Comentateiro
Dołączył/a: lipiec 2023
Poznań
53 obserwujących
71 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@SawneyBean Nie ma prawa. Może przeczytać recenzje krytyków, czyli znawców tematu i uznać, że skoro to film na poziomie "Sharknado", wtedy może się na nich powołać.
Prawicowcy od filmu Holland oceniali film po trailerze, co ich kompromituje
0
Te wymiany są na kosmicznym poziomie.
0
@DonMatteo901 Sawicki - w tym temacie tragiczna pozostałość kończącego się świata dziadersów
0
@Blantozaur Wielki aktor i reżyser może sobie pozwolić na nieco bezczelności.
Na pewno rozumiem to bardziej niż prawicową sforę obsikującą Stuhra czy Holland.
0
@BorzyKrzys Nie chodziło. Po trailerze możemy ocenić (to też wątpliwa teza) czy film jest godny uwagi, a nie czy jest dobry, ani jaką ma treść i jakiej jakości.
Uwaga była w kontekście idiotycznych komentarzy do "Zielonej Granicy", która aktywowała nieograniczone pokłady głupoty u zagorzałych konserwatystów.
Stuhr nie ukrywał swojego zażenowania w rozmowie
2
Jerzy Stuhr: "wypowiadanie się na temat filmu, którego się nie widziało to bezczelność"
To tyle na temat ekspertów od treści filmu ocenianego na podstawie trailera.
5
Ale pompa nad Ratajami w Poznaniu. Hektolitry wody leją się niosąc apokalipsę.
0
@marcjanna Z takiego samego powodu z jakiego nasionko nie jest drzewem, ale jest zalążkiem tego co drzewem będzie i co pozwoli mu nabrać cech drzewa.
Dlatego nasionko na TAKĄ wartość, a drzewo TAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAKĄ.
Kończymy niekulturalna marcjanko. Dawno nie rozmawiałem z kimś kto mnie tyle razy po drodze obraził.
3
@paweldunajecfcb Daj spokój, zaplanował, że gość mu strzeli 10 cm do czaszki?
Można Trumpa nie lubić i słusznie, bo sam tworzył sytuacje jak słynny atak na Kapitol, narażając życie innych ludzi, ale chyba ma jeszcze na tyle szczątkowy rozum, że nie ryzykowałby własnym zyciem dla prezydentury.
0
@marcjanna Zarodek ludzki tez nabiera cech człowieka, bo w żadnej mierze tym człowiekiem jeszcze nie jest. I to nie jest wieloaspektowo.
0
@marcjanna Dopiero to w co zarodek się rozwinie uczyni go człowiekiem.
Wcześniej czy to na etapie zarodkowym, czy przed zapłodnieniem mamy zapisane informacje, które dają możliwość rozwinięcia plemnika i komórki jajowej, lub samego zarodka w istotę ludzką.
0
@marcjanna "przecież świadomość, zdolność odczuwania bólu, ukształtowanie funkcjonalnych narządów pojawiają się właśnie dlatego że jest się już człowiekiem" co za bzdura, podałaś odpis delfina.
0
@Kozinho. "Napisałeś w tym wątku takie gówno, że nawet banda Twoich klakierów nie próbuje Cię broni"
Tekst jak dziuni z taniej dyskoteki. Właśnie dlatego moim kolegom (nie klakierom) nie chce się ładować w bagno dyskusji z Tobą. I dalej nie rozumiesz czym jest hipokryzja.
Nieuctwo, zaściankowość, pieniactwo - że Wam się to nie nudzi
0
@marcjanna Zarodkowi, który postał z plemnika i komórki jajowej, których bezdzietni nie chcą wykorzystać do wykreowania istoty ludzkiej.
Co za okropnie nieludzcy i aspołeczni nomen omen ludzie.
0
@Kozinho. Czyli merytorycznie nie dajesz rady - gówno, kompromitacja.
Jedziesz pisizmem z braku argumentów.
Miało wyjść fajnie, a ten nawet na Tuska nie zagłosował i Twój rozumek już tego nie ogarnął.
0
@TheCule Kto odmawia mu istnienia? Przecież był wymieniony. Pobudka!
0
@Kozinho. Ale głupio wytykasz hipokryzję. Nie skrytykowałem wypowiedzi, o której nie słyszałem.
Powiedz mi, jeśli masz inteligencję wyższą niż kangur w upale: jak można skrytykować coś o istnieniu czego się nie wie?
I drugie pytanie: czy zacytowanie wiersza słynnego poety spowodowało, że wyborcy Tuska rzucili się na Dudę? Czy może ci wyborcy nie są jak zdziczali jak wyborcy Trumpa?
