Comentateiro
Dołączył/a: lipiec 2023
Poznań
53 obserwujących
71 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@against_modern_football Ale ta Konfiara nie była swoją babcią w Wermahcie.
Jeśli przeszłość nie ma znaczenia, to niech byli ubecy i esbecy dostają swoje sowite emeryturki za tępienie Polaków - nie grzebiemy to nie grzebiemy.
Zresztą, każdy polityk jest prześwietlany od góry do dołu - perfidne jest przyklejanie win rodziny, przodków na daną osobę - niech każdy odpowiada za siebie.
Ile to Wasze konserwatywne środowisko (nie tylko pisiory) wypomina, że ten leje matkę, a tamten był komuchem. Nie ma co udawać niepokalanych
A co do Konfiary, widać w poglądach jakie środowisko ją ukształtowało i mocno ją trzyma
0
@Criss18Barca Wydarcie japy to jeszcze nie działanie na rzecz Polski. Łatwo wpadasz w zachwyt.
1
@Amigo_Blanco Ciiiiiiiii, tego miałeś nie ujawniać. Po kombajn pisowskiej nadgorliwości trafiło całkiem sporo osób, które pracowały w nieciekawych instytucjach, ale nie prześladowały ludzi. Jak owe sekretarki.
2
@RosjaninBut Artykuł z 2022 roku:
Emerytowani funkcjonariusze służb i ich rodziny wygrywają z państwem i odzyskują świadczenia w wysokości zabranej im na mocy ustawy dezubekizacyjnej z 2016 r. Wyrównania wypłacane na podstawie prawomocnych wyroków są jednak niższe o kilka, a czasami kilkadziesiąt tysięcy złotych, z powodu 9-procentowej składki zdrowotnej pobieranej na zasadach określonych w Polskim Ładzie. Zdaniem prawników, państwo powinno naprawić swój błąd. Najlepiej w drodze ustawy
Swoją drogą pisząc "koalicja 13 grudnia" stajesz się klakierem PiSu. Nielizusek pisowski napisze koalicja rządząca.
Ja wiem, Ty tylko powielasz. Niemcy też tylko wykonywali rozkazy,.
2
@Safrani Ten stary, zgrzebny konserwatysta niech lepiej zamilknie
4
Biden o Obamie w 2007 roku: "I mean, you got the first mainstream African-American who is articulate and bright and CLEAN and a nice-looking guy.
Oczywiście ta wypowiedź spowodowała konsternację i nie tylko.
1
@Kozinho. Ani Polacy zagranicą nie są tacy źli, ani imigranci w Polsce nie są tacy źli. Pan masz jakąś antyimigracyjną sraczkę wbudowaną w głowę.
11
O jaki ciekawy news. Serial "Reset" nakręcony przez TVPiS, wykazujący służalczość Tuska wobec Niemiec kosztował 5,5 mln złotych.
To nieważne, ważne, kto się na tym obłowił. Funcjonariusze prawdy Rachoń i Cenckiewicz mieli zarobić po ok 450 tys. złotych.
Czyli mamy klasyczny schemat pisowskiego działania: idiotyczny pomysł nie wnoszący kompletnie żadnej wartości dodanej służy temu by swojacy się nachapali.
10
Lewandowski za Flicka pobije rekord Messiego w liczbie bramek ligowych w sezonie.
@AlexDark00 Czy mógłbyś uplastycznić dlaczego tak się stanie?
2
@jacobFCB Kobieta jest oskarżona o morderstwo. I słusznie.
2
@ShawnC Być może, choć subiektywnie gdy Flick był trenerem Bayernu, miałem wrażenie, że wszyscy tam zapierniczają na wysokich obrotach. Ale nie wiem czy to więcej biegania, czy szybszy ruch piłki.
1
Polscy imigranci w Niemczech:
"Tragedia rozegrała się dwa lata temu w niemieckim Barsinghausen w Dolnej Saksoni. Ewa P. prowadziła granatowe audi A6 o mocy 252 KM z prędkością 180 km na godz. na drodze, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 70 km na godz. Jej niebezpieczna jazda zakończyła się wypadkiem, w którym zginęło dwoje dzieci — w wieku 2 i 6 lat — podróżujących nissanem qashqai. Ich rodzice przeżyli cudem"
Czy wstrętny antypatriotyczny, niemiecki Onet nie powinien taić takich newsów?
