0

@michalgajdek Wyciąganie wniosków źle się kojarzy z tym klubem

1

@marek86 "a wiesz co to jest PPP ? Jak nie to się dowiedz . W materiale śa podane dane które najlepiej odwzorowują siłe nabywczą pieniądza w danym państwie a nie pps który jest mniej dokładny aby nie zakłamywać rzeczywistości :)"

Twoje słowa bajkopisarzu. Zaczynasz mi działać na nerwy kłamstwami i manipulacjami. Ty nawet nie wiesz co sam piszesz.

Bez odbioru.

1

@marek86 Polaków w 2023 stać na więcej niż w 2013, w 2003 więcej niż w 1993, a w 2033 prawdopodobnie będzie stać na więcej niż w 2023.
Tak jest bo kraj się rozwija, a ludzie są pracowici.

Jedną rzecz dobrze napisałeś ludzi stać na więcej za PiSu,.
Za PiSu a nie dzięki pisowi.

Za PiSu siatkarze zdobyli srebro na olimpiadzie. Za PiSu a nie dzięki niemu.

1

@marek86 Czyli teraz zmiana tematu. Jeden wskaźnik zakłamałeś, czyli przekierowujesz uwagę na coś innego. Zatem kłamałeś w sprawie PPP a teraz już zaczyna się gadka o dochodzie rozporządzalnym.

Zagoniony jak kurczak w kozi róg, nie umiesz wyjaśnić dlaczego kłamałeś i nawet nie umiesz przyznać, że nie doczytałeś źródeł.

Ty na prostych rzeczach się wyłożyłeś, amatorze, a ciekawe jakbyś uzasadnił, że wzrosty gospodarcze mają związek z działaniami danej partii. Nieudacznicy pisowscy stworzyli bubel typu Polski Ład, z którego się musieli wycofywać, a Ty piejesz z zachwytu jakby świetna działalność polskich firm miała związek z pisowskimi złodziejami. Oprzytomnij.

A jak wytłumaczysz zapaść demograficzną, załamanie narodzin Polaków.
Jak wytłumaczysz zapaść na rynku nieruchomości, absuradalne ceny wynajmu, zniechęcające i uniemozliwiające młodym start w życie, czy podjęcie studiów.

To pierwsze z brzegu gigantyczne problemy, które w 2015 roku nie istniały.
Jakiś randomowy chłopek roztropek z YT pokazał wybiórcze dane, pominął zatrzęsienie tematów i w żaden sposób nie uzasadnił w jaki sposób partie wpływały na rzeczywistość.

Żyj w swoim świecie i następnym razem nie kłam, bo twoja wiarygodność jest zerowa.

2

@marek86 Portal money.pl podaje dane dotyczące PPP za PiSu i jest to wzrost z 69 do 80%. Może im tez zrobisz wykład w redakcji?

https://www.money.pl/gospodarka/poziom-zycia-goni-srednia-ue-ale-polska-przegrywa-wyscig-z-czechami-7010432335629248a.html

Doczytaj sobie i przestań kłamać i uprawiać propagandę.

2

@marek86 Jesteś niewiarygodny, nawet nie widzisz skąd są niektóre dane. Gdzie jest info, że dane dotyczą PPP? A poza tym skoro PKB ma parę kryteriów, to dlaczego patrzeć wybiórczo tylko na jedno z nich?

O tym mówię, zero kontekstu, tylko wybiórcze strzelanie liczbami. Twórcy filmików z YT mogą Tobą manipulować jak dziecko lalką, jesteś tak bezkrytyczny.

Czekam na info o PPP - skąd to wiemy?

2

@marek86 Te dane dotyczące PKB nie są z GUS-u, i nigdzie nie jest wskazane, że dotyczą PPP. Zatem skłamałeś co do źródła i dośpiewujesz sobie czego PKB dotyczy.

2

@marek86 Śmierdzisz mi tu pisowkim funkcjonariuszem zarabiającym za wierszówkę.
Konto tego kolesia, który udostępnia filmy, to 17 filmików, z czego najstarszy ma 2 miesiące.
Jaką on ma wiarygodność, skąd on bierze dane? - wysłuchałeś kolesia, bez zadania tych pytań. Równie dobrze sam mogłeś założyć to konto i kłamać ile wlezie.
Dane powinny pochodzić z wiarygodnych stron i sanowanyc instytucji, a nie filmiku video, które każdy może spreparować. A pod filmem wylewy pisowców, albo rusków, bo mozliwe, że oni tę stronę spreparowali.

