Comentateiro
Dołączył/a: lipiec 2023
Poznań
53 obserwujących
71 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@nuevojugador Czyli klasyka, już lepszy ten Lią
1
@Kgorecki2500 Ja jestem między Panami pośrodku, ani mnie to Euro nie zachwyca, ani nie rozczarowuje
3
@BorzyKrzys Dam Ci lajka na zachętę, sam tworzę podobnej klasy arcydzieła sucharskie
5
@Faro Sam jesteś do Euro
3
Wyleje się na nich krytyka po takim pożegnaniu z Euro - pierwsze podsumowanie meczu Szpaka w 68 minucie.
3
Szwajcarzy mają wygraną jak w banku. Szwajcarskim banku. Niemożliwe jak oni są przygotowani do turnieju
3
@BartqRKO Kręcą Cię faceci?
2
To są Włosi, zaprawieni w bojach, szczwane lisy, spryciarze, cwane gapy, przebiegłe typy, które usypiają, usypiają a potem zachodzą w turnieju dalej niż Hiszpanie.
3
@lntrowertyk A wiesz, że jeśli masz do czynienia z oponentem rażaco łamiącym prawo, usunięcie skutków łamania prawa może wymagać działań pozaprawnych?
Ktoś wyskakuje na Ciebie z nożem, a Ty masz walczyć gołymi rękami?
PiS tak zagmatwał przestrzeń prawną, że nawet prawnicy nie wiedzą jak pewne sprawy rozwiązać, a nie rozwiązywanie ich podtrzymuje bezprawie. Więc?
Zatem przyzwalamy na bezprawie?
To PiS zaczął wojowanie bezprawiem.
Zresztą, KO z wyjątkiem mętnego wyjaśnienia działań w sprawie TVP ( a to nie jest tak, że wszystko co zrobił Sienkiewicz było bezprawne), trzyma się litery prawa.
Należy przyjąć, że po rządach PiS działania są prowadzone w warunkach szczególnych. Zatem w sprawie TVP przyjmuję grubą kreskę jak w 1989 roku.
Dla zwalczenia negatywnych skutków działania PiSu akceptuję to jednorazowe działanie na granicy prawa.
Nie akceptuję jednak powszechnego tu prawicowego symetryzmu - jest one zakłamywanie rzeczywistości w czystej postaci.
5
@tristan87 I znowu zero treści merytorycznej.
4
@tristan87 Możesz skubać rząd swoimi wypocinami z twittera, ale Polska zmienia się w cywilizowanym kierunku. I nie ma mowy o skali patologii, jaka miała miejsce w latach 2015-23.
A jak się nie ma o czym pisać, to uderzasz personalnie - klasyka u marnych dyskutantów, przedstawicielu naburmuszonych wiecznie smutasów
5
@Rhaan Widać, że świat rozumiesz tak jak czytasz - po łebkach.
Nie ma teraz szczujni. To jest niepodważalne. Takie było oczekiwanie społeczne a rządzący je spełnili.
2
@lntrowertyk Tak, ale przejęte przez PiS były z naruszeniem prawa, a sama TVP łamała prawo notorycznie. Oczekiwanie społeczne było takie by tę szczujnię zamknąć.
Obecnie trzeba by podobnie zamknąć pseudotrybunał, ale jak to zrobić prawnie?
Trybunał łamał prawo wielokrotnie, na różnych etapach, i uważasz, że skoro PiS nie obowiązywało prawo, to przy likwidowaniu pisowskich patologii rząd powinien kierować się prawem?
Czyli uznajesz bezprawne działania danej instytucji?
7
@Rhaan Nie było TVP. Była TVPiS. Tu dosłownie nastąpiło odbicie i słusznie skompromitowanej szczujni, która urągała wszelkim standardom i nie była już telewizją publiczną. Szczujni nie ma. Zmiana na plus.
PiS przejmując TVP łamał prawo - zatem stworzył szarą strefę, gdzie prawo przestaje być jasne. Organy władne pilnować porządku w nadawcy publicznym konsekwentnie nie wypełniały swoich obowiązków.
Ustawa wiatrakowa nie weszła w życie, nie ma żadnej afery. Straty państwa - 0 złotych.
Śmierć żołnierza to nie żadna afera, tylko rzecz, która może się zdarzyć. Coś przykrego, ale w mundurówce wyobrażalnego. Nie bardzo rozumiem dlaczego opinia publiczna ma wiedzieć o śmierci każdego żołnierza, strażaka czy celnika.
Popadasz w paranoję.
Porównujesz obsadzenie SSP swoimi ludźmi (iloma, ile % załogi) jako przykład nepotyzmu. Ok. I to wszystko w skali całej Polski? To zatem bardzo wysokie standardy. Poza tym przejęcie władzy wiąże się z przejmowaniem pewnych stanowisk w każdym kraju. Czym innym powszechny nepotyzm i mnożenie instytucji by okradać państwo na rzecz rodzin i znajomków.
