Comentateiro
Dołączył/a: lipiec 2023
Poznań
53 obserwujących
71 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@BorzyKrzys A powiedz mi czy wpis na necie to praca doktorska czy magisterska?
Jeżeli w radiu korespondent podaje wyniki sondaży bez wskazania nazwy sondażu, to mam zakładać, że jest kłamcą? Podałem wiadomość za korespondentem, zaufałem mu, czyli wykazałem się brakiem waszych obsesji i okazuje się, że był w temacie.
Czy do wszystkiego co tu stwierdzasz dodajesz załączniki?
2
@macio_944 Dzięki za udowodnienie mojej "wątpliwej" wiarygodności. Użytkownikowi, który na privie obrzyna dupy innym użytkownikom.
1
@barcelonaLM Moim zdaniem brakuje Ci wyobraźni. Francuzi w swojej masie to nie polskie konserwy, tylko ludzie dumni ze swojego kraju i większości, nawet lepenowcom całość przypadła do gustu.
Wy macie jakiś totalny przechył w stronę jednej sceny i nic z tego otwarcia do Was nie dociera. Wizja tunelowa.
2
@Ojciec5tkidzieci @BorzyKrzys Korespondent: Artur Kula, dlaczego facet pracujący w Paryżu ma kłamać i fabrykować sondaże? I to w rozmowie z tadiem TOK FM. Przecież jest na miejscu i zna temat.
Rozumiem, że nasz użytkownik ze zdaniem na swojego prawicowego nosa jest bardziej wiarygodny?
4
Jakiś korespondent z Paryża, pracujący tam, przedstawiał wyniki sondażu, w którym ceremonia otwarcia nie spodobała się 5% Francuzów, a podobała 85%.
To ciekawe, bo dzisiaj użytkownik na forum sugerował, że przez Francję przelewa się fala oburzenia. I też siedzi ponoć we Francji. To kto się myli? Korespondent czy użytkownik? Ja za grosz nie ufam temu użytkownikowi.
1
@pt9 Przynależność do Kościoła nie jest obowiązkowa, a partię do rządzenia, stety, niestety trzeba wybrać. Partia, która ma przewiny ale są one marginesem, nie jest złą partią. Kościół, który uczy moralności a zamiata krzywdy ludzi pod dywan i prowadzi się jak mafia jest de facto organizacją przestępczą za fasadą religii.
Jeśli katechizm jest ponad władzami kościoła, to niech ludzie realizują go poza kościołem. Jestem za. Ja opisuję instytucję.
1
@Piotr777 A co mnie to obchodzi ile i co Ty piszesz. Jesteś jakimś wzorem postepowania na świecie?
0
@Zoker Już sam fakt, że masz cytaty z naszych rozmów pokazuje jakąś niezdrową obsesję na moim punkcie. Naprawdę, takie to ważne co ja piszę?
""przekonałeś mnie na jakieś 35%" - naprawdę napisałem tak brutalne i wulgarne zdanie? Że też nie dostałem bana.
Na jakiej podstawie zakładasz, że każdy może wypisywać dowolne głupoty a ja mam się z tym zgadzać?
I na koniec, bo znowu wykrzywiasz moją wypowiedź, co pokazuje jak miernym jesteś rozmówcą. Nie "inni" tylko "inni o profilu konserwatywnym" mają ze mną problemy. I tacy jak Ty. Wy jesteście strasznie toporni w rozmowach, argumentacji w szerokości spojrzenia. I wy macie ze mną problem, nie ja z wami.
Nie wsadzaj do tego worka bezczelnie wielu, wielu innych użytkowników, z którymi prowadzę ciekawe, kulturalne dyskusje.
0
@Zoker Ojej, jak mnie wzruszyłeś. Nie zastanawiałem się, ponieważ są to zawsze te same konserwatywne osoby, które nie grzeszą głębią przemyśleń. Są dodatkowo skrajnie przewrażliwione na swoim punkcie. Swoją drogą, masz jakiś problem ze mną, a gdy mnie ktoś obraża, siedzisz cicho.
Schemat jest zawsze zbliżony: konserwatysta farmazoni od rzeczy, dostaje rzeczową odpowiedź, niedopuszczalną dla siebie i nie wytrzymuje nerwowo.
I następuje zjazd dyskusji do rynsztoka.
Problemem nie jestem ja, tylko konkretna grupa rozmówców o ograniczonych horyzontach. Co ciekawe, z kilkoma konserwatywnymi użytkownikami spokojnie można porozmawiać, ale ich interesuje treść a nie użytkownik czyli ja.
