Comentateiro
Dołączył/a: lipiec 2023
Poznań
53 obserwujących
71 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
3
Kawał małej gównianej czekoladki w papierku - 2 złote.
Kawał tej samej małej czekoladki w papierku z zajączkiem - 3,50.
I tak się odbywa to dymanko klienteli
1
@escarabajo Ile można nas zalewać tym spamem? Jakieś Juliany, Jakieś Santiaga, no co to jest? Nie wyczymie
7
@TheCule Nie, ale nie miało prawa bawić się w wyjawianie tożsamości ofiary w zawoalowany sposób. Wtedy pato Rachoń i pato spółka nie trzymając żadnych standardów dziennikarstwa i nie licząc się z nikim i niczym przekraczali wszelkie granice.
3
@Zoker To się nazywa zastrzeżenie. Jeśli nie zaistnieje x, to wydarzy się y.
Już nie czepiaj się, bo stracisz wszystkich fanów
8
@DonMatteo901 Nie wiem jak Ty ale jak mnie ktoś wkurzy, to też mogę go zwyzywać wulgaryzmami i nie jestem patusiarzem. Liczy się kontekst, a Ty go nie pokazałeś, więc postrzegam Cię jako nadwornego, gorliwego lokaja patusiarza Ziemkiewicza.
Ziemkiewicz to jest dopiero patusiarz pseudodziennikarstwa. Zawsze chętnie obrazi, zwyzywa, zawsze po stronie złodziejskiej, niszczącej standardy demokratyczne pisowskiej sfory.
Pisowski funkcjonariusz przekłamał rzeczywistość, bo to TVPiS i ich oddział w Szczecinie publicznie wyjawiał fakty w sprawie pedofila i dziecka posłanki, tak, że nie podając nazwiska dzieciaka naprowadzał na jego dane.
Brawo. Patus pseudodziennikarstwa ma swoich obrońców.
0
@jacobFCB Heroes of Might and Magic 1,2 a w szczególności 3.
Civilisation 4.
Football Manager zanim nawalili w nim pierdyliard szczegółów
3
@maroon Ten ściek regularnie obnaża pedofilie w Kościele i zamieszcza wiele wartościowych treści.
To, ze coś jednostkowo Ci się nie spodobało nie oznacza, że całość jest do wywalenia.
Zresztą pokazujesz tym wpisem januszowanie czytelnicze: niech no ktoś się tylko potknie, a od razu jestem gotów ruszyć z toporem swojej krytyki.
Oczywiście nie widząc całości. Bo po co?
0
@Pawlak1992 Ale Ty podchodzisz do tego uproszczonym schematem. Dlaczego sprowadzasz to do wybranych osiągnięć?
Mbappe jest mistrzem i wicemistrzem świata, co znacząco przebija osiągnięcia CR7 z tamtego czasu. Mbappe był razem z Messim najlepszym graczem MŚ, do czego CR7 nie zbliżył się przez całą karierę. Co z tego, że nie dostał Złotej Piłki? To nie do końca zależy od niego.
Nie mówiąc o genialnej grze w Ligue 1 czy LM, gdzie praktycznie nie zawodzi i ma zatrzęsienie goli, asyst i zawsze jest topowym graczem.
Tego nie da się zrównać z 1 udanym sezonem CR7. Bo Mbappe ma o wiele więcej wszystkiego, z wyjątkiem wygranej LM, choć był w jej finale.
0
@szkodastrzepicryja Pożyjemy, zobaczymy. Te argumenty za PSG są dla mnie na rachitycznych nóżkach. Może coś znaczą, a może nic nie znaczą.
Ja nie widzę tu znaczącego zespołu, a ile można naszą ewentualną słabość piłkarską tłumaczyć bajzlem w klubie. Na murawie mamy bardzo ciekawych grajków, a sam Lucho powiedział, że 7 graczy Barcy grałoby z powodzeniem w 1 składzie PSG.
0
@PatrykBarca To jednak nie takie kalafiory. Już sam fakt, ze grając z Realem, Barca toczy wyrównane pojedynki, świadczy o skali potencjału Barcy.
Ewentualne alibi może dotyczyć kontuzji, ale zadziwiające jest to, że szklany Dembele od momentu przejścia do PSG tych kontuzji nie łapie. Zatem tu tez można wrzucić kolejny kamyk do ogródka Xaviego.
0
@Barcasub Absolutnie nie
0
@FcPortoFan1999 Stano zarabia na frajerach
0
@NeroTFP1 Może jakaś rekompensata? Nie wiem. Cokolwiek?
0
Załóżmy, że Xavi ogrywa PSG i awansuje do 1/2LM a tam czeka Atletico, które Barca Xaviego regularnie leje. I znowu im spuszcza manto.