Zatem sprawdziłem to PKB - wzrost 12% kontra 76%. Sprawdziłem oficjalne dane.
- PKB per capita w Polsce według standardu siły nabywczej (PPS) jako procent średniej unijnej, za PO wzrost z 54 do 69%, za PiS z 69 do 80%.
- zmiana produktu krajowego brutto w % rok do roku w cenach stałych roku poprzedniego, PO - 26%, PiS - 32%.

Zatem skala kłamstwa tego propagandowego filmiku jest porażająca.
PKB można ugryźć statystycznie na wiele sposobów. A tu wszystko wskazuje, że pisowiec z YT kłamie, a Ty zarabiasz na wierszówce by te kłamstwa propagować.

Możesz się odmeldować, niezła próba, ale zostałeś rozszyfrowany, razem z karierowiczem z YT. I nieodmiennie, tam gdzie pojawia się PiS, mamy do czynienia z kłamstwem.

2

@marek86 Właśnie obnażyłem na podstawie wydatków na obronność, czym się kończy analiza bez kontekstu. Bzdurnymi i subiektywnymi werdyktami.

Czyli Pan A zarobił 5 milionów (fakt) w 1 dzień (kontekst), Pan B zarobił 6 milionów (fakt) w 1 rok (kontekst). Robimy to co w Twoim propagandowym filmiku, zabieramy kontekst i mamy wniosek Pan B zarabia więcej.

Informatycy, którzy są nauczycielami, z reguły są nimi bo są zbyt słabi w swoim zawodzie. Widać w tych czasach można zostać nauczycielem nie przerastając zdolnością rozumowania przeciętnego nastolatka.
W sumie niech to wystarczy za podsumowanie.

4

@marek86 Ty nawet nie zrozumiałeś tego, że kolega @Safrani w swoim pytaniu opisał doskonale wartość merytoryczną Twojego filmiku.

Z Tobą rozmawia się jak z jakimś zaprogramowanym botem.

2

@marek86 To Ty przemilczasz kontekst.

Dane bez kontekstu i wyjaśnień jak je czytać nic nie mówią.
Informatykowi takie korepetycje trzeba dawać? Państwo w 2008 a w 2020 miało inną siłę radzenia sobie z kryzysem. Dlatego Twoje zestawienie jest absurdalne.
Gdzie jest porównanie wpływu kryzysów na rządy PO i PiS? Gdzie je masz?

Weźmy punkt - PiS więcej kasy na wojsko, więc jest lepsze.
Co to za bzdura? Od kiedy % wydatków na wojsko stanowi o lepszym rządzeniu?
Można argumentować, że budowanie dobrych relacji z sąsiadami jest ważniejsze, bo wtedy nie trzeba tyle wydawać na wojsko.
I co to znaczy, że wydano na wojsko? Jaki sprzęt kupiono, czy zakupy były sensowne, uzasadnione? Gdzie to jest omówione w liczbach? Ja np. słyszałem, że sprzętu z Korei nikt w Polsce nie potrafi obsługiwać, a co więcej PiS pozyskał go bez offsetu.

Ty naprawdę nie rozumiesz, że podałeś łyse dane, które nic nie mówią?
Jeśli tak, szkoda czasu.

2

@kamilop Nie wiem dlaczego porównujesz Torresa do Raphinhi. Rapha to naprawdę kawał grajka, nie to co te hiszpańska niedoróbka ze słabą osobowością.

2

@MesQueUnClub96 Oddaj ukłon Haalandowi.

2

@marek86 To są fakty? Ty chyba oszalałeś. A gdzie jest kontekst, jak chociażby kryzys gospodarczy, który w 2008 roku uderzył cały świat i jego wpływ na gospodarkę? To jest zbiór wystrzelonych liczb, a skąd mam wiedzieć jak rzetelne są to dane i co uwzględniają.

A gdzie jest kontekst rozwoju Polski i jej coraz większych możliwości ekonomicznych z dekady na dekadę. Nie ma sensu porównywać Polski z lat 90-tych z Polską lat 2000, i dalej tej z 2010 do tej z 2020.

Można to zrobić ciekawostkowo, a nie po to by udowadniać, że jakaś partia była wydajniejsza i lepsza.

Ciekawe dlaczego nie a uwzględnionej kadencji PiSu z lat 2005-2007? Wtedy Polska nie była tak bogata ja dekadę później.

Jeśli taki filmik spełnia Twoje oczekiwania analityczne, to aż strach sobie wyobrażać jaki z Ciebie jest informatyk.

3

@marek86 Wiesz ilu spotkałem w życiu inteligentnych ludzi, którzy w sprawach polityki zachowują się jakby odebrało im rozum? I analitykę?

0

Liczy się korpo, a korpo przeżuwa ludzi.