Ty zresztą jesteś nie lepszy, aktywujesz się tylko by mnie pouczać i moralizować
0
@ferdas_rawa Właśnie widzę, że rozmawiamy o innych stronach medalu.
Stąd nie możemy się porozumieć.
Ale też mam to samo odczucie, że nasza dyskusja naturalnie doprowadziła nas do pytania o te granice dopuszczalności.
I wiesz co? Ja przyjmuję w całości Twój wniosek z ostatniego akapitu. Nie jest on tożsamy z moim wnioskiem, ale rozumiem to podejście.
Ja też nie wiem czy MKOl jest odpowiedzialny za ceremonię otwarcia, zatem czy oni przeprosili za siebie, czy organizatorów? Bo jeśli to drugie, to tak jak ja bym przepraszał za Twoje wpisy na forum. Zatem nie wiem czy to dowód na cokolwiek.
Zależy, jak ktoś mnie obraża, dostaję przyzwolenie na dosadną odpowiedź.
Nie ukrywam, że w kraju konfederatów i pisowców moja odporność na konserwatystów jest mocna nadszarpnięta.
0
@JarekS Cały świat reaguje? Raczej jego konserwatywny zaściankowy wycinek. Człowiek kultury nawet nie zauważyłby na co ma się oburzać, bo tam nie dostrzegł kontrowersji. Nie masz pojęci o temacie.
A twoje doniesienia o tym jak reaguje Francja, mają w sobie tyle prawdy co "Wiadomości" Kurskiego. Przecież ty piszesz jak nawiedzony radykał spod prawicowej ściany.
0
@Azi Gdzie Ty widzisz nienawiść w moich wpisach? Ale cię opętało. Może potrzebny egzorcysta?
1
@fart Chyba powinniśmy przyjąć, że w czasie takiej imprezy, dane miasto chce/może wpleść w pokaz elementy kultury nie będące akcentem sportowym.
Francuzi to naprawdę specyficzny naród, mający swoje widzenie świata. Czy znając Francuzów, dziwi Cię naprawdę to co zobaczyłeś.
Dla mnie to trochę burza w szklance wody, ale może dla innych to sprawa życia i śmierci. Ja zalecam wszystkim więcej luzu.
0
@Borneo Mam - wiem co widziałem. Autor wie co było inspiracją, ale widz miał obraz. I od tego obrazu nie można abstrahować.
To tak jakby malarz namalował bociana, a powiedział, że inspiracją była czapla. Inspiracja nie zmienia faktu, że na obrazie jest widoczny bocian.
0
@ferdas_rawa A dlaczego nie zapytasz tego drugiego kolegi, dlaczego obraża artystę? Bo jest konserwatystą? Bo krytyka tego artysty jest zgodny z Twoimi odczuciami?
To rozszyfruję "idiotów" z mojego wpisu "ignorantów w sprawach kultury"
0
@ferdas_rawa Ja Ci narzucam o czym masz pisać? Oszalałeś. Nigdy tego nie robię w przeciwieństwie do Ciebie, choćby z tego wątku. Dyskusja może mieć wiele wątków i ja wręcz lubię poszerzanie dyskusji.
Nie wiem dlaczego sprowadzasz sprawę do absurdu i zabijasz poważną dyskusję. Pewnych granic organizatorzy nie przekraczają. Nie było nagich ludzi, wulgarnego seksu na scenie, przecież nikt nie sugeruje wolnej amerykanki w czasie otwarcia igrzysk.
Nie uprawianie seksu, nie zabijanie byka tryskającego krwią, czy nie ćpanie dragów na scenie przez prostytutkę nie jest schlebianiem ignorantom, tylko właśnie nie przekraczaniem pewnych granic w sferze publicznej.
Ty stawiasz sprawę absurdalnie: albo wszystko albo inaczej to schlebianie ignorantom.
A co do krytyki, nikt nikomu nie broni krytykować otwarcia, ani nikt nikomu nie broni krytykować przewrażliwionych krytykantów imprezy. Na tym polega piękno wyrażania swojej opinii. Oczywiście "przewrażliwionych" to moja ocena.
0
@Azi Najwyraźniej ja prześwietlam działalność Kościoła ze wszystkich możliwych stron, Ty tego nie robisz, zatem brakuje Ci elementarnej wiedzy i jeszcze wyzywasz innych od ignorantów.
To też klasyka - jak się nie rozumie przedstawienia, to mówi się, ze ono jest głupie. Bo to wygodne.
