchanie do prokuratury. Ponadto Sąd Najwyższy z urzędu zdecydował o uchyleniu wskazanej powyżej uchwały Sądu Najwyższego z dnia 18 listopada 2020 r. w części obejmującej zawieszenie sędziego w czynnościach służbowych i obniżenie wysokości jego wynagrodzenia na czas zawieszenia o 25%[34].


30 listopada 2022 po przeszło 700 dniach zawieszenia sędzia Igor Tuleya decyzją Prezes Sądu Okręgowego w Warszawie Joanny Przanowskiej-Tomaszek został przywrócony do wykonywania czynności orzeczniczych na poprzednich warunkach w VIII Wydziale Karnym Sądu Okręgowego w Warszawie[35].

6 lipca 2023 r. Europejski Trybunał Praw Człowieka wydał wyrok w sprawie sędziego Igora Tuleyi przeciwko Polsce (skargi numer 21181/19 i 51751/20). ETPCz uznał, że doszło do naruszenia art. 6 ust. 1 Europejskiej Konwencji o Ochronie Praw Człowieka i Podstawowych wolności (prawo do rzetelnego procesu sądowego), art. 8 Konwencji (prawo do poszanowania życia prywatnego) oraz art. 10 Konwencji (prawo do wolności wypowiedzi). Trybunał zasądził na rzecz sędziego zadośćuczynienie w kwocie 30.000 euro oraz 6.000 euro tytułem zwrotu kosztów. Zdanie odrębne do wyroku złożył polski sędzia Krzysztof Wojtyczek, który nie zgodził się z argumentacją Trybunału w kwestii naruszenia art. 6 oraz art. 8 Konwencji. Pełnomocnikami sędziego Igora Tuleyi byli: adw. Sylwia Gregorczyk-Abram, adw. Michał Wawrykiewicz, Maria Ejchart i adw. Jacek Dubois[36].

13 lipca 2023 r. Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej wydał wyrok w sprawie sędziego Igora Tuleyi przeciwko Polsce, w którym przypomniał, że uchwała o odsunięciu Tuleyi od orzekania "została oparta na przepisach krajowych, które Trybunał uznał niedawno za sprzeczne z (...) Traktatem o Unii Europejskiej". Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej stwierdził również, że prawo UE "wymaga, by sędzia Igor Tuleya mógł nadal wykonywać swoje kompetencje judykacyjne w toczącym się postępowaniu karnym" oraz "aby skład orzekający, któremu przekazano sprawę pierwotnie powierzoną sędziemu Igorowi Tuleyi, wstrzymał się od orzekania, a właściwe organy sądowe ponownie przydzieliły ją sędziemu Tuleyi"[37].

Wyrokiem z 18 grudnia 2024 Sąd Okręgowy w Płocku przyznał Tulei pełne wyrównanie bezprawnie obniżonej mu przez nielegalną Izbę Dyscyplinarną SN pensji[38]


0

@urbipl jak Świątek będzie grać głównie przez środek będzie ciężko....

0

@tbas albo czy nasza podniesie .Tamta warunki ma znakomite.Zobaczymy

0

@tbas ma świetne warunki ta Brytyjka wyższa aż dziw że nie jest w pierwszej dziesiątce walczy z naszą jak równy z równym.Nasza musi podnieść swój poziom bo przegra.

0

@Pawlusek to nie jest problem z olmo zwyczajnie gavi będzie grał więcej i Pablo Torre my mamy w środku za dużo graczy tak naorawdę. To nie jest problem

0

@Ojciec5tkidzieci
Każdy ma to co lubi:)

0

Myślę że wyniki w LM to kasa wzmocnienie mentalne zespołu I pokonanie silnych rywali jak BM, BD

0

@okiemtypera_lucaxx95 A ja na kandydata ko bo obecnie pis ma dużo władzy.
Prezydent sabotuje ustawy wetuje albo do pseudo tk.Utrzymuje burdel w prawie który zagraża kasie z ue.nbp glapinski powinien obniżyć stopy aby ruszyć gospodarkę również sabotaż.Sad najwyższy z izba neosedziami i izba to pracują dla pis o tk nie wspomnę.Przez ten pisowski burdel jak brak zmian w energetyce zadłużenie i inflacja za ich czasów 17 spowodowało że się pogorszyła.Ta szarańcza trzeba usuwać ze stanowisk....inaczej będzie burdel

0

A Maciarewicz z Błaszczakiem wstrzymali program Orka 4 łodzi podwodnych.
Obecnie wznowiono "orka" będą robić statek " ratownik" także do Łodzi podwodnych i ma być w nadchodzącym roku przetarg ogłoszony w 2033 r miałaby wyjść pierwsze łodzie podwodne. A my już wcześniej będziemy mieć farmy turbin wiatrowych itp....
https://tech.wp.pl/morski-specnaz-gugi-i-glebinowi-dywersanci-podwodne-cele-w-zasiegu-rosji,7109228615490304a

0

Widać że Rosja to już z wszystkimi chcę walczyć.Co za państwo....
Oba państwa jak korea u Japonia stają się militarną potęgą
https://businessinsider.com.pl/polityka/media-rosyjskie-plany-ataku-na-cele-w-japonii-i-korei-poludniowej/jlf159q

0

@GigiAmoroso ja myślę że im bardziej w głąb ukrainy tym drożej. M rezerwy mają na rok.Realnie tracić będą od następnego roku..Braki demograficzne będą dawać znać brak specjalistów kolegów trzeba utrzymywać.Sorzet wojskowy nie zostaje jest niszczony inwestycje w wojsko nie dają dalszych korzyści. Choć może w ziemię ale ta jest spalona.

1

@maroon a to ten dokument dawno leży i miejsce w hostelu pałacowym jest;)

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?