3

@Vegeta88 Jeśli wyrobiłby sobie zdanie o Polsce na podstawie takich filmików, to świadczyłoby wyłącznie o nim - że jest jak wielu nastawionych populistycznie użytkowników na LR, którzy mają zdanie o filmie Holland wyrobione po obejrzeniu 2 min trailera.
Tacy ludzie budzą moją litość.

2

@creativeopinion Polityka to nie tylko kwestia obietnic. Nie głosując, też dajesz przyzwolenie takim partiom jak PiS na łupienie kraju z pieniędzy publicznych i realnie na poziomie samorządowym, okradanie województw z ich pieniędzy.
W skrajnych przypadkach, może to się skończyć jak na Węgrzech, gdzie prasa niezależna niemal nie istnieje a państwem trzęsie kilku watażków Orbana.
W Polsce zresztą PiS zamach na TOK FM i TVN próbował przeprowadzić.

Nie wiem czy masz się czym chwalić. I to żal, że umywasz ręce.

3

@marek86 Ty z całego wpisu wyłapałeś przenośnię z rodzynkami? To właśnie świadczy o Twojej niezdolności do rozumienia prostego wpisu, w ujęciu kontekstowym.
Jesteś z klasyki przeciętnego obywatela: wchłaniasz podstawowe prawdy, jakie sam sobie ubzdurasz, zamiast spojrzeć na dane i na podstawie nich wyrabiać sobie zdanie. Nierzetelne filmy z netu, które potwierdzają Twój światopogląd, są dla Ciebie fundamentem.
Cóż, studiowanie i analizowanie pogłębionych danych może być wyczerpujące dla głowy - to forma ucieczki?

@Vegeta88 Ty już w ogóle dziś idziesz propagandą, wczoraj przynajmniej rzetelnie i uczciwie wymieniłeś niezrealizowane projekty za PO, z pominięciem niewygodnych dla Twoich tez okoliczności gospodarczych.

A do Was obu: śmieszne jest zapominanie, że PiS rządził w latach 2005-2007 i bezrobocie wynosiło wtedy między 17,3 a 11,3%. Spadało. Dlatego, że PiS znalazł magiczną różdżkę i wykazał talenty gospodarcze? Nie, wtedy nastąpił szczyt wyjazdów na emigrację, to naturalnie zmniejszyło liczbę Polaków zarejestrowanych w urzędach.
PO w 2015 roku oddawało władzę z bezrobociem niższym o 2% niż pod koniec kadencji PiS.

Widzę, że co niektórzy nie uwzględniają procesów społecznych zachodzących w naszym kraju. Czy można sobie wyobrazić dziś powrót do 15-20% bezrobocia? Nie i to nie dlatego, że PO tak wspaniale rządzi, ale w Polsce obecnie brakuje rąk do pracy, a grono ludzi w wieku emerytalnym rośnie, przy zmniejszającym się "pogłowiu" dzieci.

Albo chce się dyskutować o faktach, albo uprawiać propagandę.

16

@AlexDark00 Czy mógłbyś uplastycznić jak Lewemu wczoraj piłka 2 razy najszła, zejszła i wejszła do bramki? Co tu się zadziało?

7

xG 0.95 - 2.75. Drugą połowę Barca zdominowała i marnowała świetne bądź niezłe okazje.

To z czego mecz zapamiętam to poziom niechlujności nie widziany w Barcy od niepamiętnych czasów. Jeśli piłkarze Barcy przestaną podawać do rywali stojących 5 lub 10 metrów dalej i to w niewymuszonych sytuacjach, od razu wskoczymy poziom wyżej.

Jest dużo przestrzeni do poprawy. Jak na pierwszy mecz, połowę składu młodziaków, schodzące obciążenia presezonowe, nie jest najgorzej.

1

Co ci Barceloniarze tacy nasterydowani dzisiaj?

0

Niechlujność, niechlujność, niechlujność - to znak firmowy Barcy w tym meczu

12

Torres gasi piłkę jak amator, zbiera się jak oferma i kończy jak amator.
Chwilę potem Lewy stoi nie kryty przed polem karnym i czeka nie wiadomo na co.

Co z tymi ludźmi jest nie tak? Jakieś spowolnione myślenie.

1

Cubarsi igra z ogniem

10

La Rambla zamieciona pod dywan w 5 minut.

2

xG 0.91 - 0.72 dla Valencii. Rzadziej atakują ale konkretniej.

4

48 minuta- rozsprzedać, beznadzieja, tu się nic nie zmieni, lewy to nie piłkarz.
50 minuta ...

1

@don'T.R.I.P.e Szanuj ludzi urodzonych w poprzednim wieku.

1

@Pawel13sz Ludzie, ile młodzieży. Podoba mi się, ale ciekawe jaki będzie wynik z młodzieżową połową składu.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?