Borneo
Dołączył/a: maj 2018
10 obserwujących
1 obserwowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@IMBALEO zobaczymy ale demografia pada czesc wyjechało cześć zginęło kolegów będzie trzeba utrzymać.Będą brakować im kadry.Im bardziej w głąb ukrainy tym większe koszty
0
@Kgorecki2500 tylko te wyniki idą im w dół wojna kosztuję.A to co wytworzą to zostaje zniszczone w wojnie pada też demografia więcej ginie tracą specjalistow.Za rok stracą wojskowe rezerwy produkcja broni będzie się kurczyć.Stracą sprzęt specjalistyczny
1
No proszę
https://wiadomosci.wp.pl/trump-przegrywa-apelacje-jest-decyzja-sadu-w-nowym-jorku-7108948956519136a
1
No proszę
https://wiadomosci.wp.pl/byly-wiceminister-w-bialoruskiej-telewizji-atakowal-polskie-wladze-7108757526096640a
1
Ciekawe
https://www.money.pl/gospodarka/rosyjska-gospodarka-zmierza-ku-zalamaniu-wladza-putina-zagrozona-7108959133985504a.html
0
@barcelonaLM przejrzał na oczy:)pis zostawił gospodarkę w stagnacji.bez reformy energetyki
Ma realna władzę bo
1.duda uznaje która uchwala wchodzi która nie
2.Nbp też jest pisowskie i stopy pozostają w miejscu gospodarka stoi
Sąd najwyższy
3 Manowska osoba ktora dwudziestu ma robić ts- to irzyjaciolka dudy
Izba nie jest sadem pracuje dka pis
Neosedziowie pracują dla pis
4.Tk - pisowcy
5.PKW szef jest pisowiec
Ci sabotuje państwo
Jednocześnie pis na 230 mld zadłużył pasnstwo+ 20 mld służba zdrowia
trzeba za ogromne pieniądze reformować armię i zbudować tyle samo drógchoc mnie autostrad.Jesteśmy po wysokiej inflacji gdzie ludzie mniej mogą
W tej sytuacji koalicja musi czekać do wyboru prezydenta aby zmieniać panstwo bo ustawy idą do tk albo są wetowane.
Same budowanie farmy wiatrowych z magazynem energii to 2027-2030 z największym magazynem energii.Konfa opowiada o zmniejszeniu w podatkach ale to mrzonki na najbliższe lata bo zobowiązania są ogromne.Nie dziwię się że ko nie wypłaci kasy pisowi bo zostawili takie Gówno że głowa mała.... o burdelu prawnym nie wspomnę. C9 ty masz do ko skoro jest spóścizna pisu który dalej ma realna władzę i sabotuje państwo......To duda decyduje które ustawy wchodzą a które ida do zamrażarki w tk.Konfa też nic nie zrobi zablokował środki z ue które są niezbędne a wydatki nie pozwolą obniżyć podatki.zminimum do 2030r będziemy ponosić konsekwencje rządów pis
0
@barcelonaLM no. Ie ostatnie 2 mld z budżetu idą od Biden potem pomoc jest nie wiadoma Harris to gwarantuje trump nie
0
@Kondziu_FCB w konstytucytucji jest napisane że umowy podpisane przez Polskę muszą być uchorowane .W prawie ue jest to aby przestrzegać praworzadnosc a pis .A pis wprowadził brak oraworzadności a Duda polamał 13 razy konstytucje o której mówił. Także trybunal praw ochrony człowieka wydał wyrok przeciw Polsce sprawa Lecha Wałęsy ze izba jest nielegalna. Oczywiście jest to organ w ramach rady Europy.To samo twierdzi komisja wenecka która honoruje ue.I byli sedziowie tk.kazdy wie że to jest lipa....Wiadomo że pis świadomie ta kasę wydał w poprzednich wyborach i oprócz pikników solidarną polska zdefraudowala kasę że Romanowskiemu grozi 25 lat i dostał kolejne zarzuty.bawiono się cenami benzyny a Jastrząb obniżał stopy kiedy powinien podnosić.Wiadomo że kara jest słuszna a to jest wałek pisu wywodzący się z wprowadzenia braku oraworzadnosci.
