0

@ObiwanKenobi
Tylko widzisz obecnie tvp musi płacić 10 mln kary za naruszenie dobr osobistych z czasów tvp pis kurskiego.Badź choć trochę obiektywny;)nie dużo ale trochę;)

https://www.google.com/amp/s/www.bankier.pl/amp/wiadomosc/Roszczenia-w-sprawch-przeciw-TVP-wynosza-niemal-10-mln-zlotych-8748533

0

@ali3gator ale widzisz to przez tv kurskiego tvp pis .Obecna tv musi płacić kary za naruszenie dobr osobistych na 10 mln.Co pokazuje ta patologię pisowska która była.
https://www.google.com/amp/s/www.bankier.pl/amp/wiadomosc/Roszczenia-w-sprawch-przeciw-TVP-wynosza-niemal-10-mln-zlotych-8748533

0

@Prorokk 10 mln musi płacić tvp za naruszenie dóbr osobistych zrobiony przez tvp pis za kurskiego.
https://www.google.com/amp/s/www.bankier.pl/amp/wiadomosc/Roszczenia-w-sprawch-przeciw-TVP-wynosza-niemal-10-mln-zlotych-8748533

0

@Prorokk nie ma muru na granicy jest plot .A cok powstaje ale nie według przeskalowanego projektu pisu.Nedzie budowane wraz ze wzrostem liczby ludzi co jest rozsądne.Pis cial budować lotnisko między 40 - 60 mln zszedł do 35 mln.A Berlin 2 krotnie większe miasto od Warszawy po zlikwidowaniu starego lotniska zwiększył z 18 do 23 mln.....Zbudowali Radom dołuje....

1

@Miszak ale uśmiechnięci nie wygrali wyborów. Wygrał je pis i podczas 2 tyg zrealizował 0 konkretów.Obecnie rzadzi koalicja kilku partii i realizują wyciąg z programów tych parti co weszły do rządu.Tak samo możesz pisać o obietnicach pisu, konfederacji psl 3 drogi ,lewicy wszyscy obiecywali a nikt programu w całości nie realizuję.Zarzuć to wszystkim....

0

@Yoshi94 no 40 -60 mln mln lotnisko to mrzonki.W Berlinie 2 krotnie większym mieście mieli 18 mln .Zburzyli zrobili duże maja 18 mln.Xhca budować stopniowo wraz ze w rostem ludzi a nie walnąć na 40mln.....co jest rozsądne.Nie utopią kasy...

0

@maroon projekt pisiwski był bez sensiwny i nie realny ska tego go go przerobiono.Jest nowy projekt.

0

@Safrani no i dobrze:)

0

@Wasacz_ ale ,widać że za tą agresją jest strach.....Romanow zajrzał mu w oczy.... ;)opanować Węgierski nie jest prosto;)

2

Lider opozycji Węgierskiej. Orban wciąga nas w międzynarodowe skandale dając azyl Romanowskiiemu.
https://www.pap.pl/aktualnosci/lider-wegierskiej-opozycji-orban-wciaga-kraj-w-miedzynarodowe-skandale-dajac-azyl

0

@Yoshi94 Okęcie jest w zachodniej czesci miasta Baranowa jest w zachodniej części za Warszawą. Jakbyś nie patrzył dla ogromnej części bliżej jest na Okęcie.. Nie wiem czy ludzie blisko będą mieć fajnie bo dodatkowo będą mieć ogromny ruch .Autostrada czasem po 16 się korkuje .Zrobią 3 pas będzie więcej samochodów które regionalnie odjeżdżać będą korki.Dodatkowo będą mieć mocno wzmożony ruch samolotów w zasadzie 2 krotnie większy niż na Okęciu teraz.zbo okecia ma 18 planowo ma być 34.Nie wiem czy są szczęściarzami.
Co do strony.Zdobywajac info nie korzystałem z tej strony.Ja wiedziałem że umowy są podpisane na 700mln a nie 650.mln.Z późniejszego źródła.zjest to strona która tylko to potwierdza i tyle .Nie jest to jakaś tajemna ino z tej strony.....poza tym te informacje mówił też rząd.

0

@Recha_0684 na to co się dziś wydaje to pikiuś....

