Colon
Dołączył/a: luty 2018
32 obserwujących
5 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
3
Im ktos powiedzial, ze to nie jest juz pre-sezon?
0
Moze zacznę oglądać Bayern ;)
2
Czesto tu jest cytowany Jerzy Urban i jego NIE, a znacie Kurbana?
https://pbs.twimg.com/media/ECCom_bW4AUTiGb?format=jpg&name=small
0
Ciekawe czy Sao Paulo to ostatni klubowy przystanek Alvesa.
19
Mapa miejsc narodzin obecnych 557 graczy PL.
https://i.redd.it/6betmjqehsg31.png
0
Ibra pod wrazeniem parady.
0
@Jackazz Najlepszy to rzeczywiscie zle slowo. Na pewno Miles technicznie nie byl najlepszy.
Dokumetn byl o Jaco, jego geniuszu i niepodwazalnym wplywie na kolejne generacje. O tym, jak zmienil bass, tak jak Cruyff zmienil pilke.
Warto obejrzec i warto przeczytac artykul.
13
Jak ja nie znosze CAPTCHA.
0
@Misanthrope Nawet o tym nie slyszalem, ale brzmi ciekawie.
1
@qbsonFCBarca "what a nice, beautiful tree and this calm blue sky" :)
0
Sa ludzie, ktorzy rewolucjonizuja swoja dziedzine, pisza na nowo jej historie. Zawsze potrafimy wymienic ich nazwiska jednym tchem i praktycznie w calych srodowiskach nie ma watpliwosci co do ich zaslug.
W nocy obejrzalem sobie 2-godzinny film dokumentalny o Jaco. Wypowiadalo sie praktycznie cale srodowski muzyczne - Herbie Hanckock, Sting, Butsy Collins, Robert Trujillo (producent), Flea z Red Hot Chili Pepers itd. itp.
Jaco zostal zamordowany w 87 roku przez wlasciela klubu muzycznego, ktory byl jednoczesnie posiadaczem czarnego pasa karate, Jaco probowal wtargnac do srodka sila, co okazelo sie dla niego smiertelne.
Praktycznie byl juz wtedy bezdomym muzykiem (jego nieuchronny upadek i samodestrukca trwala kilka lat), mial tylko 35 lat, zostawil rodzine.
Geniusz, ktorego duch gra i bedzie gral chyba w kazdym basiscie na tej plancecie.
Serdecznie polecam ten film, jesli ktos intersuje sie muzyka, to jest to tzw must see.
Tutaj jescze bardzo fajny artykul o Pastoriusie (fragment):
W świadomości muzyków funkcjonuje dosłownie kilka ikon, które możemy śmiało ustawić obok siebie, bez obawy o nadużycie lub dysonans. Gitarę elektryczną reprezentuje na tym podium Jimi Hendrix, folkową Bob Dylan, trąbkę Miles Davis, saksofon John Coltrane i wreszcie bas elektryczny – bezdyskusyjnie Jaco Pastorius.
Pat Metheny pisze w przedmowie do kolejnej reedycji pierwszej płyty Jaco, z 2000 roku: „Gdziekolwiek nie pójdziesz, czasem kilkanaście razy w ciągu dnia, w najbardziej unikalnych miejscach, słyszysz brzmienie Jaco”. W latach 80. i 90. prawie wszyscy kopiowali triki, licki i sposób gry Jaco, i śmiem twierdzić, że działo się to w pewnym stopniu nieświadomie i naturalnie. Po prostu każdy, kto miał okazję słyszeć jego grę, nie mógł później się od niej uwolnić, bo była czymś, z czego po prostu nie sposób było nie korzystać. To tak jakby po wynalezieniu roweru, dalej pokonywać dalekie dystanse piechotą… Okazało się, że Jaco jako pierwszy otworzył bramę, która latami wręcz prosiła się o otwarcie, ale nikt nie wpadł na to wcześniej. Brama drastycznie i bezlitośnie otwierała elektrycznym basistom oczy i uszy na to jak dotychczas byli ograniczeni i uświadamiała, jak wiele i jak niewiele zarazem dzieliło ich od nowej epoki basu elektrycznego. Drażni to bardzo innego giganta basówki, który zresztą miał okazję grać z Jaco, Jeffa Berlina. W wywiadzie dla polskiego portalu Fusion.pl powiedział: „jeśli chodzi o basistów to przez ostatnie 20 lat nie usłyszałem takiego, który robi coś innego, który nie brzmiałby inaczej niż Jaco Pastrorius. Jaco zmarł już prawie 20 lat temu, a większość basistów tkwi w poranku dnia następnego po jego śmierci! Oni wciąż są w szoku, ponieważ gdy słyszę te płyty, które cieszą basistów to słyszę basistów, którzy schodzą z własnej drogi by brzmieć dokładnie jak Jaco. Gdyby to była moja kariera to wolałbym raczej zaprzestać wykonywania muzyki niż przyjąć status muzyka, który umyślnie naśladuje innego muzyka, basistę. Basiści się tego nie wstydzą, wcale!”