Co do śliny i deszczu - teraz zachowujesz się jak człowiek, który nigdy nie miał do czynienia z kulturą. Nie masz pojęcia o sztuce, o tych obrazach. Zachowujesz się jak moherowe babcie, które protestują pod kinem, bo film, którego nie widziały obraża ich uczucia religijne (co to w ogóle jest?)
Ty co prawda inscenizację widziałeś, ale reagujesz jak nakręcony inkwizytor na misji.
0
@Peciak "imigrantów, którzy w ogóle nie szanują kultury, prawa i zasad życia w naszym społeczeństwie nie wywolasz we mnie poczucia skruchy"
Imigranci w naszym kraju nie szanują kultury, prawa, zasad życia?
Chłopie - Ty jesteś tak odklejony, że tworzysz własna, alternatywną rzeczywistość.
Peciak tworzy własne wiatraki i się przed nimi broni.
0
@Azi Wiadomo, klasyka. Po co czytać, po co zmuszać się do myślenia. Po co się zastanawiać. Im bardziej bezmyślnym wierzącym jesteś, im mniej refleksji, tym lepiej dla Watykanu. Właśnie na takich jak Ty liczą najbardziej.
Wyprzeć to co niewygodne, alleluja i do przodu
0
@Borneo Naprawdę, nie róbmy z ludzi idiotów. Skojarzenie miało się wiązać z "Ostatnią Wieczerzą" i autor osiągnął cel. Podobieństwo jest uderzające
0
@michal26 Twórca to nie jest idiota - twórca wyeksponował idiotów w społeczeństwach.
0
@ferdas_rawa Może nie pouczaj innych jaki jest temat tego wątku, bo nie dotyczy on tylko porównania do "SP", tylko czy dopuszczalności parodiowania obrazu. Strasznie irytujące jest gdy ktoś robi wykłady innej osobie o czym ma pisać.
MKOl musi wydać takie oświadczenie, bo zachowuje się dyplomatycznie. Prostego luda przerósł element kultury w przedstawieniu i MKOl nie chce zaogniać.
"Czy SP to burleska?" - nie rozumiem o czym piszesz. To znaczy rozumiem, ale to co sugerujesz jest absurdem. "Parodia SP nie jest burleską, a burleska z Olimpiady nie jest parodią SP. Udajesz (a może nie )jakbyś nie rozumiał, ze chodzi o parodię obrazu, a nie konkretny styl parodii obrazu.
Jeśli corrida jest elementem kultury, można nawiązać do niej, nie trzeba zażynać od razu byka. Kultura kraju to kultura. Tylko i aż. Straszna jest ta konieczność schlebiania przewrażliwionym ignorantom
Nagle konserwatystom włączyła się poprawność polityczna, której tak nie cierpią.
0
@Borneo Nie przekonałeś mnie. Dlaczego zatem aktorzy tego widowiska siedzą przy stole? Moim zdaniem ten zabieg nie jest przypadkowy.
0
@Azi Całkowicie wypaczyłeś sens mojej wypowiedzi, de facto nic z niej nie zrozumiałeś.
Ja nie odnosiłem się do szeregowych księży ale do władz Kościoła. To są Twoi idole, to ich nakazom podlegasz jako wierzący, a nie temu czy innemu pojedynczemu księdzu. To papież jest łącznikem z Bogiem. A te władze są głęboko zdemoralizowane. I nie służą człowiekowi.
De facto to jak władze Koścoła się zachowują odbiera im prawo do pouczania innych o moralności i uczciwości. Ty nawet nie znasz wierzchołka góry lodowej ich przestępczej działalności. Bo Cię to nie interesuje.
Zatem swoją frekwencją w kościele, dajesz przyzwolenie na te działania.
Podobnie robi każdy ksiądz, który wstępuje wcześniej do seminarium.
Uznaje zwierzchność tych ludzi i chce w tym uczestniczyć.
Uczciwi ludzie nie powinni realizować się w takich organizacjach.
0
@tristan87 O ludzie, no taki dziaderski komentarz, ale skąd to przewrażliwienie?
Przecież można to obrócić w żart, a nie dostawać poprawnościowego hopla.
Ciężkie czasy dla januszexu z przeszłości.
1
@negreanu Popierasz te działania frekwencją. Oczywiście można twierdzić "nie każdy kto głosuje na X go popiera" ale to sprzeczność.
Ty tego może nie widzisz, i nie zobaczysz, bo stosujesz wyparcie.