1

@Comentateiro jak już maja robić to rozsądnie, czynników na nie jest więcej.Na razie nie widzę argumentów że ludzie się rzucą więcej na podróże gdzieś dalej to 5% wszystkich lotów a to jest jeden z argumentów. To mało.wiejsze małe porty Ti większą oferta i większą konkurencją dla Okęcia. Przewidywania są takie że część ukrainców wyjedzie za social a część wróci.A to młodzi ludzie którzy będą chcieć latać.....Odejdzie klientka na te samoloty.

0

@Yoshi94 ja słyszałem wypowiedź na 700 ale tu znalazłem na 650 to co słyszałem mogło być później.Tu jest to opisane.
https://www.cpk.pl/pl/aktualnosci-2/umowy-projekty-wykupy-budowa-oto-co-w-tym-roku-dzieje-sie-w-programie-cpk

1

@Yoshi94 poniżej napisałem dokładniej.
Na oewno w rękach polskich to dobra informacja.Uważam dalej żeotnisko na 40 mln wzwyż to mżonki.Budować trzeba stopniowo ze wrostem zainteresowania bo to może być mniejsze niż oczekiwano.Niech wpierw Okęcie popracuje aby dojść do tych 30mlm od tego poziomu startować z cpk.Dla mnie prywatnie Okęcie jest bliżej.Oznacza to 2 rzeczy jak rano mam samolot to muszę wcześniej wstać, mniej snu.Zaplacę więcej za taksówkę zwiększa mi to koszty .Czas podróży.Nie są to zachęcające zmiany. Ale jeśli już ma być to niech zrobią to stopniowo.....aby lotnisko nie było martwe.

1

@Comentateiro nie byłem za tym projektem bo był przeskalowanym.I zbudowaliśmy regionalne lotniska i podobny projekt w 2 krotnie większym Berlinie skończył się na 23mln.
Osobiście bliżej mi fizycznie na Okęcie niż do Baranowa.To dodatkowe koszty taksówki w obie strony i czas dojazdu.Jeśli rano startuję wcześniej muszę wstawać.Faktyczne korzyści dla mnie są żadne.Jwszcze na autostradzie będzie więcej korków do łodzi.Wpierw do 30 mln maja przystosować Okęcie i potem to przeniosą.Jestem za rozbudowywaniem jeśli już stopniowo aby nie było martwię.Srednio mi się chcę wierzyć w gwałtowne zwiększenie liczby osób na lotnisku.Do 2060r ludzi ma się zmniejszyć w Polsce do 30mln a w 2020 było 38 mln teraz jest 37, 6 spadek się zaczoł.Społeczenstwo sie starzeje.A po inflacji ludzie mogą mniej.Ciężko mi uwierzyć że starsi ludzie więcej zaczną latać.Każde lotnisko regionalne zwiększa swoją liczebność to konkurencją.Nie będzie tam tanich linii lotniczych to też konkurencją.Jeśli połącza szybkie pociągi z resztą Europy to i one będą konkurencją dla lotniska i pewnie będą tańsze.Jeśli rozbudowywać to stopniowo.A nie 40 mln na dzień dobry bo to mrzonki....
Racjonalny projekt tak mrzonki nie....

0

@barcelonaLM na razie kupują grunty zmienili projekt i muszą dostać zgody.Podpisalu na 700mln umowy od zmiany rządu.W Łodzi ruszyli sprawę z jakimś długim tunelem przeznaczoną pod szybką kolej.

1

@Comentateiro dobre;)

5

Lotnisko cpk zostanie w polskich rękach wycofano się z zagranicznego inwestora
https://www.money.pl/gospodarka/cpk-rezygnuje-z-prywatnego-inwestora-wiemy-kto-zbuduje-nowe-lotnisko-7106392417495776a.html

0

@Kgorecki2500 im więcej kasy w ue tym więcej do podziału. Na wyjściu Anglii straciliśmy kasę.

