Borneo
Dołączył/a: maj 2018
10 obserwujących
1 obserwowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Kazragore oe chodzi o to tylko sytuacja wojny na Ukrainie zaczeła się robić coraz poważniejsza konflikt szedl raz w tą raz w tą .Oczywiscie blokowanie broni przez trumpa było kluczowe jeśli chodzi o przegraną ukrainy i skonczy sie oddaniem ziem ukrainskim ruskim.Stąd poddalem ten przykład jako kluczowy dla tej wojny i od tego momentu Ukraina zaczęła przegrywać i stało się jasne że trzeba wziąć sie do roboty.Patrząc na rozwój sytuacji widać było że Putin mimo strat idzie dalej Całościowo trzeba było traktować konflikt nato Rosją jako możliwy.Dlatego zabezpieczenia na granicy nie są wymierzone w emigrantów tylko a agresję ruskich.Tam są fortyfikacje przeciw czołgowe. Z szacunkiem ale emigrancie czołgami nie jeżdżą.Obecnie Trump chce dalszej blokady broni.I dostarczenie broni irzejęlo nato.A Biden ile się da dostarcza bron ukrainie zwłaszcza pociski dalekiego zasięgu.Trzeba też widzieć że sytuacja się pogorszyła o Izrael co jest związane z Iranem i z Rosją.Broń rosyjska została znaleziona u Hezbollahu.
Sytuacja idzie w gorsza stronę.A usa walczą wraz z Izraelem i mają chiny.Zatem Polska musi się ogarnąć i dać czas na przybycie armi stąd budowa zasięgów na granicy.Oczywisvie emigranci to też agenci stąd kwestie Azylowe są podpalenia itp....Dobrze że to zrobił.To nie jest sytuacja gdzie ci emigrancie szli za socjalem do Niemiec. Gzie nawet na filmach z granicy krzyczeli Niemcy.Ten plot pisowski to 700 ludzi przechodziło tygodniowo nie ma tu o czym gadać.
Co do broni to ja zainteresowałem od dawna kiedy generał usa Norman Schwarzkopf wkroczył na rozkaz Busha do Iraku aby idzie kuwejt bo irak przyłączył kuwejt jako 13 prowincje Wtedy Amerykanie pokazali siłę.Zadebiutowała kilka broni
1 tomahowk wystrzeliwany z okrętów.
2.oraz Patrioty które projektował też polak. Jako taka ciekawostka.
Musiałbym na różne tematy szukać źródła zdobywane przez lata.Ale wciąż się interesuję i wiem np że dotarła dostawą z Korei czołgowe k9 i haubic.I przyspieszono dostawy o 2 dostawy z przyszłego roku.To o tyle ważne że w Korei jest kryzys polityczny i nie wiadomo jak z tym będzie.Kolejny problem to cena sprzętu koreanskuego po polonizacji wyszło to mega drogo.Obecnie jestem na bierząco bo w tel.Jak wchodzę na google to mam tam informacje np Defence24.
https://defence24.pl/przemysl/taurusy-do-remontu-i-modernizacji
Ale i nie tylko od nich .Jak wchodzę na te i inne portale to mam tam sporo informacji z różnych miejsc.
Czy z tą
https://milmag.pl/kolejna-umowa-na-wsparcie-techniczne-polskich-abramsow/
https://zbiam.pl/uss-gettysburg-zestrzelil-f-a-18f-super-hornet/
Tak na szybko co zaproponowało mi google
Dzięki temu jestem na bieżąco i wiem co nam brakuje z czym jest lipa i jakie są kierunki na pewno powinniśmy orzystąpic do jakiegoś projektu 6 generacji samolotów z wielu powodów. Czy to amerykańskiego bo f35 był projektem międzynarodowym czy europejskim.Z jednej strony powinniśmy wejść w Amerykański a z drugiej strony są politycy nie oewni tacy jak Trump i id usa też powinniśmy się uniezależnić.Jakiś samolot europejski powinien być.Choć Polscy piloci znają f16 teraz 2 szkoli się na instruktorów f35 Wiadomo że kolejna platforma to zróżnicowanie i trudność.Ale wuadomo że Trump jest nie przewidywalny...Bo tak można byłoby w ciemno myśleć o amerykańskim sprzęcie. zdrugiej strony powinniśmy robić coś z Europa bo jesteśmy Europejczykami i nigdy nie wiesz czy taki Trump nas nie zistawi i sprzeda jak chce to zrobić tak naprawdę z Ukrainą.Wymaga to różnych sojuszy jak z krajami sjandynawskimi które produkują świetna broń jak Szwedzi.Jest to skomplikowane.
