Comentateiro
Dołączył/a: lipiec 2023
Poznań
53 obserwujących
71 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Michau98 Sekciarz.
1
@arasz1819 I to podsumowanie wystarczy. Podpisuję się i zamykamy kulturalnie temat.
0
@Death_voice To nie jest prawda, że we Francji nie udało się zasymilować migrantów. Oryginalnie nikt tego nie zamierzał robić, a Ty tak to ująłeś jakby podejmowano jakiekolwiek próby.
Migranci mieli eden cel -wykonać swoją robotę, prawdopodobnie po niższych kosztach. Chodziło o wykorzystanie przyjezdnych. Tymczasem oni pozostali we Francji na stałe, przyszło kolejne pokolenie i okazało się, że polityka nie wdrażania ich do życia w społeczeństwie francuskim wystrzeliła Francuzom w ryje.
Tak się zakończyło cyniczne korzystanie z obcych kultur.
A jak się pozostawia całe grupy na marginesie, to nie ma identyfikacji, a jak jej nie ma, to prowadzi to do napięć.
Francuzi popełnili masę błędów w drodze do dzisiejszej sytuacji. Polacy mogą się od nich uczyć - jak tego nie robić. Integracja, wymagania, edukacja - to warunki jakie należy migrantom narzucać w sposób bezwzględny i wiązać emocjonalnie z nowym krajem. Unikanie gettoizacji to kolejny czynnik.
Zatrzaśnięcie bram to nie rozwiązanie wobec upadku przyrostu naturalnego w Polsce.
Dobrze się czyta Waszą dyskusję, trudno w pewnych kwestiach nie przyznać racji, ale popieranie radykalizmów do niczego konstruktywnego nie prowadzi.
2
@Lionel_Messi10 Dopóki Leo klepie w Albcelestes, on zawsze ma zagwarantowane MVP
31
Ja powiem tylko: Laporta musisz
2
Yamal do zmiany. I od razu na listę transferową
6
Ten Williams w Barcy - oj trzeba to przeprowadzić. Na takich dwóch skrzydłach jak Yamal i Nico można by daleko polecieć w przyszłości.
9
Zwróćcie uwagę na inteligencję Williamsa w tej sytuacji, 100% pomyślunku w tej akcji
0
@BorzyKrzys He he, miałem na myśli urodę zboku : )
0
@RobsonPL Ty śmieszkujesz, ale oba zespoły kompletnie nie czują przed nikim bojaźni. Mental na poziomie Jordana w primie.
2
Kvara rozegrał to na skrzydle fenomenalnie. Bycie najlepszym to coś więcej niż strzelane gole.
7
Pomijając wynik, sama gra to kwintesencja pięknego futbolu, do bólu przypominająca grę Barcy z przeszłości. Zachwycające
4
@BorzyKrzys Widziałeś te Gruzinki, wciągają nosem te całą de Armas
4
Niedługo finał marzeń La Rambli: Anglia - Portugalia
4
Denerwuję się tak samo jak w czasie finału Argentyna - Francja.
0
Madryciok jak ma do wyboru paść czy kopnąć piłkę, od razu nurkuje. Co za typek
1
Będzie dodatkowe 12 minut
15
Co za cholerny nurek, powinna byc kartka i wylot
2
Ale jara mnie ten mecz. Boję się, że Słowacy nie dojadą fizycznie. Plan jest, chęci są, ale jak zabraknie pary w kopytach, to jakość indywidualna Anglików może dojść do głosu.
1
@tristan87 Masz jakiś problem? Coś cię boli?
2
@Stinger_ No co Ty gadasz, Lucek godnie płaci
5
Teraz widzę, jak bardzo niedorobiona jest nasza reprezentacja. Te pochwały po przegranych meczach, aż się słabo od tego robi.
Słowacy z potężnym na papierze rywalem wyglądają znacząco lepiej niż Polacy z Holandią czy Francją. Plan na mecz, znakomite zgranie, charakter, pewność siebie.
Krótko mówiąc my się cieszymy, bo nie przegraliśmy z kretesem, Słowacy mają marzenie i chcą je zrealizować. Oni nie wyszli przegrać z honorem.
9
@Luciano99 Co Ty odwalasz? Ok, jesteś szefem ale ja dłużej żyję i dlatego tak bezpośrednio. Mówiłeś, że na cieciówce będzie w tym roku klima, albo wiatrak.
35 stopni w cieniu, rozżarzone powietrze w tych smarach i gdzie obietnica spełniona?
Mam porozcinać puszki po Żubrach, zespawać i zrobić wachlarz?
Zaczynam podejrzewać, że Ty na nas oszczędzasz.
13
Czy dzisiaj wszyscy jesteśmy Słowakami?
1
@Sysia11 O kurczę, nawet nie wiesz pod jakim wielkim wrażeniem jestem Twojego wpisu. Niezwykle dojrzałe podejście do tematu.
Maradona talent miał na poziomie Messiego. Ja sam uwielbiam obu i nie jestem w stanie określić, który był/jest lepszy. Bo nie mam jak.
Ci, którzy piszą, że obrona była słaba, nie przyjmują do wiadomości, że był to najbardziej faulowany zawodnik w mundialach licząc od 1966 roku.
1986 - 53
1990 - 50
1982 - 36
Dla porównania, następni to rodak Ortega (genialny drybler) 1998 - 33,
Cubilla 1970 - 32, Ardiles - 1978, Basturk 2002 - 30, Jarzinho 1974 -30,
Cruijff 1974 - 30, Kempes 1978 - 29.
Przecież to miazga, oznacza to, ze nie było jak go przepisowo zatrzymać.
A to tylko pokazuje jakim był dryblerem a przecież to był fenomen rozegrania.
I miał tez wykonczenie.
0
@FcPortoFan1999 Pozwolisz, że zastanowię się nad tymi dam Ci odpowiedź w innym terminie?
1
Pamiętajcie - diabeł tkwi w strzegółach
0
@chavez
Futbolu klubowego - tak
Futbolu reprezentacyjnego - daleko poza 10
0
@BorzyKrzys BorzyKrzą
2
@koksik2700 Jestem fanem Twoich populistycznych wpisów. Serio one są tak spłycone i jednostronne, że można mieć ubaw po pachy. Wierszóweczka zaliczona.
"lepiej lizać tyłeczek PiSowi, który jest propolski, niż Niemcom. Gdyby nie pisowski projekt CPK czy elektrowni, to Tusk by nawet o tym nie pomyślał." - nareszcie chociaż nie udajesz.
U mnie w Poznaniu jeszcze parę osób skoczyło pod pociąg. Polacy tłumnie szturmują tory kolejowe za Tuska - nie dziękuj, chętnie wspomogę, tylko nie wiem czy pociągi były niemieckie.
Ciekawe czy jest dla Was lek na antyniemieckie obsesje? Jak myślisz?