0
@Roobo ale PKW stwierdził że nie rozsadził czy izba jest legalna.przypuśćmy ze minister finansów wypłaci kasę.Ko wygra prezydenta przegłosują zmiany i ustala zgodnie z tsue, komisja wenecka i trybunale do praw człowieka że ta izba jest nielegalna.To co komornik wejdzie do pis ci wydadzą kasę na wybory i pis będzie dłużny?a wiadomo że pis wydał kasę na te wybory w poprzednich.kacxynski występował na wojskowych piknikach agitował wysyłał listy do Ziobry aby nie eykorzystywali kasę publiczna bo będzie problem z PKW. Obniżano ceny benzyny na wybory.Jastdzab obniżał stopy kiedy w ue przy niższej inflacji stopy trzymano.....wiadomo było że pis na potęgę korzystał z kasy skarbu oanstwa.Takiemu Romanowskiemu grozi 25 lat i dołączono kolejnych 7 zarzutów.Wiadomo że defraudował kasę...I nie orzypadkuem uciekł...A za nim pójdą inni
0
@Kgorecki2500 no wydał wszystko w poprzednich wyborach;) to taka strategia jak kręcili kilka odcinków avatara jednocześnie;) wiesz mniej kosztów;)swoją drogą dobrze im tak oszukiwali w wyborach wszystkie oartie i defraudował kasę....l
2
@RoberDzik Roberto Baggio
0
@Recha_0684 o trump chce sabotował produkcję f35;)obecnie najbardziej porządny samolot świata ...
https://defence24.pl/przemysl/f-35-walczy-z-trumpem-i-rosyjska-propaganda-komentarz
0
@Recha_0684 a jak ma mieć straciła sporo ludzi nie mając broni..Ty powiedziałeś arsenał usa.Nic nie m mówiłeś o ograniczeniach poza bronią atomowa.I oni nie zrobili coś tam :)) same f22 wykończyły by ruskie samoloty us f35 czy f15ex.Obecnie stworzyli drona z małymi dronami które jednocześnie atakują ponad 1 tys celów....jeden statek usa który patrolował polskie morze pół roku temu posiadał 70 tomahowkow.poza tym oprócz Riderów 6 generacji na stanie mają 5 generację najdroższych bombowców na świecie.. mqja 3nwjnowszej generacji zbudowane lotniskowce Gerald ford ruskie nie wspólne ruskie mają jeden który ukradli ukrainie ale on nic innego nie ma tylko awarie.Jak był w naprawie to wstoczni spadł na niego dźwig i go zniszczył;)poza tym same f35 mogą na odległość niszczyć cele w Rosji jasm który kupiła też Pilska.
Trzeba jeszcze dodać że twój prezydent trump przegrał apelacje w sprawie molestowania dziennikarki;)tyle w temacie;)
https://wiadomosci.wp.pl/trump-przegrywa-apelacje-jest-decyzja-sadu-w-nowym-jorku-7108948956519136a
0
@Recha_0684 bredzisz chłopie i nie wiesz o czym piszesz.Ameryksnie opracowali bomnowiec 6 generacji i 5 takich bombowców jest wstanie zniszczyć wszystkie miasta większe w Rosji w jednym momencie o czym mówią opisując ten samolot.Ty nie masz chyba pojęcia jak arsenałem dysponuje usa nie licząc reszty nato.Porownaj sobie budżet wojskowy o budżet wojskowy Rosji.Ty chyba sobie nie zdajesz sprawy że Rosja uczestniczy w konflikcie zbrojnym od kilku lat.traci wyszkolonych pilotów ludzi z diswisdcsenim i distarczaxmieso armatnie. Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę ake po pierwsze trump ma prawomocny wyrok.Po drugie był inspiracją do ataku na kongres bo nie uznawał wyborów gdzie oficery w sądzie przegrał i dalej stwierdził że były oszukane.Zgineli policjanci a część na lata poszła siedzieć.I tylko z powodu tego ze wygrał wybory nie odpowie w innych sprawach .Co wcale nie wyjaśnia że jest niewinny.Sory ale nie mamy doczynienia z niepokolanym goście a przesteoca który miał wiele innych jeszcze zarzutów który nie odpowiedział bo go wybrali.Dlaczego miałbym zmienić o nim zdanie bo wygrał wybory;) wiesz ilu przywódców na świecie jest tyranami i mordercami;) nie rozliczył się z wymiarem sprawiedliwości.Wybor na orezydenta nic dla mnie nie zmienil.Uciekl w prezydenturę przed orawdopodobnie pójścia do pierdla. Trochę jak Romanowski tylko ten wybrał inny sposób na ucieczkę miał zasoby.Obaj nie odpowiedzieli orzed sądem.