Trzecie - dlaczego jako wyborca TD, mam krytykować Tuska?
Zatem Ty nawet doczytaj co to znaczy hipokryzja, bo nawet tego nie rozumiesz.
0
@marcjanna "ciekawe że o niehołubieniu zarodków pisze właśnie hołubiony zarodek" - Tobie główka się mocno przegrzała. Ja już jestem człowiekiem a nie jego zalążkiem. Zarodek nie byłby w stanie z Tobą dyskutować.
0
@Death_voice Ja wiem co miałeś na myśli snując porównanie do aborcji i zrobiłeś to w sposób nieuprawniony.
Fakty naukowe dotyczą nie tylko biologii, której tak się z upodobaniem przyczepiłeś (tak samo jak wierzący). Fakty naukowe odróżniają fizyczny organizm ludzki, którym jest zbiór np. nieprzypominających człowieka komórek od człowieka.
Żeby człowiek był człowiekiem nie wystarczy 10,100 czy 1000 komórek.
Ty płaczesz nad zalążkiem człowieka, nie człowiekiem.
Nie pozwolisz się rozwinąć zalążkowi, nie będzie człowieka. Tak samo, jak będziesz unikać seksu, też nie będzie człowieka. Ty nachalnie mylisz organizm ludzki z istotą ludzką z całym bądź częściowym bagażem człowieczeństwa. Dlatego każdym kolejnym komentarzem potwierdzasz kult zarodka.
Dlaczego nie słuchasz zdania naukowców, którzy opisują czym jest człowiek w sposób zniuansowany. Odnosząc się do świadomości, zdolności odczuwania bólu, ukształtowania funkcjonalnych organów? Ten punkt widzenia Cię nie obchodzi, bo burzy biologiczną wizję świata na jej prymitywnym poziomie.
Dlaczego narodziny dziecka wsadziłeś w materialistyczna kategorię? Nagle ktoś kto usuwa ciążę, ale ma inne dziecko jest tak zły, że dziecko ma z przyczyn materialistycznych? Każde kolejne dziecko zapewnia przetrwanie ludzkości. To jest wielka wartość dla naszego gatunku.
To dlaczego tak czcisz zarodek? To o co Ci de facto chodzi? Usunięcie zarodka to zgroza, a powołanie do życia nie ma innych wartości niż materialistyczne?
Powinieneś skrytykować tego człowieka za aborcję i pochwalić za powołanie dzieci do życia. Ale tego nie robisz - co pokazuje Twój fanatyzm i zacietrzewienie.
Dlaczego krytykujesz kogoś, kto podtrzymuje nasz gatunek (o co tak wybiórczo walczysz), a ktoś kto nie ma dzieci jest dla Ciebie ok? Zaniechanie ma większą wartość niż usunięcie zarodka przy jednoczesnym powołaniu innego życia?
Zarzucasz mi brak spojrzenia naukowego, tymczasem ja uznaję naukowe spojrzenie biologiczne, ale nie uznaję je za jedyne obowiązujące.
Tymczasem to Ty ignorujesz argumenty naukowe z bardzo ciekawej debaty czym jest człowiek. I kiedy się zaczyna. Zatem jesteś hipokrytą w tej sprawie, wybiórczym i nieuczciwym.
2
Z punktu widzenia czysto ludzkiego, to dla Trumpa to wydarzenie może okazać się bardzo trudne do udźwignięcia psychiczne. Jednak przy kolejnym wiecu (o ile się odbędzie) na pewno będzie miał w tyle głowy, że coś takiego jak zamach jest możliwe, a ochrona wcale nie gwarantuje bezpieczeństwa.
0
@JoeBlack Mówisz o pisowskiej funkcjonariusz profesor Pawłowicz? Ona już to dawno potwierdziła
0
@Death_voice Ja nie ignoruję faktów biologicznych, tylko nie czczę zarodków, jako nawet szczątkowo ukształtowanych ludzi.
To ja Ci powiem, ponieważ samopoczucie Ci dopisuje, że ten okropny człowiek z 3 dziećmi i aborcjami wnosi do społeczeństwa ogromną wartość życia ludzkiego i to w liczbie 3, a jego bezdzietny krytykant nie wnosi zupełnie nic i swoim życiem pokazuje, że jest ekspertem od frazesów.
To znamienne, że całkowicie zignorowałeś fakt powołania do życia 3 ludzi. Tutaj nie doceniasz wartości życia ludzkiego. To jest nie na rękę.