0

@Kazragore tylko Jakubiak opowiada jakby w wojsku była tragedia itp.....To jest zwyczajnie nie prawda.W2028 będziemy mieć potężna armię hak sprzęt dojdzie. Czy zarzucam pisowi że kupują stary sprzęt.Błąd pisu polegał na tym że dal agentowi Maciarewicziwuli sabotował wojsko i służby wywiadu .W efekcie zamiast reformować wojsko sabotował je poprzez anulowanie kontraktów.Straciliśmy czas bo w obliczu wojny.Musieliśmy kupować sprzęt jak z katalogu bez przetargu i ofsetu a jeśli już to spadowym zwłaszcza amerykańskim bo z koreański wyszło lepiej.Za wyższa cenę niż przed wojną.Dzis ceny f35 bardzo wzrosły.Nie zarzucam pisowi że kupił sprzęt bo pisałem że jest wojna i nie ma wyboru.Mówiłem że oprócz tego co kupiliśmy a kupiliśmy bardzo dużo trzeba będzie dokupić za ogromne pieniądze sprzęt.Jak rakiety anty balistyczne f35, cysterny .m 3 łodzie podwodne,f15ex lasery broń hipersoniczba czy armię dronów.Nie kupimy nowych czołgów gdyż będziemy mieć najwięcej nowych czołgów. Nie kupimy nowych helikopterów bo kupiliśmy 100Apachy.Nie kupimy następcy f22 6 generacji bo f22 jest tylko na rynek amerykański.Raczej trzeba czekać na nasteove f35 bez zalogowegi z armia dronow ale to przyszlosc.
Twierdzę że czepianie się po bo wojskowi chcieli mieć wojska na zachodzie jest bez sensowne bo oba rozwiązania maja swoje zalety i wady.To wojsko decyduje a nie partia bo się na tym znają kiedy rządzili nie było wojny poza akcja na Krymie.Co do wojsk medycznych oni nie walczą.Byc może przesunęli do cywila bo są ogromne braki nie ma wojny to było to rozsądniejsze.Średnoa wieku pielęgniarek to 53 lata .Jest z tym gigantyczny problem.Dodam że jeśli chodzi o statki to budujemy mieczniki i inne łodzie to rozminowania też min.Nie jest tak że się nic nie dzieje.Nie narzekałbym tu poprawa od czasu wojny jest znacząca ale popełniono błędy o których mówiłem.Nie jest to cala broń którą mamy kupić.Gwneralnie nie mamy co narzekać.Bedziemy mieć jedna z najmocniejszych armii.

0

@hoeniker Barcą nie jest skazana na porażkę .wraca 10 zawodników po kontuzjach teraz Araujo z Duńczykiem.Barca będzie bardzo mocna z pełnym składem bo nie liczę Bernala ter stegena.Obrona będzie wypoczęta .Jedyny problem ze nie ma jeszcze 1 skrzydłowego do rotacji.Real będzie grał 2 mecze w barażach.My możemy wręcz robić presezon bo to 2 tyg.Poza tym jeśli będziemy mieć tyle samo pkt to 1 mecz mamy wysoko wygrany.Nie jest źle.zw tym meczu nieźle graliśmy Atletico 2 sporo akcji nie miało.

2

Obajtek przepisuje swoje nieruchomości aby Orlen ich nie ściągnął za straty jakie poniósł.
A wniosek aby znieść inmunitet obajtkowi poszedł.Zaczyna się proces uciekania.
https://wiadomosci.wp.pl/daniel-obajtek-zabezpiecza-majatek-przed-roszczeniami-orlenu-7106299618061024a

1

@xavi890 niekoniecznie nie grali źle tak naprawdę forma rośnie Atletico 2 akcję 2 golę.U nas się działy 2 rzeczy zawodnicy którzy grali od poczatku mogli idczuwac zmęczenie psychiczne a z drugiej strony masz powrót
1.olmo
2.Gavi
3.eric
4balde
5.Torres
6.yamal ma dolegliwości
7fdj
8Araujo wraca
9.Duncxyk -wraca
10.fati
Tu jest ogromny potencjał do poprawy zapewne w styczniu to zrobią

1

@Comentateiro kiedyś w tv podano że 10 mln osób na tych rządach zwyczajnie zarobiło.......dlatego tak tego pilnują...

