Dankho94isback
Użytkownik zbanowany
Dołączył/a: sierpień 2023
4 obserwujących
0 obserwowanych
Użytkownik zbanowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@FcPortoFan1999 gdyby dostawał czerwień za każdym razem gdy się dzbani to każdy sezon kończyłby z bilansem minimum 3 czerwonych kartek.
1
@ranger3120 nie tylko możesz ale też musisz (o ile wierzyć komentarzowi Sergio) gdyż według tego co napisał Sergio Sinisa zwolniony został we wrześniu a zmarł w grudniu więc przyczyna zwolnienia nie była śmierć gdyż nastąpiła później niż zwolnienie.
0
@sergio5 a czemu go zwolnili?
1
@Deviler to jest niewiarygodnie - kto poza Lewym / De Jongiem / Ter Stegenem zgarnia kasę na poziomie gwiazd realu / Bayernu / City? Chyba że doliczone są tutaj kwoty które wisimy np Messiemu :/
0
@michal26 Kimmich? No cos Ty, bez żartów :)
0
@Bobo25 dla mnie real jest mistrzem pod względem tego co uzyskuje dodatkowa praca na boisku: symulacjami, faulami, pretensjami do sędziego, karta rasizmu itd. Dokładając do tego to o czym napisałem wyżej, skutek jest taki że real nigdy nie odpada na skutek błędów sędziowskich, za to ich rywale - owszem.
0
@Bobo25 ja tam widzę różnicę w kulturze, w zachowaniach piłkarzy Barcy i realu choć Ty oczywiście możesz mieć inną perspektywę :)
0
@Bobo25 składa się na to więcej czynników - między innymi umiejętność wywierania presji na sędziego przez cały zespół. W pamięci mam idealny przykład - przypomnij sobie na youtubie jak zachował się ramos i cała drużyna realu przy tym słynnym karnym gdzie ramos upadł w przeciwnym kierunku niż wskazywalyby na to prawa fizyki (walczył z Lengletem w polu karnym). Trzeba umieć walczyć o swoje - to real robi doskonałe w każdym meczu, w przeciwieństwie do Barcy która gdy sędzia ja wydyma reaguje w sposób - “aha, okej, no to gramy dalej”.
0
@Emhyr może w repce? :)
0
@Bobo25 To zależy od grupy wiekowej, dużo też zmienil internet i postępująca globalizacja. Raczej nie spotkasz w Polsce 40letniego kibica City czy np Chelsea bo były to średnie zespoly 30 lat temu (10 lat to pewnie średni wiek gdy chłopiec wybiera ulubiony klub piłkarski). Wiekszosc osób w średnim wieku sympatyzuje z królewskimi (dodałbym do tego Manchester United), nie bez powodu klub ten został uznany za najlepszy klub 20 wieku. Za 20 lat pewnie to się wypłaszczy gdyż obecnie dzieci mają więcej klubów do kibicowania do wyboru - jest PSG, wspomniane wyżej City, kilka dużych niemieckich klubów itp itd.
Era sympatyzowania z Barca rozpoczęła się tak naprawdę od Ronaldinho i teraz ogrom 20-30 latków kibicuje Barcy - co widać po la rambli.
0
@Bobo25 UEFA to biznes, dużo bardziej oplaca sie federacji awans realu niż np. Lipska.
Poza tym sędziowie to ludzie a ludzie pracujące przy piłce (piłkarze, trenerzy, dyrektorzy itp.) są jednocześnie kibicami tego sportu.
Jeżeli przyjąłbyś za bazę kibiców danego klubu ilość obserwujących na instagramie to real ma 76 razy więcej kibiców niż Lipsk.
Można więc przyjąć że na jednego sędziego kibicującego lipskowi przypada 76 sędziów kibicujących realowi.
Nie twierdzę że sędziowie specjalnie faworyzują real, po prostu będąc fanem danego klubu naturalnie wychodzi to w meczu tak że w sytuacjach kontrowersyjnych wszystko gwizdane jest pod real.
Ja również jeśli sędziowałbym mecz realu to nawet chcąc zachować obiektywizm - zapewne w sytuacjach stykowych skrzywdziłbym rządowych.
Nie są to tylko moje wnioski, jeżeli czytasz artykuły to wiesz że moje zdanie w tym temacie pokrywa się z zdaniem sędziów, dyrektorów, piłkarzy.
0
@Bobo25 oglądam mecze od lat 18tu, widziałem wielokrotnie jak real awansowywal w lidze mistrzów przez wzgląd na błędy sędziowskie, nigdy jednak nie widzialem żeby real odpadł z ligi mistrzów przez błędy arbitrów. Skoro nie są faworyzowani to wyprowadź mnie proszę z błędu i podaj jeden przykład gdy real odpadł przez sędziów.
