17

To jest straszne jak ludzie idą w góry! Nie zdają sobie sprawy z zagrożenia! Ja wchodziłem w zeszłym roku na Giewont, lipiec, skwar, wszyscy w krótkich spodenkach, japonki, klapki, małe dzieci - koszmar! Ja jedyny byłem przygotowany: dwa czekany, raki, profesjonalna odzież, specjalistyczny mocno spłaszczony namiot (żeby opierał się wiatrom), butle z tlenem - najgorsze były te ich drwiące spojrzenia ignorantów. A przecież to GÓRY i wszystko może się zmienić w sekundę! Wejście podzieliłem na 4 dni, co paręset metrów obóz, aklimatyzacja, oczywiście poręczówki na każdym etapie i ostatniego dnia atak na szczyt. Co dzień rano znajdowałem w przedsionku mojego namiotu puszki po Coli i opakowania po chipsach! Przeklęci amatorzy! W końcu zdobyłem szczyt, zużyte butle zostawiłem w pod krzyżem w strefie śmierci, gdzie -o zgrozo! - spotkałem babcię z dwójką wnucząt! Schodziłem kolejne 4 dni, ale przeżyłem tę próbę umiejętności i charakteru. Pod koniec sierpnia planuję wejść na Kopiec Kościuszki, w stylu alpejskim - ale jak zobaczę turystów z dziećmi i watą cukrową, to dzwonię na policję.
~Prawdziwy człowiek gór, alpinista, profesjonalsta

4

jeżeli prawda to świetna informacja

0

Ten Francuz co ma kontakt z Eli pisze że do 11 powinni się ewakuować z góry... Z Eli powinni się spotkać jeszcze dzisiaj ale dla Tomka nie ma praktycznie żadnych szans

0

Podobno jutro koło 11 na Nanga Parbat ma dojść do burzy śnieżnej....

0

Co z tym gościem jest nie tak

0

Za chwilę dojdą do gniazda

0


Edit;
https://sport.onet.pl/alpinizm/nanga-parbat-akcja-ratunkowa-tomasza-mackiewicza-relacja-na-zywo/e162z0z

0

do francuzki powinni dzisiaj dotrzeć

1

Bielecki i Urubko już 5700m, idą jak szaleni

0

Złote bardziej imprezowe ale w Słonecznym też się nudzić nie będziesz

5

W 2011 Barca wygrała LM, Mascherano przyszedł w 2010, a Suarez 2014

0

To samo pomyślałem o 2013

0

Kiedy Neuer ma wrócić bo on chyba już pół roku nie gra

0

Jeśli to prawda z Revol to ma dość duże szanse

0

Bielecki i Urubko jakim tempem lecą. Szacunek

0

Droga do Mackiewicza może zająć przynajmniej dwa dni, też mi się zdaje że jest bez szans

0

Podobno ekipa ratunkowa wysiadła na 4.700 metrach, a nie na 6000 jak przypuszczali

3

Cou ma szansę w Barcelonie wskoczyć na poziom wyżej, może porównywalny do Neymara

1

No takie ooo co porobił. Jak strzele fajną bramkę na orliku to też tak robie xD

0

Wiadomo może co z Dembele?

0

Gdyby teraz w LM miało dojść do spotkanie Barcelona - City to kto według was awansowałby dalej? Barcelona bo ma Messiego czy City bo ma Guardiole? A może uważacie że Valverde za lepszego trenera niż Pep?

0

Own Goal ostatnio ostro spuścił z tonu

0

Rakitic mógł pościc takiego planta, nwm co on zrobił

0

Będzie czerwo w tym meczu

0

Jakiś Alcacer na fejku w Espanyol

0

Luisitooooooooooo

0

Też to miałem xDDD

0

ta

0

Potrafi ktoś napisać program który wypisuje podzbiory zbioru n-elementowego? rekurencyjnie

0

ale to co podales to chyba gotowa funckja , a ja mam uzyc rekurencji

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?