Poza tym jak biorę z portali info ty od polityka partii podejrzanej o sympatyzowanie z wrogiem.Trudno aby to było wiarygodne.....
0
@Roobo hehe tusk jest najlepszym kupcem w Europie na broń i elektrownie Atomową.Czy trumpowi tusk się podoba czy nie to on go kocha.Yrump to biznesmen a polska bietzę poł roczna rezydencje .Klient nasz pan:)jeszcze mamy bazę w Radzionkowie.Trump będzie bardzo lubił tuska:)
0
@takisobiektos przecież orban ma poblokowane środki z ue za praworządność.to się zamieni w grillowanie orbana ue już mu nakazała wydanie Romanowa a Polska będzie teraz orzewodzić w ue....jeszcze bardziej będzie na banicji.To bardziej polityka dla Węgrów a nie na zewnętrzn...
0
@Roobo w tej chwili Polska przejmuje rezydencję w Ue właśnie od Węgier. A Orban ma poblokowane środki i regułę wydatkową i na potęgę traci poparcie gdyż ma konkuretna w opozycji ,gdyż ludiom jest ciężko po najwiekszęj inflacji w Europie i mniej mogą.Ue już się wyraziła że Węgry mają respektować i wydać Romanova.Jeśli Orban przegra wybory , to kierunek Rosją im zostanie.Mówię im bo spodziewa się pisowców w większej ilości.Już poproszono aby obajtkowi zdięto inmunitet.Moze pojechać do usa.Tam też mogą się zmienić rządy. Sądzę że Trump kompletnie nie zajmuję się Tuskiem ma masę innych soraw niż Tusk.On kupuje od niego broń i elektrownie atomową.Jrst jego dobrym klientem. Co do tvn blokuje sprzedaż Orbanowi ale nie sprzedaż tvn .Stacja została wystawiona i jak WB mówi priorytetem jest niezakwżniść informacji.Zaoewne pójdzie do wydawcy Newseeka który od lat jest zainteresowany kupnem stacji.W realizacji ma pomóc ja Morgan.
0
@Rastafarnianin Nawrocki nie ma nic do powiedzenia i nie ma kwalifikacji.Boi się powiedzieć coś kontrowersyjnego bo prezes go zwolnili....To tragiczna postać...marionetka i jeszcze większy długopis od dudy...
0
@Kazragore a jaki Jakubiak ekspert ;)wiem co jest zrobione dobrze a co nie jaki był deficyt na zamówione rzeczy przez blaszaka a jakie nie.poza tym komisja do soraw Risyjskich już oceniła Macuarewicza jak sabotował wojsko.
To czego nie ma to program orka i 3 łodzie podwodne i to bardzo duży sabotax̌ bo mamy rurę do Norwegii ma my gazoport, mamy turbiny i mamy kakiningrad.Mamy przeszkolone załogi które zaczynają się rozchodzić bo mamy jedna stara łódź a nie 3.To czego nie mamy i będziemy musieli to kupić.To broń laserowa, ma je 5 krajów na etapie rozwoju, musimy mieć armię dronow.Potrzsbuje 30 f e5 oraz drony do niego oraz f15ex.Dotego broń zarówno anty jak i samą broń hipersoniczną.To są rzeczy których my nie mamy.W tej chwili trzeba było na to co zamówił pis znaleźć finansowanie podobnie jak finansowanie na wlektriwnie atomową i Amerykanie dali 4 mld.To co źle zrobił pis to za dużo zamówił też broni różnych marek co utrudnia współpracę.Trochę sprawę rozwiązuje przekazywanie ukrainie.Bo kupimy koreański czołgi Amerykańskiego i mamy niemieckie.
Dodatkowo mieliśmy własne polskie i Rosyjskie choć polskie to przerobiona wersja ruskich. Mieliśmy 5 rodzajów w pewnym momencie....tego typu rzeczy to może być problem.znajwoekszy ból to są łodzie podwodne i ich brak w tej chwili polskie morze pod wodą Niemcy patrolują.W tej chwili zrobienie lodzi to 2035r szkolenie 5 kat bo my te zalogii stracimy.To jest zaniedbanie po zaczela orkę Maciarewicz to uwalił.Blaszczak nie wiele co z tego zrobił doszli teraz nowi oferenci są na etapie przeglądania ofert ale zaczynają się z tym ślimaczyć.
To co będzie trzeba wprowadzać to przerabiać czołgi aby montować na nich dodatkowe osłony i broń laserowa do ochrony przed dronami.Bp ruskie niszczą drogami abramsy.
