0

@mleczkoo Nie rozumiem tej licytacji więcej za peło, więcej za pis. Mi nie o to chodzi, jeśli inwestycje za PiSu były dobre to chwalmy, jak te autostrady.

Jednak wątek jest tutaj o złodziejstwie PiSu, więc ja słowa Lisa rozumiem i podzielam obawy. Bo jeśli bez olimpiady robisz przewały na miliardy by swoi zarabiali, to igrzyska byłyby żniwami dla tej złodziejskiej sfory.

0

@Vegeta88 Nie mamy o czym rozmawiać bo wymyśliłeś nową definicję afery i ona obowiązuje?

Aferą jest niezrealizowany projekt?
Chyba kolego ktoś tu ma problem z rozumieniem słowa afera.
Gdyby nie był realizowany ze względu na machlojki, złodziejstwo itp. to jest afera, ale tu mówimy o nie dotrzymanym terminie, czegoś co pod samym kontem imprezy nie miało wielkiego znaczenia. Najważniejsze było to, że Euro dało impuls do licznych inwestycji. I wiele z nich ostatecznie, choć po EURO zostało zrealizowanych, jak rondo Kaponiera u mnie w mieście.

Wolę zobaczyć efekty z opóźnieniem niż wcale. Na pewno na etapie założeń planowano rozmach, ale nie wiem dlaczego robić dramat z tego, ze w 2012 część inwestycji nie ukończono. Infrastruktura ma służyć na lata i tak jest z rondem Kaponiera.

Swoją drogą, jak czegoś się rząd nie podejmuje to źle, jak się podejmuje i spóźni to jeszcze gorzej. Najlepiej jak kolega wyżej: zrobili pisowcy przekop mierzei i poobiecywali atom i CPK i pół Polski zachwycone. Zadziwiają mnie te standardy.

Co do działań Muchy, czytam, że wypłaciła część premii z tytułu umów kontraktowych, których ona nie zawierała. Część to jej inicjatywa - tu się nie kłócę, ona była słabą ministrą sportu, tam jeszcze chyba była jakaś sprawa z koncertem Madonny. Moim zdaniem to zmarnowane pieniądze, ale wzruszają mnie sumy - żeby marnotrawstwo państwowych środków było w takiej skali.
Zresztą, z tego co czytam to premie nie były dla swoich tylko różnych działaczy sportowych i były w nich widełki.

Co do upadłości firm czytam, że od 2009 roku do 2014 buł wzrost upadłości firm.
W roku 2011 upadło 710, a w 2012 - 880. Zatem dramatyzujesz, a po kryzysie gospodarczym w 2008 taka sytuacja nie jest niczym zaskakującym.

Nie bardzo wiem jak w 2035, 2040, 2044 igrzyska miałby organizować Tusk, ale widzę, że konserwatywnej stronie coś się dzieje z myśleniem przy okazji tego tematu. Poza tym Polska ekonomicznie jest w innym miejscu niż dekadę temu, a będzie w jeszcze innym za kolejne 10 lat.

0

@Kazragore Ja nigdy nie twierdziłem, że Tusk jest świetny. Jeśli chcesz mnie do tego przekonywać, to nie musisz. W Polsce nie rządzą geniusze, ale jakoś kraj od 1989 roku się rozwija.

I nie róbmy złodzieja z kogoś kto nim nie jest i nie stawiajmy wszędzie znaków równości.

Co do OFE, to przeczytaj sobie dlaczego Tusk to wyciął. Podpowiem, że po to by nie zaciągać długów pod emerytury.

Jeśli doceniasz Kaczyńskiego za to co chciał a nie zrobił, ok.
Jeśli imponuje Ci absurdalny przekop mierzei, to już gorzej.

Mi podoba się to, że za pierwszej kadencji PO wreszcie pod względem infrastruktury zaczęliśmy gonić Zachód i pewnie ma to większe znaczenie, niż absurdalna mierzeja, czy niezrealizowane chęci Kaczyńskiego.

0

@BorzyKrzys Krzysiu, uspokój się. Obejrzyj zdjęcie de Amas i wyciszamy emocje.

0

@MesQueUnClub96 A gdzie ja piszę, że jest?

0

Lech wygrywa ale nie przekonuje.

0

@MesQueUnClub96 Przecież nie ma trawy w Australii

0

@Kazragore To była narracja pisowców. Nie było powszechnej narracji, że PO kradnie.
PO wyprowadziło pieniądze z OFE dla siebie? Skradli te pieniądze?

Rzucasz hasłami na lewo i prawo i unikasz konkretów (chyba z ich braku).
"Początek poprzedniej dekady nie był dobry dla LOT. Spółka ciągle nie
mogła się odnaleźć w świecie szybko rosnących przewoźników
niskokosztowych i wymagała
pilnej restrukturyzacji. W 2011 roku
przewoźnik odnotował ponad 100 mln zł straty, a kolejny rok był jeszcze
gorszy. Na ratunek musiał przyjść rząd, który udzielił firmie wsparcia w
grudniu 2012 r. Łącznie z kolejnymi transzami wyniosło ono 200 mln euro
i ostatecznie zostało zatwierdzone przez Komisję Europejską w 2014 r."

