1

@fart Lech, Lech Kolejorz!

0

@nwchades "to tak jakbym powiedział, że chce żeby na świecie byli tylko ludzie szczęśliwi, po czym poszedłbym mordować ludzi nieszczęśliwych" - znakomicie plastycznie ujęte

0

@Dari0G W sztuce, poezji, muzyce można dzielić włos na czworo, w tym świecie wręcz obowiązuje niejednoznaczność, wielość interpretacji.

Nie bronię Ci widzieć tej piosenki w sposób zawężony, nie musisz się znać na muzyce i jej przekazach, podobnie jak ja, ale w przeciwieństwie do Ciebie zachowam otwartą głowę. Zacytuję Ci słowa Bartosza Sadulskiego recenzującego "Imagine":
"Naiwnych, którzy traktowali piosenkę wyłącznie jako komunistyczny hymn i nową Międzynarodówkę, nie wyprowadzał z błędu Lennon, mówiąc: "to właściwie manifest komunistyczny, chociaż nie jestem komunistą i nie należę do żadnego ruchu". Hymn na tyle uniwersalny, że każdy samozwańczy rewolucjonista z mlekiem pod nosem mógł znaleźć w nim to, czego akurat potrzebował. A Lennon chciał ze swoim przesłaniem dotrzeć do jak największej ilości ludzi, stąd tyle lukru w "Imagine". "Lukier sprawia, że jest akceptowalna. Zrozumiałem jak muszę postępować" mówił, a piosenka stała się więcej, niż akceptowalna - stała się
przebojem, szlagierem, legendą. Jej utopijny charakter przelewa się w każdym słowie, a melodię mogą zanucić ludzie od Mogadiszu po Pekin"

Może jesteś bardziej wyrobiony od kandydata do literackiej nagrody "Nike", wtedy nie mam pytań. Póki co, zaliczam Cię do tych naiwnych, tkwiących w błędzie - jesteś na obszarze, który Cię przerasta, więc lepiej pisać o fikołkach.

1

0

@Dari0G Znając tę wypowiedź, napisałem to co napisałem, a Ty wstawiasz tę wypowiedź i czego oczekujesz?
No to powtórzę. "Wypowiedź Lennona nie określa o czym jest ta piosenka"

Dam Ci coś na strawę do myśli
"Jeśli napiszę, że nie cierpię kotów, koty są ohydne, trzeba je wytępić"
a potem w wywiadzie powiem, że to taki manifest przeciwko życiu, zwierzętom i światu" to oznacza, że tak jest czy nie?

Kompletnie nie złapałeś mojego przesłania, że słowa utworów, czasami zawierają więcej treści i są szersze, niż w danym momencie wydaje się i odbiorcom i nawet autorowi. I stąd ten dość żenujący komentarz o fikołkach. Ale słowo fikołki jest wygodne bo zwalnia z głębszej refleksji.

0

@nwchades Nakłada się częściowo z postulatami teoretycznymi komunizmu.
Ale dalej nie rozumiem tej idei wiązania tego co przypisuje się komunizmowi z komunizmem, nawet w wypowiedzi Lennona.
Są idee bardziej ponadczasowe. I w tym sensie uważam komentarz Babiarza za strasznie płytki. Inna może być motywacja areligijna artysty, a inna motywacja areligijna komunistów. To, że wnioski się nakładają, nie czyni motywacji tym samym. I nie nadaje wspólnego mianownika komuniście i artyście.

2

@Krzysiek_FCB Lennon - manifest komunizmu, Babiarz- wizja komunizmu.
Oczywiście wypowiedź Lennona nie określa o czym jest ta piosenka - za bardzo przywiązujesz się do jednej wypowiedzi, a ta najbardziej pasuje niewyrafinowanym gustom. Ta piosenka jest naładowana treścią "anty", a nie manifestem komunizmu, o czy Lennon doskonale wiedział.

0

@pluszek Te obsesje Cię zamordują

0

@Culer9002 Co? A o czym Ty teraz do mnie? Ja Ci nie robię uwag przecież.

1

@misterio Bez cienia przesady, ten tekst był jak żywcem wyjęty z ust prawicowych intelektualistów la bamby

2

@nwchades Bo ta wizja z piosenki jest obrzydliwa. Znacząco inna niż to co mieliśmy w założeniach komunizmu, ale dla mnie odpychająca.
Babiarz walnął tekst, który albo był skrajnie nieprzemyślany, albo przemyślany (bo on tak bredził już wcześniej) i tylko na tyle go stać.

Ja też nie zawieszałbym go, bo niby i za co?

0

@Aragorn33 Nie wiem czy taki pisowski czopek. Patyra był, a skoro go nie zwolnili, to pewnie uznali, że nie ma podstaw.
Jest konserwatystą, a to nie przestępstwo.