Oczywiście abramsy walczą wraz piechotą apachami wpierw leci dron na górze kata oko.Tego Ukraina nie ma.Obecnie Abramsy nie do końca są dobrze zabezpieczone. Ukraince instalują dodatkowy pancerz choć maja też cześć wyposażenia abramsów zabrana z czołgów my mamy bardziej zaawansowany czołg.Trochę jest tak że kupujemy broń starą i to jest problem.Gdyż w tej chwili pracują nad nowymi generacjami broni. Wypuszczono jedyny na świecie 6 generacji Bombowiec Riders.w styczniu ale pewnie nie pozyskamy go a to nanowicześniejszy bombowiec.Wyjdzie następca f22 nowy, potem. F35 helikopter i transportowy i typowo z przeznaczeniem militarny.Powstaje nowy czołgi a nam sprzedają abramsy.Prototypy już są typu abrams x.To co pokazuje Ukraina potrzebujemy armię tanich dronow aby nie strzelać drogimi rakietami bo wojna weryfikuje.Potrzebme aa drony podwodne jak Neptunna baltyk aby zablokować ruskich.To co kupiliśmy to potrzebujemy czas do 2030r choć sporo będzie w 2028 r.Niestety my musimy mieć broń na już i nie mamy 5 lat aby czekać.Będą nas czekać grupę zakupy aby uzupełnić to co mamy.. qamerykanie sprzedadzą bardzo dużo broni i bardzo dużo nowej broni wyjdzie oparta o sztuczna inteligencję.I tego my jeszcze nie kupujemy choć nie które rzeczy dodadzą jak w f35.Ktore ma problemy z nową aktualizacja i kongres zmniejszy finansowanie do czasu rozwiązania problemu i powinni się uporać z tym w następnym roku.Oczywiscie sprawy zwolnienia doswiadczonych generałów orzez nacierewicza to znana sprawa.Jedyna pozytywna rzecz która zrobił to te wojska terytorialne które mogą się w partyzantce przydać i przy katastrofach typu powódź....aby nie było pochwalę go reszta to sabotaż.....Sam się tym interesuję i widzę co kupują czego nie ma a co jest.Natomiast 2-3 tyg temu tusk podjoł współpracę z krajami norweskimi o wzajemnej ochronie granic co jest o tyle istotne bo i Szwedzi i Finowie weszli do nato i ta współpracę trzeba rozwijać bo była okazjonalna.
0
@Kazragore nie manipuluj że wszyscy bo przez płot i kobiety w ciąży przez płot przechodziły sytuacja się zmieniła i bialorusini zaczęli szkolić.Też zabezpieczenia nie są tylko przed przygotowanymi grupami ale i przed wojskiem czołgami itp.Obejmuje także Kaliningrad.Zaczęto to budować kiedy trump zablokowal beoń ukraina zaczela przegrywać .Wtedy zaczęto przygotowywać.Uchodzcy uciekali do niemiec na poczatku.
0
@Kazragore tusk właśnie buduje za ogromne pieniądze barykady , przystąpiliśmy do Europejskiej tarczy gdzie po przystąpieniu będziemy mogli zestrzeliwać pociski balustyczne .Nasz system tego nie przewidywał.Na dodatek przy dużym ataku kraje sojusznicy mogą uzupełnić stan rakiet bądź też wystrzelić.Pus nie chciał dołączyć do tarczy obecnie na potęgę kupuje broń a o działalności maciarewicza to nawet nie będę wspominał.
Jedna zasadnicza rzecz dlaczego to lipa.Jeśli lubisz panny to nikt cię nie przekonany do chłopa.I odwrotnie.Jeśli chcesz obie strony to jesteś zwyczajnie bie.Tu nikt nikogo nie przekona .Nikt cię na ulicy nie na mówi abyś przeleciał kumpla.Chtba że masz ku temu skłonności.
To strata cudu zagłębianie się w to .qwynik jest 5% gdyby dało się orzekonax a są od kat wynik byłby na poziomie 75%....przykładowo.Nie jest to groźne skoro są przez setki lat a funkcjonują na poziomie 5%.sam się zastanowić czy Józef namówiły cię abyś bzyknoł kumpla.To zrozumiesz jak jest.To temat zastępczy....jak coś nie idzie...szkoda twojego casus. Jedyne na co trzeba patrzeć to aby dzieci nie mieli.
0
@Kazragore jest ich 5% w Polsce gdyby ich ideologia była skuteczna byłoby 75% są od zawsze.Tyle z tego tematu zastępczy.