Rzecz w proporcjach, zatem jest ok.
CPK - afera. Chyba w Twojej głowie. Straty państwa - 0 złotych.
Generalnie - z braku afer i złodziejstwa, wystrugałeś kilka punktów na siłę, a to co byłoby najbardziej do przyjęcia przeze mnie jako nieuprawnione działanie czyli Sienkiewicz, było powszechnie oczekiwanym społecznie ruchem i zamknięciem instytucji notorycznie łamiącej prawo.
3
@lntrowertyk To co się działo w TVP było bezprawne i łamało wszelkie standardy. Zatem organy, które powinny ukrócić ten proceder, też nie spełniały swoich ról.
W przestrzeni prawnej, stworzonej przez PiS, nic nie jest/było czarne i białe, bo mafia karmi się szarością.
To nie obecna władza złamała zasady gry, więc uważam, że sprzątanie tego gówna w TVP można było przeprowadzić pisowskimi metodami. W tym przypadku cel uświęcał środki i szczujni nie ma.
2
@Hindus No wiesz, carat to wróg zewnętrzny, ale żeby Polak podnosił rękę na własny kraj, to nie pojmuję.
3
@LukaszFan Już w pierwszym roku PiS dokonywał dewastacji prawa, powoływał ciała nie upoważnione do uczestniczenia w procesach decyzyjnych.
Wprowadził obrady nocne, by łamać prawo niezauważenie pod czym się podpisywał nad ranem Duda i to spowodowało masowe protesty przeciwko łamaniu praworządności.
Od razu zaczęto dewastację TVP.
Więc nie wiem o czym piszesz, twierdząc, ze nie było afer w 1 roku. Ten 1 rok był szokiem, wtedy padły porównania do szarańczy i Hunów, którzy najechali na własne państwo.
3
@lntrowertyk Mnie prywatne konto Tuska na czymśtam nie interesuje, mówię o szczujni w mediach publicznych.
Nie wiem co ostatnie 3 linijki mają do mojego wpisu, ale coś tam widocznie masz na myśli
9
@Rhaan Nie i dlatego widać ile się zmieniło w przestrzeni publicznej.
Twoje obsesje antyrządowe, czy lizusostwo wobec pisowców tych faktów nie zmienią.
1
@mekston Trudniej, ale jednocześnie to szachowanie się wzajemnie i patrzenie na ręce jest zaletą. W tym sensie jest normalnie.
Inną sprawą jest ocenia jakości tych rządów, ale to temat na inną dyskusję
21
Minęło pół roku od nierządów PiSu i skończyły się masowe afery. Można przyczepić się o rodzaj prowadzonej polityki, ale skończyło się niszczenie sądownictwa, prześladowanie prawników, szczujnia w TVP, okradanie skarbu państwa by rozdawać kasę szemranym typkom. Rządy typu mafijnego są już przeszłością.
7
@AlexDark00 Pracoholizm jest poważnym zaburzeniem
3
@Lionel_Messi10 To ofensywne trio z Garnacho jest bardzo odświeżające. Ciekaw jestem jak młodzian się spisze.
0
United przedłuży kontrakt z ten Hagiem o 2 lata.
4
@Matheu12 Czyli zmienił się klimat a nie pogoda.
2
Lią i wszystko jasne
1
@NeroTFP1 @mordini123 No coś mi się pokićkało. Ale to dobra wiadomość dla Hiszpanii, będą w turnieju 1 dzień dłużej.
0
@TaleOfUs A ja Ci mówię, że odejście Neymara pozwoli Viniemu rozwinąć skrzydła. Będzie tak samo jak w Realu.
1
Dzisiaj Szwajcaria i Gruzja biorą to. Gruzja co mecz robi progres w postępie geometrycznym, więc ze skomplikowanego wzoru jaki stworzyłem we własnym laboratorium jasno wynika, ze dziś minimalnie przeskoczą poziomem Hiszpanów.
0
Vini jednym meczem na Copie potwierdza swoją supremację w tym sezonie. Z Euro jedynie Kroos mógłby mu hipotetycznie zagrozić, jednak jeśli Vini przeprowadza takie akcje jak ta na 1:0, ze szczyptą magii, przeklepując piłkę z paroma kolegami w stylu Messiego, łatwo sobie wyobrazić kto bardziej wpadnie w oko wybierającym.
Genialna akcja.
Vini indywidualnie odjechał konkurencji, jest w tej chwili jedynym graczem, o którym można powiedzieć, że gra ekscytującą piłkę. Oczywiście nasz Yamal jest na dobrej drodze, ale potrzebuje czasu by okrzepnąć.
Brazylia zagrała wreszcie meczycho jak się patrzy. Może to zwiastuje większe większe emocje na Copa niż się wszystkim wydawało.
Wydaje mi się, że przejęcie roli lidera przez Viniego może posłużyć mu i zespołowi.
Vini dobrze się czuje w świetle reflektorów.