3

W sumie zawieszenie Babiarza, to pod względem czystej jakości komentatorki strzał w stopę. TVP nie wykreuje teraz godnego nastepcy.
Sam się śmieję z politowaniem, że facet, który sam przeżył młodość za komuny, nie mógł się powstrzymać od tak miernego merytorycznie porównania do świata z piosenki Lennona, ale żeby od razu zawieszać?

Jeśli potem ludzi oburza panoszące się lewactwo, poprawność polityczna, to właśnie TVP dowaliło podpałki do tego pieca. Moim zdaniem komentarz Babiarza bardzo głupi, a decyzja TVP jeszcze głupsza.

4

@Culer9002 Komuchy? A teraz go zawiesili? Skoro rządzą komuchy, to powinni pochwalić człowieka, który żyjąc w komunistycznej Polsce nie odróżnia komunizmu od świata z piosenki Lenona.

0

@RosjaninBut No nie wiem czy tak bym to opisał, bo widać w Twoim opisie Twój stały antyliberalny światopogląd, ale rosnąca przepaść między bogatymi a ludźmi jest faktem. Klasa średnia jednak ma się całkiem dobrze.

Ja zapytałbym czy kapitalizm oparty na konkurencji, nie zmierza w nieuchronnym kierunku, czyli stworzenia fasady konkurencji, gdzie na końcu zostaje kilka podmiotów. Nie mieszam w to liberalizmu czy lewicy.

4

Australia wygrała w meczu otwarcia z Hiszpanami 92:80, teraz Niemcy (mistrzowie świata) leją Japońców 43:31 w 2 kwarcie.
Świetny turniej, dużo, dużo jakości

1

@arasz1819 To było najbardziej antypolskie otwarcie igrzysk w dziejach. A wiem to tym bardziej, że tego nie oglądałem.

Widzisz, jak się uczę? Konfopisowcy też filmu nie widzieli a krytykowali, a ja czerpię z tych wspaniałych wzorów.

0

@RosjaninBut "Jeśli myślisz, że zamordyzm był głównym powodem przez który ten system nie domagał, to jesteś bardzo naiwny" - nigdzie tego nie stwierdzam, a nawet nie sugeruję.

9

Jaki jest koń każdy widzi i dopiero trzeba było człowieka spoza układów by tę oczywistość dojrzeć.

1

@patataj Ona może budzić też skojarzenia z komunizmem, ale skupiając się na genezie, Lennon nie chciał siłą uszczęśliwiać wszystkich.
Babiarz nie rozróżnia komunizmu w założeniach, od komunizmu w praktyce i stąd buduje negatywne porównanie do wizji Lennona.

Bardzo często obecnie ludzie powielają ten sam błąd. Gdy ktoś wskazuje na wypaczenia kapitalizmu, bezrefleksyjne typy szermują terminem komunista, a to jest właśnie takie babiarzowe.

3

@Kapitan hawk Tak jest jak mieszasz pojęcia, wszystko ze wszystkim i wychodzi ci intelektualny groch z kapustą.

1

@barcelonaLM Wizja utopii, ale nie komunistycznej. Komunistyczna już u zarania opierała się na przemocy

0

@tristan87 Ja nie jestem niewierzący

4

Jestem pod wrażeniem, funcjonariusz Babiarz w formie, PiS wyszedł z telewizji ale z Babiarza jeszcze nie: ""Świat bez nieba, narodów, religii i to jest wizja tego pokoju, który wszystkich ma ogarnąć. To jest wizja komunizmu, niestety"

Nie idzie uwierzyć, że tak można zrozumieć słowa utworu "Imagine".
Najlepszą wizytówką funkcjonariusza Babiarza są pochwały spływające od takich tuzów demokracji jak Czarnek czy Dworczyk.

6

@macio_944 I oni Ci "merytorycznie" wyjaśniają polską politykę. Ubaw po pachy

10

@misterio Prawdziwi Amerykanie w tym momencie wykrzykiwali "Oh my god". Japoniec to bierze na zimno.

1

Wczoraj obejrzałem dłuższy film na YT od Thomasie Hearnsie, mistrzu pięciu kategorii wagowych w boksie. Walczył w latach 80-tych, a jego rywalami byli min. wybitni Hagler czy Sugar Ray Leonard.

Człowiek przyzwyczaił się do tego, że teraz są popularne jakieś matiborkowe patogale, a wystarczy mała wycieczka w przeszłość i można nacieszyć się prawdziwą ucztą na pięści. Polecam, szczególnie fanom boksu.

1

@Kidd Czytam, pożyczam z biblioteki. Teraz jestem w trakcie trylogii "Pustka" Hamiltona. Sci-fi z elementami fantasy

1

@fart Ciekawe czy USA odstawi taką chałturę jak w trakcie meczów pokazowych.
Na nich nie szło patrzeć w 2 ostatnich potyczkach.

Dużo fajnych zespołów jak Serbia, Hiszpania, Niemcy, Kanada, Francja. Jest co oglądać

1

@NeroTFP1 A tam, gorszy jest @draxidox, który do tego zniechęca

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?