0
@Kazragore ja mówię o tych 7 tys.W p rzypadku co tusk ich krytykował to szli za socialem do Niemiec. Nie byli wtedy wprost zagrożeniem.Pozniej się to zmieniło .Zaczęli być szkoleni.....wojna się rozkręciła.
0
@Dari0G sorry nikt nie jest idealny .Nie mam wątpliwości że demokracja jest lepsza and pisowskiej autokracji .Uważam że ostatnie kata pisu to w wielu miejscach krok wstecz.Obecnie pis też ma w wielu miejscach władzę która sabotuje zmiany.Dkayego popieram koalicję.Ake nie jest to moja oartia jeśli ktoś będzie lepszy zagłosuję na nich.Na dziś tragiczny jest pis....I zagraża środkom dla polski.To czysta mafia....
0
@maroon cieszę się że słowo zwykle cię podjaralo;)
0
@Kazragore chłopie oni są od zawsze ich idealologia nie zwiększyła % na tyle z ich ideologii.To co trzeba pilnować to aby nie dostali dzieci tyle w temacie. Temqt zastępczy.do kwestii kpiny i płotu która pis postawił to już się dawno odniosłem.To nie jest pomoc dla nas tylko dla nich choć tania siła robocza zawsze się przyda.abrakuje pielęgniarek średnia 53 lata.Nie jest to problem.
2
@Prorokk ale jaki mur miał się nie podobać?pisowcy wybudowaliśmy jakiś mur?słyszałem o jakimś plocie co go 700 emigrantów tygodniowo przechodziło ;)
0
@Kazragore obecnie grozi nam do 2060r spadek ludzi z 38 mln w 2020r obecnie 37, 6 do 30 mln.Mamy stare społeczeństwo.. 7tsś ludzi katolików.qnie ma kompletnie znaczenia.Robienie z igły widły.To jest mniej więcej taki problem jak 5% lgbt w kraju.Temat zastępczy....skoro to takie niebezpieczne a są od zawsze to czemu nie ma ich 80%....Nie widzę w tym zagrożenia.Choć dzieci nie powinni mieć.Ale jest to w obu przypadkach margines.
0
@maroon tradycyjnie nic nie masz w temacie do powiedzenia .Trzymasz swój niski standard jak zwyklę;)
0
@Kazragore a co mnie ona obchodzi...., mówię jaki wybór miała Polska wtedy.Choć inna sprawa że mało kto o tym wie.Latwiej jest rzucić uchodźcy....
0
@Kazragore akurat kmerowie to buddyści to obok Wietnamu i Tajlandii.pis ściągał iskamistów.7 tys to można było brać katolików mieszkających w Syrii jazydów kto mało o tym wie.Nie mają nic islamem wspólnego. To kompletnie nie te ilości co Niemcy.
0
@Piotr777 ha ta nie wiem takie podali fakty
0
@Prorokk tak jak nie było skąd inna wziąć gazu bo reverse jeszcze nie zrobili:)
0
@Recha_0684 chcąc nie chcąc zwolennik trumpa i afd jakby nie patrzeć;)
0
@draxidox ja mam to nie ja musze uciekać z kraju:)a orban przewiduje ze to nie 1 pisior.Coż jak wzięli się za defraudacje to tak maja
0
@Arcybiskup co do asymilicji .Trzeba byłoby to wprost zobaczyć ciężko to wszystko oceniać.Na oewno z jednego rozczarowania ci ludzie wchodzą w kolejne i wchodzą w skrajne reakcję. Są tacy co z celami tu przyjeżdżają. Są i tacy którzy chcą normalnie w końcu żyć. Ale zaczynają z najniższego pułapu.Za pewne nie jest to ich świat marzeń psychika siada....ciężki to oceniać każdy ma swoją historię i doświadczenia. Za pewne i ludzie ty nie zawsze są przyjaźni....z odległości trudno to oceniać
0
@Arcybiskup nie wiem kiedyś był film jak żyd został faszystowska film oparty na faktach .Szokująca sprawa ciężko to zrozumieć .Z jednej strony uciekł z islamu który się kojarzył z radykalizmem przeszedł na drugą stronę poszedł dalej i stał się radykalny.Skrajny przypadek.
0
@Dari0G wiesz co, ja konfederacji nie popieram. A to ona jest w koalicji z afd nie do mnie ta gadka tylko do twoich przyszłych kolegów koalicyjnych z konfy;)nie popieram też trumpa a to przyjaciel pisu.Powinieneś raczej spojrzeć w lustro;)
0
@pluszek a co się dziwisz duda połamał 13 razy konstytucje .Wprowadzili burdel którego duda obecnie chroni.