0
@Rhaan jaja moc prawna w konstytucji masz napisane Polska ma uznawać podpisane umowy a w umowie z ue
podlegamy tsue.A tsue nie uznaje izby.Tak samo wuropejski trybunal do spraw praw człowieka również nie uznaje neo sędziów
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Lech-Walesa-wygral-w-Europejskim-Trybunale-Praw-Czlowieka-w-Strasburgu-8651509.html
PKW również chcę ustelania statusu izby bo są wątpliwości.
Komisja wenecka również orzekła ze przy wyborze jest wada prawna i nie są to sędziowie.
Jedynie kto ich uznaje to pisowska Manowska sami neosedziowie duda i tk.Nikt inny byli sędziowie tk również mówią że jest wada prawna jest dokładnie jak mówię.Pisowcy sobie zrobili pseudo i statucie w tym przerobili jak tk których nikt nie uznaje i służbie.Dyda złamał q3 razy ko statucie a wyroki tk nie były przez zzedlo punlikowane i będzie miała ts jeśli większość będzie za ten numer.Duda to wiadomo.qale to jak odejdzie jego przyjaciółka Manowska która go kryje.A powinna być niezależna a on jeździ do niej prywatnie co jedt ko flirtem interesów.zpodobnie jak obiad byłej prezes przylebskiej.Zteszta absurdów jest więcej.Smieszy mnie pseudo domaganie praworządności pis. To tak jak złodziej mówił że policja mu odbiera to co ukradł i jest złe;) tylko szczerzę kompletnie są dla mnie nie wiarygodnie i powinni odpowiadać gruba kasa za to że za brak praworządności nie było kpo przez 2 lata.Dlugie lata powinni za to siedzieć.zbo od 2 lat można byłoby zmieniać energetykę i obnizac rachunku za prąd.nie znam bardziej bezczelnej formacji od pusu.Kompletnie jest mi ich nie zal.Zwykla polityczna mafia....
0
@Recha_0684 bo w momencie kiedy Ukraina zaczęła robić owęnsywę Trump za pomocą swoich wpływów blokował dostarczenie broni ukrainie .Trwalo to kilka miesięcy.Wtedy ofensywa się załamała i ruskie przeprowadzdzaja do dziś kontr ofensywę.
Mylisz się ruskie dostarczaja broń w postaci remontowanych z lat 50 wzwyż zapasów czołgów przez lata stojących na dworze na terenach wojskowych.Czesto następuje kanibaluzacja i dorabianie części i tyle.Cala zabawa kończy się wtedy kiedy cały zapas im się wykończy.A wykończy się za rok.Poniewaz magazyny są na dworze satelity dokładnie więdza jak schodzą te zapasy.Czesto masz zdjęcia 2022- 2023r...w momencie wyczerpania zapasów zegar tyłka do straty ostatniego czołgu.Bo to jest nie do odrobienia kiedy trzeba budować od zera czołg.to co trzeba zrobić to wytrzymać do czasów opuszczenia magazynów.Juz teraz na granicy z Chinami jest ogromny deficyt czołgów.Nie pozbędą się czołgów z granic muszą jakąś część zostawić.Poza tym to co nowego robią jest bez zaawansowanych technologi jaj francuska optyka itp która mieli.Jest specjalistyczny sprzęt jak s 400 czy s 500 którego budują z zapasów. Liczba oddawanych samolotów spada bo wykorzystali części które były produkowane przed wojną. Najbliższy rok sprzęt jest a potem jest problem. Zwlaszcza z bronią zaklucajaca drony to drogi sprzęt którego za wiele nie mają.A z rakietami dalekiego zasięgu dzieją się 2 rzeczy samoloty muszą przenosić dalej tym wieksza szansa na awarie.Samoloty nie mają części doszło do bardzo wiele wypadło np su 31 nikt je nie zestrzeliwać po prostu nie mieli części same się rozbijały. Samoloty będą musiały być przesunięte na dalsze lotniska wraz z wygrywaniem ruskich front będzie się oddalał.Same wyszkolenie pilota to 5 lat ....prędzej ludzi zrekrutuja na wojnę niż na 5 letnie szkolenie.Sporo kadry która szkoli nie żyje.....Mogą mieć ludzi ale z bronią będzie problem bo rezerwy za rok się kończą.To strategiczny moment.Trzeba moim zdaniem walczyć i wykorzystywać broń dalekiego zasięgu palić im zakłady strategiczne.
