5

ale klęska Lewicy xD

0

@BorzyKrzys mój rekord z Realem bodajże w FM '21 to było 11/12-1 w finale SPH Hiszpanii.

0

@Safrani to tak po kolei, to chociażby
pkt 1 tutaj na pewno nic nie ma, bo PiS mając swoją prokuraturę, gdyby była szansa popchnąć do sądu, to już by dawno poszło.
pkt 2 tak jak w 1 + jest ścigany z oskarżenia prywatnego, więc albo jest i chcą do wspólnego, albo nie będzie nic.
pkt 3 - 4 to co najwyżej grzywna, chociaż pkt 3 może się mieścić w ramach wykroczenia.
pkt 5 to jest na wniosek pokrzywdzonego, więc jak w pkt 2 + widełki tak małe, więc 0% szans na skazanie. Nawet z zawieszeniem by w sądzie nie przeszło.
pkt 6 tutaj w grę wchodzi pewnie warunkowe umorzenie postępowania albo max zawieszenie, bo to był jednak tylko świecznik.
pkt 7 w tym tak naprawdę jest cały problem dla Brauna, w zależności czy będzie kwalifikacja z art. 156 k.k. czy art. 157 k.k., ale raczej pójdzie w 157, a wtedy ze względu na to, że sama wlazła pod gaśnicę, to wchodzi § 3 i znowu śmieszna kara w stylu warunkowego umorzenia.

generalnie, jak na miejscu Bodnara i prokuratury spróbowałbym połączyć to wszystko do wspólnego rozpoznania i spróbować doprowadzić do warunkowego umorzenia postępowania karnego z nadzieją, że to na przyszłość coś da.

34

"Patrząc na to teraz, powinienem być bardziej cierpliwy." - powiedział piłkarz, który od 8 lat nie spędził w jednym zespole więcej, niż 1 sezon xD

0

Dużo się dyskutuje o tym jaki trener powinien zostać naszym szkoleniowcem, a szkoda, że nic się nawet nie mówi o koncepcie duetu trenerskiego z doświadczonym szkoleniowcem na czele, który będzie miał duży szacunek i poważanie wśród piłkarzy ze względu na swoje osiągnięcia, a jednocześnie będzie miał bardzo "aktywnego" asystenta, trenera nowego pokolenia, który będzie ogarniał nowinki taktyczne. W roli takiego "nestora" chętnie bym zobaczył u nas takiego Joachima Löwa.

0

@MOLESTA najważniejszym był Leagues Cup, potem LM i dalej CdR.

1

@FcPortoFan1999 jak się na boisku nie jest dobrym, to przynajmniej przy losowaniach trzeba dawać radę ;)

0

@FcPortoFan1999 w finale to już potentat, ale tak wskazuję, że wcale nie trzeba grać nie wiadomo czego, żeby dojść do finału LM jak Inter rok temu, wystarczy żeby wszyscy najwięksi byli w drugiej połówce od 1/4 (Real, Bayern, Arsenal, City).

1

a tutaj Xavi zrobi wszystkim niespodziankę i po Napoli dostanie Borussie/PSV, a potem dwumecz z PSG/Interem/Atletico o finał.

1

@wojtekfcb79 Roberto.

0

@Klimach fan za tydzień będzie powtórka z przełomu 2016 i 2017 roku, tj. okupacja mównicy sejmowej xD

0

@Lukikiki bardziej dosadnie nie mogłeś pokazać, że nie masz żadnego pojęcia czego dotyczy spór prawny i czym jest abolicja.

3

@Explode wiesz co? jakby ktoś faktycznie miał to zlikwidować, to kto wie. I potem wspólne protesty polityków PiS i PO przed Czerniakowską 100 w Warszawie przeciw likwidacji TVP ;)

0

W sumie to z tej mało już zabawnej sytuacji w sprawie TVP może wyjść coś dobrego.
Niezależnie kto teraz uzyska kontrolę nad TVP - czy to obecny likwidator, czy Adamczyk jako prezes-likwidator, to druga strona (przegrana) może jeszcze złożyć wniosek w trybie art. 276 § 4 ksh i Sąd wtedy sam może wyznaczyć likwidatora, który nie będzie udawał likwidacji (jak to robił obecny czy by robił Adamczyk), tylko faktycznie weźmie się do roboty i to całe TVP po prostu zlikwiduje i tym samym zakończy definitywnie spór o media publiczne z uwagi na brak przedmiotu sporu ;)
"Art. 276 § 4 ksh. Na wniosek osób mających interes prawny sąd może, z ważnych powodów, odwołać likwidatorów i ustanowić innych."

1

@Bruti nasze skoki to klasyczny przykład upadku w stylu AC Milan...problem w tym, że problemu nie rozwiążemy transferami zagranicznymi.

1

@Bruti tylko są w takiej formie, że byłoby to ze szkodą dla nich. Fatalny występ mógłby się odbić na psychice i chęci do dalszego uprawniania sportu. Kiedyś tak Murańkę już wystawili w Zakopanem....a Kot przynajmniej przyzwyczajony do klepania buli, kolejny taki konkurs nic w jego życiu nie zmieni xD

1

@Odcinkowy jakim młodym? xD

1

@DaPidejpi raczej niewiele gorszy wynik Juventusu (46 pkt) przy mizerii i przeciętności ich kadry pokazuje w tym sezonie słaby poziom Serie A. Oczywiście, Juventus nie gra w pucharach, to i kadra może być węższa, ale sama jakość once de gala jest moim zdaniem wątpliwa.

