1

@QuaReL a kim był Duda przed wyborami 2015? kim był Trzaskowski przed poprzednimi wyborami? kto myślał o głosowaniu poważnie na Kukiza w 2015 roku? Pewnie teraz na przyszły rok wezmą w wyborach do PE znowu kogoś młodego, nieumoczonego niczym, żeby coś tam dał się ludziom poznać i zaczną go pompować. Może się uda, może nie.

0

Wybaczcie, ale naprawdę trzeba było być ostro naiwnym, licząc że Duda wybierze kogoś innego. Przecież to już przed wyborami było oczywiste, że tak zostanie to zrobione. Człowiek, który jest związany z pewnym obozem politycznym nie zaryzykuje jego dalszej przyszłości dla zdania paru krzykaczy. Morawiecki dostanie teraz ok 4-5 tygodni na "posprzątanie" przed przekazaniem władzy, tj. m.in.:
- kasowanie (palenie) niewygodnych dokumentów,
- wyciąganie pieniędzy państwowych do osób fizycznych związanych z PiSem poprzez zmianę ich umów zawartych ze spółkami z udziałem skarbu państwa (dłuższe wypowiedzenia, większe odprawy, umowy o zakazie konkurencji itd.), żeby mieli z czego wspierać partię w przyszłości,
- zabezpieczenie na ile się da kluczowych decyzji strategicznych, np. wprowadzenie do kontraktów z Koreą czy USA takich kar umownych, żeby były w praktyce nierozwiązywalne. CPK też pewnie jakoś zabezpieczą.

To są naprawdę ważne i poważne dla nich sprawy, a Wy naiwni myślicie, że to wszystko sobie odpuszczą...z jakiego właściwie powodu mieliby to zrobić?

Poza tym jeżeli obronią za 1,5 roku Prezydenta, to rządy opozycji to będzie takie trochę "xD" ;) Więc PiS jeszcze nic definitywnie nie przegrał i będzie walczył tym co ma, tj. Prezydentem, TK, KRRiT itd.

0

Szczerze to mam nadzieję, że Kulesza faktycznie zainterweniuje i zostawi tych chłopaków na zgrupowaniu. Niech jakąś karę tam na miejscu dostaną, ale doprawdy naiwne jest myślenie, że wyślesz 21 nastolatków na kilkutygodniowy obóz sportowy i nikt nic nie będzie pił.

0

Moim zdaniem w tym sezonie moglibyśmy "poświęcić" jedną zmianę i w przerwie zmieniać Pedri'ego na Fermina, żeby obaj grali w każdym meczu, ale tylko po 45 min. I to niezależnie od przeciwnika i wyniku.

0

@Faro ale to bardzo pozytywne zjawisko...bo generalnie obecnie w debacie publicznej dominują tematy mało znaczące...może dzięki temu w pewnym momencie zostanie przekroczona granica absurdu i dyskusja zejdzie na poważne i ważne tematy dla społeczeństwa, takie jak polityka energetyczna czy duże inwestycje infrastrukturalne, bo tego w ostatniej kampanii wyborczej praktycznie nie było.
Inna sprawa, że do kodeksu karnego powinni dodać art. 286(1) dot. przestępstwa oszustwa wyborczego, tj. składania obietnic wyborczych bez chęci ich realizacji, co widzimy teraz jako np. dobrowolny ZUS czy kwota wolna 60 000 itd.

0

@Danny Gaucho a Ligue 1 spada na 1,5 pkt za bramkę dopiero za rok?

1

Nigdy nie wiadomo co za popapraniec może wyrosnąć z dziecka, także ja popieram legalną aborcję dzieci do 30 roku życia. Mniej więcej wtedy można dopiero racjonalnie ocenić, czy dana osoba nie ma żadnych ukrytych wad, bo niektóre defekty umysłowe objawiają się naprawdę późno.

1

@Cotutajsiedzieje udowodniony gwałt...nowatorska koncepcja, bo prawomocny wyrok w sprawie gwałtu będzie przy dobrych wiatrach po 3 latach od popełnienia czynu...więc chciałbyś dokonywać aborcji na 2-letnich dzieciach...ciekawy, acz moim zdaniem kontrowersyjny postulat i mógłby społecznie nie przejść.