Czyli wsparcie rządu PO. Czy Tusk miał zacząć zarządzać tą firmą osobiście?

I dalej: W latach 2013-2015, kluczowych dla restrukturyzacji przewoźnika,
prezesem był Sebastian Mikosz – wielu ekspertów z sektora lotniczego do
tej pory uważa, że to on położył podwaliny pod przyszłe dobre lata. –
Milczarski przejął LOT w dość dobrym momencie, bo sytuacja rynkowa była
korzystna. Wszystko jedno, ile pracy się wkładało, to i tak wzrosty były
zauważalne. Część decyzji dotyczące rozwoju LOT-u było trafionych –
mówi cytowany przez portal wnp.pl Andrzej Kobielski, wiceprezes Enter
Air.

Jeszcze nie napisałeś o Amber Gold. To kolejny dyżurny temat nie związany z rządem PO a jemu przypisywany

0

@Vegeta88 Gdzie ja napisałem, że złodziejstwo PO jest dobre? Ja nawet nie pisałem o PO tylko "naszych" czyli wszystkich partiach nie będących PiSem.
Żadna partia poza PiS nie zrobiła ze złodziejstwa sposobu na rządzenie.

Jakie przekręty tamtej władzy masz na myśli? To władza doprowadziła firmy budowlane do upadłości?
Firmy nie przedstawiały kosztorysów, nie brały udziału w przetargach i nie wiedziały co podpisują?

"Ostra rywalizacja o finansowane przez państwo projekty nadwerężyła rentowność, a piętrzące się koszty, w tym trzykrotny wzrost cen ropy naftowej poczynając od 2008 roku, w ciągu dwóch lat dwukrotnie zwiększyły zadłużenie firm budowlanych do kwoty 1,5 mld zł na koniec 2011 roku" – wynika z szacunków Bloomberga

PO zmuszało firmy do udziału w inwestycjach? Jest dodatkowa informacja o tym, że świetna koniunktura doprowadziła do rekordowych wycen spółek na giełdzie w 2007 roku, więc firmy przeszacowały swoje możliwości, nie biorąc pod uwagę korekty.

A w 2008 roku nadszedł globalny kryzys. Zatem oskarżasz PO, że było winne kryzysowi na świecie i o ponoszenie kilkukrotnie cen ropy na świecie?
Aż tak wpływowi nie są.

Szkoda, że co niektórzy na tej stronie mają takie prymitywne skojarzenia i nie wgłębiają się w temat.

1

@pluszek Czy Tobie funkcjonariuszu już rozum zupełnie odebrało?
Kto zwinął CPK? Dlaczego kłamiesz? Jaki masz problem z mokradłami, które wysoko oceniają mundurowi, jako wartościową i trudna do sforsowania przeszkodę terenową?

Śmieszne jest to, że prawicowa sekta krytykuje Lisa, że nie podobał mu się pomysł igrzysk za PiSu,, a jednocześnie robicie to samo czyli w czambuł krytykujecie pomysł igrzysk wysunięty przez Tuska.

Zatem robicie to samo co Lis. 1 do 1. I nawet tego nie rozumiecie. Co więcej, Lis nigdzie nie sugeruje, że pomysł jest świetny bo platformerski, tylko lepszy bo nie realizowany przez PiS, który kradłby na potęgę.
Dopisek o PO powstał w waszych opętanych Tuskiem głowach.

1

@Kazragore Tylko problem jest z tym, że "naszym" może się zdarzyć ukraść, a pisowcy tym się głównie zajmowali. Znaj człowieku proporcje.

1

@DLFCB Mało było przykładów jak PiS systemowo przewala państwowe pieniądze?
Wiele inwestycji państwa było okazją do złodziejstwa. Część inicjatyw powstała tylko po to by kraść. Już symboliczne jest to, że złodzieje PiSowscy stworzyli stanowisko doradcy - czyli osoby, która nie zna się na niczym.

Lis ma to 100% racji. Jeśli organizacją igrzysk w Polsce nie zajmie się prawica, ewentualne przekręty będą nieliczne, bo nie wiem czy da się ich uniknąć.

Twój wstęp jest wyrazem kompletnej bezmyślności. A w ogóle skąd wiadomo, że w 2040 roku, rządzić będzie Platforma? Jesteś jasnowidzem.

6

@tomek8756 Ta plaga osiąga makabryczne rozmiary. Żeby rozumieć własne szczęście jako życie bez wstrętnego bachora to już wyższy poziom dewiacji z 21 wieku.
Traktowanie dziecka jak zarazy staje się coraz powszechniejsze.

Ale pewnie ta podróbka kobiety kupi sobie kota i będą razem szczęśliwi

1

Żeby z następcą Kloppa nie było jak ze Szwargą w Rakowie. Wejście w buty takiego wielkiego trenera jest niezwykle trudne.

1

Pomoc jest bardzo surowa.

0

Martwi, że zbitka słów dotyczy samochodu stworzonego dla masowego używania przez prostego luda.
Czyżby to tonowanie oczekiwań? To już nie Audi, Mesio czy BMW?

