2

@Pawel13sz Nie pozostaje nic innego jak tylko się cieszyć.

2

@arasz1819 To prawda. A jak oceniasz wysiłki swojego wujka Ronalda?
Taki solidny, czy łatwa drabinka?

2

@Encore Facet często chlapie trzy po trzy, jak nasz ekspert zagraniczny na stronie. Niby wie dużo ale pierdołami mógłbyś obdzielić kilku dziennikarzy

0

@SawneyBean Nie, to szkoła decyduje o przerwach, wakacjach, czasie wolnym. Rodzice tu nie mają nic do powiedzenia. Chyba, że za wiedzą szkoły.

Uczeń decyduje kiedy się uczyć? Tak, po zajęciach w szkole. Harmonogram i plan lekcji narzuca szkoła, a uczeń i rodzice mogą się tylko dostosować.

Ale wykrzywiasz rzeczywistość

2

Mati Bór przemówił: Borek na Kanale Sportowym podzielił się swoimi obserwacjami na temat organizacji turnieju. Komentator zdradził, że gospodarze nie spisali się pod tym
kątem najlepiej. Dodał również, że kraj, do którego podróżuje od 30 lat, zmienił się nie do poznania. - Nie poznaję tego kraju. Nie mówię o przemianie narodowościowej, ale jak dziś wyglądają Niemcy. Jest bałagan, jest brudno, 60-70 proc. hoteli, recepcji nie mówią w języku niemieckim.

Ocenił również ogólną, nie najlepszą kondycję kraju. - Jest bardzo wysoki social, ludzie
nie chcą pracować. Spotkałem kilku polskich menadżerów zarządzających biznesami hotelarskimi. Oni są załamani. Nie ma ludzi do pracy w recepcji, kuchni, restauracji. Mnóstwo autostrad jest rozkopanych, przewężenia, cały czas wypadki. Trasę, którą kiedyś pokonywało się w 4-5 h, dziś pokonuje się w 8-9. Opóźnione pociągi, totalna niekompetencja stewardów - skwitował.

1

@JarekS "a nie tyle ile będzie im mówił jakiś lewacki faszysta, który nie może się pogodzić z tym że w życiu nic nie osiągnął" - szkoda na ciebie czasu

1

@SawneyBean Nie wolny czas, tylko czas przeznaczony na naukę - mówimy o wakacjach w trakcie roku szkolnego.

1

@Mixtape Gratulacje młodociany naukowcu

0

@SawneyBean Jak wypiszesz dziecko ze szkoły, nikt Ci ie będzie mówił. Dopóki chodzi do szkoły, to szkoła powinna decydować o wyjazdach

1

@maroon Uczeń ma kilka miesięcy wolnego w szkole, więc jest czas by jeździć na wakacje w czasie wolnego.

1

@maroon Jeśli rodzic decyduje się na posłanie dzieci do szkoły, gra według zasad szkoły. Jeśli nie chce, niech sam je edukuje za prywatne pieniądze i jeździ sobie na wakacje.

1

@JarekS W sumie nie do końca rozumiem Twój wywodu. Oni piszą o perspektywach popularności futbolu, Ty piszesz o tym co tu i teraz. I tak sobie coś tam w oparciu o to główkujesz. Ja o tym Ty o tym.

Ty jako prawicowy radykał, bez zdrowego rozsądku, jako oceniający treści liberalne nie wiele mnie interesujesz. Serio, nie obchodzi mnie Twoje zdanie, jest ono zawsze skrajne i uprzedzone.

Co innego treści sportowe. "ja nie widzę sensu i przyjemności w oglądaniu ligi chińskiej, saudyjskiej czy rosyjskiej, zatem irracjonalne myślnie możesz wrzucić do kosza." Twoja sprawa, jak rozkapryszonym gwiazdkom nie będzie chciało się grać za 3 mln/sezon, niech spadają do Arabii. Kiedyś dysproporcje między obywatelem a gwiazdą piłki były znacznie mniejsze, jak wrócimy do przeszłości mi to nie przeszkadza.