A co do faktu kiedy powstaje człowiek, jest wiele naukowych uzasadnień potwierdzających, że nie decyduje o tym moment poczęcia. Można przyjąć wiele różnych zasadnych kryteriów stwierdzenia tego faktu. Sam organizm składający się z kilkudziesięciu komórek, nie czyni organizmu ludzkiego człowiekiem.
Twój religijny punkt widzenia nie jest obowiązujący na świecie i im wcześniej to zrozumiesz tym lepiej.
Akapit o niewolnictwie to już zupełny bełkot, niestosowny do tematu, użyty w sposób chybiony, no chyba, ze punktem wyjścia jest absurdalny kult zarodka.
0
@Kozinho. A dlaczego uciekasz od Trumpa i jego metod? Fakty Cię przytłoczyły?
Co ma Tusk do USA i tego jakimi standardami posługuje się Trump?
Wy naprawdę macie nasrane zbiorowo z Tuskiem, skoro wrzucacie go wszędzie.
Nie odpowiedziałeś: czy zachowanie Trumpa było niebezpieczne czy nie, kiedy podważał wyniki wyborów i zachęcał do marszu na Kapitol.
0
@marcjanna No i tak sobie możemy gadać do końca świata. Mnie Twój punkt widzenia interesuje poznawczo, ale uznaję go za dość skrajny, zatem odrzucam go jak każdą skrajność.
Mam nadzieję, że polskiego grajdoła nie zdominują ludzie o Twoich ekstremistycznych poglądach, narzucając skrajności innym.
Świat już dojrzał do niehołubienia zarodków, w Polsce to tez się zmieni. Niech czas pracuje.
Dodam, że ktoś z 3 dziećmi i po 3 aborcjach ma zupełnie inną wartość społeczną niż bezdzietny. To on daje ciągłość społeczeństwu, naoliwia jego tryby i nijak bym nie zrównał bym z nim osoby, która stosuje aborcję prewencyjną nie dopuszczając by mógł powstać człowiek, choćby poprzez unikanie seksu czy nie wchodzenie w relacje z płcią przeciwną - po Twoich wykładach wiem, że taka osoba jest nieludzka .
0
@Kozinho. Czy ja pochwalam zamach? Dlaczego wy udajecie, że Trump szanuje demokrację i oponentów politycznych. Zamachowiec zastosował jego metody.
Też tak skomlałeś o przyzwoitości, jak Trump podważał wyniki wyborów i podżegał do tego by dać temu wyraz w Waszyngtonie? "Be wild"- to pokojowe wyzwanie? "We fight like hell. And if you don’t fight like hell, you’re not going to have a country anymore" - co to znaczy? Udajesz, że nie wiesz do czego może prowadzić takie podżeganie? Czy obchodziły Cię konsekwencje?
Nawet Sąd Najwyższy w Kolorado zabronił mu kandydowania w prawyborach republikańskich za podżeganie do insurekcji. Więc kto mieczem wojuje ten od miecza ginie - śmieszy mnie ta wasza wybiórcza cnotliwość
0
@Lucerfi Ne zrozumiałeś mojego wpisu? Nie rozumiesz co to znaczy nie uznawanie wyników wyborów i podżeganie do pójścia na stolicę?
Ten facet nie trzyma się zasad, jego zachowania rodziły bardzo niebezpieczne sytuacje, a Ty mówisz, że to mi się odkleja.
Odwracasz kota ogonem. Trump łamie prawo - dobry Trump, ktoś łamie prawo przeciw Trumpowi - zły ktoś. Dlaczego odcięto Trumpa od twittera po ataku na Kapitol? Dla zabawy?
1
Zdaje się, że Trump omal nie padł ofiarą metod, które sam promował przez wzywaniem do ataku na Kapitol. Jeśli ma elementarną przyzwoitość, nie powinien widzieć w zamachu nic niezwykłego. Wręcz mógłby uznać, ze jego misja edukacyjna jak nie szanować organów państwa i jego reprezentantów okazuje się skuteczna.
0
@marcjanna Ty sama myślisz, że moment narodzin to początek życia ludzkiego. Dlatego nie świętujesz poczęcia - marginalizujesz tym samym siebie sprzed wyklucia się na świat.
Ziarenko to nie drzewo, a początku życia ludzkiego biologicznego nie ustala się w trybunale. Zoll nie jest biologiem. Za wyrzucenie ziarenka nikt nie karze, nikogo to nie obchodzi, za ścięcie dorosłego drzewa tak. Dlatego fanatycy zakazują aborcji, a ludzie rozsądni rozważają różne opcje. Dlatego nie mierzę wartości zarodka, bo nijak nie przypomina człowieka z jego układami i funkcjami. To Ty oddajesz cześć embrionowi.
