0

@tristan87 Twoje płuca, Twoje życie. Właśnie tata koleżanki zmarł na raka płuc. Pewnie też był takim chojrakiem jak fajczył te swoje szlugi.
Ale jak mówię, to Twoja sprawa, choć uważam, że palacze powinni płacić wyższe składki na leczenie

1

@JarekS Retail prices of cigarettes in EU (2022)

https://www.statista.com/statistics/415034/cigarette-prices-across-europe/

Czyli jak zawsze gadasz od rzeczy. Chyba, że już wszyscy kłamią z twoim wyjątkiem.

PS. Porównania były do pensji średniej nie minimalnej, bo to ze zrozumiałych względów porównanie niemiarodajne (czego pewnie nie rozumiesz)

W ogóle wybranie jednej marki i obliczenia względem minimalnej, pokazują, że tak się znasz na ekonomii jak Zyd na gwiazdach.

0

Pod względem relacji płaca do ceny paczki papierosów, Polska jest na 2 miejscu od końca w Unii, a to oznacza, że możemy palić na potęgę.

Co ciekawe, inflacja w Polsce uderzyła w różne artykuły, co widzimy po cenach np. żywności, ale papierosy zostały nietknięte.

W powietrzu wisi wzrost akcyzy na papierosy o 25%

0

Komentarz usunięty

0

"Marca" zamieściła świetną okładkę. Kreatywne zdjęcie

3

@Tomason Porażasz wyobraźnią i błyskotliwością pytań.

3

@tristan87 Niech dowala do pieca, Barca miała za wiele luzów, tak jak mój Lech.
Lech w pierwszym meczu sezonu robił wszystko na innej szybkości, liczę na podobny efekt w Barcy - wszystko na większej dynamice i w innym niż za Xaviego tempie.

18

@DLFCB To nie jest pseudo minister tylko minister. Rewelacyjny człowiek ze świetnymi kwalifikacjami.
Poglądy nie mają tu nic do rzeczy, Ty mieszasz osobę z sytuacją. Obiektywnie jeśli nawołujesz do eliminowania pewnych ludzi ze społeczeństwa w agresywny sposób, może to podchodzić pod paragrafy.
Zresztą stadionowa hołota to stadionowa hołota - nie dziwota, że mało co robią w cywilizowany i dopuszczalny sposób.

0

@Criss18Barca Ja tego nigdy nie kupowałem, dla mnie wszystko co było z Bravo trąciło obciachem. Ale zgodzę się, że dla plakatów było watro. Ja wychowałem się przy tacie, który kupował "Ekspress Poznański" "Gazetę Poznańską" i "Głos Wielkopolski" i tam zczytywałem wszystko o sporcie. Wycinałem wszystkie artykuły o Lechu i robiłem album.
Obowiązkowo "Przegląd Sportowy", wtedy czarno biały i pamiętam, że jak zmienił się ustrój i na salony wjechał niemiecki "Sport Bild". Miałem parę wydań a tam 21 wiek - kolor, wszystkie tabele z lig europejskich, opisy, strzelcy, liderzy itp.

To były czasy

1

@MesQueUnClub96 Taki content dla nastolatek, ale tych takich niewyszukanych, uganiających się za chłopakami. I jeszcze na końcu była fotostory, z dramą jak to nastolatka zakochiwała się w chłopaku i co jej nie wyszło.
Zawartość, to taki plotek lub tik tok, ale łeb wykręcało tak to było naiwne.

6

Kiedyś, ze 3 dekady temu, była tak gazeta dla dziewczyn "Bravo Girl" czy jakoś tam. Widzę po gorących, że @MesQueUnClub96 mógłby śmiało zostać tam redaktorem.

3

Lebron jaki sigma czy alfa. Wstyd dla młodszych gwiazd NBA. Rozumiem, że gdyby nie było w składzie 39-latka, to USA nie daliby rady?

1

Powtarzalny, ma jakość i liczby. Haruje w obronie. Dopóki nie ma jakościowego następcy, jest nie do ruszenia.

0

@against_modern_football Ale ta Konfiara nie była swoją babcią w Wermahcie.
Jeśli przeszłość nie ma znaczenia, to niech byli ubecy i esbecy dostają swoje sowite emeryturki za tępienie Polaków - nie grzebiemy to nie grzebiemy.

Zresztą, każdy polityk jest prześwietlany od góry do dołu - perfidne jest przyklejanie win rodziny, przodków na daną osobę - niech każdy odpowiada za siebie.

Ile to Wasze konserwatywne środowisko (nie tylko pisiory) wypomina, że ten leje matkę, a tamten był komuchem. Nie ma co udawać niepokalanych

A co do Konfiary, widać w poglądach jakie środowisko ją ukształtowało i mocno ją trzyma

0

@Criss18Barca Wydarcie japy to jeszcze nie działanie na rzecz Polski. Łatwo wpadasz w zachwyt.

