Destroyer_of_Worlds
Dołączył/a: luty 2021
8 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Criss18Barca skoro ponad 3/4 nabiera się na dziennikarski PoPiS, to co się dziwić?
2
Polityczno-sportowa historia kołem się toczy...Polska Reprezentacja zawsze grała fatalnie, kiedy liderem większości parlamentarnej był Donald Tusk. ME 2008, el. MŚ 2010, ME 2012, el. MŚ 2014...dopiero jak w 2014 roku Tusk odszedł, to zaczęliśmy regularnie grać świetnie w eliminacjach z przebłyskami na turniejach jak 1/4 Euro czy 1/8 Mundialu. Teraz będzie pewnie powrót do marazmu :(
1
@Gogonatra @tristan87 na moje z dywizji A nie wchodzi Polska i Walia (Chorwacja ich wyprzedzi), potem bierzemy zwycięzców 2 dywizji, którzy nie weszli, tutaj Bośnia i Izrael.
5
@Gogonatra tak mamy. Baraże są niezależne od wyniku eliminacji.
0
@FcPortoFan1999 Chorwacja wejdzie, tam Walia nie wejdzie.
0
Polska, Walia, Bośnia, Izrael w barażach?
0
@vangoor w Chinach czy Indiach lepszych nie ma, a mają razem 2,5 mld ludzi...
0
Włosi to dzisiaj już w pewnym momencie pewnie zaczęli łapać flashbacki z baraży do MŚ xD na szczęście dali radę.
0
@AlwaysBlaugrana tylko wskazujesz na same nowe koszty bez wskazania źródeł ich finansowania...nam potrzebny jest wzrost inwestycji, nie tylko zagranicznej, tylko naszej własnej, bo z własnej prywatnej wiedzy wiem, że dzisiaj masowo polscy przedsiębiorcy zyski z działalności prowadzonej w naszym kraju reinwestują za granicą. I nie chodzi tutaj wcale o same stawki podatkowe, bo od kiedy wprowadzili podatek estoński, to kto mądry ten ma stawkę 0%, ale to nic nie da, jeżeli warunki prowadzenia działalności będą nadal nadmiernie zbiurokratyzowane.
0
@skakun95 ten wejdzie na 100%, bo jest w "kamieniach milowych", więc się już nie wycofają. Bardziej obstawiam, że przełożą wprowadzenie kwoty wolnej 60 000 do 2026 roku i ją sfinansują właśnie z tego podatku xD
1
Ktoś wie, czy można się spodziewać od przyszłego rządu PO-3Droga-Lewica powstrzymania zamachów opresyjnego PiSu na naszą prywatność, które już niedługo mają wejść w życie, tj. m.in. od 1 stycznia 2024 limit płatności gotówkowych w wysokości 8 000,00 zł dla przedsiębiorców czy od 1 lipca 2024 roku wejście obowiązkowego KSeF dla vatowców? Bo to są rzeczy ważne dla przedsiębiorców na codzień, a nie jakieś Trybunały Konstytucyjne czy KRS, które dotyczą bezpośrednio może 1% przedsiębiorców...
0
@AFA90 nie ma co się kłócić, w 2025 roku będą KMŚ w nowym formacie i będzie weryfikacja na boisku czy "W Ameryce Południowej piłka nożna nie jest tak zaawansowana jak w Europie."
ps. obecne KMŚ to żadna weryfikacja, to jednak to tylko 1 mecz, a za chwilę będziemy mieli porównanie na większej grupie kontrolnej.
0
Znacie jakieś miejsce, gdzie za parę stów można dostać kwitek/dyplom etc., że ukończyło się jakiś kurs malarstwa (obrazów)? Oczywiście bez chodzenia. Potrzebne będzie do optymalizacji podatkowej w przyszłym roku.
0
Teun Koopmeiners - co byście powiedzieli na takiego nowego DM'a?
0
@LaLigaPD to chyba zależy od taktyki...jak znalazłem odpowiednią, to sezon w sezon lecę powyżej 100 pkt z moim atakiem marzeń: LN - Roque ŚN - Van Persie PN - Yamal ;)
1
@Vampir707 Jeżeli ktoś miał do czynienia z prawdziwymi doradcami podatkowymi ten zna stawki - godzina konsultacji takiego z średnio-wyższej półki to 3-5k zł netto za 1 godzinę porady indywidualnej. Więc ja tam nie wierzę, że Mentzen chce obniżać czy upraszać podatki, bo tylko debil piłuje gałąź na której siedzi. Pewnie będzie próbował wpleść do ustaw podatkowych z 2-3 "furtki", żeby trochę na tym zarobić i tyle, bo tak by zrobiła na jego miejscu każda racjonalna osoba. W ogóle innego powodu dla tego "posłowania" nie widzę, bo dla niego to wynagrodzenie poselskie to dosłownie jest na "waciki".
0
@GeneralXavi no chcieli pomóc przyszłemu rządowi, w końcu to były postulaty z kampanii wyborczej większości parlamentarnej ;)
0
Swoją drogą, po chłodnym przemyśleniu faktów uważam, że dzisiejszy wybór Bosaka był ze strony tzw. starej opozycji celową zagrywką polityczną. Moim zdaniem pierwotnie miało być 5 v-ce marszałków, ale się przez weekend i poniedziałek wykrystalizowało, że kandydatem PiS będzie Witek, której bardzo nie chcieli wpuścić do prezydium (bo jej poparcie to katastrofa wizerunkowa). Z drugiej strony rozpoczęcie "naprawy" parlamentaryzmu poprzez wykluczeniu jakichkolwiek przedstawicieli tzw. nowej opozycji byłoby również potężną katastrofą wizerunkową.