0
@Recha_0684 i jest to w dużej mierze niwelowane obroną.Brakiem wyszkolenia i dobrego uzbrojenia....Wbrew pozorom to zaczyna trwać kata a % kraju wcale tak dużo kraju nie zdobyli.aa mieli być w 5 dni w kijowie.Gdyby nie Trump który zawalił im broń.Trzymali by się dużo lepiej.Ta wojna odsłoniła slabość ruskich w kontekście wojska.Przyspieszyli zmierzch sprzedaży swoich surowców.Nie dotrzymali kontraktów wojskowych u stracili klientów. Stracili dostęp do technologii. Z całym szacunkiem jeżdza na pralkach z których procesory wyjmuja
3
@Rhaan chciałem tylko zauważyć że ta cała izbę poza pisowcami nie uznaje nikt.Romsniwskiemu grozi 25 kat a doszło mu 7 zarzutów . Prezydent złamał 13 razy konstytucje.Sami zestawili połączenie ministra sprawiedliwości i orokuratora generalnego który jak zarówno i komisja wenecka tsue mówią że jest to nie orawirzadne i trzeba to zmienić.Na Romanowskiego jest świadek kpronny i są nagrania i taśmy.Tu nie na żadnych wątpliwości co do winy.To co uprawia to odwracanie kota ogonem.Piwinien stanąć przed sądem.Przykro to powiedzieć ale po zmianie prezydenta który przestępcom urządza sobie hostel.Za cały oprawny burdel w państwie odpowiada pis gdzie duda 13 razy konstytucje i obecnie chronią ten bałagan.
Pis ma bardzo dużo władzy.
Władza pis
1.
Prezydent duda - pis sabotuje osńsywo ustawy do tk wetami
2sąd najwyższy
A. przyjaciolka dudy nprezes Manowska która miałaby zrobić mu ts;) jeździ po nocach do niego
B neosędziowie-pis
C.izba która jest nieuznawana przez nikogo również pracuje dla pis klepnąć chce wyborcze sprawozdanie pomimo wyborczych finansowych przekręciwszy pis w wyborach.
4.NBP Jastrząb-pisowiec
5.tk pis - pracują wyłącznie dla pis
6.nawet PKW szefem jest pisowiec i też kombinuje....
Pis ma sporo władzy i mocno Polskę sabotuje.
P.s stanowisko ue jest jasne należy wydać Romanowskiego Polskę i będą mieć kłopoty.Szef opozycji na Węgrzech.orban miesza nas w międzynarodowe spiry i będą problemy.
1
Na .ój gust wiek tu jest o tyle bez znaczenia bo to normalne że w sezonie napastnicy się zacinają niezależnie od wieku.Facet w lidze jest nr 1 to wywalić należy i cala resztę.Barca gra źle bo ci co grają są przemęczeni psych. Bo i w KM mają więcej meczy i tam trzeba grać a nie jalkulować a kiedyś jak 3 mecze wygrałeś to miałeś w 4 luz.A i 10 graczy wraca po kontuzja i nie ma opcji aby byli w formie bez lresezonu z marszu i będą miech wąchania jak olmo od genialnego zagrania po lipę.