0
@Bobo25 to jest codzienność w wykonaniu realu madryt. Casemiro wjeżdżał tak w każdym meczu ligi mistrzów bez żółtej.
Ja już się zdążyłem dawno przyzwyczaić, dziwne że Ty / Wy nie.
0
@FcPortoFan1999 nie chce by narobili sobie nadziei bo wiem bo sobie że spotkanie z rzeczywistością jest później bolesne :)
1
@FcPortoFan1999 scenariusz nierealny Panie kolego, obstawiam łatwa wygrana City i realu 3 bramkami i zamknięcie dwumeczu już dzisiaj :)
4
@Krzysztof1987 smacznego młody
1
@bartekvisca bardziej jak Gavi niż jak Felix ;) Messi to Walczak introwertyk, Gavi to Walczak ekstrawertyk, Felix to cipek.
1
@ToWinaSedziego lepiej nie oglądać i się nie denerwować :)
0
@Emhyr tę bramkę*
1
@Luciano99 jaki koszt?
1
@mekston Onana wcześniej też złoty deal :)
1
@WiernyKibic111 raczej prawej strony
0
@Arden użyłem najniższej żebyśmy mogli operować na jakiś liczbach. Srednia krajowa wzrosła z 4270 do +/-8k (rok sie dopiero zaczął, nie wiem jak u Ciebie ale u mnie w firmie podwyżki będą w kwietniu) czyli w dalszym ciągu prawie 100% roznicy.
0
@Arden mi osobiście żyje się obecnie dużo lepiej niż w 2017 ale tutaj wynika to z tego że w 2017 miałem 23 lata a teraz 30 :)
To czy komuś się żyje lepiej czy gorzej zależy od branży w jakiej pracuje itp itd więc napewno są tacy którym żyje się lepiej i tacy którym żyje się lżej :)
0
@Arden @fcbarcafan19 Olsztyn to stolica województwa więc wcale takim małym miastem nie jest :) 30 m2 to zgodnie z prawem mieszkanie i jestem przekonany że gdybym porównał ceny większych mieszkań w 2017 i w 2024 to wyszłaby podobna różnica procentowa. Nie powiesz mi że nie da rady znaleźć za 290k mieszkania 30m2 w stanie developerskim w Olsztynie bo da radę bez problemu kupić taniej.
Więc nie, nie żartuję, Ty zaś chyba tak.
0
@Arden okej, sprawdzam zatem: najniższa krajowa w 2017 = 2000zl.
Mieszkanie w stanie developerskim 30m2 kupiłem za 135k w Olsztynie
Najniższa krajowa w 2024 = 4300
Wzrost najniższej krajowej: 115%
Bez problemu dzisiaj kupiłbym te same mieszkanie w stanie developerskim za 290k.
Kontrargument Pan posiada czy niestety ale nie?
0
@Arden stawiam w ciemno nie sprawdzając że od lat ceny mieszkań nie rosną bardziej niż najniższa krajowa (raczej mniej więcej rosną procentowo tak samo), więc jak dla mnie ceny mieszkań cały czas są tej samej wartości - czyli spoko :)
0
@Emhyr i w jednej i w drugiej sytuacji zgodnie z tym co próbowałem Tobie wytłumaczyć klub który bierze zawodnika na wypożyczenie ma w 100% władzę nad przyszłością zawodnika -.-
0
@Emhyr mam nadzieję ze przypomnisz sobie mój komentarz w lato i zachęci to Ciebie do myślenia i czytania w całości artykułów. Barca nie ma nic do gadania. Opcja wykupu to sytuacja w której klub biorący zawodnika może lecz nie musi go wykupić, jednocześnie klub wysyłający w takiej sytuacji piłkarza na wypożyczenie nie może zablokować odejścia piłkarza jeżeli zostanie wpłacona kwota odpowiadająca umówionej kwoty wykupu.
To są naprawdę podstawowe prawa rynku i ekonomii. Podobnie jest na przykład przy leasingu. Możesz po danym okresie czasu wykupić samochód, możesz go nie wykupić ale firma która Ci go wypożyczyła nie może zablokować straty samochodu jeżeli zdecydujesz się na wykup.
0
@Emhyr opcja wykupu polega na tym że PSV może zapłacić 10 milionów lub po sezonie pożegnać się z Destem. Barca nie będzie miała nic do gadania jeżeli PSV zdecyduje się zapłacić 10 milionów.