I Xavi dociera do finału.
Czy wtedy sceptycy zmieniają zdanie i mówią, że Xavi ma zostać, czy takie okoliczności nic nie zmieniają?
1
@Pawlak1992 Zdobywca Złotej Piłki w jednym sezonie.
A Mbappe w całej karierze osiągnął o wiele więcej niż CR7 do tamtego momentu.
Nie ma nawet co równać.
1
@NeroTFP1 Serio, nigdy ich nie lubiłem. Prześladowaliście mnie.
Jak się wytłumaczysz?
2
Jak ja nie cierpię polonistów
@NeroTFP1 - wywołałem Ciebie zupełnie przypadkowo
2
@mr Barca @FCB_dimiC Dlatego celebrowanie każdego dnia i wyciskanie z niego ile się da powinno być naszym rytuałem
0
@JarekS Tak, zestawiam 2 trenerów, którzy mi się nie podobają.
Obaj działali w Barcy w diametralnie odmiennych warunkach i pytanie: czy Lucho wyciągnąłby majstra w zeszłym sezonie uważam za zasadne. I nie uważam, za oczywistą odpowiedzi - tak. Ale rozumiem, że Twoja zdolność jasnowidzenia już przyznała Lucho majstra za zeszły sezon. Domyślnie. I oczywiście za ten, również.
Nie koloruj - Nagelsmann nie zły, ale nie taki dobry jak niektórzy błędnie twierdzą. A epizod w Bayernie postawił sporo znaków zapytania.
Zapominasz, że w Barcy paru młokosów bez doświadczenia zastąpiło też doświadczonych graczy, którzy wnieśliby ok.120 meczów w LM. Zatem gracze PSG nie mają większego obycia w LM. To dalej mit.
Poza tym przywiązujesz zbyt dużą wagę do tego obycia. Donnarumma z obyciem w MŚ, wyeliminował PSG z LM w rewanżu z Realem i regularnie popełnia farfocle.
Trzeba patrzeć szerzej. Dembele tez ma obycie, a ciągle trudno go uznać za wielkiego gracza, zatem nie ma co tworzyć legend.
"bym powiedział że nie liczenie piłkarzy PSG którzy są kontuzjowani to frajerstwo"
To jeśli część z nich nie wystąpi w 1/4, to będziesz doliczał ich doświadczenie, żeby nie sfrajerzyć?
Graczy Barcy, którzy nie grali a mają doświadczenie, tez nie doliczyłem. Może policzymy po 1/4?
2
Kurcze, spotykam różnych ludzi, nazwijmy z kręgu moich bliższych i dalszych znajomych i dużo nieszczęść chodzi po ludziach. W sumie człowiek nie ma na co narzekać, tak naprawdę.
I tak usłyszałem, o 43-latce chorej na raka płuc, mimo zdrowej diety, wegetarianizmu. Kobieta schudła kilkanaście kilo i wszyscy żyją w strachu.
Kolejna osoba to dziewczyna 38-latka z glejakiem mózgu. Nie można go wyciąć całkiem, bo jest ryzyko, że zostałaby roślinką. A obecnie wpływa na zdolność nazywania przedmiotów i kojarzenia. Praca w zawodzie praktycznie wykluczona.
I ma 3 dzieciaków.
A na deser 16-latka u której stwierdzono dnę moczanową, a choroba dotyczy głownie mężczyzn w średnim i starszym wieku. To się nazywa pech.
I tak to nieszczęścia chodzą po ludziach.
2
@Kgorecki2500 Mi to nie robi róznicy. Teraz czytam "Hipotezę Medei" w miękkiej
1
@Rysiu Dlaczego Barcelona jest oceniana w meczu z Interem jako finalistą? Inter jesienią był w kryzysie, Bayern zlał ich bez dyskusji a tamten Bayern nie był wielkim tuzem. Dodatkowo Inter też miał parę kontuzji.
Na gruncie europejskim Xavi nijak się nie broni. Wpadka z Eintrachtem, nie wyjście z grupy LM, nawet w tym sezonie wstydliwe porażki ze słabeuszami ze Wschodu.
Oczywiście, to nie znaczy, ze Xavi z PSG nie wylosuje meczu typu "wielkie widowisko" zakończone wygraną, bo PSG to żaden wielki rywal, ale trudno mówić o regularności tego trenera w Europie.
0
@JarekS Mi też nie podoba się piłka Xaviego, tak jak nie podobała mi się piłka Lucho z 2 ostatnich sezonów, gdzie Barca grała coraz bardziej wszerz zamiast wertykalnie, jak na wiosnę zwycięskiego sezonu. Nie przekonasz mnie do jakości Lucho - nie masz czym. Jeśli chcesz to zrobić, niech Lucho przemówi na murawie.