0
@Recha_0684 jak nie mają z kim walczyć mają ogromną część kraju do zajęcia;) prawa wojny są nie ubłagalne im dalej w głąb kraju tym trudniej go zająć.Z uwagi na ligistykę.A ruskie wszystko niszczą muszę zapewnić pożywienie broń noclegi itp.Obrona wymaga dużo mniej ludzi. Niż atak.Te przewaga jest nie aż tak ogromna orzez to to co trzeba robić to pociskami dalekiego zasiegu niszczyć składy amunicji lotniska , i składy paliwa.Podpalać Rosję od środka aby na ludzi wywierać wpływ niszczyć ruską gospodarkę.Pribowac spalić jeden z 3 zakladiw do produkcji czołgów.Ukraince skończyli swój pocisk dalekiego zasiegu i pracują nad pociskami balistycznym aby zwiększać jego zasięg sami się uniezależniają od zachodnich dostawców choć tu im francuzi dostarczają i Brytyjczycy. Awryksnie też zaczęli choć Trump to zwinie.Jesli do stycznia przyszłego roku przedłuża wojnę rosja będzie w teagicznnum położeniu gospodarczym stracą rezerwę broni i nie będą wstanie jej uzupełnić stracą sporo sprzeu soecjalustycznego który jest drogi wymaga technologi.Straca pilotów szkolenie 5 lat oraz samoloty a produkcja spadła o 70%.dlatego walkę trzeba kontynlowac aby ich finansowo zniszczyć także wojskowi.qbeda mieć ogromne demograficzne problemy z dziurami w gospodarce bo zniknie im 1 mln gości w wieku do roboty.Sporo będzie kolegów trzeba utrzymać.A część spierdoliła z kraju......dlatego walczyłbym dalej .Jak sam Putin mówi zawieszenie nic nie daje
Ma rację kraje się dozbraja i za jakiś czas będą walczyć dalej.trzeba to przetrzymać.
1
@Janas11224 mam finałowy odcinek na razie spoko
0
@Recha_0684 jaki pomysł na ruskich no cóż trump spowodował że ich ofensywa przeszka w defensywę.Zalalbym ich bronią dalekiego zasiegu i lrzetrzymał ich rok.To kluczowy czas gdyż kończy się im rezeewa i zaczynają być rzeczywiste nie do odrobienia liczba sprzętu.I będą w większym kryzysie mniej będą mieć też rezerw.Maja ogromny kryzys w rolnictwie obecnie, wtedy zacząć negocjacje.Mają duży strategicznymi kłopot gdyż nie której broni maja bardzo mało zwłaszcza drogiej i specyficznej jak samoloty z raderem kilka sztuk bez tego żadnej walki dokładnej nie zrobisz maja tego kilka sztuk.Dalbym broń dalekiego zasiegu i ta broń rozwalał To jest droga.Dla nato ten rok jest ważny w kwestii sprzętu wojskowego
0
@Recha_0684 heje dziś nie problem wpisać teks w Google i to sprawdzić czy jest z książki :)udowodnij ze to z książki skoro jest skopiowane.
0
@Recha_0684 stan wojenny dziadek mrożą w szkole z zegara czekoladki opancerzone samochody.To ze musze o 20 wracać z górki no zbliza się godz policyjna.szarośc Pevexy które były innym światem.qtakze podróże na Słowację i do drewna także pierwszy kontrast jak jechałem do Francji przez Austria Szwajcarię potem Niemcy doskonale widziałem różnice między bmw a polskim fiatem 125p czy polonezem.Ale najbardziej przerażała szarość .Plakaty z limahlem clas8x never którzy zagrali w filmie to tylko rock.oraz szal na Holandii i dziesiątki innych rzeczy z konferencjami słynnymi orbanami
0
@Recha_0684 pisz mi dalej ocknij się obudź się itp .Ja przeżyłem komunę i jak najdalej z pisem i czy konfą.....Amerykanie tak jak i Rosja nie byli przygotowani zarówno w ko tekście amucji czy fabryk zwiększyli produkcję himarsow f35 i wielu innych jednostek na dodatek Wiele produkcji tworzonych jest w Polsce w Niemczech jak himrsow itp.Natomiast w kontekście broni Amerykanie oddają czesc broni tworząc w zasadzie broń jeszcze nowszej generacji.Pp to aby mieć przewagę nad Chinami.Mowa o broni hipersonicznej obecnie montowana na zumwslt czy całej broni laserowej.Nideano powstał samolot 6 generacji b21 rider. Nowe lotniskowce itp...