Dokumetnt
Artykul http://topguitar.pl/artysci/jaco_pastorius/
ps. Kto dla Was jest takim czlowiekiem?
1
@sebasek99 To bylo pytanie do Radia Erewan.
1
@Chwytliwy A to akurat jest ladnie i przesmiewczo zarazem.
1
@Kapitan hawk za to ban? Przecież juz ktos wcześniej to robił : Marnej, MoNey itd - ja tylko papuguje, a w zasadzie mój słownik ;)
0
Jeśli Neymar Jr rzeczywiście przejdzie do Realu, to serwery tu padnà, a potem ban będzie ścielił się gęsto.
0
Linia basowa z nutami, w utworze Teen Town.
A tu oryginal.
A tutaj film, ktory opowiada o basiscie, ktory napisal ten utwor, samouk, ktory zmienil wspolczesna muzyke.
Dokument wyprodukowany przez pana Truijillo z Metallica.
0
@SHIBA teraz .
0
Pograli. Jakos znajomo to wyglada.
https://www.reddit.com/r/soccer/comments/cqx072/overhead_finish_from_jota_from_jimenezs_chipped/
Chile vs Brazylia - dwa bardzo podobne gole https://streamable.com/sdgil
0
@krzychu1526 kojarzę historie - Majka chyba podkradala faceta Krystynie ?
Piosenka nawet dobra jest .
1
Dobrzy anglisci lub osoby mieszkajace w Anglii - Toward the Within - czyli co?
To koncertowy album Dead Can Dance. W sam raz muza na nocna pore, jesli ktos lubi etniczne klimaty (chociaz DCD jest bardzo czesto kojarzony z muzyka sakralna, sredniowieczna) a jest ich wiele - od rytmicznych po takie z Gladiatora - bo przeciez wokalistka zespolu brala udzial w soundtracku do tego filmu.
Tekstowo tez jest swietnie, bo np. ballada American Dreaming to w zasadzie krytyka owego kraju, ale moze rowniez piosenka o milosci?
Kilka intrumentow tu uzytych:
Bagpipes [Uillean], Bouzouki [Irish], Whistle [Low D], Percussion – Robert Perry
Bass, Guitar [6-String], Percussion, Voice – Lance Hogan
Keyboards – Andrew Claxton
Keyboards, Voice, Percussion – John Bonnar
Percussion, Voice – Ronan O'Snodaigh*
Voice, Percussion, Bouzouki [Irish], Whistle [D], Twelve-String Guitar – Brendan Perry
Voice, Percussion, Yang T'Chin – Lisa Gerrard
Flute, yangqin.
No i Brendan Perry - niesamowity wokal.
https://www.youtube.com/playlist?list=OLAK5uy_msibcHiwuSRtashEcGWYA3trnR3Y8WjMU
0
@Pocipan Ale dawno ich nie sluchalem.
1
@SHIBA Jakas nagroda Ci sie za te cykle nalezy.
0
@krzychu1526 Fajne, fajne.
1
Chialem zapytac o utwory, ktore maja jakis moment przelomowy, sa dobre, ale w tzw "drugiej" czesci sa rewelacyjne. Jeden z nich to ten - tutej ta chwila, to ok 2:23
Indoctrination (a design for living)
Martwi potrafia tanczyc.
W czasach wielkiego utrapienia
Kiedy przyszło Ci wybierać pomiędzy dobrem i złem
Istniała tak zwana wolność
Na którą nie miałeś wpływu
Wszystkie jasne przesłanki
Dotyczące wolności
Zmuszają mnie do stwierdzenia
Że wolność istnieje jedynie w zniewolonych umysłach
To trwało zbyt długo
Jak możesz być zadowolony z obecnego stanu rzeczy
Kiedy wszystko co obecnie nas otacza
Jeszcze bardziej trzyma nas w objęciach ciemności?
Nienasycony głód władzy uczynił
Idoli nieśmiertelnymi, bogów figurkami
Żołnierzy bohaterami, dzieci niewolnikami
Ich przeklęte pokusy, ich zdradzone nadzieje
Kto ucierpi przez prawa
Które decydują o edukacji twojego potomstwa
Dopuki nie zapłacisz ceny?
Kto ucierpi przez prawa?
Kto ucierpi przez ich decyzje? Kto ucierpi przez ich treści?
kto ucierpi przez ich kształt?
Kto ucierpi przez prawa?
Kto ucierpi przez ich decyzje?
Kto ucierpi przez ich treści?
kto ucierpi przez ich kształt?
2
@Kamiloza91 The End.
oraz poczatek Riders...
0
@neymarjr_143 jakie seriale jeszcze lubisz ?
0
@SeeleyBooth To do jutra, spiwor mozesz zostawic w domu.
1
@SeeleyBooth Cekcyn.
2
@kerouac @SeeleyBooth Jutro zaczyna sie fajny festiwal elektorniczny we wsi Cekcyn. MOze ktos stad tam zawita. Wstep darmo.
http://cekcynfestival.pl/#/aktualnosci
0
Boom internetowy trwa, jednak o SPAMIE bylo juz glosno w latach 70tych.
https://www.dailymotion.com/video/x2hwqlw