Dlatego poparcie Bosaka na zasadzie "każdy klub powinien być reprezentowany itd." było najlepszym możliwym wyjściem z sytuacji, bo mogli i odwalić Witek i zachować przy tym pozory wspaniałomyślności. Dzięki temu większość parlamentarna wygrała dzisiaj z PiS na wszystkich polach, dobrze to rozegrali. 1:0 dzisiaj dla nich.
ps. a Bosak nie był dzisiaj żadnym "podmiotem" w sporze PiS vs Reszta, tylko był "przedmiotem/instrumentem" walki politycznej i tyle.
1
ale bym chciał, żeby "młody" Van Persie trafił do Barcy i rozwinął się jak w FM 24 ;) bardzo lubiłem tego piłkarza.
ps. z Roque na lewym ataku (grającym a'la Henry) i Laminem na prawym robią prawdziwą rzeźnię.
0
Czemu Duda właśnie powołał Morawieckiego, a nie czekał następne konstytucyjne 14 dni?
1
Niespodzianka w FM 2024 dla fanów Barcelony. Otóż styczniu 2025 roku (po 1,5 sezonu) możecie za symboliczne 1,3 mln Euro kupić...Leo Messiego...który w dodatku chce kontraktu 2,5+1 za dość racjonalną pensję (16,9 mln Euro).
1
Właśnie wróciłem po filmie "Marvels"...jako że jestem wielkim fanem bardzo przywiązanym do marki, to powiem wam, że czuje się bardzo podobnie do tego co było po meczu na Anfield w 2019 roku...tyle komentarza odnośnie filmu.
0
@PatrychoO od Carraghera to proszę mi się odczepić. Kolejny sezon przez słabą grę Barcelony cała moja przyjemność z LM to studia robione przez CBS Sports (Abdo, Henry, Carragher, Big Meeks).
0
@Cotutajsiedzieje Pedro miał świetne wejście, ale potem obniżył loty...nawet się mawiało "spedrolić akcję". Villa natomiast to była klasowa "9" przesunięta na skrzydło, więc musiało coś wpadać.
0
@LS stawki, przejrzyste zasady w szczególności wpłat i wypłat, kwestia bonusów startowych?
0
@matirix20 nawet nie próbowałem...Fati dobrze wyglądał w Brighton i od początku zakładałem jego powrót za Felixa. A zamiast Cancelo kupiłem Fresnedę i wypożyczyłem Porro, więc jest potencjalnie lepiej, niż było. Ale co do strategii wykupienia Felixa, to ci powiem, że jak ktoś go chce koniecznie zatrzymać, to chyba najlepiej na samym początku sprzedać Lewandowskiego i od razu za te środki próbować go wykupywać w sierpniu 2023, bo wartość potem tylko rośnie.
ps. wszystko zależy chyba od taktyki, jeżeli korzystasz z FM Scout to np.
1. Ta to spoko wyniki, ale mocne męczenie buły, więc tylko 1 sezon grałem - https://www.fmscout.com/a-xavi-433-barcelona-fm24-magicomonta.html
2. Chciałem się przerzucić na coś innego i na początku drugiego sezonu spróbowałem troszkę zmodyfikowaną - https://www.fmscout.com/i-433-f9-possession-fm24-tactic.html - generalnie dramat.
3. Na koniec wrzuciłem na 4 mecze przed pójściem spać to i jest petarda na razie - https://www.fmscout.com/a-gyr-433-master-of-puppets-fm24-tactic.html
za jakiś czas pewnie coś swojego ułożę bardziej pod Yamala, ale to dopiero w ten albo następny weekend.
6
może i piłkarze gówno grają, ale przynajmniej od poniedziałku się możemy cieszyć nowym FM'em gdzie:
1. Przed 1 sezonem możecie sprzedać Lewandowskiego do Arabii za 70 mln Euro.
2. Po 1 sezonie City może wam zapłacić za Araujo 205 mln Euro.
Niestety cały czas szukam taktyki, która mi się spodoba, bo ostatnie FMy to były gry bramkostrzelnych "9", a ja chcę wrócić trochę do korzeni, gdzie kiedyś mogłeś mieć spokojnie najlepszych strzelców na skrzydle, w tym przypadku będę chciał zobaczyć na ile ZP będę w stanie zrobić Yamala.
ps. Alvarez na "9" jako cofnięty napastnik na wsparciu to porażka na razie (wziąłem go za pieniądze z Lewandowskiego).
0
@sewciu50 ważniejsza jest pogoń za KMŚ, bo tam będą fajne pieniądze do wzięcia.
0
w czwartek jeden z ważniejszych meczów dla Barcelony bez grającej Barcelony.
Myślicie, że ta Hajfa postawi się Villarreal?
0
@barteq no Duda od 13.11 będzie miał 14 dni na powołanie Morawieckiego, potem kolejne 14 dni Morawiecki na expose i głosowanie...to 4 tygodnie. Potem zanim tamci swoją wybiorą i Prezydent ją powoła, to może minąć parę dni...4-5 tyg jak pisałem.