0

@Kazragore oczywiście pis popełnia błędy po co zamawiać haubice z Korei jak można więcej zamówić krabów.Pp co zamawiać samoloty z Korei jak można było kupić f15ex.Wrazenie jak by Błaszczak kupował co leci z katalogu i to bez finansowania.Nie zapewniono też szkolenia i dokumentacji dla koreanskuch samolotów i te samoloty stoją. Głupoty pis też zrobił.

0

@Kazragore odniosę się do tego co Jakubiak opowiada.Zarowno duda jak i tusk w kwestii współpracy są bardzo zgodnie i jedni kontynluja Ti co drudzy.Nie prawda jest ze wszystko co robił Błaszczak było ok bo zamawia na krache bez zapewnienia finansowania i to co zrobił tusk to likwiduje ten deficyt w armii.Podobnie jak z ekektrowniami atomowymi gdzue teraz Amerykanie dali 4mld.A edf Francuski oferował elektrownie z finansowaniem.
To nie kwestia po z tymi jednostkami na wsch.Tylko wojskowi chcieli budować na zachodzie aby być poza częścią rakiet z kaliningradu.Oczywiscie jest część rakiet która dojdzie ale jest znaczna część rakiet która nie dojdzie.Też precyzja strzału jest mniejsza.Np z tego powodu zrobienie wojskowego lotniska koło Wrocławia jest lepsze niż w Baranowie bo duża część rakiet jest w zasięgu Baranowa..
Co się takiego stało że wojsko zdecydowało się to zmienić ano w ukrainie ruskie niszczyli podpiszę wszystko jak szarańcza i to na to xmusilo Di zmiany koncepcji przesunięcia jednostek na wschód co się dzieje.Natomiast trzeba wiedzieć że ye wojska są narażone na zadięg rakiet krótkiego jak i dalekiego zasięgu.To jest coś za coś..Łatwiej byłoby skorzystać z tarczy europejskiej aby jednostki ochronić tak ryzyko jest większe.Nie wynika to z pomysłu po a taktyki wojskowych.Oczywiscie maciarewicz uwali helikoptery które mogly orzy powodzi się przydać.mpr9gram orka , pozwalniał dodatkowych generałów.Zrezygnowal z programu cystern które zwiększają zasięg samolotów. Zniszczył służby wywiadowcze zamknęli 10 oddziałów ABW.Aby móc swoją robotę robić. Potem orzyszedl Błaszczak który zaczął kupować.To nie prawda jest też że polski przemysł stoi bo oprócz dronow mamy w radwarze najlepszy radar na świecie.Produkujemy kravy słyniemy z piorunów gdzie kupują od naszbedzie muły robić spolonizowane czołgi k2 i chalubice.Bedziemy też serwisantem dka uzbrojenia amerykańskiego jak choćby Apache.Tez trzeba wejść w orogram 6 generacji aby też włożyć swoje rzeczy do tego samolotu.Nie jest tak że Polski przemysl stoi rzekłbym że w ostatnich czasach poszedł do przodu choć pis za mało wiazal to z przetargami których nie było.zpostawil na koreański amerykański sprzęt.O ofercie z korea można mówić z Amerykanami średnio. Teraz pewne rzeczy się zmienią.Natomiast są rzeczy do zrobienia .Natomiast w Europie kupujemy najwięcej.Jakubiak bajdurzy.Natomiast brak formy przetargu z odsetek jest na pewno nie wykorzystana rzeczą przez blaszczaka i zdecydowanie powinno być więcej.Co do amunicji to tu jest orzekret Morawieckiego i tam postawili chałę i nic się tam nie dzieje jest to też kolejna z afer pisu.Sama produkcja jest dość skomplikowana wynikająca z łańcuszka dostaw.Na tym rynku jedt ogromny bałagan i de facto to Bułgarzy dostarczali ogromne zapasy amo do ukrainy bo był ogromny problem z produkcją. Też podjęto już kwestie produkcji amo w Polsce.Jakubiak bajdurzy i mało jedt krajów które mogą się takimi zbrojeniami pochwalić i zazwyczaj wszystkie kraje graniczne się zbroja .i dalej na płn tym gorzej choć wiadomo Francja jest potężna.