0

"Sergi Gómez stawia na ciezenie się sezonem i utrzymanie w lidze." - uciekło gdzieś "S" w słowie cieszyć

9

Jutro o tej porze albo będzie apokalipsa, ta przesunięta z 2012 roku, albo chóralna śpiewka, że wystarczyło zmienić Xaviego na kogoś z pomysłem.

2

Jak na pierwszy mecz sezonu Manchester zagrał nieźle. Pewnie w obronie (dobry Maguire i Martinez), nie najgorzej w ataku, ale ze słabo nastawionymi celownikami.
Bruno dzisiaj powinien skończyć z golem ale to nie był jego dzień jako strzelca, za to posłał kilka świetnych piłek.
Hag kupił tydzień spokoju, Może spokojnie zgrywać nowe elementy układanki.

27

Powie Wam, że ludzie pracują dla kasy, nie zwracają uwagi na relacje międzyludzkie, a potem mimo kasy bardzo się męczą.
@Luciano99 nie płaci może dużo, ale bardzo dba o atmosferę w pracy. Tu kupi albo znajdzie piwo, tam przyjacielsko kopnie w tyłek, a czasami znajdzie dla człowieka miłe słowo. Niedawno powiedział do mnie "Comento, Ty na cieciówce jesteś alfą i amebą"

Doceniam ten słowny gest

0

@PatrykBarca Mój Ty przyjacielu od spraw United. Jak wróżysz dzisiaj wynik otwarcia ten Haga? Idą po komplet punktów?

0

@Faro Żebys wiedział, na LR wszystko zależy od tego jak aktualnie wieje wiatr

0

@varosso W 2024 roku przytaczasz słowa dotyczące stanu na rok 2014?

Wspaniały to rozumowania. To tak jakbyś 2 dni przed igrzyskami, przytoczył wypowiedź Kaczmarek, która w 2022 roku stwierdziła, że nie jest przygotowana do igrzysk. To znaczy, że przez 2 lata nic się nie zmieniło?

Zawsze tak było z zasiłkami i socjalami. Polacy robili to samo eksploatując systemy w UK i Niemczech. I z takim procederem należy walczyć.

0

@juarez Nie obywateli, tylko Polaków z dziada pradziada. Jeśli za chwile drugie pokolenie Ukraińców będzie miało polskie obywatelstwo, to rozumiem, że oni wg Twoich kryteriów nie są obywatelami Polski, mimo, że są.

Kolego, nie wiem czy nadążasz za tym co się dzieje w naszym kraju. Polacy nie rodzą dzieci, więc jesteśmy zdani na emigrację i jeżeli dożyjesz 2070 roku, naszego kraju nie poznasz. Nie z winy obcokrajowców, a Polaków., którzy fundują sobie zapaść demograficzną.

I gdzie jak twierdzę, że wszyscy pracują. Nie pracują, tak samo jak Polacy, z których pracuje część. Tak działa świat.

2

Rzeczywistość na LR po poniedziałkowym meczu (0:3): koniec świata, Barca nie istnieje, sezon skończony.

Tymczasem w piątek, Hansi Flick: "Akceptujemy wszystko, ale w poniedziałek zespół był zmęczony. Mieli bardzo długi presezon, trenowaliśmy bardzo ciężko i intensywnie.
Cóż, ostatecznie to był mecz w nie tak dobrym momencie dla nas."

2

@Pawel13sz Bez względu na wynik Flick musi wylecieć w grudniu. Niemiec w polskim klubie? Niepodobna.

0

@FCBMati10 Ta beznadziejna służba zdrowia, czasami jest słaba, a czasami znakomita. Znam wielu zadowolonych znajomych-pacjentów. Część jest niezadowolona. Ale dochodzą mnie niepojedyncze słuchy, że np. słuzba zdrowia w Anglii wcale nie jest lepsza.

0

@juarez Wpadłeś w pułapkę logiczną, którą sam na siebie ukręciłeś.

Czyli jesteśmy jak zamożne kraje Zachodu, w których Polacy dostawali socjal.
Socjal dają kraje zamożne, biednych na to nie stać - wiem co mówię, bo w latach 90-tych Kuroń i spółka wychodzili z siebie by wysupłać parę groszy na zasiłki, a w czasie powodzi w 1997 roku, nie było za bardzo kasy na pomoc powodzianom.

Zatem jesteśmy jak Niemcy i Brytyjczycy. Przyjmujemy gości. Ludzie z Twojej frakcji myślenia też pomstowali na Polaków - kradną nasze pieniądze, biorą zasiłki.
I też jak Ty pomijali jeden fakt - ci goście pracują na nasze PKB. Jeśli nie wszyscy, to za jakiś czas z nastolatków będziemy mieli dorosłych pracujących.

Moim zdaniem w swoich wnioskach idziesz na łatwiznę.

0

@Barcanajlepszyteam Z powodu tej decyzji nie ma co bić piany. Oby żołnierze wykorzystywali swoje przywileje w odpowiedzialny sposób.

9

@fart A już szczególnie w okolicy grudnia : )

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?