0

@Michau98 Sekciarz.

1

@arasz1819 I to podsumowanie wystarczy. Podpisuję się i zamykamy kulturalnie temat.

0

@Death_voice To nie jest prawda, że we Francji nie udało się zasymilować migrantów. Oryginalnie nikt tego nie zamierzał robić, a Ty tak to ująłeś jakby podejmowano jakiekolwiek próby.
Migranci mieli eden cel -wykonać swoją robotę, prawdopodobnie po niższych kosztach. Chodziło o wykorzystanie przyjezdnych. Tymczasem oni pozostali we Francji na stałe, przyszło kolejne pokolenie i okazało się, że polityka nie wdrażania ich do życia w społeczeństwie francuskim wystrzeliła Francuzom w ryje.
Tak się zakończyło cyniczne korzystanie z obcych kultur.
A jak się pozostawia całe grupy na marginesie, to nie ma identyfikacji, a jak jej nie ma, to prowadzi to do napięć.

Francuzi popełnili masę błędów w drodze do dzisiejszej sytuacji. Polacy mogą się od nich uczyć - jak tego nie robić. Integracja, wymagania, edukacja - to warunki jakie należy migrantom narzucać w sposób bezwzględny i wiązać emocjonalnie z nowym krajem. Unikanie gettoizacji to kolejny czynnik.

Zatrzaśnięcie bram to nie rozwiązanie wobec upadku przyrostu naturalnego w Polsce.
Dobrze się czyta Waszą dyskusję, trudno w pewnych kwestiach nie przyznać racji, ale popieranie radykalizmów do niczego konstruktywnego nie prowadzi.

2

@Lionel_Messi10 Dopóki Leo klepie w Albcelestes, on zawsze ma zagwarantowane MVP

31

Ja powiem tylko: Laporta musisz

2

Yamal do zmiany. I od razu na listę transferową

6

Ten Williams w Barcy - oj trzeba to przeprowadzić. Na takich dwóch skrzydłach jak Yamal i Nico można by daleko polecieć w przyszłości.

9

Zwróćcie uwagę na inteligencję Williamsa w tej sytuacji, 100% pomyślunku w tej akcji

0

@BorzyKrzys He he, miałem na myśli urodę zboku : )

0

@RobsonPL Ty śmieszkujesz, ale oba zespoły kompletnie nie czują przed nikim bojaźni. Mental na poziomie Jordana w primie.

2

Kvara rozegrał to na skrzydle fenomenalnie. Bycie najlepszym to coś więcej niż strzelane gole.

7

Pomijając wynik, sama gra to kwintesencja pięknego futbolu, do bólu przypominająca grę Barcy z przeszłości. Zachwycające

4

@BorzyKrzys Widziałeś te Gruzinki, wciągają nosem te całą de Armas

4

Niedługo finał marzeń La Rambli: Anglia - Portugalia

4

Denerwuję się tak samo jak w czasie finału Argentyna - Francja.

0

Madryciok jak ma do wyboru paść czy kopnąć piłkę, od razu nurkuje. Co za typek

1

Będzie dodatkowe 12 minut

15

Co za cholerny nurek, powinna byc kartka i wylot

2

Ale jara mnie ten mecz. Boję się, że Słowacy nie dojadą fizycznie. Plan jest, chęci są, ale jak zabraknie pary w kopytach, to jakość indywidualna Anglików może dojść do głosu.

1

@tristan87 Masz jakiś problem? Coś cię boli?

2

@Stinger_ No co Ty gadasz, Lucek godnie płaci

5

Teraz widzę, jak bardzo niedorobiona jest nasza reprezentacja. Te pochwały po przegranych meczach, aż się słabo od tego robi.

Słowacy z potężnym na papierze rywalem wyglądają znacząco lepiej niż Polacy z Holandią czy Francją. Plan na mecz, znakomite zgranie, charakter, pewność siebie.

Krótko mówiąc my się cieszymy, bo nie przegraliśmy z kretesem, Słowacy mają marzenie i chcą je zrealizować. Oni nie wyszli przegrać z honorem.

9

@Luciano99 Co Ty odwalasz? Ok, jesteś szefem ale ja dłużej żyję i dlatego tak bezpośrednio. Mówiłeś, że na cieciówce będzie w tym roku klima, albo wiatrak.
35 stopni w cieniu, rozżarzone powietrze w tych smarach i gdzie obietnica spełniona?
Mam porozcinać puszki po Żubrach, zespawać i zrobić wachlarz?

Zaczynam podejrzewać, że Ty na nas oszczędzasz.

13

Czy dzisiaj wszyscy jesteśmy Słowakami?

1

@Sysia11 O kurczę, nawet nie wiesz pod jakim wielkim wrażeniem jestem Twojego wpisu. Niezwykle dojrzałe podejście do tematu.

Maradona talent miał na poziomie Messiego. Ja sam uwielbiam obu i nie jestem w stanie określić, który był/jest lepszy. Bo nie mam jak.

Ci, którzy piszą, że obrona była słaba, nie przyjmują do wiadomości, że był to najbardziej faulowany zawodnik w mundialach licząc od 1966 roku.

1986 - 53
1990 - 50
1982 - 36

Dla porównania, następni to rodak Ortega (genialny drybler) 1998 - 33,
Cubilla 1970 - 32, Ardiles - 1978, Basturk 2002 - 30, Jarzinho 1974 -30,
Cruijff 1974 - 30, Kempes 1978 - 29.

Przecież to miazga, oznacza to, ze nie było jak go przepisowo zatrzymać.
A to tylko pokazuje jakim był dryblerem a przecież to był fenomen rozegrania.
I miał tez wykonczenie.

0

@FcPortoFan1999 Pozwolisz, że zastanowię się nad tymi dam Ci odpowiedź w innym terminie?

1

Pamiętajcie - diabeł tkwi w strzegółach

0

@chavez
Futbolu klubowego - tak
Futbolu reprezentacyjnego - daleko poza 10

0

@BorzyKrzys BorzyKrzą

2

@koksik2700 Jestem fanem Twoich populistycznych wpisów. Serio one są tak spłycone i jednostronne, że można mieć ubaw po pachy. Wierszóweczka zaliczona.

"lepiej lizać tyłeczek PiSowi, który jest propolski, niż Niemcom. Gdyby nie pisowski projekt CPK czy elektrowni, to Tusk by nawet o tym nie pomyślał." - nareszcie chociaż nie udajesz.

U mnie w Poznaniu jeszcze parę osób skoczyło pod pociąg. Polacy tłumnie szturmują tory kolejowe za Tuska - nie dziękuj, chętnie wspomogę, tylko nie wiem czy pociągi były niemieckie.

Ciekawe czy jest dla Was lek na antyniemieckie obsesje? Jak myślisz?

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?