10

Tak jak na poprzedniej Copie i Na MŚ 2022 Messi musiał grać wybitne turnieje (4 gole, 5 asyst i 7goli, 3 asysty), tak wreszcie można powiedzieć, że tym razem koledzy odpłacili Leo za jego liderowanie w tamtych imprezach.

Lautaro był dramatycznie słaby na MŚ, ale mimo tego Argentyńczycy podnieśli puchar, jednak podczas tej Copy Martinez spłacił swój mały dług i umożliwił Messiemu dorzucenie kolejnego trofeum.

Taką mam obserwację, że Argentyna potrzebowała poprzednio wielkiego Messiego by wygrywać turnieje, jednak teraz widać, że okrzepła. Nauczyła się wygrywać bez względu na formę. Ich gra była toporna, momentami nie dało się na to patrzeć. Rywale tworzyli groźne sytuacje, ale Argentyna parła dalej. A udział Messiego w tym sukcesie był relatywnie umiarkowany.

Co do Messiego - pierwszy raz w jego karierze naszła mnie refleksja, że wiek go dopadł. Spadek energii i witalności w porównaniu z turniejem, który odbył się 1,5 roku temu, był u Leo duży. Zauważalnie duży. Messi miał po raz pierwszy ewidentne problemy z dryblowaniem. Moim zdaniem dzisiaj nie wziąłby już Gvardiola na spacer.

To rodzi pytanie o przyszłość Leo w kadrze. Za 2 lata, będzie jeszcze mniej Leo w Leo.
Wszystko wskazuje na koniec reprezentacyjnej kariery.

10

@Zoker Co do trenerki zza linii w 2016 roku - właśnie, to było wspieranie zespołu, czy robienie z siebie widowiska? Cienka jest ta linia, a ponieważ CR7 robi pewne rzeczy pod publiczkę, nie powiedziałbym jednoznacznie, że ten drugi wariant nie miał tu miejsca.

20

@Zoker Ale dlaczego dziwi Cię, że ludzie twierdzą, że CR7 robi wszystko na pokaz, skoro nieraz udowadniał, że robi na pokaz.
Wyliczał na murawie 17 goli w LM gdy bił rekord. Nie potrafiąc zrobić zwodu by minąć rywala macha nogą nad piłką robiąc tanią popisówkę pod 12-letnich kibiców. Nie raz robił z siebie widowisko nadmierną gestykulacją.
Potem ludzie nie ufają jego intencjom.

W tym swoim opisie "Jeden płakał, bo nie pomógł drużynie, a drugi płakał, bo też nie pomógł drużynie i już stracił szansę na pomoc" zgrabnie pomijasz fakt, że CR7 był kapitanem i jego rolą było wspierać zespól, a nie robić z siebie widowisko. Jakie poziom narcyzmu trzeba mieć w sobie, żeby w nierozstrzygniętym meczu, jako kapitan użalać się nad sobą i beczeć na murawie. Co to był za sygnał dla kolegów? Że nie daje rady? Że własne gole są ważniejsze niż zespół?

Messi schowany na ławce, nawet nie w centrum uwagi ze swoimi łzami i tak już nie miał wpływu na zespół. Nawet nie wiem czy koledzy z murawy mieli świadomość, że Leo tak przezywa kontuzję.

0

@Danny Gaucho Pamiętam tę dyskusję, ale nie chce mi się już myśleć. Danny, bądź człowiekiem i powiedz: Messi jest rekordzistą? Czy Alves ma jakiś puchar przedmieść Rio de Janeiro w zanadrzu?

1

@against_modern_football Enrique miał cały sezon na skrzydle Mbappe w PSG, a jak Mbappe zagrał z Barcą czy Dortmundem wszyscy widzieli.
Dewiza Enrique - grać wszerz.
Zatem to co niektórzy twierdzą, że grał bez skrzydeł mnie nie przekonuje.
Barca miała fenomenalny skład, a grała poniżej swojego potencjału.

LE to taktycznie przeciętniak, a de la Fuente to unaocznił.

2

@JimMorrisonFCB Hattrick marzeń zaliczony.

1

Co miał komentator na myśli: w przypadku remisu dogrywka a potem to wiadomo.
Koncert?

0

Szkoda, że piłkarze już wybiegają, mógł ten koncert pociągnąć do 7.

1

Jako człowiek, Europejczyk, Polak i Poznaniak jestem zbulwersowany.

5

Marciniak: nie pokazuj się w Polsce

9

Kane kwintet klęsk zaliczony:
Przegrana Bundesliga
Przegrana LM
Przegrany Puchar Niemiec
Przegrany Superpuchar Niemiec
Przegrane Euro

2

Cucurella graczem turnieju.

8

Enrique z wozu, Hiszpanom lżej. Brawo dla trenera de la Fuente

2

Świetna akcja Bellinghama, ale się urwał

0

Ale cielak z tego Olmo dzisiaj

23

Yamal 4 asysta na turnieju, a Nico rewelacyjnie ułożona stopa. Yamal fenomenalne rozegranie

2

Olmo jest dzisiaj bardzo słaby

1

@Culer9002 Dzięki, to dla ułatwienia powiedz na którą stronę atakują

0

Zadam typowe babskie pytanie: w których Hiszpanie?

0

@Zoker I potem mnie oceniają i pouczają ludzie, którzy śledzą zdjęcia jakichś żugajek na necie. Nie wyczymie.

Szacun za zainteresowania

1

@TheCule Zubożony językowo człowiek, który nie uznaje metafor.
Mam nadzieje, że jak ktoś Cię pyta czy upiekłeś 2 pieczenie na jednym ogniu, nie zaczynasz opowiadać o jedzeniu i ognisku.

4

Uwielbiam brytyjski akcent. Ten farmerski amerykański brzmi okropnie pospolicie

1

@Bagsik88 W sumie tak to właśnie wygląda.

8

Dzisiaj Hiszpania rządzi w tenisie i futbolu.

0

@asaf Bzdura, już sprostowałem a Ty jak uparty baran rozszerzasz kontekst o coś czego nie sugerowałem. Nie umiesz bez manipulowania, to nie wchodź w dyskusje

0

Żeby nie było jak ze slalomem zimą "beznadziejnie jedzie, kantuje, źle prowadzi narty - ojej pierwszy"
I dzisiaj Djoko taki siaki owaki, a za chwilę 2: 2 w setach i piłka meczowa na rakiecie

0

@asaf wypowiedź to nie jazda po pijaku - czytaj uważniej kontekst

1

@SawneyBean Tam jeszcze był kontekst reżysera, który stał w szeregu z pisowcami i powiedział, że kręci ten film bo ma dosyć kłamstw na temat Smoleńska.. Nie uznawał ustaleń komisji Millera, więc już wtedy wiedziałem, że ma powstać propagandowy gniot.
Krytycy tylko potwierdzili przypuszczenia.

2

Djoko zapatrzył się na CR7 i go dzielnie naśladuje. No ale w przypadku Djoko raz, że nikomu nie szkodzi, a dwa, on zawsze się budzi

0

@Recha_0684 A dlaczego niekonstytucyjnego?
Można być młodym i myśleć jak dziaders, w końcu dziadersi też wychowują następne pokolenia.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?