Kto pisowski z wada prawna instytucji nie powtarza
1 tsue
2 komisja Europejska
3 .komisja wenecka
4.byli sędziowie tk
5 PKW
5.reszta sądu najwyższego poza Manowska przyjaciółka dudy która ewentualnie miała by mu robić ts
Duda jeździ na narady do niej.Co jest ko flirtem interesów.
Prawo wprowadzone przez pis zagraża środkom z ue straty w mld bo to miejsca pracy, PKB i inwestycje w tania energię czyli tańsze produkty silniejsze firmy.
Kto ma władzę rownie za nie odpowiada.
1 rządzi koalicja kilku parti
Kto współrządzi ma realną władzę i sabotuje państwo
2 .PIS
Kto ma realna władzę
A) duda sabotuje państwo broniąc brak praworządności
B) nbp - pis Jastrząb w wyborach kiedy trzeba było trzymać stopy obniżał kiedy należy obniżać trzyma.Straty w banku 20 mld.sabotaz państwa
C.kolejna instytucja tk- prezes były i obecny pisowiec instytucja pracująca wyłącznie dla pis-saboraz panstwa
D.sad najwyższy- Manowska- pisowa przyjaciółka dudy
E.izba kwestionowana w sądzie najwyższym- również po to aby załatwiać pisowskie interesy- obecnie PKW ale i sprawy wąsika i Kamińskiego
Obecnie za prawny burdel państwo odpowiada pis który nie pozwala zmienić tego systemu prawnego a koalicja z przyczyn czysto matematycznych nie ma większości nad wetem.Zwiazku z tym za burdel prawny w panstwie odpowiada pis który w osobie prezydenta weto i przesyła ustawy do tk..pis za prawny burdel jest odpowiedzialny i ma wciąż realna władzę w państwie.
Opinie komisji Weneckiej o prawie pisowskie są negatywne.
5
Szokujące....trochę....
Kim jest zamachowiec? Taleb A. mieszka w Niemczech od 18 lat. Pochodzi z Arabii Saudyjskiej. To lekarz psychiatra, który pracował w zakładzie karnym dla uzależnionych. Krytykował islam i państwo niemieckie za to, że nie radzi sobie z islamistami. Media podkreślają, że mężczyzna pomagał kobietom uciekać z Arabii Saudyjskiej, prowadził portal pomagający ludziom, którzy chcieli odejść od islamu. W ostatnich latach zaczął popierać skrajnie prawicową i antyimigrancką Alternatywę dla Niemiec, kolportował informacje udostępniane przez Elona Muska i sympatyzował z amerykańskimi republikanami. Był zwolennikiem prawicy. Uważał, że Niemcy jako państwo robią za mało, żeby walczyć z islamistami.
Facet okazuję się być pod wpływem narkotyków...
1
@draxidox ale co przeszkadzać jak tam miałeś także kobiety z dziećmi i także w ciąży przechodzące orzez ten plot.Potem to towarzystwo ewaluowało w grupy które były przeszkolone do walki co zmieniło sytuację.Poza tym zmieniła się sytuacja na froncie Ukraina mówiąc wprost z powodu blokowania broni przez trumpa zaczęła przegrywać.Stąd decyzja o zbudowania fortyfikacje nie tylko z granicą Białorusi ale i kalinigradu a z tamtąd uchodźcy nie przychodzą.Chodź kumple Maciarewicza przedostają się tamtędy do Rosji.
3
@draxidox jakie muru nie rozmieszaj mnie .Nie ma żadnego muru na granicy był plot którego przekraczało tygodniowo 700osób.Tu chodziło aby ten plot wybudowały pisowskie firmy i zarobiły dalej.pisiwcy sobie interes zrobili na ściąganiu emigrantów są już zawiadomienie do prokuratury.Dalej pisowcy ściągali informatyków i z Rosji i Białorusi..Noe sprawdzali co się z nimi dzieje.....Jeśli ktoś tu jest pbłudny to pisowcy.Zresztą widać to po kierunku gdzie spierd.Bialoruś teraz Węgry;) a Orban twierdzi że takich przypadków będzie więcej;)
0
@Ls0811 no cóż Romanowski defraudował kasę.Orbam traci poparcie z powodu inflacji i za długo rządzi i ma rywala.Jeśli Romanova z ulicy polskie służby nie zawiną granic nie ma. To ucieknie do bialorusi albo Rosji. Jak orban padnie.Jeśli już defraudować, to jako Romanov;) większy zasięg;) niż jakiś tam fundusz solidarności ;)