1

@Amigo_Blanco Ciiiiiiiii, tego miałeś nie ujawniać. Po kombajn pisowskiej nadgorliwości trafiło całkiem sporo osób, które pracowały w nieciekawych instytucjach, ale nie prześladowały ludzi. Jak owe sekretarki.

2

@RosjaninBut Artykuł z 2022 roku:

Emerytowani funkcjonariusze służb i ich rodziny wygrywają z państwem i odzyskują świadczenia w wysokości zabranej im na mocy ustawy dezubekizacyjnej z 2016 r. Wyrównania wypłacane na podstawie prawomocnych wyroków są jednak niższe o kilka, a czasami kilkadziesiąt tysięcy złotych, z powodu 9-procentowej składki zdrowotnej pobieranej na zasadach określonych w Polskim Ładzie. Zdaniem prawników, państwo powinno naprawić swój błąd. Najlepiej w drodze ustawy

Swoją drogą pisząc "koalicja 13 grudnia" stajesz się klakierem PiSu. Nielizusek pisowski napisze koalicja rządząca.
Ja wiem, Ty tylko powielasz. Niemcy też tylko wykonywali rozkazy,.


2

@Safrani Ten stary, zgrzebny konserwatysta niech lepiej zamilknie

4

Biden o Obamie w 2007 roku: "I mean, you got the first mainstream African-American who is articulate and bright and CLEAN and a nice-looking guy.

Oczywiście ta wypowiedź spowodowała konsternację i nie tylko.

1

@Kozinho. Ani Polacy zagranicą nie są tacy źli, ani imigranci w Polsce nie są tacy źli. Pan masz jakąś antyimigracyjną sraczkę wbudowaną w głowę.

11

O jaki ciekawy news. Serial "Reset" nakręcony przez TVPiS, wykazujący służalczość Tuska wobec Niemiec kosztował 5,5 mln złotych.
To nieważne, ważne, kto się na tym obłowił. Funcjonariusze prawdy Rachoń i Cenckiewicz mieli zarobić po ok 450 tys. złotych.

Czyli mamy klasyczny schemat pisowskiego działania: idiotyczny pomysł nie wnoszący kompletnie żadnej wartości dodanej służy temu by swojacy się nachapali.

10

Lewandowski za Flicka pobije rekord Messiego w liczbie bramek ligowych w sezonie.
@AlexDark00 Czy mógłbyś uplastycznić dlaczego tak się stanie?

2

@jacobFCB Kobieta jest oskarżona o morderstwo. I słusznie.

2

@ShawnC Być może, choć subiektywnie gdy Flick był trenerem Bayernu, miałem wrażenie, że wszyscy tam zapierniczają na wysokich obrotach. Ale nie wiem czy to więcej biegania, czy szybszy ruch piłki.

1

Polscy imigranci w Niemczech:

"Tragedia rozegrała się dwa lata temu w niemieckim Barsinghausen w Dolnej Saksoni. Ewa P. prowadziła granatowe audi A6 o mocy 252 KM z prędkością 180 km na godz. na drodze, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 70 km na godz. Jej niebezpieczna jazda zakończyła się wypadkiem, w którym zginęło dwoje dzieci — w wieku 2 i 6 lat — podróżujących nissanem qashqai. Ich rodzice przeżyli cudem"

Czy wstrętny antypatriotyczny, niemiecki Onet nie powinien taić takich newsów?

0

Trener Lecha:

Pierwsza polowa to było to coś, co chciałem, by zagrali nasi zawodnicy. Mogliśmy zrobić jednak wiele rzeczy lepiej. Statystyki intensywności wyglądają dobrze. Nasz zespół przebiegł 118 kilometrów. W zeszłym sezonie średnia wynosiła 110 kilometrów, wiec jest progres o 8 kilometrów. To naprawdę dużo. To pokazuje, że mecz dużo kosztował mój zespół - podkreślił Duńczyk.

Widzę, że Lecha trapił podobny problem co Barcę, gołym okiem widać było, że intensywność gry jest za mała. Za Flicka nasze chłopaki tez pewnie więcej pobiegają.

8

Rodri po Złotą Gałę!

0

@BorzyKrzys A jakby przykleił sobie plaster? To dał bys rodzicom leki z tej samej apteczki?

2

@maroon Człowieku, to żart stulecia. Jak mogłeś tego nie rozpoznać

8

Biden to się chyba tej Konfiary przestraszył, że go zamiecie pod dywan swoim wyszczekanym jęzorem.
To jest w końcu znana na całą Europę żona stanu.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?