0
Trener Lecha:
Pierwsza polowa to było to coś, co chciałem, by zagrali nasi zawodnicy. Mogliśmy zrobić jednak wiele rzeczy lepiej. Statystyki intensywności wyglądają dobrze. Nasz zespół przebiegł 118 kilometrów. W zeszłym sezonie średnia wynosiła 110 kilometrów, wiec jest progres o 8 kilometrów. To naprawdę dużo. To pokazuje, że mecz dużo kosztował mój zespół - podkreślił Duńczyk.
Widzę, że Lecha trapił podobny problem co Barcę, gołym okiem widać było, że intensywność gry jest za mała. Za Flicka nasze chłopaki tez pewnie więcej pobiegają.
8
Rodri po Złotą Gałę!
0
@BorzyKrzys A jakby przykleił sobie plaster? To dał bys rodzicom leki z tej samej apteczki?
2
@maroon Człowieku, to żart stulecia. Jak mogłeś tego nie rozpoznać
8
Biden to się chyba tej Konfiary przestraszył, że go zamiecie pod dywan swoim wyszczekanym jęzorem.
To jest w końcu znana na całą Europę żona stanu.
7
@Luciano99 Lucek, liczę na wyprawkę, zanim ruszę za ocean.
4
Pierwszy mecz Lecha wyraźnie lepszy niż wypociny Rumaka. Pełna dominacja, ale szału w ofensywie nie było. Konstruowanie akcji przychodziło dość mozolnie, błyskotliwych zagrań też niewiele.
Ale jest 2-0, to początek sezonu, więc ważne są punkty, a koncepcje nowego trenera powinny być lepiej widoczne z czasem.
6
@okiemtypera_lucaxx95 Postawiłem wypłatę na te rożne. Jak się teraz umówimy na spłatę? Możliwe raty. To pół średniej krajowej u Lucka.
8
Nabijana piłka z bliskiej odległości, nie lecąca w kierunku bramki, bez możliwości reakcji przez obrońcę - modelowa sytuacja w której nie powinno być "11".
Idziemy w stronę wypaczania przebiegu meczów.
1:0 i niesmak
0
@okiemtypera_lucaxx95 Za 45 minut wezwę Cię na dywanik
2
Oby ten trener Lecha nie okazał się Rumaksenem
0
@FcPortoFan1999 Mam głęboką nadzieję, ze nie
0
Dzisiaj do akcji wkracza potwór Rutkowskich. Ciekawe czy znowu obrzygają Poznaniaków swoją wersją futbolu?
0
@maroon Oczywiście to bardzo dobre pytanie. Nawet wesprę Cię tutaj - dlaczego czarni tak słabo się integrują jako imigranci w europejskich krajach? Przecież przestępczość wśród imigrantów, szczególnie kolorowych jest wyższa niż u lokalsów.
Nie zmienia to faktu, że w USA z przyczyn obiektywnych, nie mieli, nie mają i nie będą mieli szans na normalne funkcjonowanie. Przecież segregacja rasowa to niedawna sprawa, a to, że skończyła się formalnie, nie oznacza, że zniknęła realnie. Podziały społeczne zakonserwowały układ na amen.
Inna sprawa, czy ci ludzie są w stanie tworzyć ekonomię, nauczyć się organizacji i pracowitości w ogóle. Kontynent afrykański jest specyficzny, ale rzeczywiście, czarni ciągle są bardziej na etapie wojen plemiennych niż budowania sensownych cywilizacji.
Zatem generalnie widzimy, że USA ma określony kontekst, ale rozszerzając pytanie na inne kraje - widac pewną specyfikę czarnego człowieka.
Gdybyś odnalazł materiał o Liberii, chętnie poczytam
1
@lntrowertyk Sama akcja jest efektowna, ale co budzi podziw to, że 40-letni zawodnik idzie do kontry jakby miał dekadę mniej na karku - wyprzedza obrońcę i jeszcze pakuje z góry. To nie są normalne rzeczy w tym wieku.
Przypomnij sobie jak na EURO wyglądał rzekomo świetnie przygotowany atletycznie CR7
0
@maroon Kto stworzył model społeczny w USA spychający czarnych na margines przez kilka wieków? Hindusi? Indianie? Kosmici?
2
USA ostatecznie gromią Sudańczyków 101-100. Świetny mecz Afrykanów, powtórka w grupie na Olimpiadzie. Zobaczymy, czy Sudańczycy z Południa postawią taki sam opór.
2
8 sekund przed końcem Lebron wyprowadza USA na 1-punktówe prowadzenie. Sudan PŁd. z ostatnią akcją i szansą na odpowiedź.