3

@ObiwanKenobi w takiej Danii masz np. z prawdziwego zdarzenia korpus służby cywilnej, gdzie nowy minister nie przyprowadza ze sobą tabuny nowych pracowników do ministerstwa, tylko jest jedyną osobą, jaka w ministerstwie się zmienia po wyborach.
Ale do tego potrzeba pewnej kultury w społeczeństwie, na którą warchały z PiSu i Po się nie poważą.

0

@barcelonaLM w takim wypadku sąd oddaliłby już teraz wniosek jako bezprzedmiotowy, a tego nie zrobił.

0

Warto śledzić też postępowanie w sądzie rejestrowym dot. zmiany statutu pod sygn. akt: WA.XIII Ns-Rej.KRS 62873/23/453. Sąd wezwał tam Wnioskodawcę TELEWIZJA POLSKA SPÓŁKA AKCYJNA z siedzibą w Warszawie do uzupełnienia braków merytorycznych wniosku poprzez złożenie: - zgody Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji na zmianę statutu. Oczywiście, że taką zgodę dostarczą. Prawdopodobnie więc sąd rejestrowy dokona zmiany Statutu TVP w taki sposób, że Likwidatorem może być tylko grono określonych osób. Wezwanie to wystosowano zaraz po decyzji oddalającej wniosek grupy Sienkiewicza.
"W razie otwarcia likwidacji likwidatorami są wszyscy członkowie Zarządu oraz kierownik komórki organizacyjnej Spółki zajmującej się obsługą prawną. W okresie likwidacji do składania oświadczeń w imieniu Spółki wymagane jest współdziałanie dwóch likwidatorów, w tym jednego będącego członkiem ostatniego Zarządu"

0

@gumaz widzę, że jesteś jedną z tych osób ograniczonych na tyle, gdzie liczy się tylko konflikt dwóch ugrupowań politycznych i życie w państwie prawa Tuska albo państwie prawa Kaczyńskiego, a nie w państwie prawa. Ja wybieram w odróżnieniu od was państwo prawa.

2

Wniosek stronnictwa Sienkiewicza do KRS o zmiany w rejestrze został oddalony. Mam nadzieję, że dzisiaj też PO wykaże się poszanowaniem orzeczeń Sądu, o których mówiło wczoraj i grzecznie wyjdą z nielegalnie okupowanych przez siebie budynków oddając je w kontrolę prawowitego zarządu.

0

@July_6_BcN Najlepiej jakbyśmy żyli po prostu w państwie prawa, a nie w państwie prawa Kaczyńskiego czy państwie prawa Tuska.

0

Najlepsze w sporze o prawo do aktu łaski i tym co mówi TK czy SN jest to, że w istocie organem kompetentnym do oceny tych aktów łaski wobec Wąsika i Kamińskiego jest WSA/NSA! Tylko WSA/NSA nie chce wchodzić w polityczne bagno i odmawia samemu sobie prawa do kontroli aktów prawnych wydawanych przez Prezydenta. Nie zmienia to jednak faktu, że Prezydent jest organem administracji publicznej, a akt łaski jako tako należy rozpatrywać w charakterze decyzji administracyjnej, a więc organem uprawnionym do sądowej kontroli takiego aktu czy jego interpretacji jest WSA/NSA, a nie SN czy TK...

0

@Xpert77 Prawo łaski nie odnosi się do wydarzeń "przyszłych", tylko przeszłych/minionych, niezależnie od stadium postępowania, a nawet faktu czy jeszcze jakieś zostało wszczęte. Tak jest przynajmniej w państwach cywilizowanych.

9

Śmiszek przed chwilą u Rymanowskiego:
"To, że się bym uważał za baletnicę czy Napoleona, to nie znaczy, że nim jestem"...
no i brawo, ale k**wa jak chłop uważa się babę, to już co innego będzie gadał xD

0

@parpe Tylko to nie SN, tylko jak już WSA/NSA jest właściwym podmiotem do kontroli działań Prezydenta w zakresie stosowania prerogatyw, tyle że Sądy Administracyjne konsekwentnie od początku swojego istnienia uznają, iż nie mają takiego uprawnienia.

0

@parpe trudne słowo, którego szukasz to abolicja. I tak, wiele głów Państw posiadających prawo łaski posiada także w tym możliwość stosowania prawa łaski w charakterze abolicyjnym. Wynika to najczęściej z tradycji demokratycznej lub wyroków Sądów. U nas dotychczas w myśl obowiązującej Konstytucji nie było takiego sporu, dlatego pojawił się precedens. Problem tylko, kto powinien go rozstrzygnąć, bo na pewno nie ani obecny TK, ani jakiś "podrzędny" sędzia Sądu Okręgowego lub Apelacyjnego, a tym bardziej uchwały Sejmu czy stanowisko Prezydenta.

4

@MarioVeB! ale Duda tak nie chce zrobić, w tej chwili rozstrzyga się znaczenie prawa łaski w polskim porządku prawnym, czy ma ona również charakter abolicyjny jak np. w USA (tam też Prezydent ma prawo łaski, Sąd zdecydował, że charakter jest też abolicyjny) czy takiego nie ma. W sumie to jest istotna sprawa dla Państwa, niezależnie od konkretnego stanu faktycznego. Spór ma dla mnie ciekawy charakter czysto prawny, a nie polityczny, jak dla 99% pozostałych ludzi.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?