0
@Recha_0684 hehe jak widzę stosujesz klasyczna manipulacje troll typu obudź, wlączyj myślenie itp...typowo trolowskie teksty z teorii spiskowych.J eden gość puszcza reszta to klepie i nawet nie wiedzą kto to rzucił nie weryfikują tego itp.. śmieszy mnie ktoś z takimi a że jestem po nlp to widzę takie rzeczy.Daj sobie spokilój z takimi tekstami masz pojęcie czy nie .Działają tylko merytoryczne argumenty a nie bzdety. Niestety jedyną frakcją u republikanów która była za blokowaniem broni w usa był Trump.Ktory naciskał na Jonsona i w wyniku współpracy z demokratami którzy mu zapewnili dalsze stanowisko aby pod głosowanie wrzucił broń dka ukrainy .Trump był na to wściekły.Puerwsxa rzecz o której mówi to nie dawać broni ukrainoe i oddać ziemię
0
@Recha_0684 przypomnij sobie cyrki z mikem Johnsonem jakie były naciski trumpa aby nie uchwalać distaw broni na Ukrainę.
https://businessinsider.com.pl/gospodarka/usa-wycofuja-sie-z-popierania-ukrainy-trump-nie-rzadzi-ale-juz-decyduje/dw262mf
Nie mów że w początkach nie obawiano się mocno Rosji.Putin w kilka dni mialbyc w Kijowie. W czołgach znaleziono mundury polowe na defiladę w Kijowie. ludzie też obawiali się reakcji atomowej Rosji i widma 3 wojny światowej.. Z czasem wszyscy się przestali bać.
To wiadomość dziś brytyjskie rakiety
https://www.komputerswiat.pl/aktualnosci/militaria/wazny-podziemny-magazyn-w-rosji-zniszczony-storm-shadow-daly-popis/wlqwv98
Francuzi z uwagi na biznesy w Rosji nie wspierali ukrainy i nawet przywodca rozmawiał z zpurinem ale i to się zmieniło tej chwili kończą szkolić pilotów ikrainski na Miragach
https://tech.wp.pl/mysliwce-z-francji-poleca-do-ukrainy-sa-konkrety,7107745535728384a
0
@Recha_0684 sam nie masz....
0
@Mezocyklon87 a widziałeś wydatki na broń , energię , dróg trzeba wybudować drugie tyle, dług zostawiony orzez pis 230 mld fundusz covidiwy 29 mld służba zdrowia z czego to mają spłacać.Jeszcze lotnisko itp....z czego to mają spłacać jak tak syf zostawili pisowcy....
0
@Recha_0684 ja nie mam pewności czy trump to ruski agent czy nie chcę oddać ziemię ukraińskie putinowi.Blokował broń ukrainie która miala ofensywę i potem zaczęła przegrywać.Mają w kongresie przewagę republikanie.Chce wyjść z nato itp..
Co do początku wojny to wszyscy się bali że Putin atomilu użyje i z czasem to się zmieniło wraz z dostarczaniem broni.Tu i Francja i Niemcy przeszły silną metamorfozę.Biden jasno mówił nie chce 3 wojny światowej ale broń dostarczał i zmotywował resztę Europy.Co do Anglii to przylatywalu f35 codziennie patrolowali nasze granicę dostarczają Storm Shadow kluczową broń ukrainie.Trump ma szanse się pokazać jeśli Putin nie pójdzie na jego warunki to zobaczymy czy bronią zaleje ikraine ciekawy jestem.zmy potrzebujemy jeszcze roku aby walczyli bo sporo broni przyjdzie do 2026r i od tego momentu ruskie będą wracać do zbrojnej rownowagi