0

@Kazragore dla mnie jakubuak jest naznaczona politycznie a to nie jest naznaczona politycznie.Mówiłem że nie kupujemy broni która za nie długo będzie decydowała o na polu walki .Bo wejdzie nowa generacja broni i ta broń będzie trzeba uzupełnić I choć pis wydał na to kasę do poziomu deficytu bo na część sprzętu nie było finansowania ko dalej kupuje sprzęt ale będzie trzeba ten sprzęt uzupełnić To ci napisałem bo chciałeś jakieś linki i te nie są politycznie naznaczona.Jeśli się pytasz to piszę czego nie mamy. I co powstaje jak lasery które są tańsze i to dużo od patriotów tego nie mamy broń hipeesoniczna i sporo krajów na tym pracuje czy czołgi poprawiane o wojnę w ukrainie np Brytyjczycy i Amerykanie po tej wojnie zmienili koncepcje swoich czołgów.Potrzebne są tanie proste dronyb do ibrony i ataku aby zarzucać masówka tego podjęła się Tajwan.Ale w Ożarowie mamy producenta dronow mógłby tutaj nas wypozarzyć.
To co Ci daje pokazuję że wchodzi nowa generacja broni od tej której jest .Amerykanie 1 raz od 49 lat budują nowy czołg.Natomiast nie można tych 10 lat czekać aż to wyjdzie.Ale ukraince wprowadzają już kasery bo sami Zbudowali nazywa się to trójząb.

generał Polko były gromowiec o ile mnie pamięć nie myli dobrze ocenia armię.
Choć zwraca uwagę że rezerwa powinna być z powrotem szkolona na nowej broni.
Tylko ze ta nowa broń będzie schodzić do 2031r.Nie ulega wątpliwości że sporo się w armi dzieje ale do zrobienia jest bardzo dużo.Yez pytanie czy Jakubiak zna się lepiej od Polko.
https://www.fakt.pl/polityka/czy-polska-armia-jest-przygotowana-na-konflikt-zbrojny-gen-polko-wyjasnia/ccl0hbt


0

@Kazragore
Polecam zapoznanie się z takimi strategicznymi projektami.Kupujemy broń na ten konflikt ale nie do końca na przyszły .Na oewno to co kupujemy będzie uzupełnione.Niestety musimy kupować bo tają jest sytuacja.Twoezy się bardzo dużo projektów a to nie jest wszystko.Tylko część której nie mamy

Jest to kompletnie inny typ niż i d35 który nam brakuje.Z jednej strony jest naszpikowany elektronika z drugiej strony zbudowany jest na starej konstrukcji jest konkurencją zrobiona od zera ale nie amerykański.Samolot znakomity.Usa chcą go nam sprzedać.

https://defence24.pl/przemysl/f-15ex-z-polskimi-czesciami-i-serwisem-trwaja-rozmowy


https://milmag.pl/us-navy-sfinansuje-rozwoj-samolotu-6-generacji/
https://geekweek.interia.pl/militaria/news-najpotezniejszy-samolot-w-historii-pojawil-sie-na-niebie,nId,7848338

https://www.focus.pl/artykul/marynarka-usa-hipersoniczna-bron-cps-niszczyciele-zumwalt
RAH-66 Comanche – amerykański śmigłowiec szturmowo-rozpoznawczy zaprojektowany w kooperacji przez wytwórnie Boeing i Sikorsky Aircraft Corporation, jako następca maszyn poprzedniej generacji AH-1 Cobra, OH-58 Kiowa i Hughes OH-6A Cayuse oraz uzupełnienie AH-64 Apache.


https://www.komputerswiat.pl/aktualnosci/militaria/pierwszy-nowy-czolg-armii-usa-od-dekad-m10-booker-na-testach/s94vwkc


https://defence24.pl/przemysl/abrams-x-pokazany-szerszej-publice
https://forsal.pl/swiat/bezpieczenstwo/artykuly/9572991,tak-wyglada-smiglowiec-przyszlosci-v-280-valor-zastapi-legendarnego-b.html

https://www.money.pl/gospodarka/konflikty-pl/usa-buduja-najpotezniejszy-laser-wojskowy-na-swiecie-6928067374574240a.html

https://tech.wp.pl/samoloty-6-generacji-przyszlosc-lotnictwa-wojskowego,7073766184999840a


https://milmag.pl/us-navy-sfinansuje-rozwoj-samolotu-6-generacji/

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?