Już odbywałem podobne rozmowy z moimi wierzącymi znajomymi - tez przyjmują ten wygodny punkt widzenia, czyli nie róbmy nic.
I dalej klasyczne rozmywanie, jak w korporacji, poprzez rozdzielenie władzy kościelnej (tej zbankrutowanej moralnie, tuszującej afery, pozbawionej kośćca moralnego) od uczciwszych (być może) dołów.
To nie zakonnica ze zbiórek jest namiestnikiem Boga, ale papież. W jednej książek o Kościele "Kryminalna historia Watykanu. Kłamstwa, spiski, tajemnice", autorzy pięknie opisują jak tier 3, czyli najniżsi w hierarchi uczciwi, szeregowi członkowie Kościoła istnieją po to by dać Kościołowi twarz (rodzaj PR-u) i odwracać uwagę od przestępczej działalności Watykanu.
Ja tu nie chcę prawić nauk, ale jak wygląda szacunek do Kościoła widać po spadającej frekwencji i powołaniach kapłańskich. Może to się też nakłada na naturalny proces sekularyzacji społeczeństwa materialistycznego.
Sądzę, że parodiowanie "Ostatniej Wieczerzy" to zaledwie namiastka tego, jak Kościół parodiuje sam siebie.
0
@ferdas_rawa Burleska - wyśmiewanie, udział transów, Moulin Rugue.
Kontekst kultury francuskiej, z naciskiem na wyzwolony, artystyczny Paryż przerósł januszy z kraju nad Wisłą.
Powinniśmy wnieść pozew zbiorowy o obrażenie moralności Polaka.
0
@michal26 "bo trzeba to robić ze smakiem i z jakimś pomysłem. Na moje zwyczajnie przekroczono granicę"
Wiesz co jest problemem ludzi krytykujących to otwarcie? Niezrozumienie kultury francuskiej. Burleska z jej prześmiewaniem i udziałem genderowców wszelkiej maści jest czymś naturalnym dla paryżan, tak samo naturalnym jak świeckie państwo.
Gdyby w dowolnym kraju na świecie naśmiewano się z obrazu byłoby to podpadające. Paryżanie tak zrobili bo oni tacy są. I skontrastuj to z prostym Polakiem z januszexu, który o kulturze Paryża nie ma bladego pojęcia.
Moulin Rogue - czy na potrzeby olimpiady, Francuzi mają udać, że ta część kultury nie istnieje bo Janusz z Kolbuszowej się obrazi?
1
@negreanu Poniekąd każdy wierzący jest obłudnikiem, ponieważ wchodząc do kościoła, uznaje zwierzchnią rolę Watykanu, a ta organizacja z premedytacją od wieków tuszuje sprawy związane z pedofilią i wiele, wiele innych przestępstw.
Zatem obecność w kościele oznacza przyzwolenie na taki proceder.
Jedynym wyjściem jest protest i wymaganie uczciwości. A tego katolicy nie robią, tylko zgrabnie nabierają wody w usta. Uznają przestępczą kastę za swój autorytet i się jej podporządkowują. To niedopuszczalne.
0
@JarekS "Mam świadomość czytając komentarze, że są osoby z mniejszym polotem i bez umiejętności szerszego spojrzenia na świat, które spłycają do granic możliwości przekaz ceremonii otwarcia IO i dla nich to fajny teatrzyk w którym wyśmiano "zły i niedobry Kościół" bo zasłużył, ale obiektywnie cały świat oglądał genderowy happening."
Wiesz, ale ty sam pokazujesz brak polotu i kompletny brak znajomości kultury wyższej związanej z Francją. Burleska jest bardzo typowa dla Paryża, jeszcze bardziej niż Francji. Zatem nawet nie rozumiesz genezy tego przedstawienia z LGBT, co ma swoje głębokie umocowanie w tej kulturze. Jest to czymś dla Paryża naturalnym. To nie jest wybryk, tylko esencja paryskości w wymiarze kulturalnym.
Jest coś co ciebie i kolegę peciaka łączy - odbieracie świat w swój niezwykle prosty a wręcz prostacki, schematyczny sposób. Mnie absolutnie nie zaskakuje, że widzisz sprawy tak płytko. Tyle piszesz o Francji, a okazuje się, że znowu okazujesz się w jej sprawach całkowitym ignorantem.
W sprawach kultury tego kraju radzę ci nie zabierać głosu, bo wypowiadasz się o sprawie, o której nie masz bladego pojęcia. Zostaw to ludziom kultury.