1

Dla mnie to fenomen, bo dzień po dniu staje się moim ulubionym piłkarzem w ogóle. Swoją drogą to chyba nie przypadek, że moja sympatia do niego rośnie wprost proporcjonalnie do bólu dupy madrytczoków. Nasz przyszły kapitan, którego tak brakowało w meczach z Romą czy Liverpoolem. Nie wierzę, że gdy wynik będzie kiedyś na styku zobaczę Gaviego w czasie meczu na boisku ze spuszczoną głową, tylko co najwyżej z czerwoną kartką za zbyt ostry pressing. Wiele organów musi być sprawnych, żeby cały organizm funkcjonował prawidłowo, ale o serce Barcelony nie trzeba się w najbliższym czasie raczej martwić.


1

fajnie by było, gdybyśmy odeszli od tego 4-3-3 do końca sezonu. Nie mamy odpowiedniego pivota na takie granie. Są 2 systemy, które powinniśmy grać:

1. Ze słabszymi przeciwkami gdzie trzeba atakować 4-2-3-1 z klasyczną "10", tj. Ferminem/Gundoganem
2. Z mocniejszymi przeciwnikami, gdzie potrzeba stabilności podobnie jak w sobotę, tj. 3 w obronie z wahadłami, tj. coś w rodzaju 3-5-2.

Mamy mocne strony, tj. klasowych ŚO, bocznych ofensywnych obrońców, dobrą linię pomocy (jak nie ma szpitala), a naszą najsłabszą stroną jest brak pivota...więc po co grać taktyką, gdzie pivot pełni kluczową rolę?

1

@Pawci023x Suarez to zawsze był mocno pomijany w ZP, bo wpierw za dużo gryzł, a potem był trochę w "cieniu" Neymara i Messi'ego.

1

@TR3YWAY Gavi to nasz przyszły kapitan. Tutaj nawet dyskusji nie ma. Jak będzie za parę lat odchodził MATS, to Araujo powinien mu ustąpić miejsca, o ile oczywiście Gaviemu nic nie odbije. Ma w sobie tyle energii, że wreszcie będzie ktoś, kto w trudnym momencie będzie w stanie pobudzić zespół. Wszyscy zawsze gadali, że Gavi to nowy Xavi, a Pedri to Iniesta, kiedy w istocie bardziej to wygląda, że Gavi to nowy Puyol, Pedri to Xavi, a Fermin będzie robił za Iniestę ;)

4

@Danny Gaucho ale przecież wyżej to zaznaczyłem " Oczywiście to w uproszczeniu, bo pewnie głosy by nie przeszły 1:1 w każdym przypadku na kolejnych na liście."
Generalnie moim zdaniem taki duopol jak był przez lata w ZP spowodował sytuację, gdzie mamy dzisiaj dużo mniej "osobistości" w piłce nożnej, niż kiedyś.
Kiedyś, tj. jeszcze w 1 dekadzie XXI w. (2001-2010) było moim zdaniem dużo więcej zawodników, dla których człowiek siadał przed TV. Oczywiście ZP to nie jedyny, a nawet nie jeden z głównych powodów, ale też jakiś wpływ na takie postrzeganie pewnie ma. Moim zdaniem w tamtych czasach nazwiska takie jak Lampard, Gerrard czy Rooney znaczyły więcej w piłce, niż dzisiaj Saka czy Rashford.

0

@Emhyr ale jak z Golden Boyem - raz wygrałeś, potem już nie możesz ponownie wygrać. Oczywiście to w uproszczeniu, bo pewnie głosy by nie przeszły 1:1 w każdym przypadku na kolejnych na liście.
Dlatego ja bym dawał dwie nagrody, tj. Złotą Piłkę tylko raz, a dla tych co w pkt wychodzi, że by wygrali więcej razy, to zrobił inną, specjalną nagrodę, która by była nawet bardziej prestiżowa od ZP.