Co do liczby piłkarzy, miałem na myśli żyjących z futbolu, a nie tych a A klasy i amatorów. Sądziłem, że to oczywiste. Jak jesteś dobry żyjesz z piłki, jeśli nie jesteś, robisz też co innego dla kasy.

Co do komunistycznego myślenia - no cóż, Ty wręcz ziejesz komunistycznym pragnieniem jednorodności narodowej, więc Panie komuszku zacznij od zerknięcia w lustro. Różnorodność Cię brzydzi, co wylewa się z Twoich wpisów, komuchów też brzydziła.

Poza tym, ten Twój typowo republikański nabożny stosunek do kapitalizmu graniczy z chorobą. Nie odróżniasz między wolnością zarobkowania, a rażącymi dysproporcjami w zamożności jakie niesie współczesny świat. Kapitalizm w obecnej formie nie ma nic wspólnego z postulowaną równością szans. Nie ma już startowania od zera na równych zasadach. Absurdalne bogacenie się najbogatszych, nie mające uzasadnienia, wzrost wartości spekulacji i korzystania z majątku nad wartością pracy - to nasz świat. Są tacy jak Ty, zaślepieni, uważają, że to normalne, a jak ktoś waży się wspomnieć o wypaczeniach kapitalizmu, to wyzywają od komuchów. Może być i tak, od radykała niczego innego się nie spodziewam.

2

Na Gazecie, wśród ścieku sensacyjnych nagłówków, jeden wartościowy artykuł o tym jak młode pokolenie nie interesuje się oglądaniem sportu, a już piłki nożnej w szczególności.

Jedną z konsekwencji jest mniejsza skłonność sponsorów do wykładania dużych sum na transmisje meczów poszczególnych lig, co wpływa na budżety klubowe. I ta tendencja ma się nasilać.

Ja nie widzę problemu. Jeśli w przyszłości kluby miałyby otrzymywać 1/4 tego co zarabiają od sponsorów dzisiaj, nastąpi racjonalizacja wydatków. Zamiast płacić zawodnikom 10, 5 czy 2 miliony za sezon, będzie to 3, 2 lub 500 tys.
Piłkarz nawet mniejszych klubów ma zarobki, które stawiają go w uprzywilejowanej pozycji względem reszty społeczeństwa. Taka racjonalizacja przepłacanych grajków byłaby nawet mile widziana.

3

@Zoker Mi światopogląd młodego Stuhra odpowiada. Uważa to samo co ja, ale nie owija w bawełnę. Zawsze przeciw antydemokratom. Czasem przesadzi, to prawda.

9

@Zoker Niemożliwe. Ale mnie zaskoczyłeś tą wiadomością. Szkoda, ale takie jest zycie.

35

Znowu nie zdałem. Już 142 nieudane podejścia do matury. I znowu matma, tym razem zabrakło 29% z podstawy.

2

La Rambla płacze, że Ronaldo nie może odpaść z jednego Euro 2 razy

2

@Pawel13sz Ja, schneller, schneller będzie unosić się znad murawy.
Po treningach u Flicka Pedri będzie większym koksem fizycznym, niż był Araujo u Xaviego.

3

@lucas/catalan Do 145 lat. Poniżej 16 bym nie tknął.

1

@ferdas_rawa "Dla mnie to proste, dla Ciebie nie, trudno. Obaj musimy z tym żyć." - co za niezbyt mądry w mojej ocenie, nieżyciowy komentarz. Błędy można robić nawet nie jako nastolatek, czy student, ale jako 30-latek i potem się z tego nauczyć.
Człowiek uczy się całe życie, a wychowanie daje podstawy, ale nie zawsze chroni przed błędami. Poza tym ludzie są tak różni, że to samo wychowanie, może dawać różne efekty.
Może nie dajesz sobą manipulować (choć nie jestem tego pewien) ale możesz być więźniem swoich ograniczeń percepcyjnych i poznawczych.