Wziąłem składy Barcy i PSG z ostatnich meczów LM by zweryfikować Twoje stwierdzenie: "PSG posiada bardziej obyty w Europie zespół"
Policzyłem liczbę występów graczy w LM i wyszło:
PSG - 309 występów
Barcelona - 419 występów
Może, gdy wrócą kontuzjowani zawodnicy PSG zrówna się obyciem z Barcy, ale Twoje stwierdzenie to najwyraźniej nieprawda.
0
@JarekS Trochę zaczyna mnie irytować Twoja arogancja i naśmiewanie się (to niskie zachowanie). Możesz się chełpić swoją znakomitą oceną siły obu kadr - jak czujesz taką potrzebę. Można to robić nie wyśmiewając rozmówcy i używając słowa "płaczesz". Ja oceniam a nie płaczę.
Wszystko zostało powiedziane, poczekajmy na weryfikację. Masz tyle cierpliwości, czy jeszcze musisz po raz 10-ty pisać o wybitności Lucho i powtarzając po raz n-ty to samo?
0
@Iniesta997 Nie zdarzyły wpadki, tylko one były przyczyną tego, że Bayern w lidze walczył do ostatniej kolejki o mistrza. W momencie zwolnienia Juliana Bayern miał 7 remisów i 3 porażki na koncie. Sezon zaczął w lidze słabo od 4 wygranych, 4 remisów i porażki. Potrafił wygrać wysoko, ale potem nastąpiła znowu seria 6 meczów gdzie 2 wygrał, 3 zremisował i 1 przegrał. I dlatego był kwestionowany.
Nie potrafił wejść na właściwe tory. Ty mówisz o wybranych meczach, bo Ci wygodnie, ale pomijasz te gdzie Bayern grał słabo i miał problemy z tworzeniem sytuacji i egzekucją.
W LM Julian skompromitował się z Villarealem. I znowu mógłbyś fałszywie podnosić jak wspaniale ograł wcześniej w wielkim stylu Salzburg, jednak było widać w 1 meczu, że zespół nie gra na wysokim poziomie i można było spodziewać się problemów w kolejnych rundach
Nagelsmann nigdy nie dorósł poziomem do Bayernu. U niego wpadka zawsze czaiła się za rogiem, i zawsze wcześniej czy później nastepowała
0
@Iniesta997 Nie wiesz co piszesz, kolego. Wyleciał, bo niewiele działało w Bayernie.
1
@JarekS Tak, nie rozumiem problemów Nagelsmanna w Bayernie, oglądając wszystkie mecze Bayernu, śledząc info o tym klubie i kibicując temu klubowi. Tuż przed zwolnieniem w klubie, wszyscy mieli go dosyć, a domaganie się jego zwolnienia wśród kibiców narastało.
Przepychane mecze w lidze i niezadowalająca jakość gry Bayernu - to stan w jakim Bayern przystępował do meczów z PSG.
Nie wiem skąd Ty masz info o zabieganie Bayernu o jego powrót, ale brzmi to skrajnie niewiarygodnie.
Po co Ty mi piszesz o powszechnej opinii, skoro ja się z nią nie zgadzam?
Dochodzi do kuriozalnej sytuacji, że ja się nie zgadzam z pewną tezą, a Ty zaprzeczasz mojemu zdaniu mówiąc jaka jest powszechna teza. Przecież to dyskusja bez sensu.
Lucho nie zjada taktycznie Xaviego, bo to nie jest trener z wysokiej półki.
I tak możemy sobie gadać do końca świata. Dwumecz zweryfikuje, a skoro PSG jest rzekomo takim faworytem, to nie będzie co z Barcy zbierać.
25
Rozbraja mnie ta anegdotka Szymona Marciniaka:
- Nigdy nie zapomnę, kiedy przed mistrzostwami świata pojechałem na ligę okręgową
sędziować mecz Świtu Staroźreby ze Skrwą Łukomie, po spotkaniu podszedł do mnie młody zawodnik, przybił żywiołowo "piątkę" i mówi: "Jest pan najlepszym sędzią w okręgówce". Podziękowałem, nagle podbiegł do nas jakiś gość i mówi do tego piłkarza: "Ty głupku, ty wiesz, kto to jest? To jest Marciniak". Widziałem, że on naprawdę nie wiedział, kim jestem. To było bardzo szczere - mówił z uśmiechem na twarzy 43-latek.
0
@FcPortoFan1999 Żadne, ma już francuskie
1
@Prorokk A co to w ogóle za historia z tym naliczaniem kasy? Brzmi abstrakcyjnie, jak naciąganie frajera