W wielu krajach zezwala się na aborcję na życzenie. Ty reprezentujesz konserwę w jednym z najbardziej zacofanych światopoglądowo i posłusznych Kościołowi krajów, gdzie czci się świętego papieża, który sprzyjał pedofilii. W naszym kraju ważniejsze są święte zarodki niż dziecko po urodzeniu co widzieliśmy w czasie protestu matek osób niepełnosprawnych w Sejmie. Zatem Polka wyjedzie z Polski i co? Nagle dokonując aborcji w Czechach nikt jej nie ściga bo co? Bo Czesi to barbarzyńcy? Czy może uznali, że zlepek komórek o mikroskopijnej wielkości nie przedstawia takiej wartości by się nim przejmować?
Mamy Konstytucję, ale nie mamy Trybunału - został on powołany w niewłaściwym trybie, z obecnością sędziów nieuprawnionych i zasiadają w nich polityczni nominaci, których zadaniem jest wydawanie wyroków na życzenie Kaczora. Ponadto wątpliwe jest wśród składu sędziowskiego obecność Przyłębskiej, bo jej kadencja się skończyła.
Powoływanie się na opinię pIsowców, że Trybunał okupowały komuchy to wyższy poziom inteligencji - notoryczni kłamcy i mafia okradająca budżet państwa to dla ciebie autorytety? Dla mnie tacy sami jak konserwatywny Zoll zajmujący się biologią.
Poza tym czy ja namawiam na łamanie prawa - więc nie wiem po co stękasz do mnie o Konstytucji i prawie przez cały akapit?
Ponawiam pytanie: kogo wyżej cenisz, osobę z 3 dziećmi i po 3 aborcjach, czy bezdzietnego katolika, który czci święte zarodki i poucza innych? Jak to widzisz?
Nie odpowiadasz, a to pytanie jest bardzo obnażające dla twojego wybiórczego myślenia.
0
@marcjanna Zakładam, ze zgodnie z naukami Hegla świętujesz swoje urodziny od poczęcia. Nie zagadasz tego, że mało kto poważnie traktuje miesięczny zarodek, co ma także odzwierciedlenie w kulturze. nawet Kościół nie uznaje faktycznie początku człowieka przy poczęciu, co zobaczymy w datach urodzin na cmentarzu.
Poza tym wartość człowieka zmienia się z wiekiem, z rola społeczną, z uznaniem społecznym, z umocowaniem prawnym, zależnie od kontekstu kulturowego i cywilizacyjnego.
Nie odmawiam Tobie prawa do przydawania zarodkowi wielkiej wartości, sam jestem raczej przeciwny usuwaniu zalążka człowieka. Nie zmienia to jednak tego, że pozwalam każdemu rozstrzygnąć samemu na skali "kult zarodka - zestaw komórek bez znaczenia" gdzie się sytuuje.
Pewnie jestem gdzieś pośrodku, bo nie nadaję zarodkom wielkiego znaczenia, ale rozumiem osoby, które myślą odmiennie. Z kolei nie rozumiem innych ludzi, którzy narzucają mi w Sejmie i życiu ich punkt widzenia.
Powołujesz się na filozofię, wyroki Trybunału (gdzie zasiadają konserwatyści) Konstytucję, a na sprawę można spojrzeć z wielu stron. Np. biologicznie - wśród wielu gatunków, szczególnie tych mających liczne potomstwo, ogromny procent nierozwiniętych zarodków ginie. I nie wiem dlaczego jako człowiek miałbym akurat tym etapem rozwoju człowieka się przejmować. Jak to budzi u Ciebie takie emocje, to się emocjonuj. Mnie wasze misje nie obchodzą.
To kiedy obchodzisz urodziny - od poczęcia, czy zaprzeczając sobie od urodzin, czyli od wybranego uznaniowo etapu życia człowieka? I dlaczego od momentu wyjścia z brzucha matki? Nie uznajesz samej siebie sprzed urodzin? Czy uznajesz tylko, gdy trzeba narzucać innym swoje objawienia?
I kogo wyżej cenisz, osobę z 3 dziećmi i po 3 aborcjach, czy bezdzietnego katolika, który czci święte zarodki i poucza innych? Jak to widzisz?
12
@clyde Przyjechałaś i ktoś został dźgnięty nożem? Ciekawe, że jak Ciebie nie było, to było spokojnie ...