8

Złota Piłka w XXI w., gdyby była zasada, że można ją wygrać tylko 1 raz w karierze.
2001 - Owen
2002 - Ronaldo
2003 - Nedved
2004 - Szewczenko
2005 - Ronaldinho
2006 - Cannavaro
2007 - Kaka
2008 - C.Ronaldo
2009 - Messi
2010 - Iniesta
2011- Xavi
2012 - Falcao
2013 - Ribery
2014 - Neuer
2015 - Neymar
2016 - Griezmann
2017 - Buffon
2018 - Modrić
2019 - Van Dijk
2021 - Lewandowski
2022 - Benzema
2023 - Haaland

1

@Messibestplayerintheworld z Iniestą to była faktycznie kradzież. Co wtedy Messi pokazał na Mundialu?

1

Gra 3 z tyłu wygląda w defensywie fantastycznie, to będzie nasza gra na wiosnę w 1/4 i 1/2 LM.
Gavi wygląda super jako DM.
Brakuje szczerze tylko Lewandowskiego, który mógłby przytrzymać piłkę po zagraniu od np. Inigo.
Generalnie, taka Barcelona z 2 zmianami, tj. FdJ za Fermina (gdzie jestem jego wielkim fanem, ale potrzebuje jeszcze ogrania) i Lewandowskim za Ferrana to ekipa, która może w tym sezonie myśleć o wielkich rzeczach w LM.

1

@DonMatteo901 za 2 ostatnie sezony, tj. obecny i zeszły jesteśmy na 10 miejscu na razie. https://www.footballseeding.com/uefa/country-ranking/2026-27/

7

Chciałbym, żebyśmy z Realem wygrali po golach Gavi'ego, Fermina i Yamala. Ból dupy białych by osiągnął jeden z najwyższych odczytów w XXI w. ;)

0

@michal26 na ławce, to chyba oczywiste. Mnie w ogóle nie przekonuje na razie, liczyłem na dużo więcej konkretów. Fermin w ofensywie daje dużo więcej, a do defensywy lepsi Cancelo i Gavi.

1

@jakub1906 tak naprawdę to jest wreszcie szansa na moje ulubione 4-2-3-1...ale zrobiłbym jedną zmianę jednak.
------------------Ter Stegen-----------------
Araujo - Christensen - Inigo - Balde
-----------Cancelo---------Gavi-------------
Yamal------------Fermin-------------Felix
---------------------Ferran*--------------------
*chyba, że Lewy jest gotowy na 45min+, to on w podstawie.

0

Balde, Gavi, Pedri, Darvich, Yamal, Roque...w najbliższym FMie gra Barceloną zapowiada się niezwykle przyjemnie. Niech jeszcze tylko trochę Fermina poprawią przed startem ;)
https://www.fmscout.com/a-football-manager-2024-wonderkids.html

0

@MarioVeB! Anna Bryłka :(

1

@michal26 jutro dojdziemy do 50 mandatów xD

1

Przepraszam za dezinformacje - jest i 20 poseł z Konfederacji. O 19 założyłem, że w okręgu 21 nie ma szans na mandat i nawet nie wppisałem sobie do monitorowania, a tu takie pozytywne zaskoczenie, 3 Droga poleciała w dół i straciła mandat o 1145 głosów.

0

@Kgorecki2500 ten oszukuje, ja Konfederacje robiłem okręg po okręgu na oddanych głosach i wyszło +2 do tego. Plus mandaty z innych okręgów.

1

@MessiForeverTheBest a co? przewidujesz zmiany w okręgach, gdzie zliczono już 100%? xD

2

@tomek8756 xD teraz to nawet cieszę się, że tak gada - mogą go teraz spokojnie usunąć, bo do kolejnych wyborów i tak nie dożyje.

0

@Vekk to jest źle...https://ruch-narodowy.pl/#wladze
Właśnie mi coś nie pasowało, bo Tumanowicz, Tuduj, Szewczyk to Ruch Narodowy...

0

@Vekk To KORWiN i Nowa Nadzieja to nie jedno i to samo? xD

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?