Nie odbieram Ci prawa do oskarżeń o bycie manipulowanym, ale dla mnie te zdania bez pokrycia, to takie bajanie do kominka. Jest podobne do gadania o kosmitach, którzy zesłali Covid. Nie mam dowodów, linków, więc pół żartem, pół serio w to wierzę, bo znam życie - przeczytałem parę książek o kosmosie.

Moje zdanie na ten temat - nie popieram tych działań młodych, nie widzę w nich sensu, zła metoda, niezrozumiała nawet dal świadomych zmian klimatycznych. Niszczenie dzieł sztuki uważam za działanie przeciwko dziedzictwu kultury i jako takie kompletnie pozbawione jest wiarygodnego uzasadnienia.

0

@JarekS A propos obrażania, sam ustaliłeś poziom kultury w naszych dyskusjach, przed dwumeczem Barca - PSG, gdzie w chamowaty sposób wykazywałeś swoją domniemaną wyższość w wiedzy o trenerach (ten wybitny bezradny Enrique) , co zresztą zostało zweryfikowane na Twoja niekorzyść.

Więc najpierw kup sobie lustro, narcyzie, a potem wymachuj szabelką kultury

3

@Tasde Prawica i rozumienie czegokolwiek to abstrakcja. Tam jest tylko chciejstwo wynikające z uprzedzeń. Rozwiązania - zawsze proste, ale pal licho czy skuteczne.

I tak właśnie mąż stanu Orban wpływa na rzeczywistość. Ten dyktatorek z przegranego państwa nie rozumie, ze po opuszczeniu swojego Wegropodwórka, jest śmiesznym satrapą, który ma poważanie kury w lisiej norze.

1

Takie kuriozum. Ludzie twierdzą, że przyklejanie się to odklejka. To przecież sprzeczne wewnętrznie.

3

@ferdas_rawa Nie kupuję tego wyjaśnienia, ponieważ jest a) czystym domysłem bez możliwości potwierdzenia, b) strasznie skomplikowane

Motywacją może być to, że gdy jest się gówniakiem, to robi się nie przemyślane rzeczy. Tylko tyle i aż tyle. Mogą mieć nawet szlachetną motywację. I mogą być odpowiednio wykształceni, ale sprowadzić sprawę do absurdu. Młodzian, do którego nie dociera waga działa sztuki mnie nie zaskakuje.

Nigdy nie robiłeś głupich rzeczy za młodu? Naprawdę to zawsze kwestia wykształcenia czy wychowania?

0

@skubi99 Wy jesteście poważnie zaburzeni w swoich osądach.
Wiele lat temu pisowcy wymyślili propagandowy zbieg wiążący Tuska z Niemcami i zadziałało. Tępa propaganda ma swoich zwolenników.

1

@arasz1819 Czytam te jego światopoglądowe wysrywy ze zgrozą. Jakaś mieszanka ksenofoba, Ziemkiewicza, szalikowca i nie wiadomo kogo jeszcze.
I to po wyjeździe z Polski. Ta bzdura z powiązaniem Niemców z Tuskiem to apogeum

10

@JarekS Co za siedlisko własnych uprzedzeń. Widzę Cię jako poganiacza gladiatorów w Rzymie. To chyba ta mentalność.

3

Mbappe wygrał wybory, teraz idzie po wygraną w Euro

0

@FcPortoFan1999 Tyle, że nie wiadomo, kto sensowny mógłby go zastąpić. Tu zaczynają się schody i to nie jest takie łatwe. W partiach ścierają się różne grupy interesów.

0

@FcPortoFan1999 Mekstonowi odbiła sodówka po wygraniu Pucharu, który należał się mi. Nie ufaj mu.
A tak poważniej, Urugwaj lub Kolumbia mogą być twardym orzechem do zgryzienia w ewentualnym finale. Argentyna w 1/4 była fatalna i nie wiem czy to słabszy dzień w turnieju, specyfika rywala, czy nienajlepsze przygotowanie do turnieju

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?